Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tajemnica kapitału we współczesnej kulturze Zachodu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
03-05-2024 23:42Hamerlik Konopka (19904 punktów)Tajemnica kapitału we współczesnej kulturze Zachodu
Wczoraj obejrzałem program, w którym była mowa o reklamie na bilbordach w niemieckich miastach. Żadne z miast nie chciało udzielić twórcom programu informacji o przychodach z udostępnienia przestrzeni dla bilbordów zasłaniając się tajemnicą kontraktów. Prowadząca program nie była tym szczególnie zaskoczona, jakby tego oczekiwała, jakby było to zupełnie normalne, naturalne, właściwe.

Można się domyślić motywów, które za tym stoją.

Jeżeli ujawnimy informację to zaczniemy być z tego rozliczani. Zaczną się żądania w związku z przychodami, zaczną się oceny w związku z wydatkami.

Trzeba będzie więcej dać innym i mniej zostawić dla siebie, żeby utrzymać ten sam poziom tolerancji jaki bez tych strat udaje się utrzymać dzięki tajemnicy.

Dlaczego to jest dla wszystkich normalne?

Czy to nie jest dla Was obrzydliwe?

Mnie to obrzydza i odrzuca, ja tego nie chcę. Dla mnie to jest nienormalne.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Jeśli umówisz się z sąsiadem że mu pomalujesz sufit w kiblu za flaszkę, to nie jest "tajemnica kapitału" tylko dyskrecja Twojej z nim umowy stanowiąca zabezpieczenie przed rażącym spadkiem wynagrodzenia za podobną usługę od innych jego klientów, którzy mogliby wtedy powiedzieć; Hamerlik'owi pomalowałeś za pół litra a mi nie chcesz ?
-Stąd tajemnica..
Inna sprawa że przy wielu publicznych zamówieniach i kontraktach decyduje łapówka czyli korupcja.
Urzędnicy to też ludzie, którzy nie są bezstronni, obiektywni ani nawet uczciwi..
Wszyscy to wiedzą i nic nie mogą z tym zrobić dlatego uważają to za "normalne".
-Nie wyeliminujesz tego głosząc niepopularne postulaty, które naruszają cudze (nie jawne) interesy. Dlatego istnieją służby kontrolujące.
Korupcja istniała od zawsze choćby na zasadzie; przyłącz się do nas to zyskasz to i to.
A Ty chcesz by korumpowany i korumpujący jawnie się do tego przyznali..
Zlikwidować trzeba chciwość, która jest fundamentem korupcji.
Nie ma innej drogi. Bez chciwości nie będzie pożądania władzy i bogactwa a więc także wszystkiego tego złego co tym pragnieniom towarzyszy.
04-05-2024 14:09 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Zlikwidować trzeba chciwość, która jest fundamentem korupcji.
Jakim sposobem jeżeli ryba zepsuła się od głowy?

Fundamentem korupcji są słabe rządy: niejasne ramy prawne, nieodpowiednie sądownictwo, brak przejrzystości i odpowiedzialności, brak wolności prasy.

Nieprzestrzeganie zasady podziału władzy
Zasada podziału władzy dyktuje, że każda z władz składających się na państwo, sądownictwo, władza wykonawcza i władza ustawodawcza, musi mieć możliwość korzystania ze swoich atrybutów i prerogatyw.
Nieprzestrzeganie zasady niezależności sądownictwa
Zasada niezawisłości sądownictwa wymaga, aby sędziowie, korzystali ze swoich prerogatyw. Osądzając wniesione do nich sprawy, muszą podporządkować wyłącznie prawu i sumieniu, unikając w ten sposób jakiejkolwiek formy nacisku lub podporządkowania, jakiegokolwiek rodzaju.
Nieprzestrzeganie zasady wolności prasy
Media stanowią czwartą władzę ze względu na ważną rolę, jaką odgrywają w informowaniu i kształtowaniu opinii publicznej.
Nieprzestrzeganie zasady wolności prasy w oczywisty sposób pozwala skorumpowanym i korumpującym działać swobodnie. Korupcjoniści mogą działać z całkowitym spokojem, bez ryzyka bycia potępionym przed opinią publiczną.

