>Przeczytałem w internecie, że historycznie mężczyźni zawsze mieli większe ryzyko zachorowania na >raka niż kobiety, ale to się zmieniło w ostatnich latach i teraz kobiety są prawie dwa razy bardziej >narażone na tę chorobę. Dlaczego?
Pewnie dlatego, że... taka moda w medycynie i ogólnie: równouprawnienie płci, a nawet i półpłci, obowiązuje, więc tyle samo raka dla każdego.
a bardziej serio: dawniej nie zaliczano kobiet do ludzi, więc ich nie badano, traktowano jak kozy, kobyły, czy krowy...
jakie mamy dane na temat raka kobył, macior i baranic... - jest wzrost?
|