Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wielkanocny przedsmaczek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
15-04-2025 13:14chętnie racjonalistka (29094 punktów)Wielkanocny przedsmaczek
Ocena 2 na 2
.
Wypowiedź na forum internetowym.
"Postanowiłem rozwiązać stary dylemat i w tym celu zrobiłem na allegro dwa zakupy: jajko i kurę. Jak dojdą, to Wam napiszę co było pierwsze."
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>.
>Wypowiedź na forum internetowym.
>"Postanowiłem rozwiązać stary dylemat i w tym celu zrobiłem na allegro dwa zakupy: jajko i kurę. Jak dojdą, to Wam napiszę co było pierwsze."
pierwsze było ...
okrągłe, taka jest nasza istota
cienka skorupka a tak trudno zgnieść naszymi dłońmi
dlatego nasze pokoje wypoczynkowe powinny byc w kształcie wnętrza jajka







tak było w raju


same jajka


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-04-2025 20:06 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nasze pokoje wypoczynkowe powinny byc w kształcie wnętrza jajka
Z naciskiem na 'wnętrza', wszak chodzi o kontrolowanie otoczenia.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
22-04-2025 21:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nasze pokoje wypoczynkowe powinny byc w kształcie wnętrza jajka
>Z naciskiem na 'wnętrza', wszak chodzi o kontrolowanie otoczenia.
wiele lat temu byłem na starówce Torunia a tam w typowej dla tego okresu (kwadratowej) kamienicy pijalnia piwa, gdzie podobno sam Kopernik zażywał, pomieszczenia na parterze miały sklepienie (tak jak w kościele, czy innej jaskini), to było fajne.

jakbym miał pijalnie piwa, sam bym w nich porobił imitacje sklepienia z karton-gipsu, wtedy żaden pijak dopóki nie opróżniłby kieszeni, nie chciałby wychodzić

>[center]img/

>Z naciskiem na 'wnętrza', wszak chodzi o kontrolowanie otoczenia.
góra w której jest jaskinia może byc różna, kwadratowa i podłużna
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>cienka skorupka a tak trudno zgnieść naszymi dłońmi
To w laboratorium. A w życiu sztuka ich nie zgnieść.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
17-04-2025 20:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>cienka skorupka a tak trudno zgnieść naszymi dłońmi
>To w laboratorium. A w życiu sztuka ich nie zgnieść.
przyroda nie jest tak inteligentna, np igloo, żadna śnieżyca, tajfun, trzęsienie ziemi, czy wielki, ciężki, agresywny, krwiożerczy niedźwiedź nie przebije się do jego wnetrza, choć igloo jest z śniegu, od którego cięzaru zapadają się nasze współczesne dachy, grzebiąc nieszczęsników
ba, eskimoski w "jajku" śpią nago, do ogrzania całego mieszkania wystarczy jedna świeczka z łoju foki

jajko było pierwsze, tylko w takiej formie może powstać nowy, rajski, gatunek człowieka

w kwadratowych domach nie ma wolnej miłości www.youtube.com/watch?v=pwO4y5FN7BA

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>cienka skorupka a tak trudno zgnieść naszymi dłońmi
>>To w laboratorium. A w życiu sztuka ich nie zgnieść.
>przyroda nie jest tak inteligentna,
Przyroda to także my.

> np igloo [...] do ogrzania całego mieszkania wystarczy jedna świeczka z łoju foki
Wielkie mi ogrzanie do zera st C.



W lodówce bywa cieplej.


>jajko było pierwsze
Może w tej lodówce.

>w kwadratowych domach nie ma wolnej miłości
A w igloo jest 'rozgrzewka zamiast'.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
18-04-2025 15:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>cienka skorupka a tak trudno zgnieść naszymi dłońmi
>>>To w laboratorium. A w życiu sztuka ich nie zgnieść.
>>przyroda nie jest tak inteligentna,
>Przyroda to także my.
w raju byliśmy przyrodą, dzisiaj jesteśmy w d.... (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, jest naszym nienaturalnym bogiem), jak bylibyśmy przyrodą, to tak jak i ona byśmy nie pracowali (czy przyroda pracuje?), cieszyli się życiem jak np ptaki śpiewające w krzakach

>> np igloo [...] do ogrzania całego mieszkania wystarczy jedna świeczka z łoju foki
>Wielkie mi ogrzanie do zera st C.
śnieg jest puchem, "styropianem", dlatego właściciele hal nie zgarniają go z dachu by było im cieplej
ziemia pod śniegiem nie zamarza, dlatego rolnicy sieją zboża na jesień, ozime, jak nie będzie śniegu to marna praca, zamarzną

>W lodówce bywa cieplej.[/center]
>>jajko było pierwszeMoże w tej lodówce.
lodówka jest największym pożeraczem prądu, w mieście gdzie wokoło mam 5 sklepów wystarczy mała, jak na obrazku
w mieście duże lodówki są nie racjonalne (jaką masz lodówkę?)
po tym można poznać racjonalistkę

>>w kwadratowych domach nie ma wolnej miłości
>A w igloo jest 'rozgrzewka zamiast'.
w igloo (lodówce) jest ciasno, zimno, co sprzyjało bliskosci
lodówka jest termosem, świeczka wystarczy by było tam gorąco

Tylko w jajku, tylko pod tą formą, człowiek jest człowiekiem,
tylko w nim możemy wejść na wyższy poziom rozwoju

jakby nasze mózgi były zapakowane w kwadratowe opakowanie (forma decyduje o treści) to byłaby katastrofa, nie pogadalibyśmy z sobą

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365