Ostatnie 8 lat rządów PiS zblizyło nas do standardów panujących w krajach trzeciego świata.
Wpływ na korupcje w ostatnich latach miały czynniki kulturowe związane ze sposobem kontroli w administracji pod rządami PiS. Wiara pisowskich urzędników administracyjnych w "prawo do zysku" umocniła się po skandalicznym wystąpieniu Beaty Szydło, która ogłosiła - Im te pieniądze po prostu się należały
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Zasada podziału władzy
>Zasada niezawisłości sądownictwa
>Media stanowią czwartą władzę

Wciąż kręcicie się wokół leczenia skutków choroby nie tykając jej przyczyn.

Wyobraź sobie świat, w którym sąd nie musi rozstrzygać konfliktu, ponieważ każdy konflikt zostaje rozstrzygnięty w jego zarodku.

Pozwalacie rozwijać się niesprawiedliwości, żeby następnie rzekomo sprawiedliwość przywracać.
Nie przywracaj sprawiedliwości tylko zabij niesprawiedliwość w zarodku.
Nie wymyślaj szczepionek przeciw wirusowi tylko zniszcz go.

Publicznie jawna księga kapitału wymusiłaby na wszystkich względność wobec innych, której tak naprawdę nikt nie chce, bo każdy chce mieć prawo do pozostania bezwzględnym.

>Ostatnie 8 lat rządów PiS zblizyło nas do standardów panujących w krajach trzeciego świata.

Za to teraz znowu będzie wspaniale, bo media zaczną mówić to co chcesz usłyszeć i przez to staną się niezależne ale tylko dla Ciebie i tobie podobnych, bo dla waszych przeciwników politycznych staną się tubą waszej wrogiej im ideologii, która ma na celu zamienić ich życie w koszmar.

Okres cyklu zakończył się i wchodzimy w nowy. Za 8 lat znajdziemy się znowu w tym samym miejscu.

>Wpływ na korupcje w ostatnich latach miały czynniki kulturowe związane ze sposobem kontroli w administracji pod rządami PiS. Wiara pisowskich urzędników administracyjnych w "prawo do zysku" umocniła się po skandalicznym wystąpieniu Beaty Szydło, która ogłosiła - Im te pieniądze po prostu się należały


youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Jeśli umówisz się z sąsiadem że mu pomalujesz sufit w kiblu za flaszkę, to nie jest "tajemnica kapitału" tylko dyskrecja

Jeśli ta "dyskrecja" prowadzi Cię do tego, że jesteś głodny, brudny, chory, słaby, nierozwinięty umysłowo, do tego cierpią przez nią twoi bliscy i podobnie do Ciebie stają się brudni, chorzy i słabi to jej wartość wynosi 0 czyli nic.

Żaden biedak sprzedający się za flaszkę wódki nie powinien mieć nadziei, że przez ukrywanie prawdy o rozkładzie kapitały następnym razem ktoś za tę samą pracę najemną da mu dwie wódki.
Nie nie da. Przez tajemnicę kapitału następnym razem za tą samą pracę dostanie pół butelki wódki.

>Nie wyeliminujesz tego głosząc niepopularne postulaty, które naruszają cudze (nie jawne) interesy.

Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą i zaszyfrowanych portfelach jak również demokratyczny podatek wyłącznie od własności, określany w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników księgi żadnych interesów symbiotów nie narusza, wprost przeciwnie silnie je rozwinie.

pl.wikipedia.org/wiki/Symbiont

To może naruszyć interesy jedynie pasożytów

pl.wikiped(*)title=Pasożyt&redirect=no

ale to potrafię zaakceptować.

W twojej ocenie mojej idei kierują Tobą zaprogramowane w procesie wychowania, w określonej kulturze, emocje, które wydają Ci sprzeczne z moimi postulatami polecenia, dlatego usilnie szukasz argumentów, żeby mi zaprzeczyć.

Ty i inni, po prostu źle czylibyście się z tym gdyby ktoś inny wiedział, nie chcecie żeby wiedział i dopiero wtedy poczujecie się dobrze gdy nie wie, bo taka została wam wpojona normalność.

