 |
De Gaulle weredycznie o Żydach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-06-2016 15:02 | Arminius (25555 punktów) | De Gaulle weredycznie o Żydach
2 na 2 | Raymond Barre były premier Francji, pod koniec życia – gdy już w praktyce niczym nie ryzykował – oświadczył w audycji radiowej, iż : „żydowskie lobby, nie tylko w kontekście mojej osoby, jest zdolne organizować przedsięwzięcia, które są hańbiące. I ja chcę to publicznie oświadczyć!”. Z kolei były Prezydent Francji, Francois Mitterrand miał - ostatniego dnia urzędowania w swoim gabinecie – skonstatować o „ potężnym i szkodliwym wpływie żydowskiego lobby we Francji”. Ale najciekawsze wypowiedzi na temat wpływów żydowskiego lobby należy przypisać największemu z 20 - wiecznych Francuzów – czyli samemu gen. De Gaulle. Kim on był – każdy mniej więcej wie – przejdźmy więc od razu do meritum sprawy. Otóż w wywiadzie - do którego podaję link na końcu wątku – udzielonym po zakończeniu wojny arabsko – izraelskiej w 1967 r., wywiadzie zawierającym krytyczne opinie o nacji żydowskiej, generał – w szczególności - powiedział, iż : „Żydzi należą do pewnej siebie i mającej skłonność do dominacji elity”, dodając zaraz potem, iż „cieszyli się oni potężnym wsparciem finansowym i polityczno – propagandowym z żydowskich kręgów Ameryki i Europy”. Innymi słowy, generał potwierdził fakt funkcjonowania realnego i potężnego lobby – wpisującego się w schemat nakreślony w fikcyjnych „Protokołach Mędrców Syjonu”. Opinie De Gaulle wykreowały błyskawiczny zgiełk i tumult we francuskich środowiskach żydowsko – syjonistycznych – potwierdzając – tym samym – zasadność opinii wypowiedzianych przez francuskiego męża stanu. W doniesieniu JTA (Żydowska Agencja Telegraficzna) z dnia 1 grudnia 1967 r. czytamy: „President Charles de Gaulle’s attack on Israel and his animadversions against the Jewish people in the course of his press conference last Monday continued today to generate a furor here” (Atak Prezydenta De Gaulla na Izrael oraz jego krytyczne i złośliwe uwagi pod adresem Żydów, wypowiedziane podczas konferencji prasowej zeszłego poniedziałku – nadal generują tutaj wściekłe reakcje”. W ramach owych rozwścieczonych reakcji – naczelny rabin Francji Jacob Kaplan zarzucił generałowi stwarzanie atmosfery „najwyższego sankcjonowania” możliwej fali antysemickich dyskryminacji – poprzez przeprowadzenie „zgorzkniałego ataku” jaki miał miejsce podczas jego konferencji prasowej tak przeciwko Izraelowi jak i Żydom w ogóle. W opinii rabina, generał – w celu wzmocnienia swojego potępienia Izraela jako agresora - przypisał Żydom szczególną inklinację do dominowania i narzucania swojej woli innym. W reakcji na postawę De Gaulle, rabin oświadczył: „ iż w obliczu walki Izraela o jego przetrwanie i bezpieczeństwo – francuski judaizm deklaruje solidarność z Izraelem i popiera wysiłki Izraela na rzecz sprawiedliwego i trwałego pokoju”. Wypowiedź rabina jak wyżej – jednoznacznie wpisuje się w swoisty motyw V Kolumny, to jest większej lojalności Żydów w danym państwie względem Izraela (czy generalnie interesów żydowskich) niż danego państwa, motyw obecny w zasadzie wszędzie tam, gdzie występuje licząca się żydowska diaspora. De Gaulle wypowiedział w kilku słowach oczywistą prawdę o funkcjonującym lobby, prawdę zwalczaną tak wówczas jak i – nawet bardziej – teraz. Przyglądając się reakcji na tę opinię – nieuchronnie przychodzą na myśl słowa Cypriana Kamila Norwida: „Ogromne wojska, bitne generały, Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -Przeciwko komuż tak się pojednały- Przeciwko kilku myślom... co nienowe”. "President Charles de Gaulle’s attack on Israel and his animadversions against the Jewish people in the course of his press conference last Monday continued today to