>Jestem kompletnie nieobeznany w tym temacie, ale właśnie o tym pomyślałem. Skoro woda może ulec >odtlenieniu, czy to oznacza, że uwalnia się również wodór? Co dzieje się z cząsteczkami tlenu? Czy >kiedy woda ulega natlenieniu, to oznacza, że wprowadzane są równe części wodoru i tlenu? Jeśli to >tylko tlen, to jak atomy się wiążą? Czy wiążą się z nadmiarem wodoru, czy z czym? Czy woda słodka >różni się od słonej ze względu na zasolenie?
a co to za problem?
H2O + O = H2O2,
H-O-O-H
jest to reaktywne oczywiście, z uwagi na ewidentne wolne wiązania, które będą przyciągać... próbować coś dowiązać.
zapewne są również inne kombinacje, jak np. H2O3, i wiele innych.
Podobnie jest z wodorem. oficjalnie mówi się o H i H2,
ale w praktyce są tu dowolne numery: H4, H5, itd.
po prostu wodór może tworzyć rozmaite łańcuchu, pierścienie... i nie inaczej jest z innymi elementami, atomami...
nie przypadkiem węgiel występuje w postaci: sadzy, grafitu, diamentu, i kilku innych.
C- C /\/ C-C-C- ...
co za sztuka układać te klocki.
|