 |
sposoby zarządzania ludźmi - kadrą Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-08-2024 17:26 | alsor (3283 punktów) | sposoby zarządzania ludźmi - kadrą | Nie jest to wybitnie filozoficzny temat, ale jednak: istnieją skrajne poglądy w tej sprawie = zarządzanie ludźmi, w ekonomii to się zowie obecnie chyba: Human resources (co już grubo śmierdzi feudalizmem!). Jak wiadomo od czasu Arystotelesa, czy nawet wcześniej - od zawsze, ludzie są różni, np.: dobrzy to ci głupi zawsze, bo naiwni, natomiast chamy to ci cwani, czyli mądrzy zapewne (wg reguł 'ekonomii'). Albo od razu powiem co mi chodzi, bo znowu nie nadążycie.  czy nadal funkcjonują firmy, w których pracownik jest traktowany jak byle robol - niewolnik do dyspozycji wszelakiej dla nadzorcy = kierownika? przykłady zawodów: mechanik sprzątacz, elektryk zamiatacz, programista... papierkowy, itd... w tym i sprzątacz-dyrektor - a czemu nie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Jeśli szef firmy odnosi się z szacunkiem do pracownika to nie ma żadnej ujmy w tym, że zleca mu jakieś inne niezwiązane z konkretnym zawodem zadania do wykonania. Oprócz szacunku czyli honorowego traktowania liczy się też wynagrodzenie, które uzależnione jest od faktycznych umiejętności, wydajności w pracy i sumienności. -Dobre słowo i "harmonia" pieniędzy przy wypłacie załatwia wszystko i tak jest w mojej firmie, gdzie robię różne rzeczy stosownie do potrzeb firmy - gdy cele główne zostaną zrealizowane. Dobre zarządzanie ludźmi nie polega na wysługiwaniu się kimś, lecz na umiejętnym wykorzystaniu czyjegoś potencjału dla obopólnej korzyści.
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | >Jeśli szef firmy odnosi się z szacunkiem do pracownika to nie ma żadnej ujmy w tym, że zleca mu jakieś inne niezwiązane z konkretnym zawodem zadania do wykonania. >Oprócz szacunku czyli honorowego traktowania liczy się też wynagrodzenie, które uzależnione jest od faktycznych umiejętności, wydajności w pracy i sumienności. >-Dobre słowo i "harmonia" pieniędzy przy wypłacie załatwia wszystko i tak jest w mojej firmie, gdzie robię różne rzeczy stosownie do potrzeb firmy - gdy cele główne zostaną zrealizowane. >Dobre zarządzanie ludźmi nie polega na wysługiwaniu się kimś, lecz na umiejętnym wykorzystaniu czyjegoś potencjału dla obopólnej korzyści.
nieistotne pierdoły opowiadasz.
wiadomo że kierownik, czy inny zarządca, też jest frajerem - robolem! i zawsze ma swoich kolesiów, więc z nimi gada i im płaci... bo co? bo inaczej dostałby w ryj zwyczajnie i na tym skończyłaby się jego wielka kariera zarządcy.
Chodzi o sterowanie zespołami... które wykonują wspólnie złożone zadania.
Zarządzanie jednostkami to żaden problem, np. taki Tusk, czy inny pajac niezdolny do czegokolwiek: kto nim kieruje?
Byle kto, bo taki nie ma przecież żadnych umiejętności, zdolności fachowych - i dlatego kryminał tym rządzi, czyli mafie, banki, itd.
A teraz odwracamy drastycznie sytuację: jest mistrz, fachowiec, zawodowiec - i jak takim kierować?
