Jestem pewien, że prawdopodobnie wszyscy słyszeliście, że „piękno leży w oku patrzącego”, ale czy to prawda?
Załóżmy, że przesłuchujesz każdego żyjącego człowieka na ziemi, czy uważa jakąś aktorkę za piękną, czy nie. Wiem, że jest tu wiele spekulacji, ale nie jest zbyt szalone założyć, że wszyscy pozytywnie wypowiedzieliby się na temat jej urody. Czy to osłabia subiektywny element piękna?
Daj mi znać, co o tym myślicie! |