generate a furor here. Grand Rabbi of France Jacob Kaplan charged today that President de Gaulle has given “the highest possible sanction” to a possible wave of anti-Semitic discrimination by the bitter attack he leveled against Israel and the Jewish people in the course of his press conference last Monday. Rabbi Kaplan made his charge following two days of consultation among the leaders of France’s major Jewish organizations. In order to shore up his denunciation of Israel as an aggressor, the General attributed to the Jewish people a secular inclination to domination, Dr. Kaplan said. “Does Gen. de Gaulle not run the risk of taking a dangerous lead and of giving the highest possible sanction to a campaign of discrimination? In the face of Israel’s trials in her fight for survival and security, French Judaism declares its solidarity with (Israel) and supports (Israel’s) efforts in favor of a fair and lasting peace.”Gen. de Gaulle had said in his press conference that the Jews were “at all times an elite people, sure of itself and dominating.” He used the French word “dominateur” which, according to the leading French-English dictionary is defined as “domineering, overbearing.” Całość na: www.jta.or(*)attack-on-israel-jewish-peoplewww.counte(*)charles-de-gaulle-on-the-jews/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Proszę opisać żydowskie lobby w Polsce za czasów Króla Ćwieczka. Tylko wtedy będziemy mieli pełen obraz zniewolania nas przez Żydów.
Do dzieła Arminiusie ! Wielkie zadanie przed Tobą ! Historia będzie Tobie wdzięczna !
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Nie będzie - bo historia to tania dziewka | "Proszę opisać żydowskie lobby w Polsce za czasów Króla Ćwieczka. Tylko wtedy będziemy mieli pełen obraz zniewolania nas przez Żydów. Do dzieła Arminiusie ! Wielkie zadanie przed Tobą ! Historia będzie Tobie wdzięczna !". Opisuję systematycznie "zagadnienie żydowskie" ale - jak Pan zapewne wie - jest to temat rzeka i to ogromna, z szeregiem różnorakich nurtów, odnóg, płycizn i ławic. Więc nawet jej pobieżne skartowanie wymaga czasu i cierpliwości. O Żydach za Ćwieczka tego i innego już tam coś onegdaj skrobnąłem - podrzucam więc przykładowo stosowny link zamieszczając kusoczek obszerny dla zaostrzenia apetytu. Jeżeli zaś chodzi o Historię - musi Pan wiedzieć, iż jest to bardzo kapryśna i niewdzięczna dama (czy też raczej k***a) więc na jej względy lepiej nie liczyć. Wyśmienicie zaś jej przewrotna natura ukazana jest w piosence Ewy Błaszczyk "Orszaki, Dworaki". Bardzo polecam: Historio, historio, cóżeś ty za pani, że dla ciebie giną, że dla ciebie giną chłopcy malowani. Orszaki, dworaki, szum pawich piór! Orszaki, dworaki, szum! Historio, historio, czarna dyskoteko, nie pozwalasz wytchnąć ludziom ani wiekom. Orszaki, dworaki... Historio, historio, ty macocho nasza tak nam dałaś mało oprócz ojczenasza. Orszaki, dworaki... Historio, historio, cóżeś ty za matnia, pchamy się na scenę, a to jeszcze szatnia. Orszaki, dworaki... Historio, historio, jaka w tobie siła, żeś ty całe światy z mapy poznosiła. Orszaki, dworaki... Historio, historio, ty ballado gorzka czemu stale rosną twoje własne koszta Orszaki, dworaki.. Historio, historio, tania z ciebie dziewka, miała być canzona, a jest stara śpiewka. Orszaki, dworaki.. Historio, historio, tyle w tobie marzeń, często ciebie piszą kłamcy i gówniarze. Orszaki, dworaki.. Historio, historio, ty żarłoczny micie, co dla ciebie znaczy jedno ludzkie życie? Orszaki, dworaki, szum! "Szczególny status Żydów - autonomicznej nacji/stanu zaczął się kształtować w Polsce w 1264 r., wraz z nadaniem Żydom przez Bolesława Pobożnego zbioru przywilejów zwanych Statutem Kaliskim, który za panowania Kazimierza Wielkiego został rozciągnięty z terenów