|
|
|  | 1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >nieistotne pierdoły opowiadasz. To trzeba było zadać inne pytanie. >jak takimi kierować ? Tak jak napisałem po ludzku i mądrze. Ja jestem mistrzem, fachowcem, zawodowcem i jestem "kierowany" poprzez zlecanie mi zadań na które się zgadzam bądź nie. Na tym polega umowa międzyludzka, że nie wydaje się rozkazów lecz uprzejme prośby. Ty masz inne (być może) doświadczenia i dlatego widzisz co innego. -Masz negatywne nastawienie pisząc o "frajerach i robolach". Frajer to ktoś dający się wykorzystywać a robol to prymitywny robotnik dla którego praca jest sensem życia. Wiem co masz na myśli.. może zmień pracę ? -Bo najważniejsze jest nie to co się robi ale z kim ?! Wydawać rozkazy i polecenia może byle kto, ale zarządzanie to sztuka polegająca na minimalizowaniu stresu z jednoczesnym maksymalizowaniem wydajności. Z drugiej strony ważne też jest to by pracownicy rozumieli, że nie chodzi oto by stawiać opór lecz by współpracować, tak jak mrówki które dobrze wiedzą co mają robić i to bez nadzoru. -tuskiem kieruje nie kto a co..? Gdybyś zobaczył jego minę na spotkaniu z Trumpem i Timmermansem gdy ten wskazując na niego palcem powiedział; "o jednego za dużo !". Oto odpowiedź.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > może zmień pracę ?Jestem zdania, że zmiana organizacji, ludzi, miejsca pracy, miejsca zamieszkania fundamentalnie nic nie zmieni. Wszędzie panuje jednakowy system. Fundamentalną zmianę może spowodować jedynie zmiana systemu. Jedni go akceptują inni nie. Ty najwyraźniej akceptujesz dlatego namawiasz do powierzchownych zmian, coś jak nakładanie makijażu na wciąż tę samą twarz. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | 1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Czy zmiana systemu sprawi że podły szef czy głupi dyrektor staną się mądrzy, sprawiedliwi i kompetentni ? Ty właśnie nie rozumiesz, że najważniejsze zmiany mogą zajść jedynie drogą wewnętrznej refleksji a nie poprzez politykę i nadzór, dlatego tkwisz w błędzie jak wszyscy którzy mylnie sądzili że jak zrobią rewolucję to na świecie zapanuje powszechny dobrobyt i szczęście, a zawsze wychodził z tego tylko burdel i zamordyzm. -Ludzie są różni, jeden szef firmy będzie polegał na kompetencjach swoich pracowników zalecając im tylko ogólne wytyczne a drugi będzie stał nad człowiekiem i mu nos wtykał w każdą czynność. U którego będziesz pracował ? Chcesz zmienić system to napisz projekt ustawy i wyślij go do Bundestagu. Zobaczymy czy kogokolwiek to zainteresuje.
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) | > Jeśli szef firmy odnosi się z szacunkiem do pracownika to nie ma żadnej ujmy w tym, że zleca mu >jakieś inne niezwiązane z konkretnym zawodem zadania do wykonania.> Robole są dopuszczani tylko do prymitywnej fazy produkcji. Karbowi, którzy zarządzają robolami nie są wtajemniczeni w meritum produkcji. W chwili gdy obcy opuszczą kolonię, nikt z tubylców nie jest w stanie kontynuować produkcji. www.pressreader.com/Dane z kwietnia 2024 r. Dzisiaj sytuacja jest tragiczna. Polska nie ma alternatywy na ucieczkę kapitalistów z demokratycznej Polski. Polscy komornicy powinni przejąć za długi to, co sprywatyzowali za grosze obcy kapitaliści i dać za darmo Chińczykom. Polska potrzebuje nowoczesnych technologii, które możemy uzyskać za współpracę z Chinami. Żydzi niemieccy gwarantowali nam udział w postępie technologicznym i darmowe szkoły. Polscy "katolicy" odpowiedzieli na to pogromami Żydów. Polak musi wybrać pomiędzy; mięsem armatnim a rozwojem. Nasi modlący się dziadkowie i ojcowie wybrali rolę mięsa armatniego: Brytyjczyków i Żydów amerykańskich.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > darmowe szkołyNie ma i nie było żadnych darmowych szkół. Za wszystko tak czy inaczej trzeba zapłacić. Czasem bardzo wysoką cenę czasem mniejszą - zależy od organizacji. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Polska nie ma alternatywy na ucieczkę kapitalistów z demokratycznej Polski.Krzyż katolicki na drogę. Może dzięki temu rozwinie się taka organizacja gospodarcza, w której człowiek nie będzie tylko naturalnym zasobem. Obcy nie czują nic do lokalnych. Im chodzi tylko o dobra, jakie dzięki lokalnym mogą zdobyć. Lokalni mogą coś poczuć do lokalnych, jak już przeminie moda na złote klamki. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | Thoter (6650 punktów) | >Obcy nie czują nic do lokalnych.
