Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy istnieje sposób na określenie, co jest dobre, a co złe?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-12-2024 12:04negss (3 punktów)Czy istnieje sposób na określenie, co jest dobre, a co złe?
Ocena 1 na 1
Myślę o tym już jakiś czas i nie mogę dojść do siebie. Czy dobro i zło to zbiór uniwersalnych zasad? Nawet wtedy nie mają sposobu, aby zmierzyć, co jest dobre, a co nie, prawda? Zwykle nie korzystałbym z Reddita w tym celu, ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na ten temat.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
Polecam książkę pt.: "Sens dobra" autor Simon Blackburn.
alsor (3283 punktów)
>Myślę o tym już jakiś czas i nie mogę dojść do siebie. Czy dobro i zło to zbiór uniwersalnych
>zasad? Nawet wtedy nie mają sposobu, aby zmierzyć, co jest dobre, a co nie, prawda? Zwykle nie
>korzystałbym z Reddita w tym celu, ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na ten temat.

Od zawsze wiadomo że to jest sprawa arbitralna w zasadzie;
a formalniej: kwestia celu o który nam chodzi.

np. gdy naszym celem jest mordowanie, no to Hitler był był OK.

Ale Hitler miał swój cel - a jaki?

na tym to polega.
13-12-2024 06:42 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Myślę o tym już jakiś czas i nie mogę dojść do siebie. Czy dobro i zło to zbiór uniwersalnych
>>zasad? Nawet wtedy nie mają sposobu, aby zmierzyć, co jest dobre, a co nie, prawda? Zwykle nie
>>korzystałbym z Reddita w tym celu, ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na ten temat.
>Od zawsze wiadomo że to jest sprawa arbitralna w zasadzie;
>a formalniej: kwestia celu o który nam chodzi.
>np. gdy naszym celem jest mordowanie, no to Hitler był był OK.
>Ale Hitler miał swój cel - a jaki?
Egocentrycy nie mają wyższych uczuć, nie wiedzą co dobre, a co złe. Mają swój cel - egocentryczny.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Egocentrycy nie mają wyższych uczuć, nie wiedzą co dobre, a co złe. Mają swój cel - egocentryczny.
>DUCH

Hitler nie był głupi ale całym sercem nienawidził tego, co w jego przekonaniu niszczyło go i jemu podobnych.

Niemcy ukrywali swoje zbrodnie a Amerykanie palili ludzi żywcem z pełnym wyjebaniem na oczach całego świata.

Ciekawe, która zbrodnia jest bardziej karygodna?

Ukrywanie zbrodni jest wyrazem jakiegoś zahamowania natomiast palenie ludzi w wybuchach atomowych pokazuje brak jakichkolwiek zahamowań.

Osobiście już dawno przestałem wierzyć w wizje dobra i zła innych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale Hitler miał swój cel - a jaki?

Zabić wroga zanim wróg go zabije.
W uproszczeniu.

To ten sam motyw walki dobra ze złem co zawsze.

Trzeba się trochę poznać na strachu i nienawiści, żeby lepiej to zrozumieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
quick (6853 punktów)
>Ale Hitler miał swój cel - a jaki?
Figurować jako twarz nowej - wielkiej Rzeszy. Siły, które go wyniosły, swoje dążenia ogniskowały wokół kolonizowania nowych terenów.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
>>Ale Hitler miał swój cel - a jaki?
>Figurować jako twarz nowej - wielkiej Rzeszy. Siły, które go wyniosły, swoje dążenia ogniskowały wokół kolonizowania nowych terenów.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl (ur. 2 lutego 1887 w Monachium, zm. 6 listopada 1975 tamże) - podwójny agent: pracował zarówno dla Franklina Delano Roosevelta, jak i dla Adolfa Hitlera.
Studiował na Uniwersytecie Harvarda, gdzie zapoznał się z Walterem Lippmannem oraz Johnem Reedem.


en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Baruch

Podczas II wojny światowej został bliskim doradcą prezydenta Franklina D. Roosevelta
Ukończył uniwersytet Harvarda

www.politi(*)-cold-war-april-16-1947-035862

We wrześniu 1947 roku Walter Lippmann, przyjaciel Barucha i jeden z najpopularniejszych dziennikarzy tamtych czasów, użył słowa "zimna wojna" w swojej kolumnie w "New York Herald Tribune".

Hitlera wytypował agent Bernarda Barucha Ernst Sedgwick, którego znał poprzez Waltera Lippmanna.
Lippmann i Sedgwick w jednym czasie studiowali na Harvardzie.
Kampania wyborcza Hitlera kosztowała 5 mln marek. Skąd Hitler wziął tyle kasy i kto mu prowadził kampanię propagandową ??

en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Lee

Ivy Lee wspomagał swoimi zdolnościami nazistów stworzonych Niemcom przez Barucha. Przed Baruchem Ameryką rządził Marcus Alonzo Hanna.