Żebyście mogli zaakceptować inną, nową normalność wpierw musi dojść u Was do zmian osobowościowych. Musi się zmienić wasza tożsamość - cały system emocjonalny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Żebyście mogli zaakceptować inną, nową normalność wpierw musi dojść u Was do zmian >osobowościowych. Musi się zmienić wasza tożsamość - cały system emocjonalny.
>
Przeanalizuj: jak CIA w ramach operacji QRHELPFUL dokonała przejęcia "komunistycznych" roboli.
Komuniści przedwojenne dziadostwo zagonili do darmowych szkół, za darmo wozili do: teatrów, operetek i filharmonii na KLASYKĘ ŚWIATOWĄ. Wybudowali miliony mieszkań i jak to się dla nich skończyło ??
Im większy złodziej polskiego mienia, im ktoś miał większe frustracje spowodowane wizją, że za mało dostał, tym bardziej skakał do gardła komunistom.
Temu dziadostwu wstawiono wizję, że jest zniewolone i że mu się duuuuużo więcej należy.
Złodziej jak się urodził złodziejem to zdechnie złodziejem. Żadna zmiana tożsamości i osobowości niczego nie zmieni. Zauważ, że okupant dał polskojęzycznemu ochlosowi łatwy dostęp do władzy i wolną rękę w szybkim bogaceniu się po urzędach.
Zauważ z jaką łatwością i beztroską demokratyczne władze, które sobie wybraliśmy, sprzedały nas na mięso armatnie. W Polsce zawsze po urzędach, w milicji i w wojsku lokowało się sprzedajne dziadostwo. Polska nie miała i nie ma elit, które byłyby w stanie przeciwstawić wrogiej wewnętrznej agenturze. Ochlos takich elit nie potrzebuje jak i kultury.
Hamerlik użerasz się z istotami, które zachwycają się same sobą. Jak chcesz coś w tych "geniuszach" zmienić ?? Nie przekonasz genialnego idioty, że niczym nie różni się od idioty.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Temu dziadostwu wstawiono wizję, że jest zniewolone i że mu się duuuuużo więcej należy.

Toteż pokazuje, że jeśli ktoś ma więcej od Ciebie sił i zdolności, bez względu na to co jest ich źródłem, to musisz się z nim podzielić władzą.

Komuniści tego nie rozumieli.
Sądzili, że mogą utrzymać władze bez jej rozproszenia i przegrali.

Czy oglądałeś filmy
www.filmweb.pl/film/Młode wilki-1995-7958
www.filmweb.pl/film/Psy-1992-1142

