Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ślub w Izraelu- czyli o duchu i literze ustaw norymberskich.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
13-06-2016 21:36Arminius (25555 punktów)Ślub w Izraelu- czyli o duchu i literze ustaw norymberskich.
Ocena 1 na 1
Według listy rankingowej ułożonej przez izraelską organizację Hiddush - For Religious Freedom and Equality. - sortującej kraje świata według stopnia swobody zawierania małżeństwa, Izrael znalazł się w grupie krajów o najgorszych notowaniach, na równiej stopie z takimi państwami jak Pakistam, Afganistan czy Arabia Saudyjska. Diabeł jak zawsze tkwi w detalach - przeklejam więc stosowny fragment raportu rzeczonej organizacji ukazujący istotę problemu:

• Israeli law only recognizes religious wedding ceremonies, conducted by state-recognized religious functionaries. With regard to weddings conducted in Israel, there is no option for civil marriage.

• Among the Jewish population, the (Orthodox) Chief Rabbinate has sole legal authority over marriage(i kilka dni temu Kneset uchwalił prawo penalizujące obchodzenie tego prawa karą dwóch lat pozbawienia wolności - sic!!! - Arminius)

• Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel. They are only allowed to marry other Jews approved by the Chief Rabbinate. The marriage ceremony is strictly Orthodox and non-egalitarian. Members of other religions can only marry spouses of the same religion and only by their own State-recognized religious authorities.

• Over 300,000 Israeli citizens do not have an official religious status, meaning that 4% of the population is unable to legally get married (These are mostly new immigrants for the Former Soviet Union, who have paternal Jewish ancestry, but whose mothers are not Jewish).

• There are a significant number of Israeli citizens who are Jewish according to Orthodox standards, but cannot marry because of restrictions arising from Orthodox Jewish law. For example, a descendant of the ancient priesthood tribe, regardless of his religious belief, cannot marry a divorcee or a female convert to Judaism. Neither can people who have been declared “illegitimate” in the eyes of religious law.

• Converts that joined Judaism through a non-Orthodox conversion (Reform, Conservative, Reconstructionist, Renewal) and sometimes even Jews who converted through a moderate Orthodox rabbi, cannot get married in Israel.

• The Orthodox monopoly over Jewish citizens (and respectively – the same is true for non-Jewish citizens in Israel) also denies millions more the right to marry according to their belief, which is mostly Secular and non-Orthodox. This is partly due to the non-egalitarian characteristics of the Orthodox ceremony.

Russian immigrants marry an informal marriage ceremony on Valentine's Dayon Dizengoff Square. The bride is not recognized in Israel as a Jew, so the couple can not marry in Israel officially. 04.08.2009. Photography: Miriam Alster, Flash 90Russian immigrants marry an informal marriage ceremony on Valentine's Dayon Dizengoff Square. The bride is not recognized in Israel as a Jew, so the couple can not marry in Israel officially. 04.08.2009. Photography: Miriam Alster, Flash 90
According to Israel's Central Bureau of Statistics (CBS) data, in 2010, 9,262 Israeli couples reported to the Ministry of the Interior that they married abroad in contrast to the 47,855 couples that were married in Israel (under Orthodox auspices) in the same year. This means that 16% of the marriages of Israelis were held abroad. Similarly, the CBS reported that over the course of the last 10 years, the number of Israeli Jewish couples that chose to cohabit without marriage rose by approximately 250%. This is clearly attributed to a growing number of Israelis who refuse to marry in the Orthodox ritual, and couples who fear that if their marriage would not succeed they would be under the jurisdiction of the Orthodox rabbinate for the dissolution of the marriage.

Polecając wnikliwej analizie zamieszczony powyżej tekst obrazujący skalę horroru jaki ma miejsce w syjonistycznje teokracji o nazwie Izrael - pozwolę sobie tylko zaznaczyć, iż primo: jeżeli ktoś miałby kłopoty z tłumaczeniem - chętnie służę pomocą, secundo: punkt trzeci od góry jest żywcem ultrarasistowski i najpewniej został zaczerpnięty z ustaw norymberskich, tertio: cokolwiek sądzić o potędzie rydzykowego katolicyzmu w Polsce - ksiądz redaktor może tylko śnić o potędze jaką ma ortodoksyjny rabinat w Izraelu. Wojujący ateiści - także na łamach "Racjonalisty" - mają w zwyczaju używać określenia "katotalibanie". Przez analogię, czy w przypadku Izraela należy mówić o "judeotalibanach"?

hiddush.or(*)_restrictions_on_marriage.aspx
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Abdullah (1241 punktów)
kolejny tekst w stylu "gdzieś tam murzynów biją" mnie bardziej interesuje co właściciel kota i jego podnóżki maja zamiar zrobić z spadającą złotówką i brakiem kasy na kontynuowanie ich rozbuchanego rozdawnictwa.
14-06-2016 07:45 
 0 na 2
ZaKotem (8733 punktów)
>kolejny tekst w stylu "gdzieś tam murzynów biją" mnie bardziej interesuje co właściciel kota i jego podnóżki maja zamiar zrobić z spadającą złotówką i brakiem kasy na kontynuowanie ich rozbuchanego rozdawnictwa.
>
Może Amerykanie nam dadzą, jeśli ku ich uciesze będziemy lojalnie dźgać ruskiego niedźwiedzia patykiem.
Sierota (349 punktów)
>jeżeli ktoś miałby kłopoty z tłumaczeniem - chętnie służę pomocą,

Tak, proszę o służenie pomocą!