Kto finansował Hitlera i stworzył III Rzeszę ?

obserwator(*)edl-do-wladzy/#google_vignette

www.sprawy(*)1-jak-usa-sponsorowaly-hitlera

en.wikipedia.org/wiki/Thomas_H._McKittrick

www.polski(*)zeszy-zloto-nalezace-do-Czech?

W którym momencie Anglosasi przestali finansować III Rzeszę ??
Ile fabryk zbrojeniowych w III Rzeszy zbombardowali AMERYKANIE ??
Czy Hitler był agentem podstawionym ??
Czy Niemcy mieli niemiecką opozycję w momencie, kiedy przejęli nad nimi władzę amerykańscy naziści ??
Czy ta opozycja walczyła o wyrwanie władzy z łap amerykańskich nazistów ??
quick (6853 punktów)
>Czy ta opozycja walczyła o wyrwanie władzy z łap amerykańskich nazistów ??
Wg mnie pomijasz to, że pieniądz jest drugorzędny wobec realnej władzy. Mnie nauczono, że najpierw jest bezpieczeństwo, potem dobrobyt. Ten pierwszy obsługuje siła, ten drugi zasoby i kasa.

Wykazałeś, że kasa miała wpływ, przyjmuje to do wiadomości. Ale nie zgadzam się z Tobą co do oceny winowajców.
Gdyby w Niemczech nie było imperialnego pędu, który cechuje narody mocarstwowe, nie byłoby nazizmu. To moja ocena sytuacji, więc wiem, że to nas różni.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdyby w Niemczech nie było imperialnego pędu

Gdyby człowiek nie miał popędu do dominacji nad innymi>ludźmi, to świat byłby inny ale jest jaki jest.

>który cechuje narody mocarstwowe, nie byłoby nazizmu.

Mocarstwowe czyli skutecznie dominujące nad pozostałymi.

Gdyby Polacy mieli zdolność do współpracy też pewnie stworzyliby mocarstwo, bo skłonność do dominacji mają podobną do innych narodów ale nie potrafią współpracować.

Współpracować Polacy potrafią na wojnie i zazwyczaj pod obcą flagą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Gdyby w Niemczech nie było imperialnego pędu, który cechuje narody mocarstwowe, nie byłoby nazizmu. To moja ocena sytuacji, więc wiem, że to nas różni.
>

Z tego wynika, że banderowcy też mieli imperialne zapędy, bo im Amerykanie też stworzyli nazizm.
19-12-2024 09:24 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z tego wynika, że banderowcy też mieli imperialne zapędy, bo im Amerykanie też stworzyli nazizm.

Nazizm ukraińskiego narodu istnieje tylko w głowach ludzi opętanych rosyjską propagandą.

Spotkałem wiele Ukraińców i jeszcze żadnego wyznającego ideologię ukraińskich Panów.

Widać, że prowokujesz do wojny ale Europejczycy nie są już tak głupi, żeby dać się sprowokować ludziom widzącym swoje zyski w eskalacji agresji.

Jedyne co Ruskim uda się załatwić tą napaścią na Ukrainę to kolejna zimna wojna, izolacja i zapaść gospodarcza, bo wszyscy wiemy, że Ruscy potrafią produkować jedynie bomby i nic więcej.

Nie wiedzieć czemu Ruscy mają tylko talent do broni ale jak trzeba wyprodukować coś potrzebnego w zwykłym życiu, bez zabijania innych to już nic nie potrafią.

Sądzę, że źródło tego jest w jakiś chorych motywacjach wywołanych chorymi ideami panującymi w ruskich głowach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nazizm ukraińskiego narodu istnieje tylko w głowach ludzi opętanych rosyjską propagandą.
>



Grupa krajów, w większości zachodnich, odmówiła wsparcia międzynarodowej inicjatywy skierowanej przeciwko ideologii nazistowskiej. 54 państwa głosowały przeciwko przedmiotowej rezolucji ONZ w sprawie zwalczania gloryfikacji nazizmu.
Są wśród nich Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Ukraina, Kanada, Japonia, Niemcy, Francja. Przeciwko głosowaniu znalazły się wszystkie kraje europejskie, z wyjątkiem Serbii i Szwajcarii. Pierwszy głosował za, drugi wstrzymał się od głosu. Nawet warunkowo "prorosyjska" Słowacja i Węgry sprzeciwiły się


