> Dlaczego Artemis 2 była o wiele krótsza od Apollo 8, skoro obie misje wykonywały to samo? Wiem, że> miały różne trasy na Księżyc, obie opuszczały Ziemię w różny sposób, ale dlaczego nie wykonać tego> samego, co Apollo 8, skoro było to szybsze?Pisałem tu kiedyś o tym, że wszelki ruch jest falowy i występuje w cyklach. Obojętnie czy to są drgania cząsteczek wody czy ruch rakiety w kosmosie wszelki ruch ma swój okres, po którym wszystko wraca do pierwotnej pozycji. Oczywiście objawia się asymetria ruchu analogiczna do asymetrii materii ale ona czyni falę tylko bardziej złożoną i może ją wydłużyć albo skrócić ale ruch nawet z nią pozostaje falowy. Co wyruszyło musi wrócić i nie ma od tego ucieczki. To jest natura całej rzeczywistości i na niej opiera się wymiar czasu. Może w tym wypadku warto zapytać o długość fali, która jest w ścisłym związku z częstotliwością. Teoretycznie można okrążyć księżyc opuszczając przy tym drogę mleczną i może to zająć dłużej niż okrążając go, po jego powierzchni. Skoro pytasz o czas to może zapytaj o drogę? Jaką drogę przebyły rakiety? Podaj w kilometrach. youtu.be/5VCiU1osa3w
|