Arminius (25555 punktów)Służę pomocą!
"Tak, proszę o służenie pomocą!"

A konkretnie, którego passusu z zacytowanego fragmentu Pa nie rozumie?

Na wszelki wypadek przetłumaczę Panu fragment najistotniejszy:

"Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel. They are only allowed to marry other Jews approved by the Chief Rabbinate. The marriage ceremony is strictly Orthodox and non-egalitarian. Members of other religions can only marry spouses of the same religion and only by their own State-recognized religious authorities".

"Tylko ci, którzy są uznani za Żydów według ortodoksyjnego żydowskiego prawa - mogą wziąć ślub w Izraelu. Mogą poślubić tylko innych Żydów - zweryfikowanych przez Naczelny Rabinat Izraela. Ceremonia ślubna jest ściśle określoina i przebiega według rytu ortodoksyjnego, cechującego się podkreślaniem nierównosci partnerów. Członkowie innych religii mogą poślubiać tylko partnerów z tej samej religii, a ślub może być udzielony tylko przez ich stosowne władze religijne uznane oficjalnie przez Izrael".

Przyzna Pan iż wszystko jest pięknie P O S E G R E G O W A N E?
Fizyk (17637 punktów)Odp: Ślub w Izraelu- czyli o duchu i literze ustaw norymberskich.
> Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel.

To zdanie jest fałszywe. Natomiast ultrarasistowskie komentarze w duchu ustaw norymberskich wysnute z tego zdania są już Twojego autorstwa.
Arminius (25555 punktów)O zasadach onus probandi
>> Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel.

"To zdanie jest fałszywe".

Powiedział Pan Fizyk - znawca halachy. Ale skoro Pan tak twierdzi - to musi Pan to udowodnić, bo onus probandi jest przy tym kto twierdzi, a w debacie publicznej - tak jak w fizyce - tezy trzeba udowadniać, szczególnie jeżeli są to twierdzenia stanowcze. Proszę też pamiętać, iż cytat zanegowany przez Pana jako fałszywy pochodzi ze strony żydowskiej NGO - więc twierdzenie, iż ma tam miejsce fałszowanie rzeczywistości może oznaczać dla niektórych, iż cechują Pana ciągatki antysemickie.
14-06-2016 11:28 
 Ocena 3 na 3
Fizyk (17637 punktów)Odp: O zasadach onus probandi
>>> Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel. [Tylko ci, którzy są uznani za Żydów według ortodoksyjnego żydowskiego prawa - mogą wziąć ślub w Izraelu.]
>> To zdanie jest fałszywe.
> Ale skoro Pan tak twierdzi - to musi Pan to udowodnić.

Znowu Pan się myli. To ten kto przeczy oczywistości powinien swoją tezę udowodnić. A oczywistością jest, że nie tylko Żydzi mogą wziąć ślub w Izraelu.
14-06-2016 12:00 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)pozamerytoryczne pseudmajstersztyki
"Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel. [Tylko ci, którzy są uznani za Żydów według ortodoksyjnego żydowskiego prawa - mogą wziąć ślub w Izraelu.]

Znowu Pan się myli. To ten kto przeczy oczywistości powinien swoją tezę udowodnić. A oczywistością jest, że nie tylko Żydzi mogą wziąć ślub w Izraelu".


Pan wyciąga z kontekstu i całości jedno zdanie i na tej podstawie formułuje stanowcze wnioski. To błazenada. Czy tylko posługując się takimi pozamerytorycznymi "majstersztykami" jest pan w stanie brać udzial w debacie?
Przytaczam dla Pana i innych forumowiczów cytat ze strony izraelskiej organizacji, z zachowaniem kontekstu, który wszystko wyjaśnia i demaskuje Pana żenującą ekwilibrystykę:

"Only those who are recognized as Jews according to Orthodox Jewish law can get married in Israel. They are only allowed to marry other Jews approved by the Chief Rabbinate. The marriage ceremony is strictly Orthodox and non-egalitarian. Members of other religions can only marry spouses of the same religion and only by their own State-recognized religious authorities".