Nie rozumieli ciemnej strony człowieka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Komuniści tego nie rozumieli.
>
Nie tylko komuniści nie rozumieli.
Niemców, którzy nie byli komunistami, też wykiwano i to tak, że do dzisiaj wierzą, że z Hitlerem zbudowaliby tysiącletnią III Rzeszę.
Polaków wykiwano. Naszym dziadkom i ojcom wydawało się, że odzyskaliśmy niepodległość i że łopatą i widłami dogonimy kolonialistów.
Dzisiaj Ukraińców wykiwano, identycznie jak naszych dziadków i ojców.
Wszyscy się wyzwalają, walczą między sobą, a na końcu łupy zawożą do USA Żydzi amerykańscy.
Żydzi niemieccy z Niemcami stworzyli ZSRR i Armię Czerwoną. W 1937 r., po ludobójstwie dokonanym przez żydowskie NKWD, stracili nad nim władzę. Kto wtedy przejął władzę nad tym co stworzyli Żydzi niemieccy z Niemcami ??
Nazistów Niemcom stworzyli i uzbroili Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami. Było to przed zanim ktoś pokonał Żydów w ZSRR w 1937 r. W pierwszym planie było doprowadzenie do wojny pomiędzy nazistami niemieckimi, finansowanymi przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków a Armią Czerwoną dowodzoną przez Żydów. Dlaczego doprowadzono do wojny po tym, jak Żydzi niemieccy utracili władzę nad Armią Czerwoną ? Czy w Niemczech Niemcy przejęli władzę nad Wehrmachtem, uzbrojonym przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków ?? Czy Hitler był agentem podstawionym Żydowi Bernardowi Baruchowi ??
Amerykanie zabronili organizować zamachy na Hitlera w początkowym okresie jego władzy. Zamach w Wilczym Szańcu zorganizowali Amerykanie. Amerykański ambasador w Berlinie Hugh Robert Wilson zorganizował kryształową noc. Klasyczna operacja jakich Amerykanie przeprowadzili setki. Postępy Żydów niemieckich pracujących nad bombą atomową były tak duże, że wrogom Niemiec zależało by przejąć żydowskich naukowców lub całość zniszczyć. Żydzi pracujący nad bombą atomową doszli do momentu, w którym trzeba było robić próbne wybuchy na tajnym poligonie atomowym. Druga część prac nad bombą atomową miała być prowadzona w ZSRR. Gdzie miał się znajdować w ZSRR tajny poligon atomowy ?? Jakie przygotowania poczyniono ??
Historia przejęcia niemieckich Żydów pracujących nad bombą atomową wymaga kolejnego analizowania. Faktem jest, że tylko tych Żydów ściągnięto z nazistowskiego piekła do USA. Ja uważam, że to piekło im zorganizowali Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami. Niemcom i Żydom europejskim nie udało się obronić wartych miliardy Żydów, którzy wiedzieli jak zbudować bombę atomową. Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami prowadzili tajne rozmowy w sprawie przejęcia tych naukowców aż w Kanadzie w Quebec. Jakie mieli atuty Brytyjczycy a jakie Żydzi amerykańscy ??
Ustalono budowę dwóch bomb, mniejszą finansowali Brytyjczycy. Na końcu Brytyjczycy mieli dostać swoją bombę wraz z instrukcją jej budowy. Żydzi amerykańscy naiwnych Brytyjczyków wykiwali i użyli bomb do kolonizowania Azji.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Amerykanie zabronili organizować zamachy na Hitlera w początkowym okresie jego władzy.

Sam często kwestionuję autorytet innych ludzi, za co wielu mnie nienawidzi, sądząc, że tak nie wolno, że należy się ślepo podporządkować i wierzyć zawsze w to, co wyraża autorytet.

Wiem, że ludźmi kieruje instynkt stadny, który zmusza ich do kwestionowania wewnętrznych przekonań i do ślepego podążania za stadem, choćby stado biegło w przepaść.

Dla siebie wybrałem rolę czarnej owcy.
Moja psyche nie podąża za wiarą innych ludzi, odwraca się od niej a szczególnie w momentach gdy widzę redukcję i zaprzepaszczenie szans na przyszłość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wiem, że ludźmi kieruje instynkt stadny, który zmusza ich do kwestionowania wewnętrznych >przekonań i do ślepego podążania za stadem, choćby stado biegło w przepaść.
>
Może tak jest jeszcze w jakimś miejscu na ciemnym kontynencie lub w dżunglach Ameryki Południowej. My znajdujemy się w centrum odwiecznych proxy war, a tutaj kierują tym dyrygenci, którzy batutami dają znaki tym co: walą w bębny i uderzają w klawisze.
Hitlera wytypował i wprowadził z ulicy na salony niemieckiej polityki Ernst Hanfstaengl.

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Ernst Hanfstaengl był kolegą z Harvardu Waltera Lippmanna, prawej ręki Żyda Bernarda Barucha.
Ernst Hanfstaengl połapał się w tym do czego został wykorzystany i się wycofał. Po wojnie skonfiskowano mu majątek i wystawiono na licytację.

Hamerlik sprawdź co napisano, po niemiecku, w temacie kampanii wyborczej Hitlera i porównaj z tym co inni napisali. Kampania Hitlera kosztowała 5 mln marek. Oprawianiem szarych komórek Niemcom zajmowali się spece z USA. Powiedź mi, na ilu amerykańskich przelewach dolarowych istnieje podpis Hitlera ?? Kto się podpisywał po amerykańskiej stronie ?? Dlaczego się nie ujawnia się faktur III Rzeszy ??
Hamerlik mógłbyś się zająć zbadaniem: przelewów dolarów i funtów oraz złota na konta amerykańskich nazistów w Niemczech a potem w III Rzeszy. Potem zbadaj finansowanie amerykańskich banderowców na Ukrainie.

