Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy moralność istniała przed nami, czy istnieje dzięki nam?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-10-2024 01:15sotann (2 punktów)Czy moralność istniała przed nami, czy istnieje dzięki nam?
Czy moralność jest czymś, co ludzie stworzyli, aby ustalać zasady w społeczeństwie (np. decydowanie, co jest dobre, a co złe), czy też jest to coś naturalnego we wszechświecie, co dopiero odkrywamy?

To jest pytanie, które zadałem ostatnim razem. Nie wyraziłem się jasno i zostało to usunięte. Wiem, że to moja wina, że ​​nie podałem wystarczającego kontekstu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sotann (2 punktów)
>Czy moralność jest czymś, co ludzie stworzyli, aby ustalać zasady w społeczeństwie (np.
>decydowanie, co jest dobre, a co złe), czy też jest to coś naturalnego we wszechświecie, co dopiero omegle xender
>odkrywamy?
>To jest pytanie, które zadałem ostatnim razem. Nie wyraziłem się jasno i zostało to usunięte. Wiem,
>że to moja wina, że ​​nie podałem wystarczającego kontekstu.

I got this,,...
alsor (3283 punktów)
>Czy moralność jest czymś, co ludzie stworzyli, aby ustalać zasady w społeczeństwie (np.
>decydowanie, co jest dobre, a co złe), czy też jest to coś naturalnego we wszechświecie, co dopiero
>odkrywamy?
>To jest pytanie, które zadałem ostatnim razem. Nie wyraziłem się jasno i zostało to usunięte. Wiem,
>że to moja wina, że ​​nie podałem wystarczającego kontekstu.

wiadomo że moralność jest wytworem ludzkim,
tak samo jak wiele innych: moda, styl, dobro, piękno, itd.

czy istnieje obiektywne dobro, styl, itd. ?

to działa na zasadzie, którą... Sokrates zauważył:

Każda religia jest dobra ale pod warunkiem że to ta moja religia. hahaha!
haish (2908 punktów)

>to działa na zasadzie, którą... Sokrates zauważył:
>Każda religia jest dobra ale pod warunkiem że to ta moja religia. hahaha!

W kwestji formalnej, abstrachując od kwestji zwykłej z racji edukacji opartej na myśli grecko łacińskiej, jesteśmy nauczani że pierwszy temat zauważył i opisał Sokrates.
Prawo Kalego opisał Sienkiewicz i to, że o tej oczywistości pisał nie czyni z niego autora, podobnie jest w przypadku Sokratesa.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365