wybudzeni.(*)ifikacja-ukrainy-od-1953-roku/

Niedawne odtajnienie ponad 3800 dokumentów Centralnej Agencji Wywiadowczej stanowi szczegółowy dowód na to, że od 1953 r. CIA prowadziła dwa duże programy mające na celu nie tylko destabilizację Ukrainy, ale także jej nazifikowanie poprzez upowszechnienie zwolenników ukraińskiego nazistowskiego przywódcy z czasów II wojny światowej Stepana Bandery.
Programy CIA obejmowały około czterech dekad. Począwszy od operacji paramilitarnej, w ramach której finansowano i wyposażano antyradzieckie ukraińskie grupy oporu, takie jak Ukraińska Najwyższa Rada Wyzwolenia (Ukrainian Supreme Liberation Council - UHVR), jej filie - Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) - wszystkie te grupy były nazistowskimi banderowcami. CIA wspierała również stosunkowo antybanderowską frakcję UHVR, o Zagraniczne Przedstawicielstwo Najwyższej Ukraińskiej Rady Wyzwolenia [ZP-UHVR], zagraniczny wirtualny oddział CIA i brytyjskich służb wywiadowczych MI-6. Wczesna operacja CIA mająca na celu destabilizację Ukrainy, wykorzystująca ukraińskich agentów na uchodźstwie na Zachodzie, którzy przeniknęli na teren sowieckiej Ukrainy, nosiła kryptonim Projekt AERODYNAMIC.


Takie są fakty. Polska obecnie, tak samo jak sto lat wstecz, stała i stoi po stronie nazistów stworzonych przez Anglosasów i brała udział razem z nimi w mordowaniu Żydów i Niemców. Teraz przyszłą kolej na Rosję. Ci co dwadzieścia lat ściągali broń pod rosyjską granicę są następcami tych, co wymordowali Żydów, Niemców i zniszczyli Europę.
Wymordowanie Żydów miało taki sam cel, jak dzisiejsze mordowanie Rosjan i Chińczyków.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wszystkie te grupy były nazistowskimi banderowcami

A Ty jesteś demonicznym propagandzista wojny, bo tak to widzę.

I co?
Czy z powodu tej wizji mam prawo Cię zabic?

Wy stara gwardio jesteście szaleni w głowach.
Trzeba na was bardzo uważać, bo bardzo szczujecie jednych ludzi na drugich.

Wiecie, że koniec się zbliża i marzą się wam na odchodne grzyby atomowe. Po was choćby zgliszcza.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> bo tak to widzę.
>

widzisz poprzez okulary, który Ci założyli na nos.
Ja patrzę do tyłu i do przodu i zgłaszam analogie sytuacji, które dzieli wiek.
Żeby tak widzieć trzeba mieć wiedzę. Ja widzę daleko, zaglądam pod kamienie, zaglądam do książek napisanych przez ludzi opluwanych. Jesteś jak pies przywiązany do budy, jak katarynka, która zmieni melodię, jak zaczną kręcić w drugą stronę. Ja stoję przy swoim i tylko jak poznam nowe fakty, to sam zmienię ocenę starych.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>zaglądam do książek napisanych przez ludzi

opętanych strachem i nienawiścią i zarazasz się ich memami, które w twoim mózgu odnajdują pożywkę dla dalszej egzystencji i rozwoju.

Każdy człowiek, który głosi prawo do zabijania innych ludzi, jest opętany przez diabła.

Nie pomogą tu tlumaczenia, że zabijani to naziści i że trzeba ich pozabijać zanim oni zabiją was.

Powtarzam, stara gwardia tkwiąca mentalnie w zimnej wojnie jest chora na umyśle i trzeba bardzo uważać, żeby jej choroba psychiczna się nie rozprzestrzeniła na zdrowe mózgi ludzi młodych, bo wszyscy zginiemy w wybuchach atomowych.

Każdego wariata głoszącego prawo do posiadania broni nuklearnej powinno się określić za groźnego terrorystę i jak terrorystę traktować.

Co ludzie mają w głowach jest przerażające i jak dobrze, że mój mózg nie infekuje się tak łatwo chorymi emocjami i ideami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś jak pies przywiązany do budy, jak katarynka, która zmieni melodię, jak zaczną kręcić w drugą stronę.

Aha, bo nie chwalę Putina za darcie mordy do kamer o bombardowaniu atomem, gdy ktoś Ruskim stanie na drodze?

No i ok mogę być jak katarynka, która jednak nie przenosi chorób psychicznych i nie stwarza zagrożenia dla ludzkiej egzystencji.

