Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kierunek filozofia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
02-06-2024 12:45roilaa (4 punktów)Kierunek filozofia
Witam, nie jest to konkretne pytanie akademickie, raczej prośba o poradę, być może jestem w złym miejscu. Jestem w ostatniej klasie szkoły średniej i zastanawiam się nad przejściem z filozofii na studia inżynierskie. Często odczuwam niejasne zamieszanie w związku z tym, jak powinienem żyć i co powinno dyktować wybory, których dokonuję. W pewnym sensie kręci mi się w głowie i czuję się niekomfortowo. Lubię studiować różne filozofie, ponieważ sugerują wytyczne dotyczące tego, jak ktoś powinien żyć i podejmować decyzje. Moje pytanie brzmi, czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi osiągnąć intelektualny spokój.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi osiągnąć intelektualny spokój.
To Twoje wyrażenie 'intelektualny spokój' jest intelektualnie niepokojące.


cr
03-06-2024 23:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi osiągnąć intelektualny spokój.
>To Twoje wyrażenie 'intelektualny spokój' jest intelektualnie niepokojące.
cała filozofia zawiera się w jednym zdaniu; Jest tak jak ma być, inaczej być nie może
a ta którą tak zwą i wymaga studiowania 5 lat to nie jest filozofia
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>cała filozofia zawiera się w jednym zdaniu;
Pewnie chodzi Ci o całą tzw. mądrość.

>Jest tak jak ma być, inaczej być nie może
Lecz 'jest' co najwyżej 'jak jest', bo inaczej - 'nie'.


cr
04-06-2024 13:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>cała filozofia zawiera się w jednym zdaniu;
>Pewnie chodzi Ci o całą tzw. mądrość.
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, a filozofowie którzy tworzą (myślosferę) należą do elit, ich myśl jest podobna do prezydenta Komorowskiego który powiedział biednej osobie by zmieniła pracę, wzięła kredyt itp
dlatego cała ta filozofia (teologia) jest tak skomplikowana by uzasadnic patoelity (kościół z jego religią)

>>Jest tak jak ma być, inaczej być nie możeLecz 'jest' co najwyżej 'jak jest', bo inaczej - 'nie'.
wydałaś się, Jesteś filozofką i to pewnie od urodzenia, może nawet tak się do Ciebie zwracali dorośli już w dzieciństwie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>filozofowie [33 słowa] patoelity
Potrzebowałeś aż 33 słów na dojście do tych swoich patoelit.

>Jesteś filozofką
Ta, taką jak Ty.

cr
04-06-2024 23:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>filozofowie [33 słowa] patoelity
>Potrzebowałeś aż 33 słów na dojście do tych swoich patoelit.
to są NASZE patoelity, innych nie mamy i nie będziemy mieli

filozofia gr., 'umiłowanie mądrości' < philéō 'miłuję', sophía * 'mądrość'], najbardziej ogólna, fundamentalna, racjonalna i krytyczna wiedza o wszystkim, co istnieje

filozofowie mówią, że współczesna jest przypisami do Platona, a on to królewskie dziecko (patoelita) w dodatku homoseksualista, więc "nie może złe drzewo wydawać dobrych owoców" a więc dzieła Platona trzeba spalic żeby nie wydawało więcej złych owoców
Dziwne że homoseksualiści sa tak płodni

>>Jesteś filozofką
>Ta, taką jak Ty.
wiem czemu takim mądry bo dużo w siebie wlałem sophíi (mądrości) SOPHIA CABERNET, to moje ulubione Bułgarskie wino

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>"nie może złe drzewo wydawać dobrych owoców"
Może, wszak nie każda wada jest dziedziczna.

cr
roilaa (4 punktów)
>Witam, nie jest to konkretne pytanie akademickie, raczej prośba o poradę, być może jestem w złym
>miejscu. Jestem w ostatniej klasie szkoły średniej i zastanawiam się nad przejściem z filozofii na
>studia inżynierskie. Często odczuwam niejasne zamieszanie w związku z tym, jak powinienem żyć i co
>powinno dyktować wybory, których dokonuję. W pewnym sensie kręci mi się w głowie i czuję się
>niekomfortowo. Lubię studiować różne filozofie, ponieważ sugerują wytyczne dotyczące tego, jak ktoś omegle xender
>powinien żyć i podejmować decyzje. Moje pytanie brzmi, czy zdobycie dyplomu z filozofii pomoże mi
>osiągnąć intelektualny spokój.

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365