Racjonalista - Strona głównaDo treści
Homo sapiens i co dalej???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-03-2007 13:06Magda (6 punktów)Homo sapiens i co dalej???
Homo sapiens nie zna wolności, zna tylko życie!To ono nas zniewala, jest "komentarzem do tego czego nie możemy dosięgnąć", czego nigdy nie będziemy mieli!Dlatego ciągle dręczy człowieka uczucie jakiegoś braku, niedopełnienia,potrzeby przerzucenia mostu,otworzenia drzwi za którymi jest się tym czym się jest naprawdę, a czym tak w rzeczywistości nawet nie potrafimy być! Ucieczka w religię nie stanowi żadnego rozwiązania, to tylko schowanie tyłka w Tysiącletnim Królestwie przed kopiącym nas życiem!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jarek (418 punktów)
>Homo sapiens nie zna wolności, zna tylko życie!To ono
>nas zniewala, jest "komentarzem do tego czego nie możemy
>dosięgnąć", czego nigdy nie będziemy mieli!Dlatego ciągle
>dręczy człowieka uczucie jakiegoś braku,
>niedopełnienia,potrzeby przerzucenia mostu,otworzenia drzwi
>za którymi jest się tym czym się jest naprawdę, a czym tak w
>rzeczywistości nawet nie potrafimy być! Ucieczka w religię
>nie stanowi żadnego rozwiązania, to tylko schowanie tyłka w
>Tysiącletnim Królestwie przed kopiącym nas życiem!

Witaj
Może Homo sapiens zbyt bardzo pragnie, może zbyt bardzo pragnie dóbr materialnych ( osobiście nie mam nic przeciwko - oby z rozwagą), są zbyt ważne, a nad " przerzucaniu mostów i otwieraniu drzwi" bym się zastanowił?
Odkrywanie naszej natury i możliwości, odkrywanie wszystkiego czego nie rozumiemy, nie wiemy - przecież to właśnie człowieczeństwo! A ucieczka w religię - tu nie mam nic do odkrycia, tu można tylko bardzo namącić i ogłupić tych maluczkich, właśnie tych co nie chcą odkrywać, poszukiwać, nie chcą znać prawdy, nawet tej najgorszej, że pochodzimy od małpy.
Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365