Po prostu wybieram życie od śmierci, czego zdemonizowane dziady, którym jest już wszystko, prócz zwycięstwa nad innymi obojętne, nie potrafią pojąć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Aha, bo nie chwalę Putina za darcie mordy do kamer o bombardowaniu atomem, gdy ktoś Ruskim >stanie na drodze?

en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Goodson

Stephen Mitford Goodson (1948 - 4 sierpnia 2018) był południowoafrykańskim bankierem, autorem i politykiem, który był liderem południowoafrykańskiej Partii Zniesienia Podatku Dochodowego i Lichwy . Kandydował z ramienia Partii Ubuntu w wyborach powszechnych w 2014 roku. Goodson jest autorem łącznie 7 książek na temat bankowości i historii.(...)
Goodson jest autorem książki zatytułowanej Bonaparte & Hitler Versus the International Bankers , w której twierdził, że II wojna światowa została wywołana przez sukces gospodarczy Niemiec, a także krytykował działania polityczne żydowskich bankierów.


Żydom niemieckim i Niemcom nie udało się pokonać Anglosasów i zapewnić sobie dostatnią przyszłość. Sukces gospodarczy symbiozy Żydów niemieckich i Niemców oraz sukces technologiczny sprawił, że zostali zaatakowani przez Żydów amerykańksich i brytyjskich.
Dzisiaj w identycznej sytuacji znajdują się Chiny. Sukces gospodarczy Chin ściągnął do ich granic bandytów, którzy wymordowali Żydów niemieckich i Niemców.
Minęło sto lat. Tych co kierowali zniszczeniem powstającej żydowsko niemieckiej potęgi zakopano do ziemi. Ich następcy działają wciąż tak samo. Mordują każdego, kto zagrozi ich monopolowi władzy nad światem.
Żyd Naum Eitingon dostał kasę na opłacenie morderców Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina, twórcy ZSRR i Armii Czerwonej. Dzisiaj jego następcą jest XI, który udowodnił, że bez zmagania się z anglosaskim zagrożeniem, można stworzyć dobrobyt dla wszystkich a nie być parobkiem dla nielicznych.
Lew Dawidowicz Bronstein był atakowany przez Brytyjczyków już w momencie opracowywania planów stworzenia potężnej komunistycznej Europy. Można powiedzieć, że to on przyczynił się do wymordowania Żydów. Brytyjczycy i Watykan zaczęli niszczyć żydowski komunizm walcząc ze wszystkimi Żydami.
Hamerlik, jeżeli dzisiaj nie popierasz walki Rosjan i Chińczyków z Anglosasami to znaczy, że popierasz wymordowanie przez nich Żydów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, jeżeli dzisiaj nie popierasz walki Rosjan i Chińczyków z Anglosasami to znaczy, że popierasz wymordowanie przez nich Żydów.

Słyszę jak Putin mowi o odzyskaniu suwerenności przez Rosję po odejściu zachodniego kapitału z Rosji, który kapitał sam do Rosji zapraszał, bo wiedział że Rosjanie nie potrafią tworzyć bez idei zachodnich kapitalistów i jednocześnie jak głęboko w dupie ma suwerenność Ukrainy.

Mam popierać ludzi, którzy gardzą innymi nacjami i mają wizję, że są kimś lepszym, mają więcej praw i więcej im się należy?

Nie, z pewnością NIE!

Putin i jego świta nie walczą z Anglosasami, Anglosasów nawet paluszkiem nie dotykają, walczą o to, żeby Ukraińców zrobić Ruskimi drugiej albo trzeciej kategorii.

Mam w dupie wasze podziały świata i przystępowanie do jednej ze stron tego podziału.

Nigdy nie stanę za ludźmi produkującymi broń atomową i grożącymi jej użyciem, obojętnie jakiej będą nacji.

Wasze wizje światowego podziału, równowagi sił i sprawiedliwości są wynikiem choroby psychicznej. Ja w to na pewno nie będę brnął.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Putin i jego świta nie walczą z Anglosasami, Anglosasów nawet paluszkiem nie dotykają, walczą o >to, żeby Ukraińców zrobić Ruskimi drugiej albo trzeciej kategorii.
>

Amerykanie walczyli w Europie dopiero w końcowym etapie proxy war.
Wcześniej stworzyli i uzbroili III Rzeszę, potem Sowietom dowozili uzbrojenie.
Jak się wszyscy wykrwawili to zjawili się "dobrzy" Amerykanie.

en.wikipedia.org/wiki/George_Howard_Earle_III

Zaproponował plan, który jego zdaniem mógł doprowadzić do szybkiego zakończenia wojny w Europie. Niemiecki ambasador w Stambule Franz von Papen i szef Abwehry Wilhelm Canaris potajemnie zaproponowali zamach stanu przeciwko Adolfowi Hitlerowi , który zakończyłby się wydaniem Hitlera Stanom Zjednoczonym jako zbrodniarza wojennego , ale spisek nie został zaakceptowany przez rząd USA.