Za to lokalni są w zachwycie, że ich obcy dowartościowują psychicznie i dają medale. Z cwaniaczków i złodziei zrobili "patriotów" i "katolików". Czteroarowy Polak jest dumny z klatki jaką sobie wybudował i ją odgrodził od sąsiadów. W tej klatce najważniejszy jest telawizor, a przed klatką auto z niemieckiego szrotu z dziesięcioletnimi oponami. Ci których nie stać na kupienie sobie czterech arów Polski i wybudowanie sobie klatki a wegetują w gierkowskich blokach są w lepszej sytuacji, bo nie ma w nich pychy i pogardy. Jak ktoś ma: wiedzę, inteligencję i kulturę to jak słucha gadania czteroarowego Polaka, "patrioty" i "katolika" to go na wymioty bierze.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Jeśli szef firmy odnosi się z szacunkiem do pracownika to nie ma żadnej ujmy w tym, że zleca mu jakieś inne niezwiązane z konkretnym zawodem zadania do wykonania.> Oprócz szacunku czyli honorowego traktowania liczy się też wynagrodzenie, które uzależnione jest od faktycznych umiejętności, wydajności w pracy i sumienności.> -Dobre słowo i "harmonia" pieniędzy przy wypłacie załatwia wszystko i tak jest w mojej firmie, gdzie robię różne rzeczy stosownie do potrzeb firmy - gdy cele główne zostaną zrealizowane.> Dobre zarządzanie ludźmi nie polega na wysługiwaniu się kimś, lecz na umiejętnym wykorzystaniu czyjegoś potencjału dla obopólnej korzyści.Należy odróżnić przyjazne przywództwo od wrogiej dominacji. To można rozpoznać po tym czy szef czuje się odpowiedzialny za swoich podwładnych czy ma na nich wyjebane. Trzeba przy tym odróżnić prawdę od fałszu, bo ludzie doskonale kłamią a znaczenie ma to co jest duszy na dnie już pod wszystkimi maskami. Przyjazne przywództwo jest korzystne bowiem jest podstawą istnienia każdej grupy. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > czy nadal funkcjonują firmy, w których pracownik jest traktowany jak byle robol - niewolnik do dyspozycji wszelakiej dla nadzorcy = kierownika?W luksusowych hotelach na greckich wyspach, gdzie noclegi w apartamentach kosztują setki EUR a wynajęcie całego domu hotelowego tysiące EUR za 1 noc, sprzątaczki na 2-letnim "stażu", który muszą odbyć, żeby następnie dostać tam pracę jako sprzątaczki pełnopłatne, zarabiają 350 EUR miesięcznie. Obrzydliwa bieda tuż obok obrzydliwego bogactwa. Rozwój umysłowy sprzątaczki i hotelowego gościa rozchodzą się zupełnie w każdym dniu, w każdej godzinie, w każdej sekundzie takiego życia. Sprzątaczki, których nierozwiniętymi umysłami rządzi strach, uwierzyły ludziom, którzy podszyli się pod ich przyjaciół, że nie ma innego rozwiązania. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | szarley (54913 punktów) | > >czy nadal funkcjonują firmy, w których pracownik jest traktowany jak byle robol - niewolnik do dyspozycji wszelakiej dla nadzorcy = kierownika?> W luksusowych hotelach na greckich wyspach, gdzie noclegi w apartamentach kosztują setki EUR a wynajęcie całego domu hotelowego tysiące EUR za 1 noc, sprzątaczki na 2-letnim "stażu", który muszą odbyć, żeby następnie dostać tam pracę jako sprzątaczki pełnopłatne, zarabiają 350 EUR miesięcznie.> Obrzydliwa bieda tuż obok obrzydliwego bogactwa.> Rozwój umysłowy sprzątaczki i hotelowego gościa rozchodzą się zupełnie w każdym dniu, w każdej godzinie, w każdej sekundzie takiego życia.