 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-07-2013 16:45 | Małyska (6054 punktów) | Kościołowi wciąż mało
24 na 26 | Kościół szczególną wagę przywiązuje do spraw majątkowych. W opracowanym przez ks. Walencika raporcie o majątku kościelnym, państwo polskie przedstawiono jako dłużnika wobec kościoła. W dodatku niesolidnego i łamiącego prawo! "31 procent dóbr zabranych Kościołowi na terenach obecnej Rzeczpospolitej pozostaje w rękach państwa - ukazuje raport przygotowany przez ks. prof. Dariusza Walencika na zlecenie Komisji Konkordatowych Rządu i Episkopatu. Dokument wykazuje też, że od 63 lat polskie państwo nie stosuje się do uchwalonego przez siebie ustawodawstwa, które nakazuje przekazywanie na cele kościelne dochodów z zagarniętych dóbr. Opracowanie nosi tytuł: "Regulacje prawne - nacjonalizacja - rewindykacja. Nieruchomości Kościoła katolickiego w Polsce w latach 1918 - 2012".ekai.pl/wy(*)y-raport-o-majatku-koscielnym/Biedny kościół domaga się wciąż 62,3 tys. ha ziemi. W 1939 roku posiadał 400 tys. ha, ale 209 tys. stracił na skutek zmiany granic ( na wschodzie), a 144,7 tys. znacjonalizowano. Co prawda Komisja Majątkowa "oddała" w wątpliwy sposób 67 tys. ha, ale kościołowi to za mało. Ile trzeba mieć tupetu by, po ujawnieniu przestępczych działań Komisji Majątkowej domagać się kolejnych dóbr. "Gazeta Wyborcza" dotarła do rządowego raportu o pracy komisji. wyborcza.p(*)_raport_rzadu__Kosciolowi.htmlA w raporcie same "kwiatki". Wnioski, które komisja rozpatrywała "na tak" po kilka razy! Akta 57 spraw zniknęły. Brak protokołów głosowań i niechlujne uzasadnienia decyzji. Raport wylicza, że instytucje Kościoła katolickiego złożyły 3063 wnioski o rekompensaty za mienie utracone w PRL, a Komisja wydała aż 3593 decyzje! Przyznano 143 mln zł odszkodowań i 66,5 tys. ha gruntów, których wartości nie można dziś ustalić. O tym raport Walencika nie wspomina!Skrupulatny ks. Walencik mógł policzyć ile kościół jest winny państwu. Za umorzone podatki, bezpłatne leczenie, kształcenie księży oraz dotacje do remontów i budowy nowych kościołów. Państwo dotuje ich szkoły, uniwersytety i wydziały teologiczne. Księża dostają od państwa pieniądze za "posługi" kapelanów. Czy kapelan w szpitalu pociesza chorych za darmo? Sowicie opłacani są katecheci. Państwo sprzedaje kościołowi grunty i działki za 1-10% wartości. Gminy wynajmują budynki za stawki 10 krotnie mniejsze niż stawki rynkowe. Kościół recenzuje ustawy Sejmu, wspólnie z politykami ustala listy wyborcze i potem aktywnie agituje. I to wszystko mało i mało... Szkoda, że autor nie ukazał w swoim opracowaniu spracowanych rąk kościelnych funkcjonariuszy, którymi wypracowali to o co teraz mają pretensje. Mógł przecież, do 440 stron raportu, dodać kilka opisujących sposób w jaki kościół wszedł w posiadanie swoich latyfundiów. Ciekawe jak kościół "odzyska" hektary na wschodzie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
8 na 8 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Przeciez nie od dzis wiadomo, ze wiara kosztuje. Czy ty wiesz ile pambuk musi wydac kasy na swoja omnilokacje, omnipotencje i wzystkie inne omnosci???? Na oplate tej uslugi nie wystarczy calej Polski wiec nie narzekaj na te marne 62,3 tys. ha  Poza tym worek juz pare razy nam tlumaczyl: inni tez biora wiec w czym problem??? Niech zyje Wielka Polska Katolicka!!!!