lubimyczyt(*)a/4881435/wall-street-i-hitler

Tematem niniejszej książki jest transfer potężnych środków finansowych z zachodnich banków do pokonanych po I wojnie światowej Niemiec. Środki te pozwoliły na budowę międzynarodowych karteli chemicznych, stalowych czy elektrycznych. W powstałych dzięki temu firmach, takich jak m.in.: I.G. Farben, Osram, A.E.G., Ford Motor, I.T.T. czy Opel strategicznymi udziałowcami były zachodnie firmy i instytucje finansowe, które zaangażowały się w manipulowanie politycznymi wydarzeniami doprowadzając Hitlera do władzy. Korzystając następnie z uprzywilejowanej pozycji w najwyższych kręgach nazistowskich Niemiec, poprzez transfer niezbędnych do rozpoczęcia wojny technologii, finansów i patentów budowały machinę wojenną Hitlera oraz bez żadnych utrudnień zbijały fortunę na produkcji wojennej dla wszystkich stron konfliktu.

Hamerlik masz wizję, że Niemcy sami sobie Hitlera wybrali, a Hitler na swoją kampanię wyborczą wziął kredyt w banku ??

Ktoś napisał do tego partyturę, ktoś tym dyrygował, a na końcu ktoś walił w bębny i w klawisze, tak jak mu kazali. Uwertura zapowiadała się pięknie, dla ogłuszonych w pierwszych rzędach.
Natomiast coda to był pokaz jak z: dymów, gruzów i jęków wyłania się nowy hegemon, Żydzi amerykańscy, którzy cały czas tym kierowali z kuluarów.


Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Dlaczego się nie ujawnia się faktur III Rzeszy ??

Zatem publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą nieżelaznych od siebie administratorów, prowadzących równolegle jednakowe kopie tej księgi a także kryptograficznie zaszyfrowane portfele aby dostęp do nich mieli wyłącznie właściciele jest dobrą ideą dla opanowania w ludziach rozwoju zła, które zagraża wszelkiemu życiu.

Niestety zło w ludziach walczy o panowanie i rozkazuje im, sprzeciwiać się tej idei, w imię rzekomej "wolności", którą to wolność można opisać jako prawo do czynienia zła i niszczenia życia, w tym także własnego.

Ludzie wcale nie chcą być dobrzy.
Ludzie pragną mroków i wszechobecnego zła.

Ludzie czują się szczęśliwi dopiero wtedy gdy jest im lepiej od innych i gdy mogą sobie przypisać wyższą wartość od innych.

Każdy z ludzi pragnie być "Panem".

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ludzie wcale nie chcą być dobrzy.
>Ludzie pragną mroków i wszechobecnego zła.
>Ludzie czują się szczęśliwi dopiero wtedy gdy jest im lepiej od innych i gdy mogą sobie przypisać wyższą wartość od innych.
>
Wreszcie pojąłeś to co piszę.
Ludziom nie musi być lepiej od innych, wystarczy, że im się tylko tak wydaje.
A jak tym istotom wstawisz do łbów wizję, że ktoś chce im coś odebrać, to będą do niego bez zastanowienia strzelać.
Jak idiotę jeszcze pochwalisz to zgłupieje całkiem.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Ludziom nie musi być lepiej od innych, wystarczy, że im się tylko tak wydaje.

Ludzie w zasadzie nie są głupi i potrafią odróżnić dobrobyt od biedy.

Zgadzam się jednak z twierdzeniem, że można ludziom wszczepić toksyczną motywację, która będzie ich i ich najbliższych niszczyć, żeby innych ubogacić.

Sam z przeszłości jestem tego najlepszym przykładem. Wstawiono mi w procesie wychowania niszczącą mnie i innych wizję szczęścia. Na prawdziwe szczęście powoli się od niej uwalniam, choć cały czas odkrywam w sobie chore motywy, które zostały u mnie zaprogramowane i nie da się ich łatwo zakwestionować we własnej psychice.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Ludziom nie musi być lepiej od innych, wystarczy, że im się tylko tak wydaje.

