Uważam, że „logicznym racjonalistą” jest ktoś, kto uważa, że nasza wiedza o zasadach logicznych jest pojmowana intuicyjnie (bezpośrednio, bez wnioskowania). Ale nawet jeśli jesteś monistą w kwestii logiki, faktem jest, że nie wszyscy logicy wyznają te same zasady. Czy jakaś grupa logików myli się? Czy to w ogóle możliwe? Mylić się co do tego, co ma być uniwersalną, podstawową i niezbędną intuicją? Co w ogóle mogłoby spowodować coś takiego? A może jakaś grupa logików jest po prostu zdezorientowana? Albo okłamywać samych siebie? |