Patrzyłem dziś w niebo i zastanawiałem się... dlaczego chmury utrzymują się na tej samej wysokości, na jakiej się znajdują w danej chwili?
Czasami widzę chmury wyżej na niebie, a czasami są tak nisko, że znajdują się na poziomie gruntu. Dlaczego to się zmienia, skoro skład chmur jest mniej więcej taki sam? |