Jestem studentem studiów magisterskich z literatury i piszę pracę magisterską na temat powieści, w której narrator opisuje swoje życie z powodu choroby zagrażającej życiu. Patrzę na to poprzez teoretyczne ramy Gorączki archiwalnej Derridy. moje pytanie brzmi: czy mogę argumentować, że motywacją do stworzenia archiwum jest obietnica przetrwania pisma po śmierci, że w obliczu całkowitej beznadziejności pisanie jest niemal nadzieją? czy ktoś może wskazać mi tekst odnoszący się do Derridy (lub kogokolwiek innego) lub autorstwa Derridy (lub kogokolwiek innego), którym mógłbym uzupełnić swoje zrozumienie? |