Ostatnie zdanie z cytatu jak wyżej stanowi corpus delicti Pana manipulacji.
14-06-2016 16:48 
 Ocena 3 na 3
Fizyk (17637 punktów)Odp: pozamerytoryczne pseudmajstersztyki
>>>>> Tylko ci, którzy są uznani za Żydów według ortodoksyjnego żydowskiego prawa - mogą wziąć ślub w Izraelu.
>>>> To zdanie jest fałszywe.
>>> Ale skoro Pan tak twierdzi - to musi Pan to udowodnić.
>> A oczywistością jest, że nie tylko Żydzi mogą wziąć ślub w Izraelu.
> Ostatnie zdanie z cytatu jak wyżej stanowi corpus delicti Pana manipulacji.

Manipulacją jest rozbicie kontekstu tego zdania na osobne punkty. Poprawnie to zdanie powinno brzmieć: "Tylko ci spośród żydowskiej populacji, którzy są uznani za Żydów według ortodoksyjnego żydowskiego prawa - mogą wziąć ślub w Izraelu." Bez wytłuszczonego kwantyfikatora Pana zdanie jest fałszywe i fałszywie obrazujące "skalę horroru jaki ma miejsce w syjonistycznej teokracji".
14-06-2016 21:02 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)łopatologicznie
"Bez wytłuszczonego kwantyfikatora Pana zdanie jest fałszywe i fałszywie obrazujące "skalę horroru jaki ma miejsce w syjonistycznej teokracji".

Jeżeli Żyd chce wziąć ślub z Żydówką i musi to zrobić tylko w formule halachicznej, jedynego określonego, religijnego ortodoksyjnego prawa żydowskiego, przed rabinem z rabinatu mającego jedyną licencję państwa na udzielanie ślubów i jeżeli Żyd nie może poslubić nieżydówki, bo jest to oficjalnie zakazane - to Pan zdaniem nie jest to horror? Jeżeli tak, to zrewidujmy negatywna konotację związaną z ustawami norymberskimi - bo przecież owe instytucje jak wyżej są żywcem z nich ściągnięte.

Odwrócę Panu ten horror i sprowadzę na grunt polski - może wtedy dostrzeże Pan jego rzeczywiste oblicze. Niech Pan sobie wyobrazi, iż w Polsce katolik może wziąć ślub tylko z katoliczką i tylko przed kapłanami katolickimi, którzy mają państwowy prtzywilej udzielania takich ślubów, i niech Pan sobie wyobrazi, iż prawo polskie zakazuje ślubu katolika z Żydówką? A? Dotarło? Ma Pan odrobine wyobraźni żeby to sobie zwizualizować? Ale byłoby filosemickiego jazgotu o wyssanym z piersi matek polskim antysemityźmie, pod siódme niebiosa! A w Izraelu jest właśnie dokładnie tak samo i co? I ludzie pańskiego pokroju uprawiaja żonglerkę słowną aby odwrócić kota do góry nogami. A fe, niedobrze się robi!
14-06-2016 23:17 
 Ocena 3 na 3
Fizyk (17637 punktów)pozamerytoryczne pseudomajstersztyki
>> "Bez wytłuszczonego kwantyfikatora Pana zdanie jest fałszywe i fałszywie obrazujące "skalę horroru jaki ma miejsce w syjonistycznej teokracji".

> A fe, niedobrze się robi!

Rozumiem, że tym pozamerytorycznym pseudomajstersztykiem potwierdza Pan fałszywość swoich wypowiedzi.
Arminius (25555 punktów)źle Pan rozumie
"Rozumiem, że tym pozamerytorycznym pseudomajstersztykiem potwierdza Pan fałszywość swoich wypowiedzi".

Źle Pan rozumuje. Hipotetycznym przełożeniem na polski grunt izraelskich realiów - obnażam pańskie manipulacje i próby ukrycia skandalicznej sytuacji w zakresie prawa małżeńskiego w Izraelu.
polepszacz (672 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ślub w Izraelu- czyli o duchu i literze ustaw norymberskich.
>Według listy rankingowej ułożonej przez izraelską organizację Hiddush - For Religious >Freedom and
>Equality. - sortującej kraje świata według stopnia swobody zawierania małżeństwa, >Izrael znalazł się
>w grupie krajów o najgorszych notowaniach,

Arminius jest mistrzem manipulacji. Izrael jest państwem wyznaniowym , a nie rasistowskim.
16-06-2016 07:49 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)wyznaniowo - rasistowski
"Arminius jest mistrzem manipulacji. Izrael jest państwem wyznaniowym , a nie rasistowskim"

Nie jestem mistrzem czegokolwiek. A jaki Izrael jest każdy widzi - kto nie jest zaślepiony egzaltowanym oraz infantylnym filosemityzmem. Zwłaszcza teraz, gdy do rządu wszedł Avigdor Liberman, Izrael nie tylko przez postronnych obserwatorów ale także przez coraz większą liczbę liberalnych Żydów izraelskich ( gazet "Haaretz") postrzegany jest jako państwo wyznaniowo - rasistowskie z elementami faszyzmu.

Nadzieją napawa, iż dostrzega Pan wyznaniowy charakter Izraela. To oznacza, iż już się Panu otwierają oczy na rzeczywisty wizerunek Izraela.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365