Racjonalista - Strona głównaDo treści
Metz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-03-2024 19:53farmer (22440 punktów)Metz
Ocena 2 na 2


Jeden z najstarszych kościołów w Europie( przy czym sam budynek z 350 roku)
Niestety zaminiekty.

Trochę młodszy za to otwarty +- 1300r
6500metrów kwadratowych witraży pomoc najwięcej na świecie.


1000lat różnicy. Plus prawie 1000 do dziś. Ślad ludzkich rąk. Ale brak śladu tych ludzi.
Czeka nas to samo. A żyjemy jakbyśmy mieli żyć po 1000 lat. A 100 to jest duzo.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>

>Jeden z najstarszych kościołów w Europie( przy czym sam budynek z 350 roku)
najstarszym kościołem w Europie jest Panteon w Rzymie, wybudowany przed narodzeniem Jezusa


rozpietość tego kościoła to 44m, bez kolumn w środku, tam po raz pierwszy użyto betonu

>Trochę młodszy za to otwarty +- 1300r
>6500metrów kwadratowych witraży pomoc najwięcej na świecie.
wtedy szklane kościoły, dziś szklane biurowce

>
skąd mieli tyle pieniędzy i wiedzy, żeby takie pomniki techniki i sztuki budowac

>Ślad ludzkich rąk. Ale brak śladu tych ludzi.
tu mieli początek wolnomurarze, nasi protoplaści

>Czeka nas to samo. A żyjemy jakbyśmy mieli żyć po 1000 lat. A 100 to jest duzo.
w Arabii Saudyjskiej mają budowac wieżowiec 2 km wysoki (nie wierze by było możliwe technicznie)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>tu mieli początek wolnomurarze, nasi protoplaści

A kiedy i gdzie zaczęto stawiać pierwsze płoty ??
Dawniej nie było płotów, którymi odgradzali się biedacy pomiędzy sobą ??
Wspólnoty się broniły, tworzyły mury dla swojej obrony.
Dzisiaj biedacy sami się oklatkowali i z tej klatki, patrzą na sąsiada jak na wroga.
Powinno się zbadać: gdzie ile kilometrów płotów przypada na 100 km^2.
Na pewno się okaże, że tam gdzie propaganda trąbi non stop o wolności, jest najwięcej płotów.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365