Wielkopolski na Ruś i Małopolskę. Na mocy tego i późniejszych przywilejów Żydzi zostali wyjęci spod prawa magdeburskiego, poddani sądownictwu książęcemu, zagwarantowano im swobodę handlu, zabezpieczono nietykalność osób i mienia, swobodę praktyk religijnych, ochronę cmentarzy oraz świątyń, zapewniono możliwość tworzenia samorządu kahalnego. Chrześcijanie mieli obowiązek udzielana pomocy napadniętemu Żydowi, wprowadzono zakaz formułowania wobec nich fałszywych oskarżeń, zakazano porywania dziecka żydowskiego w celu jochrzczenia. Konflikty między Żydami a chrześcijanami rozstrzygał podlegający władcy sędzia, sprawy między Żydami rozstrzygała strszyzna kahalna. Żydów nie można było pozywać przed sądy, w których orzekali chrześcijańscy duchowni, zakazano oskarżania Żydów o używnie krwi do wyrobu macy, otoczono ich specjalną opieka wojewodów. Kara za zabicie Żyda była zaostrzona. Wysokość główszczyzny "za głowę" zabitego Żyda równa była szlacheckiej. Często otrzymywali przywilej "de non tolerandis christianis" - co oznaczało, iż na terenie zamieszkałym przez nich istniał zakaz przebywania i prowadzenia działalności ekonomicznej przez chrześcijan. Autonomia żydowska była trójpoziomowa. Na najniższym szczeblu realizowała się ona poprzez instytucję gminy, którą kierował wybierany kahał. Kahał zarządzał gettem, kontaktował się z władzami i reprezentantami innych stanów, opiekował się szkolnictwem, handlem, zapewniał opiekę medyczną oraz socjalną. Na czele kahału stał naczelnik, miał do pomocy starszych gminy, sędziów, poborców podatków, rabinów (opłacani przez Gminę), pisarzy, rzezaków i kantorów. Kahał reprezentował interesy gminy na zewnątrz, rozstrzygał kwestie sporne, odpowiedzialny był za pobór podatków. Nadzorował funkcjonowanie na terenie gminy różnorakich stowarzyszeń o charakterze ekonomicznym czy religijnym. Drugiem szczeblem były ziemstwa - stanowiące żydowski odpowiednik sejmików ziemskich. Były one głównie forum na którym debatowano problemy wykraczające swoją istotą i skalą poza poziom poszczególnych gmin. Trzecim - ogólnokrajowym - poziomem autonomii był Sejm Czterech Ziem (Waad Arba Aracot). Potocznie zwany był "generalną synagogą" lub "genaralnością żydowską". Odpowiedzialny był za pobór podatków nałożonych na Żydów. Pełnił także rolę sui generis parlamentu funkcjonującej w diasporze nacji. Decyzje podejmowane przez Waad miały istotne znaczenie w sferze kulturalnej, religijnej i gospodarczej. Będąc przedstawicielstwem ogólnokrajowym Waady były w stanie skutecznie dbać o interesy Żydów. Mogły wywierać presję na rzecz wydania takich a nie innych rozstrzygnięć u władz Rzeczypospolitej. "Generalna synagoga" funkcjonował jak polski Sejm. Początkowo w jej skład wchodzili deputaci wybierani przez ziemstwa. Później pojawili się przedstawiciele większych gmin. Obrady zwoływano dwa razy do roku, z upływem czasu nabrały one charakteru mniej regularnego. Obradowano pod laską marszałka - parnasa. Obok niego zasiadał skarbnik - neeman oraz sekretarz - sztadlan. Postanowienia sejmu protokołowano w księdze zwanej pinkasem. W obrębie Waadu funkcjonowali rezydujący na dworze królewskim serwitorowie. Zadaniem ich było interweniowanie w razie potrzeby u najważniejszych osobistości w państwie. W żydowskiej świadomości owa autonomia wycisnęła swoje wyraziste piętno. Waad stał się w żydowskim odczuciu narzędziem realizacji ich narodowych potrzeb w warunkach braku własnego państwa. Nie dziwi więc, że po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, środowiska żydowskie podjęły próbę zainstalowania w Polsce autonomii kulturalno - narodowej na modłę nieudanego eksperymentu w URL. Ale to już całkiem inna historia". www.racjonalista.pl/forum.php/s,688399
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|