Gdyby banderowcom udało się bronią Anglosasów pokonać Rosję, to kto by przejął nad Rosją władzę ?? Na pewno już jest szkolona ekipa i czeka na wejście do akcji. W Polsce ulokowali się białoruscy bandyci, których finansujemy z polecenia CIA. Czekają by w swoje łapy przejąć władzę nad Białorusią jak osłabnie, w wyniku bezprawnych sankcji nakładanych przez agenturalne rządy "demokratycznych" kolonii.
Jak zachowali się Żydzi, mieszkający w Rosji, w chwili agresji francuskiego bandyty Napoleona ??
Do ZSRR zjeżdżało tysiące Żydów z całego świata, do pomagania rodakom, którzy przejęli władzę nad Rosją. Żydzi ci zajmowali mieszkania Rosjan w najlepszych lokalizacjach. Co Żydzi robili z Rosajnami, którym zajęli mieszkania ??
Hamerlik, jak chcesz kogoś oceniać, to wypadałoby mieć minimum wiedzy historycznej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdyby banderowcom udało się bronią Anglosasów pokonać Rosję, to kto by przejął nad Rosją władzę ??

No stali już przy granicy uzbrojeni po zęby dybiac na Moskali i tylko Putin w ostatniej chwili pokrzyżował im plany napadając na nich.

Dobrze, że Putin zatrzymał marsz Ukraińców, bo pierwsza Rosja, następnie Chiny i Indie a potem cały świat pod butem ukraińskiego nazizmu.

Jakie to szczęście, że Ruscy mają tyle bomb atomowych. To pewnie z woli samego boga.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jakie to szczęście, że Ruscy mają tyle bomb atomowych. To pewnie z woli samego boga.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

Plan Dropshot - amerykański plan wojny jądrowej ze Związkiem Radzieckim przyjęty w Stanach Zjednoczonych w 1949 roku.
Amerykanie planowali w pierwszym etapie wojny uderzenie strategiczne z wykorzystaniem 300 bomb atomowych i 840 bombowców strategicznych. Bomby zamierzano zrzucić na 100 miast ZSRR, w tym: 25 na Moskwę, 22 - na Leningrad, 10 - na Swierdłowsk, 8 - na Kijów, 5 - na Dniepropietrowsk, 2 - na Lwów. Uderzenia miały być wykonane z terenu USA oraz z baz w Wielkiej Brytanii, Turcji i Japonii. Ich realizacja miała trwać 2-4 tygodnie. Rezultatem uderzenia miało być zniszczenie 80% przemysłu ZSRR i zmuszenie go do kapitulacji.


Cały czas mają szczęście. Szczęścia nie mieli Żydzi niemieccy, bo ich wymordowano zanim ukończyli tworzyć ZSRR.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Amerykanie planowali w pierwszym etapie wojny uderzenie strategiczne z wykorzystaniem 300 bomb atomowych i 840 bombowców strategicznych.

No i rosyjskie dziadostwo pewnie też snuje podobne plany, bo jest jak dzikie zwierzęta targane jakimiś generycznymi popędami, których nie pojmje żadna rozwinięta istota.

Jedno jest pewne mnie w wasze chore wojenki nie wciągnięcie. Nawet gdyby ludzie opętani waszą ideologią wtargnęli do mojego domu i zagrozili mojemu życiu to będę traktował to jak wtargnięcie dzikich zwierząt, jak napad niedźwiedzi albo wilków, których nie można winić za ich prymitywną, zwierzęcą naturę.

Nigdy umysłem nie będę podążał za waszymi prymitywnymi emocjami i stojącymi za nimi koncepcjami wojny, to jest wbrew mojej naturze i inteligencji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jedno jest pewne mnie w wasze chore wojenki nie wciągnięcie.