|
|
6 na 6 | Olek Mularski (3178 punktów) | > Kościół szczególną wagę przywiązuje do spraw majątkowych. W opracowanym przez ks. Walencika raporcie o majątku kościelnym, państwo polskie przedstawiono jako dłużnika wobec kościoła. W dodatku niesolidnego i łamiącego prawo! "31 procent dóbr zabranych Kościołowi na terenach obecnej Rzeczpospolitej pozostaje w rękach państwa - ukazuje raport przygotowany przez ks. prof. Dariusza Walencika na zlecenie Komisji Konkordatowych Rządu i Episkopatu. Dokument wykazuje też, że od 63 lat polskie państwo nie stosuje się do uchwalonego przez siebie ustawodawstwa, które nakazuje przekazywanie na cele kościelne dochodów z zagarniętych dóbr. Opracowanie nosi tytuł: "Regulacje prawne - nacjonalizacja - rewindykacja. Nieruchomości Kościoła katolickiego w Polsce w latach 1918 - >2012".ekai.pl/wy(*)y-raport-o-majatku-koscielnym/Sami tego chcieliśmy podpisując konkordat, to teraz mamy. Jak się coś podpisuje to najpierw trzeba przeczytać, szczególnie to co pisze drobnym druczkiem i dwa razy zastanowić się nad konsekwencjami. > Biedny kościół domaga się wciąż 62,3 tys. ha ziemi. W 1939 roku posiadał 400 tys. ha, ale 209 tys. stracił na skutek zmiany granic ( na wschodzie), a 144,7 tys. znacjonalizowano. Co prawda Komisja Majątkowa "oddała" w wątpliwy sposób 67 tys. ha, ale kościołowi to za mało.A dlaczego nie wzięli pod uwagę tego, że zawłaszczyli sobie nowe grunty na ziemiach odzyskanych na zachodzie? > Ile trzeba mieć tupetu by, po ujawnieniu przestępczych działań Komisji Majątkowej domagać się kolejnych dóbr. "Gazeta Wyborcza" dotarła do rządowego raportu o pracy komisji. http://wyborcza/1,76842,11164181,Komisja_majatkowa___skrywany_raport_rzadu__Kosciolowi.html> A w raporcie same "kwiatki". Wnioski, które komisja rozpatrywała "na tak" po kilka razy! Akta 57 spraw zniknęły. Brak protokołów głosowań i niechlujne uzasadnienia decyzji. Raport wylicza, że instytucje Kościoła katolickiego złożyły 3063 wnioski o rekompensaty za mienie utracone w> PRL, a Komisja wydała aż 3593 decyzje! Przyznano 143 mln zł odszkodowań i 66,5 tys. ha gruntów, których wartości nie można dziś ustalić. O tym raport Walencika nie wspomina!Cóż, sprawą ewidentnie powinno się zainteresować ABW. > Skrupulatny ks. Walencik mógł policzyć ile kościół jest winny państwu. Za umorzone podatki, bezpłatne leczenie, kształcenie księży oraz dotacje do remontów i budowy nowych kościołów. Państwo dotuje ich szkoły, uniwersytety i wydziały teologiczne. Księża dostają od państwa pieniądze za "posługi" kapelanów. Czy kapelan w szpitalu pociesza chorych za darmo? Sowicie opłacani są katecheci. Państwo sprzedaje kościołowi grunty i działki za 1-10% wartości. Gminy wynajmują budynki> za stawki 10 krotnie mniejsze niż stawki rynkowe. Kościół recenzuje ustawy Sejmu, wspólnie z politykami ustala listy wyborcze i potem aktywnie agituje. I to wszystko mało i mało...Te wydatki już dawno przekroczyły koszta "niezwróconych" klechom gruntów. Na samą tylko "naukę" religii państwo wydaje rocznie około 1 mld złotych. Za inne usługi oddajemy mafii watykańskiej drugi miliard. Łącznie wychodzi 2 mld. Przez 20 lata okradania wychodzi bagatela około 40 mld złotych! Jeśli polskie władze byłyby niezależne i naprawdę świeckie powinny zerwać konkordat, odliczyć od tej sumy ceny tych ich śmiesznych gruntów i wysłać rachunek do zwrotu do Watykanu i niech papcio Franek się tym martwi.  > Szkoda, że autor nie ukazał w swoim opracowaniu spracowanych rąk kościelnych funkcjonariuszy, którymi wypracowali to o co teraz mają pretensje. Mógł przecież, do 440 stron raportu, dodać kilka opisujących sposób w jaki kościół wszedł w posiadanie swoich latyfundiów.Tego nie mógł zrobić, bo gdyby te machloje wyszły na jaw, wtedy otrzymałby przeniesienie do zakładu karnego i to bynajmniej nie do kaplicy  > Ciekawe jak kościół "odzyska" hektary na wschodzie...Jak PiS dojdzie do władzy i Maciar wypowie wojnę Ruskim i wraz z niezwyciężoną moherową brygadą stanie pod krzyżem w Smoleńsku, wtedy całą zdobytą ziemię odda kościołowi
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >A dlaczego nie wzięli pod uwagę tego, że zawłaszczyli sobie nowe grunty na ziemiach odzyskanych na zachodzie? Niczego nie zawłaszczyli, dostawali od PRL-owskich władz, które podobno tak prześladowały KK. Ciągle to powtarzam - KK dostaje tyle, ile mu władze państwowe i samorządowe dają. A że dają hojnie i nie zanosi się, aby miało się to skończyć mimo kolejnych wyborów parlamentarnych i samorządowych, więc przedstawiciele KK nie muszą się obawiać, że jakiś zakłamany raport spotka się z odpowiedzią ze strony szkalowanych w nim władz.
|
|
|  | 1 na 1 | Asphodelus1 (887 punktów) | > Ciągle to powtarzam - KK dostaje tyle, ile mu władze państwowe i samorządowe dają. A że dają hojnie i nie zanosi się, aby miało się to skończyć mimo kolejnych wyborów parlamentarnych i samorządowych, więc przedstawiciele KK nie muszą się obawiać, że jakiś zakłamany raport spotka się z odpowiedzią ze strony szkalowanych w nim władz. Cytat: Cytat:Skoro tak, to ja nie mogę pojąć jak udało się Jarosławowi Kaczyńskiemu, Tadeuszowi Rydzykowi, Tomaszowi Sakiewiczowi i jego pomagierom wmówić PiSowskiemu Ludowi że PO jest antykatolicka. Chyba, że faktycznie jak mówił Jacek Kurski ''ciemny lud wszystko kupi'', to w takim razie ten lud nie jest ciemny; on jest czarny jak węgiel.
|
|
| pawel_wr (4297 punktów) | > Kościół szczególną wagę przywiązuje do spraw majątkowych. W opracowanym przez ks. Walencika> raporcie o majątku kościelnym,Temat był już omówiony tutaj : www.racjonalista.pl/forum.php/p,141/s,568151
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
| Konowal (6291 punktów) | Mieszasz różne pojęcia i fakty. Co innego jest zwrot zabranego mienia co innego są sprawy regulujące obecne funkcjonowanie KK w Polsce. Jedno jest pewne to co zagrabiło PRL powinno się zwrócić. Obojętne czy to Kościół czy prywatni właściciele. To że teraz były czy są jakieś nieprawidłowości nie oznacza przekreślenia roszczeń z dawnych lat. No chyba że jest się komunistą to wtedy wszystko wolno a usłużni sędziowie wszystko klepną. I tak dla równowagi inna relacja. wpolityce.(*)chomosciach-kosciola-1918-2012
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
 | 7 na 7 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | >Jedno jest pewne to co zagrabiło PRL powinno się zwrócić. Obojętne czy to Kościół czy prywatni właściciele.
