 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-04-2025 18:29 | farmer (22440 punktów) | Stolperstein
1 na 1 | Stolperstein czyli kamień o który się potykamy w ten sposób upamiętniono męczeńską śmierć nie tylko Żydów, ale i Romów, ludzi niepełnosprawnych, Świadków Jehowy, homoseksualistów i członków partii politycznych. Co jakiś czas kamienie pamięci są niszczone przez neonazistów, lecz są uzupełniane. Wiecej o Stolperstein ma Wiki.( Aczkolwiek nie za dużo tam jest ) Więcej mozna się dowiedzieć z poszczególnych artykułow. Ten kamień jest w Hiszpani. W Polsce jest ich mało. Wczoraj zrobiłem zdjęcie. To rodzaj pomnika nie figuratywnego . Gdzie IPN swego czasu uznał że jest sprzeczny z kulturą pamięci przyjęta w Polsce oraz kluczowy jest brak informacji kto odpowiada za śmierć danej osoby. Co może fałszować obraz zwłaszcza w Polsce.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| szarley (54913 punktów) | W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron
Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia> O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron> Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistkąW kwestii Edyty Stein można przeczytać różne rzeczy. Aż trudno uwierzyć że to kiedyś tak tu było. Racjonalizm Edyty Stein www.racjonalista.pl/forum.php/s,511985/z,0Nie pamiętam jednak czy to co piszesz tyczy się tego forum .
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
|  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > >W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia> >O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron> >Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką> W kwestii Edyty Stein można przeczytać różne rzeczy.> Aż trudno uwierzyć że to kiedyś tak tu było.> Racjonalizm Edyty Stein> www.racjonalista.pl/forum.php/s,511985/z,0To, że kogoś inni uważają lub nie za racjonalnego nie daje powodu do zabijania. Została zamordowana, bo była śląską Żydówką > Nie pamiętam jednak czy to co piszesz tyczy się tego forum .Poczytaj thotera
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >>W Polsce znajdziesz je w Lublińcu, pamięci Edyty Stein, karmelitanki żydowskiego pochodzenia> >>O więcej zapytaj Bergeraca, on jest z tamtych stron> >>Smutne, że nawet na racjonalistycznym forum, można przeczytać, że zabili ją Żydzi, za to , że była komunistką> >W kwestii Edyty Stein można przeczytać różne rzeczy.> >Aż trudno uwierzyć że to kiedyś tak tu było.> >Racjonalizm Edyty Stein> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,511985/z,0> To, że kogoś inni uważają lub nie za racjonalnego nie daje powodu do zabijania. Została zamordowana, bo była śląską ŻydówkąDlatego wstawiłem ten Stolperstein z kimś kto został wywieziony z Hiszpanii kilka tysięcy km i zamordowany. > >Nie pamiętam jednak czy to co piszesz tyczy się tego forum .> Poczytaj thoteraNie widzę jego wpisów. Jedynie czasem gdy ktoś odpowiada. Ja jestem człowiekiem a z ludzkimi bootami nie na sensu dyskusja bo tam działają algorytmy na powtarzanie nie na analizowanie i dyskusje.
Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|