Jakie nasze ??
Żydzi prowadzą kolejną napaść na rosyjską bazę surowcową, którą już kiedyś zdobyli inni Żydzi.
Żydów, którzy przejęli władzę nad Rosją i stworzyli ZSRR WYMORDOWALI ŻYDZI.
Amerykański Żyd Jacob Schiff z niemiecko brytyjskim Żydem Rothschildem w celu osłabienia Rosji wciągnęli Japonię do wojny. Żydzi rozprowadzali japońskie obligacje wojenne i wprowadzili Japończykom jena wojennego. Żydzi z Japończykami tą wojnę wygrali. Jacob Schiff dostał najwyższe odznaczenie japońskie. Brytyjczycy wysłali w rejon wojny Somerseta Gough-Calthorpe'a a Francuzi generała Oscara de Négriera , pułkownika Lombarda, pułkownika Charlesa Corvisarta , kapitana Payeura, kapitana Charlesa-Émile Bertina i Williama Gustavusa Nicholsona. Obserwowali jak Żydzi prowadzą proxy war używając Japończyków do osłabienia Rosji, przed planowanym przez Żydów zamachem stanu w Rosji. Tą proxy war wygrali Żydzi i szykowali się do rewolucji i zamachu stanu w Rosji.
Francuzi w celu wzmocnienia finansów Rosji przelali na konto cara 2,25 miliarda franków w złocie.
Żydzi tylko na to czekali i rozpoczęli rewolucję jak francuskie złoto wpłynęło do skarbca cara.
Lenin postawił Francuzom warunki po spełnieniu których zwróci im złoto. Mediatorem był amerykański ambasador.
Twórca ZSRR i Armii Czerwonej Żyd Lew Dawidowicz Bronstein został zamordowany przez płatnych morderców a budżetem na to kierował Żyd Naum Eitingon. Żydów komunistów wymordowali Żydzi, którzy już kierowali się swoim interesem. Kto to opłacił i wspomagał to wiadomo. Ci też kierowali się swoim interesem. Rosyjskie skarby wciąż są zagrożone i to trwa od wieków. Rosjanie pilnują swoich skarbów bronią atomową i kiedyś jej użyją, by zlikwidować agresorów i odstraszyć kolejnych na nie chętnych.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Lenin postawił Francuzom warunki po spełnieniu których zwróci im złoto. Mediatorem był amerykański ambasador.

To niesamowite, że hajs stoi ponad wszelkimi ideologiami i wszelkimi prawami z nich wynikającymi.

Najpierw hajs i własność a dopiero potem normy społeczne.

>Rosyjskie skarby wciąż są zagrożone i to trwa od wieków. Rosjanie pilnują swoich skarbów bronią atomową i kiedyś jej użyją, by zlikwidować agresorów i odstraszyć kolejnych na nie chętnych.

Nie wątpię, że Ruscy w końcu odpalą bomby atomowe zgodnie z zasadą, że wydarzy się wszystko co jest tylko możliwe.

Zapewne będzie to atak na agresorów na obcym terenie.

Zapewne nie będzie to teren żadnego "mocarstwa" tylko tradycyjnie tereny jakiś frajerów stojących pomiędzy mocarstwami.

Homo sapiens to stworzenie, które toczy ze sobą wojny od czasów, gdy ich przodkowie biegali na 4 łapach i w tej kwestii pozostanie zapewne zgodny z własną naturą.

Przerwa w wojnie może być tylko na chwilę, kiedy zwierzęta będą zranione i zmęczone. Jak tylko wrócą do zdrowia i nabiorą sił na pewno rozpoczną ze sobą kolejną wojnę. To nieuniknione, zapisane w DNA.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Lenin postawił Francuzom warunki po spełnieniu których zwróci im złoto. Mediatorem był >>amerykański ambasador.

>To niesamowite, że hajs stoi ponad wszelkimi ideologiami i wszelkimi prawami z nich >wynikającymi.

Amerykański Żyd Jacob Schiff z Żydem brytyjskim Rothschildem zorganizowali proxy war z Rosją używając do tego Japończyków. Celem tej wojny było osłabienie Rosji przed planowanym żydowskim zamachem stanu. Brytyjczycy wspierali Rosję już w trakcie trwania wojny z Japonią. Rosjanie tą wojnę przegrali i aby ich wzmocnić przed kolejnym żydowskim atakiem Francuzi wsparli ich finansowo. Pomimo wszystkich problemów zamach stanu udał się Żydom. W nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku w Jekaterynburgu Żyd Jakow Jurowski zamordował cara Romanowa. Rosja przestała istnieć. Władzę nad surowcami rosyjskimi i zasobem ludzkim przejęli Żydzi, których wymordowali inni Żydzi w 1937 r.
Dzisiaj mamy kolejny atak na Rosję i Rosja też jest wspierana, tym razem przez: Chiny, Indie, Arabów, Afrykę i Amerykę Płd.



>Nie wątpię, że Ruscy w końcu odpalą bomby atomowe zgodnie z zasadą, że wydarzy się wszystko co >jest tylko możliwe.
>Zapewne będzie to atak na agresorów na obcym terenie.

Ponieważ każdy atak na ZSRR i Rosję odbywał się z terenu Polski i z udziałem polskich "katolików", to nie trudno zgadnąć, kto dostanie pierwszą bombą atomową na opamiętanie.
Thoter (6650 punktów)
>>Lenin postawił Francuzom warunki po spełnieniu których zwróci im złoto. Mediatorem był >>amerykański ambasador.

>To niesamowite, że hajs stoi ponad wszelkimi ideologiami i wszelkimi prawami z nich >wynikającymi.