> Sprzątaczki, których nierozwiniętymi umysłami rządzi strach, uwierzyły ludziom, którzy podszyli się pod ich przyjaciół, że nie ma innego rozwiązania.> youtu.be/5VCiU1osa3w1 Za 350 euro miesięcznie nie ma możliwości przeżycia. to jest śmierć głodowa - kłamiesz 2 Przypomnę: postulujesz, żeby ta sprzątaczka nie miała prawa do urlopu i musiała płacić za korzystanie z prywatnego chodnika 3 Przypomnę twój postulat: jeśli ktoś na stałe zamieszka w takim hotelu, to chcesz go zwolnić z podatku 4 Przypomnę twoją brednię, że pracownica hotelu nie wie ile wynoszą zyski właściciela hotelu Najlepszym sposobem na to, żeby pracownicy hoteli mieli lepsze życie jest własność hotelu w rękach załogi, ale Hamerlik jest zdecydowanym wrogiem takiego rozwiązania Skąd pieniądze na założenie własnego hotelu? 1 z oszczędności, ale Hamerlik jest przeciwny prawu do oszczędności 2 z kredytu, ale Hamerlik jest przeciwny prawu biedoty do kredytów. Prawo do kredytu ma jedynie obecny właściciel hotelu i może za ten kredyt zbudować drugi hotel Podsumowując: biedna sprzątaczka w hotelu pod rządami Hamerlika żyłaby gorzej, ale za to wiedziałaby kto jest właścicielem hotelu i gdzie mieszka.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > 1 Za 350 euro miesięcznie nie ma możliwości przeżycia. to jest śmierć głodowa - kłamieszDostaje oprócz tego wyżywienie, takie, którego Ty byś nie tknął i łóżko w kilkuosobowym pokoju, takie, w którym Ty nigdy byś się nie położył i nie zaakceptował towarzystwa. Niektóre mogą dorobić jeśli pracują bez dnia przerwy, co wiele z nich wybiera i stara się wszystko oszczędzić, bo to jest praca sezonowa, potem wracają do rodziny i muszą mieć oszczędności na przetrwanie do następnego sezonu. Nie, nie kłamię, wiem to z pierwszej ręki. Prawda, która jest niewygodna i nie pasuje do waszej koncepcji zbawienia poprzez kapitalizm jest przez Was umiejętnie wyparta. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | Znów przygłupek nie był w stanie przeczytać całego wpisu?
Przy okazji: biedne dziecko, mieć takiego tatusia, przy którym musi żyć gorzej niż świnie w chlewie... Znasz może nazwisko tego tatusia? UPUBLICZNIJ! Niech się wstydzi
I doradź jego córce, (skoro ją znasz) żeby poszukała pracy w hotelu w Lądku
Dobrze, że choć przyznałeś się do kłamstwa, że 350 Euro to tylko część wynagrodzenia.
>wyżywienie, takie, którego Ty byś nie tknął i łóżko w kilkuosobowym pokoju, takie, w którym Ty nigdy byś się nie położył
Ma chociaż dostęp do sławojki? W Syberii nie zawsze miałem, ale berliński japiszon nie zrozumie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | RogueRaven (5 punktów) | >Znów przygłupek nie był w stanie przeczytać całego wpisu? >Przy okazji: biedne dziecko, mieć takiego tatusia, przy którym musi żyć gorzej niż świnie w chlewie... >Znasz może nazwisko tego tatusia? >UPUBLICZNIJ! Niech się wstydzi >I doradź jego córce, (skoro ją znasz) żeby poszukała pracy w hotelu w Lądku >Dobrze, że choć przyznałeś się do kłamstwa, że 350 Euro to tylko część wynagrodzenia. >>wyżywienie, takie, którego Ty byś nie tknął i łóżko w kilkuosobowym pokoju, takie, w którym Ty nigdy byś się nie położył >Ma chociaż dostęp do sławojki? >W Syberii nie zawsze miałem, ale berliński japiszon nie zrozumie > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby > Mam dostęp
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|