>Ludzie w zasadzie nie są głupi i potrafią odróżnić dobrobyt od biedy.

Ludzie głupi są na swój sposób cwani. Polska od pokoleń opiera się na głupkowatym cwaniactwie. Świat za szybko się zmienia, by prostacy mogli w nim żyć, nie potrafiąc nic w sobie zmienić.
Głupek potrafi porównać coś co widzi. Nie jest w stanie opisać: mechanizmu działania prostych rzeczy i tego co go spotka w przyszłości. Dla głupiego dobrobyt kojarzy się z zamknięciem budżetu na zero. W budżecie tym nie ma wydatków na edukację i inwestycje. Potem przychodzi zdziwienie, które się tłumaczy winą innych. Żyd Morawiecki ściągnął do Polski bank JP Morgan mający monopol w robieniu geszeftów na wojnach. Bank ten dostał nielegalnie ponad 20 mln zł, żeby robić u nas fikimiki w papierach finansowych. Celem tego jest utrzymywanie polskiego mięsa armatniego w dobrej kondycji, zanim trafi do maszynki do mięsa. Gdyby nie banksterskie sztuczki to Polacy wyszliby na ulicę. Nie strajkujemy z głodu, jedząc króliki wyciągane z kapelusza.
Czy ludzie potrafią odróżnić smak i zapach potrawy z królika od tej zrobionej z królika wyciągniętego z kapelusza ??

> Wstawiono mi w procesie wychowania niszczącą mnie i innych wizję szczęścia.

Kto Ci wstawił tą wizję szczęścia ??
Zawsze się zaczyna od wstawiania wizji dobra.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Dla głupiego dobrobyt kojarzy się z zamknięciem budżetu na zero. W budżecie tym nie ma wydatków na edukację i inwestycje. Potem przychodzi zdziwienie, które się tłumaczy winą innych.

Z tym potrafię się zgodzić.

Rozumowanie, w którym ktoś chciałby kupić 10 mieszkań na kredyt, wynająć je biedocie, spłacić z komornego kredyt i żyć z reszty jak pasożyt, jest rozumowaniem głupiego.

Bez włożenia wysiłku, w tym intelektualnego, bez inwestycji w przyszłość nic nie ma prawa się udać. Musi nastąpić nieuchronna porażka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Bez włożenia wysiłku, w tym intelektualnego, bez inwestycji w przyszłość nic nie ma prawa się >udać. Musi nastąpić nieuchronna porażka.
>
Wysiłek to jedno a możliwości to drugie.
Dlatego nastąpiła u nas porażka.
Padają firmy, ich właściciele nawet nie strajkują, jak chłopi w traktorach za pół miliona złotych.
Jak ktoś chce zacząć być kapitalistą, w kapitalistycznej Polsce, to musi najpierw sobie kupić kawałek terenu i już z tym jest finansowy problem. Można od syndyka kupić bankruta i skorzystać z chwilowej ulgi, ale na to też trzeba mieć pieniądze.
Thoter (6650 punktów)

>Moja psyche nie podąża za wiarą innych ludzi,

Z tym się zgodzę. Podążasz za wiarą istot, które są używane od pokoleń do proxy war. Dziadek i ojciec też zostali uwikłani w nieludzkie wojny zastępcze, których celem było zniszczenie rosnących potęg.
Tym razem rosną potęgi i już urosły do stanu dużo większego jak pokonane potęgi: Żydów niemieckich i Oś Berlin Rzym Tokio.
Amerykanie wysłali w 1946 r. do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa celem zerwania postanowień z Jałty i zapowiedzenia nowych amerykańskich planów, po tym jak w Los Alamos ukończono budowę fabryki seryjnej produkcji bomb atomowych. Żyd Bernard Baruch zablokował rozwój Europy zimną wojną. Na razie Amerykanie zrealizowali tylko jedną groźbę Byrnesa i zaczęła się operacja militarna na Ukrainie.
Rosnące potęgi mają dzięki niemieckim naukowcom broń atomową i dlatego są w stanie prowadzić wyrównaną wojnę z Żydami amerykańskimi.
Świat zostaje przemeblowywany a Ty masz problemy z psyche. Módl się, żeby meble nie zdmuchnęła atomowa fala uderzeniowa. Problemy psychiczne odłóż na później.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>>Moja psyche nie podąża za wiarą innych ludzi,
>Z tym się zgodzę. Podążasz za wiarą istot, które są używane od pokoleń do proxy war. Dziadek i ojciec też zostali uwikłani w nieludzkie wojny zastępcze, których celem było zniszczenie rosnących potęg.