Amerykański Żyd Jacob Schiff z Żydem brytyjskim Rothschildem zorganizowali proxy war z Rosją używając do tego Japończyków. Celem tej wojny było osłabienie Rosji przed planowanym żydowskim zamachem stanu. Brytyjczycy wspierali Rosję już w trakcie trwania wojny z Japonią. Rosjanie tą wojnę przegrali i aby ich wzmocnić przed kolejnym żydowskim atakiem Francuzi wsparli ich finansowo. Pomimo wszystkich problemów zamach stanu udał się Żydom. W nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku w Jekaterynburgu Żyd Jakow Jurowski zamordował cara Romanowa. Rosja przestała istnieć. Władzę nad surowcami rosyjskimi i zasobem ludzkim przejęli Żydzi, których wymordowali inni Żydzi w 1937 r.
Dzisiaj mamy kolejny atak na Rosję i Rosja też jest wspierana, tym razem przez: Chiny, Indie, Arabów, Afrykę i Amerykę Płd.

>Nie wątpię, że Ruscy w końcu odpalą bomby atomowe zgodnie z zasadą, że wydarzy się wszystko co >jest tylko możliwe.
>Zapewne będzie to atak na agresorów na obcym terenie.

Ponieważ każdy atak na ZSRR i Rosję odbywał się z terenu Polski i z udziałem polskich "katolików", to nie trudno zgadnąć, kto dostanie pierwszą bombą atomową na opamiętanie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie trudno zgadnąć, kto dostanie pierwszą bombą atomową na opamiętanie.

Transformacja emocji strachu w nienawiść jest powszechna ale u Polaków szczególna.

Sądzę, że opamiętanie Polaków wskutek bombardowania atomem też będzie szczególne.

Przy okazji dziwię się Japończykom, że wybaczyli Amerykanom, bo to niewybaczalne.

Kto tylko posiada broń atomową, daje sobie albo innym do niej prawo ten jest terrorystą i jak terorysta winen być przez całą rozwiniętą ludzkość traktowany.

Nie może tu być żadnego wyjątku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Przy okazji dziwię się Japończykom, że wybaczyli Amerykanom, bo to niewybaczalne.
>

po raz kolejny piszę:
amerykański Żyd Jacob Schiff z Żydem brytyjskim Rothschildem zorganizowali proxy war z Rosją z użyciem JAPOŃCZYKÓW. Japończycy tą wojnę wygrali. Potem osłabiona Rosja, wspierana przez Francuzów i Brytyjczykach, została pokonana przez Żydów. Żyd Jakow Jurowski zamordował cara Romanowa. 120 lat wstecz Amerykanie rozpoczęli budowę portu wojennego w Pearl Harbor. Prowadzili wojnę z Filipińczykami. Wojsko amerykańskie dostało rozkaz wymordować Filipińczyków płci męskiej powyżej 10 roku życia. Ponad 120 lat temu Amerykanie zaczęli prowadzić wojny imperialne w Azji.
Amerykanie zrzucili na ludność cywilną Japonii dwie bomby atomowe. Mniejsza bomba była finansowana przez Brytyjczyków i miała być im wydana, wraz z technologią. Amerykanie zawarli porozumienie z naukowcami w Los Alamos, że pierwsi nie użyją broni atomowej. Amerykańska konstytucja, napisana dla Japończyków, zabrania im posiadania wojska i sprzętu wojskowego.
Dzisiaj Japończycy są używani do proxy war z Chinami i Rosją. Amerykanie dowożą im broń atomową i sprzęt wojskowy. To samo dotyczy Filipińczyków. Niemców uzbroili Amerykanie. Japończyków uzbroił amerykański Żyd Jacob Schiff, za co dostał najwyższe odznaczenie japońskie. Jak zakończyła się kariera używanych do proxy war frajerów ?? Amerykanie dzisiaj chcą nas zbroić. Widomo jak to się skończy.
Amerykanie już grozili Chińczykom bronią atomową siedemdziesiąt lat temu. To nie są pierwsze groźby.
quick (6853 punktów)
>>Gdyby w Niemczech nie było imperialnego pędu, który cechuje narody mocarstwowe, nie byłoby nazizmu. To moja ocena sytuacji, więc wiem, że to nas różni.
>>
>Z tego wynika, że banderowcy też mieli imperialne zapędy, bo im Amerykanie też stworzyli nazizm.
>
Dobrze wiesz, że to nieco bardziej skomplikowane. Patrząc przez pryzmat ukraiński, ilu było takich wokół których można by budować mit? Dla mnie Polaka to nie akceptowalne, godne zwalczania i tępienia. Tylko krótkowzroczny kretyn nie widzi zagrożenia z tym związanego.

Tak więc w kogo mieli pompować anglosasi na Ukrainie, by stworzyć siłę zdolną jednoczyć tam ludzi? Antykomunizm był ostrzem przeciw ZSRR, tak teraz przeciw jego spadkobierczyni ostrzem jest antyrosyjskość, postrzegana również jako zemsta za czasy komuny.

