Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wolność jest zwiazana ze złem.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
19-03-2025 20:39Hamerlik Konopka (19903 punktów)Wolność jest zwiazana ze złem.
Wolność od zła i zniewolenie złem.

Z każdego odmiennego pojęcia zła wynika odmienne pojęcie wolności.

Co dla jednych wolnością dla innych niewolnictwem.

Budownie świata dla jednych jest trwałe związane z niszczeniem świata dla innych.

Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6811 punktów)
>Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego.

Jakie wyjście z tej sytuacji proponujesz?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego.
>Jakie wyjście z tej sytuacji proponujesz?

Kontrola społeczna - odpowiedni poziom niewolnictwa albowiem "wyzwolenie" to bardzo często demoralizacja i destrukcja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-03-2025 15:01 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)
>Kontrola społeczna - odpowiedni poziom niewolnictwa albowiem "wyzwolenie" to bardzo często demoralizacja i destrukcja.

Kto sprawowałby kontrolę społeczną- księża i biskupi, sołtysi, rada parafialna? Kto orzekałby co jest moralne?
Kto byłby właścicielem niewolników?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kontrola społeczna - odpowiedni poziom niewolnictwa albowiem "wyzwolenie" to bardzo często demoralizacja i destrukcja.
>Kto sprawowałby kontrolę społeczną- księża i biskupi, sołtysi, rada parafialna? Kto orzekałby co jest moralne?
>Kto byłby właścicielem niewolników?

Kazdy uczestnik systemu społecznego.

Postuluję publicznie jawną księgę kapitału pod kolektywną kontrolą opisującą wszelkie świadectwa własności w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania a także wszystkie zaszyfrowane portfele zawierające systemowe jednostki pieniężne.

Proponuję niewolnictwo, w którym panem niewolnika jest społeczeństwo i to ono ma zatruć niewolnikowi życie tak, żeby mu nie przyszło do głowy rozwiać się na redukcji innego człowieka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
panTeista (6811 punktów)
>>Kto sprawowałby kontrolę społeczną- księża i biskupi, sołtysi, rada parafialna? Kto orzekałby co jest moralne?
>>Kto byłby właścicielem niewolników?
>Kazdy uczestnik systemu społecznego.

Różni uczestnicy uważają inne rzeczy (czyny, słowa) za moralne lub zdemoralizowane. Jak całe społeczeństwo debatowałoby nad tym czy czyn jest moralny?

>Proponuję niewolnictwo, w którym panem niewolnika jest społeczeństwo i to ono ma zatruć niewolnikowi życie tak, żeby mu nie przyszło do głowy rozwiać się na redukcji innego człowieka.

A więc społeczeństwo rozwijać by się miało na redukcji niewolników?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Różni uczestnicy uważają inne rzeczy

No tak i podejmują różne decyzje z konsekwencjami dla innych.
Chodzi o to, żeby nie dało się ukryć swojej tożsamości i działalności, żeby nie dało się ukryć własnej roli społecznej i skutecznie udawać innej.

Chodzi o to, żeby nie dało się uniknąć społecznych konsekwencji swoich wyborów, żeby nie dało się odegrać roli dobrodzieja, kiedy w rzeczywistości jest się brutalnym i bezwzględnym chamem wobec innych.

>A więc społeczeństwo rozwijać by się miało na redukcji niewolników?

A więc rozwiać kontrolę społeczną i nie słuchać wynurzeń prymitywnych, chciwych, bezwzględnych i brutalnych chamów o koniecznej "wolności", "prywatności", "prawie do tajemnicy" służącym im do bogacenia się na zniszczeniu innych ludzi.

Po prostu nie słuchać diabłów i demonów, którzy sobie wyobrażają, że są wyższą formą życia i że własny rozwój oparty na redukcji drugiego człowieka należy im się jak psu buda.

Nie, chamowi niszczącemu wszelkie życie na swojej drodze żeby się samemu nazrec, nic się nie należy a już najmniej przekonanie, że jest wyższą formą życia. Nie jest.
Jest raczej toksyną zabijającą wszelkie życie, przed otruciem którą żywe organizmy muszą się bronić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
21-03-2025 10:13 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6811 punktów)
>Po prostu nie słuchać diabłów i demonów,

Ludzie popełniający złe uczynki słyszą głosy diabłów i demonów?
Czy Ty słyszysz głosy bogów i aniołów?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Po prostu nie słuchać diabłów i demonów,
>Ludzie popełniający złe uczynki słyszą głosy diabłów i demonów?
>Czy Ty słyszysz głosy bogów i aniołów?

Słyszę tylko głosy innych ludzi i zwierząt.

Z ludźmi jest taki problem, że mówią co innego niż w rzeczywistości robią.

Mówią to, żeby inni uwierzyli, że są kimś, kim nie są i żeby być traktowanymi przez innych jak ci, którymi nie są.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>>Czy Ty słyszysz głosy bogów i aniołów?

>Słyszę tylko głosy innych ludzi i zwierząt.
>

Samotny człowiek przebywając na pustyni będzie słyszał głosy i prowadził dialog.
okragly (21676 punktów)
>Wolność jest zwiazana ze złem.
wolność to śmierć
wolność to zaprzeczenie praw fizyki
wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce)
tylko MY, libki niedorozwojki, wierzymy w wolność, indywidualizm, własność, mało tego, oddamy za to życie (ja dziękuję, nie będę walczył za wolność patoelit, kulczyków, czy innych usazydów (cały nasz "majątek" nie jest nasz) zabijając rosjan)

krzyżacy w bitwie pod grunwaldem byli honorowi, walczyły elity, zginął Wielki Mistrz
tak i dzisiaj, niech staną nasze patoelity naprzecie ruskim, niech się biją, ale niech nie liczą na mnie, ja nie mam czego bronić

>Rozwój jedynego życia jest okupiony zniszczeniem drugiego.
nieprawda, w moim ciele zyje więcej drobnoustrojów niż moich własnych komórek, bez nich bym umarł. Powszechną reguła świata jest współistnienie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
panTeista (6811 punktów)
>wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce)

To są obiekty martwe, niczego nie wybierają. Libki niedorozwojki są żywe mają (ograniczony) wybór, mogą się na coś zgodzić lub nie zgodzić, np. na ślub kościelny lub cywilny.
okragly (21676 punktów)
>>wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce)
>To są obiekty martwe, niczego nie wybierają.
my też podlegamy prawom fizyki, taka mrówka, jeśli będzie wolna zaraz umrze

>Libki niedorozwojki są żywe mają (ograniczony) wybór, mogą się na coś zgodzić lub nie zgodzić, np. na ślub kościelny lub cywilny.
to iluzja, wyobraź sobie dzieciaka, jest wolny, bądź pewny że zaraz umrze (chyba że go zamkniesz w klatce). Rządzą nami prawa fizyki a tam nie ma miejsca na łaskę boską, ducha świętego czy Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy.
Broń mnie od wszystkiego złego i doprowadź do Żywota wiecznego. Amen.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>wyobraź sobie wolną ziemię, ba, wolny księżyc (który leci gdzie chce)
>To są obiekty martwe,

Jak atomy w twoim ciele, w których elektrony uparcie trzymają się własnych orbit.

Wg ludzkich wierzeń na pewnym poziomie złożoności elektrony latają gdzie chcą a nawet nie zachowują ciągłości ruchu przez chwilę na Ziemi a potem na Księżycu tak spontanicznie, bo tak chcą.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365