Bo nie popieram rosyjskiego bombardowania i zaboru Ukrainy?
Bo nie widzę w Rosjanach ofiar napaści, którzy podjęli walkę obronną?
Bo nie akceptuję wykrzykiwanych do kamer gróźb ataku bronią atomową?
Bo sądzę, że o przyszłość można zadbać jedynie ideą i wiarą a nie miną i bombą?
Bo nie usprawiedliwiam agresywnych zachowań i stojącego za nim zniszczenia?

Bez sensu!

>Tym razem rosną potęgi i już urosły do stanu dużo większego jak pokonane potęgi: Żydów niemieckich i Oś Berlin Rzym Tokio.

I co?

Mam cieszyć się z twojej wizji upadku jednej hegemonii i powstania nowej?

Bo w jakimś sensie czujesz się związany w pretendentem do hegemona?

Mam cieszyć się z twojej wizji zamiany siekierki na kijek? Teraz dyrektywy będą dla mnie płynęły z drugiej strony?

Mam Ci uwierzyć, że nowy hegemon będzie miał więcej kultury niż stary, bo masz z elitami pretendenta do hegemona jakieś układy?

Jak widzę wyrażenie "potęga" to mnie zbiera na odruch wymiotny, bo wiem że za tym określeniem stoją ludzie chorzy z chciwości i pragnienia dominacji.

Nie interesuje mnie koncepcja dominacji Rosji i Chin na świecie w miejsce dominacji USA, UK, Francji czy Niemiec. Dla mnie zmiana dominatora niewiele zmieni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie interesuje mnie koncepcja dominacji Rosji i Chin na świecie w miejsce dominacji USA, UK, >Francji czy Niemiec. Dla mnie zmiana dominatora niewiele zmieni.
>
Chińczycy nie chcą wejść w rolę Żydów amerykańskich, chcą wydzielić się spod ich wpływu.
Obok żydowskiej hegemoni powstanie wolny świat. Lokalne elity będą miały możliwość dokonywania wyborów i za te wybory nikt ich nie będzie karał. Europa niczym nie różni się od skolonizowanej Afryki. W Afryce kolonialiści pozwalali swoim tubylczym agentom dorabiać się ogromnych majątków na gonieniu rodaków do kopania surowców. 1% bogaczy i 99% biednych kopaczy dawało kolonialistom miliardowe zyski. Nasza struktura cwaniaków wygląda tak samo. 1% cwaniaków bogatych i 99% cwaniaczków, którzy mają wizję, że kiedyś będą bogaci.
Dobrze, że nie masz wizji, że coś na lepsze się zmieni.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Chińczycy nie chcą wejść w rolę Żydów amerykańskich

Ale co?

Obiecujesz, że jak już wejdą w rolę właścicieli wszystkiego w miejsce Amerykanów, to nie będą gonić swoich roboli do roboty w fabrykach dla dobra i powodzenia Chińczyków?
Że nie wyssą z nich soków życiowych?

Bo co?
Bo kierują się w życiu inną ideologią?

Śmiem wątpić. Koncepcje zmiany Pana nie interesują mnie.
Interesuje się raczej koncepcjami osłabienia władzy Pana, obojętnie z których stron Pan pochodzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Interesuje się raczej koncepcjami osłabienia władzy Pana, obojętnie z których stron Pan >pochodzi.
>
Naszym Panem jest Żyd amerykański i nikt go tak nie osłabi jak Chińczycy z Rosjanami i Arabami.
Problem jest w tym, żeby osłabiany Żyd amerykański nie wyrównywał sobie tego naszym kosztem.
Powinien nam wyrównać straty jakie spowodował zakazaniem budowy w Łodzi chińskiej bazy i zabierać okupujące nas wojsko.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365