Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ewolucyjnie czy rewolucyjnie w TVP?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-06-2013 12:08Konowal (6291 punktów)Ewolucyjnie czy rewolucyjnie w TVP?
Ocena 1 na 1
Mimo że jako konserwatysta wolę ewolucyjny charakter zmian to jednak wydaje mi się że co do TVP zamiast ewolucji
radiowarsz(*)kow-przejmie-firma-zewnetrzna/
pasowałby raczej rewolucyjny model grecki
wpolityce.(*)-mediow-publicznych-protestuja
Biorąc pod uwagę zbliżającą się serię wyborów zawieszenie choć na 2-3 lata emitowania przez TVP programu byłoby świetnym posunięciem. Zaoszczędzono by kasy i mniej by było tego politycznego bełkotu w TV. No mogłyby zostać regionalne i tam by się miejscowi politycy produkowali.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dariusz Godyń (2403 punktów)

>Biorąc pod uwagę zbliżającą się serię wyborów zawieszenie choć na 2-3 lata emitowania przez TVP
>programu byłoby świetnym posunięciem. Zaoszczędzono by kasy i mniej by było tego politycznego
>bełkotu w TV. No mogłyby zostać regionalne i tam by się miejscowi politycy produkowali.

Dlaczego nie pójść dalej, wyłączyć radio, zawiesić działanie internetu, zaprzestać wydawania gazet. Oczywiście po "serii wyborów" przywrócimy wszystko do poprzedniego stanu. Konowale masz jeszcze więcej takich rewelacyjnych pomysłów?
Konowal (6291 punktów)
Może tego nie wyartykułowałem dobrze ale z linków było to oczywiste, że chodziło mi o TV Publiczną, bo prywatne to se mogą nadawać co chcą i kiedy chcą.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
romaro (25211 punktów)
>chodziło mi o TV Publiczną, bo prywatne to se mogą nadawać co chcą i kiedy chcą.

O zakłamaniach i obłudzie religijnej też?
Konowal (6291 punktów)
>>chodziło mi o TV Publiczną, bo prywatne to se mogą nadawać co chcą i kiedy chcą.
>O zakłamaniach i obłudzie religijnej też?
Którego fragmentu nie rozumiesz z mojej wypowiedzi, bo wydaje mi się że jasno napisałem.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Nabuchodonozor (426 punktów)
(zablokowany)
>Biorąc pod uwagę zbliżającą się serię wyborów zawieszenie choć na 2-3 lata emitowania przez TVP
>programu byłoby świetnym posunięciem. Zaoszczędzono by kasy i mniej by było tego politycznego
>bełkotu w TV. No mogłyby zostać regionalne i tam by się miejscowi politycy produkowali.

Jak rozumiem sprzeciwiasz się upolitycznieniu telewizji państwowej. Cóż, idea bardzo słuszna, ale rozwiązanie jakie zaproponowałeś już nie. Tym tokiem rozumowania dojdziemy do stanu jaki przedstawił Dariusz, to po pierwsze. Po drugie, źle się dzieje w kraju w którym palą książki i zamykają media. Najlepiej byłoby podjąć działania uniezależniające TVP od rządu, tak aby władze RP nie miały żadnego wpływu na to co się w TVP dzieje. Rozwiązalibyśmy tym samym problem sprzyjania telewizji publicznej kolejnym rządom i uniknęlibyśmy drastycznego "rozwiązania" jakim jest zawieszenie działalności TVP.


"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy. " - A. Sapkowski
13-06-2013 11:02 
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)
>>Biorąc pod uwagę zbliżającą się serię wyborów zawieszenie choć na 2-3 lata emitowania przez TVP
>>programu byłoby świetnym posunięciem. Zaoszczędzono by kasy i mniej by było tego politycznego
>>bełkotu w TV. No mogłyby zostać regionalne i tam by się miejscowi politycy produkowali.
>Jak rozumiem sprzeciwiasz się upolitycznieniu telewizji państwowej. Cóż, idea bardzo słuszna, ale rozwiązanie jakie zaproponowałeś już nie. Tym tokiem rozumowania dojdziemy do stanu jaki przedstawił Dariusz, to po pierwsze. Po drugie, źle się dzieje w kraju w którym palą książki i zamykają media. Najlepiej byłoby podjąć działania uniezależniające TVP od rządu, tak aby władze RP nie miały żadnego wpływu na to co się w TVP dzieje. Rozwiązalibyśmy tym samym problem sprzyjania telewizji publicznej kolejnym rządom i uniknęlibyśmy drastycznego "rozwiązania" jakim jest zawieszenie działalności TVP.
>
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy. " - A. Sapkowski

Po pierwsze wyjaśnienie na górze, po drugie o żadnym paleniu nie ma mowy. Po trzecie TV jest tylko WYKONAWCĄ tz. misji. Tą samą misję mozna prowadzić bez istnienia publicznego wykonawcy.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Nabuchodonozor (426 punktów)
(zablokowany)
>Po pierwsze wyjaśnienie na górze, po drugie o żadnym paleniu nie ma mowy. Po trzecie TV jest tylko WYKONAWCĄ tz. misji. Tą samą misję mozna prowadzić bez istnienia publicznego wykonawcy.

Toż przecież napisałem, że rozumiem o co ci chodzi. Nie uważam jednak, aby to był mądry pomysł. Media państwowe też są potrzebne, choćby w przypadku zagrożenia zewnętrznego.

"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy. " - A. Sapkowski
Konowal (6291 punktów)

>Toż przecież napisałem, że rozumiem o co ci chodzi. Nie uważam jednak, aby to był mądry pomysł. Media państwowe też są potrzebne, choćby w przypadku zagrożenia zewnętrznego.
W razie zagrożenia zewnętrznego można zawrzeć odpowiednie przepisy w ustawie dające prawo do odpowiednich działań.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Nabuchodonozor (426 punktów)
(zablokowany)
>W razie zagrożenia zewnętrznego można zawrzeć odpowiednie przepisy w ustawie dające prawo do odpowiednich działań.

Yhy, czyli wysłać policję, aby zajęła budynki mediów prywatnych? A potem płacić za "wypożyczenie" transmisji? Tylko po co, skoro można mieć telewizje publiczną?


"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy. " - A. Sapkowski
Konowal (6291 punktów)
>>W razie zagrożenia zewnętrznego można zawrzeć odpowiednie przepisy w ustawie dające prawo do odpowiednich działań.
>Yhy, czyli wysłać policję, aby zajęła budynki mediów prywatnych? A potem płacić za "wypożyczenie" transmisji? Tylko po co, skoro można mieć telewizje publiczną?
A po co inwestować w publiczną jak można zająć prywatne ?


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Mimo że jako konserwatysta wolę ewolucyjny charakter zmian
Konserwatysta zwolennikiem zmian? Niezły oksymoron.
A katolicki oszołom deklarujący chęć zmian - to już kpina w żywe oczy.


>to jednak wydaje mi się że co do TVP zamiast ewolucji pasowałby raczej rewolucyjny model grecki
Zacząłeś od fałszywej deklaracji, a skończyłeś na ujawnieniu swych prawdziwych poglądów. No i kogo chciałeś oszukać tą pierwszą hipokryzją? Jesteś zwolennikiem zamordyzmu w wydaniu katolskim, to miejże odwagę przyznać się do tego. No chyba że jaja masz tylko dla swojego proboszcza.
Konowal (6291 punktów)
Nie wiem co Ty tutaj robisz - kolegów szukasz?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Nie wiem co Ty tutaj robisz - kolegów szukasz?
Nie, dupeczek na jeden raz.
A ty?


Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365