Co jest u nas większe, miłość do swojego kraju, czy nienawiść do obcych?
Jaką politykę powinny prowadzić polskie władze wobec ukraińskiego nacjonalizmu, którego przeszłość jest również antypolska?

Zamieniłem na ten temat słowo z forumowiczem Duch Prawdy, i mnie się wydaje, że on trafnie postrzega sytuacje. To co dla mnie jest nieakceptowalne, może poczekać, bo teraz trwa wojna, i tu się liczy wspólny interes, ponad różnice i niezgody.

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
> Antykomunizm był ostrzem przeciw ZSRR, tak teraz przeciw jego spadkobierczyni ostrzem jest >antyrosyjskość, postrzegana również jako zemsta za czasy komuny.
>

Brytyjczykom i Żydom amerykańskim pomimo wymordowania żydowskiej elity komunistycznej, która stworzyła ZSRR, nie udało się przejąć władzy nad żydowskim dziełem, ZSRR.
Planowane skolonizowanie całej Europy, pomimo wpompowania w III Rzeszę: milionów dolarów, milionów funtów i ton złota zakończyło się tym, że niemieccy naukowcy udali się do ZSRR, ze swoim złotem i w Suchumi, nad Morzem Czarnym, skonstruowali pierwszą bombę atomową dla ZSRR.
Komunizm Żydów niemieckich tworzony w ZSRR zakończył się w 1937 r. LUDOBÓJSTWEM.
Polak brał udział w mordowaniu Żydów i dzisiaj nie ma prawa ich oceniać.
quick (6853 punktów)
>Czy Niemcy mieli niemiecką opozycję w momencie, kiedy przejęli nad nimi władzę amerykańscy naziści ??
Samo finansowanie nie gwarantuje przejęcia władzy. Jak to było, że USarmy wkroczyła do Europy by lać w łeb niemieckich nazistów?

Wiem, że nic nie wiem
Thoter (6650 punktów)
>Jak to było, że USarmy wkroczyła do Europy by lać w łeb niemieckich nazistów?
>
Nie lać a dobić AMERYKAŃSKICH niemieckojęzycznych nazistów, których użyto do proxy war z ZSRR.
Wehrmacht niczym nie różnił się od obecnego "polskiego" wojska. Dowódcą "polskiego" wojska jest żydowski zięć a Wehramchtu był agent Żyda Barucha.
Ilu dowódców z Wehrmachtu zabrali Ameryaknie po wojnie do siebie ??
Ilu naukowców nam ukradli ??
Amerykanie przypadkowo stali się hegemonem ??
quick (6853 punktów)
>Amerykanie przypadkowo stali się hegemonem ??
Wedle teorii G. Modelskiego nie.

en.wikipedia.org/wiki/George_Modelski

pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_cykli_hegemonicznych

Wykorzystali, przykładając się do tego określonymi czynami, bój Anglii z Niemcami. Wojna hegemoniczna to okres 1914-1945, po którym nastąpiła zmiana hegemona. Tyle, że w świetle tej teorii, nie idzie za nią wyjaśnienie jaki wpływ na globalny układ sił miało powstanie świata komunistycznego pod przewodnictwem ZSRR.

Układ sił i interesów skupił się wokół dwóch bloków, które się przeciwważyły.

pl.wikipedia.org/wiki/Równowaga_sił

Zmienna jest ilość podmiotów (ośrodków siły, państw-mocarstw) w systemie, które się przeciwważą. Raz jest ich mniej np. układ bipolarny, a raz więcej np. układ multipolarny. Obecnie jesteśmy w okresie przejściowym, z układu dwubiegunowego do układu wielobiegunowego. Świat się policentryzuje.

Z perspektywy teorii Modelskiego masz więc sporo racji, pisząc o zderzeniu hegemona z pretendentem, i skutkach tego.
To z czym się nie zgadzam, a co Ty twierdzisz, dotyczy np. roli Żydów, w całej tej układance sił i interesów.
Nie zgadzam się z Tobą również co do roli Polski, co do działań naszych rodaków. Nie zgadzam się z Tobą co do Niemiec. Celowo pomijasz moje na ich temat argumenty.

Pozdrawiam.

Wiem, że nic nie wiem
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ale Hitler miał swój cel - a jaki?
>Figurować jako twarz nowej - wielkiej Rzeszy.

Ale to raczej nie był cel pierwotny, który wyniósł go na szczyt.
Może stał się celem wtórnym i raczej wśród jego wyznawców niż u niego samego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
ryyjek (1 punktów)
Złem jest byt. Niebyt jest dobry.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Złem jest byt. Niebyt jest dobry.

Klasyczny już wniosek samobójców.
Nieprzydatny dla chcących żyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
negss (3 punktów)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365