Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przedziwne anomalie w muzyce europejskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
15-05-2016 20:33lekkoduch (425 punktów)Przedziwne anomalie w muzyce europejskiej
Ocena 3 na 5
Ponieważ zdaję sobie sprawę, że żaden z użytkowników tego gromadzącego miłośników najwyższej kultury forum nie jest świadom wydarzenia, jakie miało miejsce wczoraj, toteż spieszę z zawiadomieniem, że odbył się finał Konkursu Piosenki Eurowizji.
W związku z tym moja prośba do obecnych tu melomanów o zapoznanie się z obszernym materiałem muzycznym i próbę sformułowania odpowiedzi na frapujące mnie poniższe pytanie.

Jak wyjaśnić przedziwne anomalie w opublikowanych wynikach?

Słowo wyjaśnienia. Otóż zadałem sobie trud przeanalizowania wyników tego konkursu (Zaznaczam, że na wynik danego państwa składa się w połowie ocena wybitnych jurorów z krajów uczestniczących, w połowie zaś ocena jakoś tam wynikająca z głosów oddanych przez widzów z krajów uczestniczących.)
i, jak się okazało, istnieje kilka państw, które otrzymały skrajnie różne oceny. Są to:

- Izrael
- Malta
- Polska

W mniejszym stopniu: Austria, Chorwacja, Czechy, Gruzja i Holandia.

Chciałbym zaproponować nowy termin na określenie tego zjawiska:

muzyczna poprawność (niepoprawność?).


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Appenzeller (3118 punktów)
>muzyczna poprawność (niepoprawność?).
Kiedy ostatnim razem oglądałem festiwal Eurowizji, wygrała Abba. Mogę więc śmiało wypowiadać się "w tym temacie".

Nadzieja, że na wynik głosowania nie wpływają walory pozaartystyczne, jest matką głupich. Sporo użytkowników tego poziomu kultury najwyraźniej działa w myśl zasady "A bo cie cóś k... nie lubię".
Tylko ta Malta psuje mi obraz, bo kto się przejmuje Maltą.

Dla pocieszenia mogę tylko dodać, że wiem, kto wygra w najbliższym noworocznym koncercie z Wiednia. Otóż filharmonicy wiedeńscy. I tak trzymać.

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
lekkoduch (425 punktów)

>Tylko ta Malta psuje mi obraz, bo kto się przejmuje Maltą.
No właśnie, a może Malta została wciągnięta w jakąś nieznaną szerszej publiczności Grę Wielkich Interesów?

Swoją drogą powinniśmy być dumni, że takie czary dzieją się w stosunku do Polski. Widocznie jesteśmy ważniejsi niż nam się wydaje
No, chyba, że jednak polska piosenka była naprawdę wyjątkowym gniotem. Melomani, proszę o zabranie głosu!
.
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
>Ponieważ zdaję sobie sprawę, że żaden z użytkowników tego gromadzącego miłośników najwyższej kultury forum nie jest świadom wydarzenia, jakie miało miejsce wczoraj, toteż spieszę z zawiadomieniem, że odbył się finał Konkursu Piosenki Eurowizji.
Wyrafinowane chamstwo.
16-05-2016 02:21 
 Ocena 1 na 1
lekkoduch (425 punktów)
Och, drobna szpileczka
Belfer00 (720 punktów)
>[...] spieszę z zawiadomieniem, że odbył się finał Konkursu Piosenki Eurowizji.
>Jak wyjaśnić przedziwne anomalie w opublikowanych wynikach?
Ale wygrała osoba "właściwa w obecnym momencie".
Przecież trzeba poprzeć państwo, które walczy z wrogiem "wolnego świata"... a może jednak
Pozdrawiam.
lekkoduch (425 punktów)

Może warto podać jakieś liczby. A zatem:

1) Izrael - jury: 124, ludzie: 11 (Arminius, czuj się wywołany do tablicy )
2) Malta - jury: 137, ludzie: 16
3) Polska - jury: 7. ludzie: 222

Więcej info: eurovisionworld.com/?eurovision=2016
.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Ponieważ zdaję sobie sprawę, że żaden z użytkowników tego gromadzącego miłośników najwyższej
kultury forum nie jest świadom wydarzenia, jakie miało miejsce wczoraj, toteż spieszę z
zawiadomieniem, że odbył się finał Konkursu Piosenki Eurowizji.<<

Co tam jakaś Eurowizja? Prawdziwym hitem jest to, że Beatka Kempa została piosenkarką watykańską.
www.se.pl/(*)-tylko-u-nas-wideo_835552.html

Jacholek (5699 punktów)
Proponuję nie nazywać piania eurowizyjnego muzyką europejską

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365