Pod warunkiem, że poprawnie zdefiniuje się pojęcie "zagrabiło". Bo może się np. zaraz okazać, że polscy rolnicy powinni oddać potomkom kilku szlacheckich magnatów ziemię, którą otrzymali w ramach nacjonalizacji czyli "zagrabienia majątku pod pozorem komunistycznego prawa wprowadzonego na ruskich bagnetach".
Historia Polski to powiedzmy tysiąc lat; w tym czasie nieruchomości wielokrotnie zmieniały właścicieli prawnie i nieprawnie, siłą i po dobroci. Krzyżacy też dostali kiedyś kawał ziemi, a ich zakon formalnie nadal istnieje - należy im ją zwrócić? Prawo własności wszak święte jest!
> No chyba że jest się komunistą to wtedy wszystko wolno a usłużni sędziowie wszystko klepną.
Taaak, bo sędziowie na całym świecie to usłużni są tylko komunistom? Żadnej innej władzy się nie kłaniają, na korzyści majątkowe nie baczą, na autorytety lokalnych guru religijnych wrażliwi nie są?
Religia albo zdrowie, wybór należy do ciebie... Kościół zaś pokazuje swoimi roszczeniami majątkowymi, że serdecznie w dupie ma jakieś tam idealistyczne mrzonki i cytaty niejakiego Jezusa. Wprawdzie bredził Pan Chrystus coś o nie przywiązywaniu się do bogactwa, o "jeśli chcą zabrać ci torbę, oddaj im także i płaszcz", o "gromadzeniu skarbu w niebie nie na ziemi", o bogaczach i wielbłądach w kontekście ucha igielnego i bram niebieskich, o "darmo dostaliście, darmo dawajcie", o "rozdaj swój majątek biednym i pójdź za mną", o "oddaj cesarzowi co cesarskie, a Bogu to, co boże" etc. Ale jakie ma to znaczenie w obliczu "twardych danych liczbowych przedstawionych przez ks. Walencika"?
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
|  | | Konowal (6291 punktów) | >>Jedno jest pewne to co zagrabiło PRL powinno się zwrócić. Obojętne czy to Kościół czy prywatni właściciele. >Pod warunkiem, że poprawnie zdefiniuje się pojęcie "zagrabiło". Bo może się np. zaraz okazać, że polscy rolnicy powinni oddać potomkom kilku szlacheckich magnatów ziemię, którą otrzymali w ramach nacjonalizacji czyli "zagrabienia majątku pod pozorem komunistycznego prawa wprowadzonego na ruskich bagnetach". >Historia Polski to powiedzmy tysiąc lat; w tym czasie nieruchomości wielokrotnie zmieniały właścicieli prawnie i nieprawnie, siłą i po dobroci. Krzyżacy też dostali kiedyś kawał ziemi, a ich zakon formalnie nadal istnieje - należy im ją zwrócić? Prawo własności wszak święte jest! Jak mają na to papiery to jak najbardziej, ale zapominasz o tym że ciągłość państwa polskiego była przerwana kilka razy więc Twoja ironiczna wypowiedź jest bez sensu. >> No chyba że jest się komunistą to wtedy wszystko wolno a usłużni sędziowie wszystko klepną. >Taaak, bo sędziowie na całym świecie to usłużni są tylko komunistom? Żadnej innej władzy się nie kłaniają, na korzyści majątkowe nie baczą, na autorytety lokalnych guru religijnych wrażliwi nie są? Pogadaj o tym z Popiłuszką, Suchowolcem i innymi. >Religia albo zdrowie, wybór należy do ciebie... Kościół zaś pokazuje swoimi roszczeniami majątkowymi, że serdecznie w dupie ma jakieś tam idealistyczne mrzonki i cytaty niejakiego Jezusa. Oj bo się rozpłaczę.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| |  | 1 na 1 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | > Pogadaj o tym z Popiłuszką, Suchowolcem i innymi.Oni nie żyją - Twoja odpowiedź jest więc zupełnie bez sensu. > Oj bo się rozpłaczę.Twój problem, jeśli tak łatwo reagujesz płaczem... 
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|