>
>>>cienka skorupka a tak trudno zgnieść naszymi dłońmi>
>>To w laboratorium. A w życiu sztuka ich nie zgnieść. 
>
>przyroda nie jest tak inteligentna,>
Przyroda to także my.
w raju byliśmy przyrodą, dzisiaj jesteśmy w d....

(INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, jest naszym nienaturalnym bogiem), jak bylibyśmy przyrodą, to tak jak i ona byśmy nie pracowali (czy przyroda pracuje?), cieszyli się życiem jak np ptaki śpiewające w krzakach
>
> np igloo [...] do ogrzania całego mieszkania wystarczy jedna świeczka z łoju foki>
Wielkie mi ogrzanie do zera st C.
śnieg jest puchem, "styropianem", dlatego właściciele hal nie zgarniają go z dachu by było im cieplej
ziemia pod śniegiem nie zamarza, dlatego rolnicy sieją zboża na jesień, ozime, jak nie będzie śniegu to marna praca, zamarzną
>
W lodówce bywa cieplej.[/center]>
>jajko było pierwszeMoże w tej lodówce. 
lodówka jest największym pożeraczem prądu, w mieście gdzie wokoło mam 5 sklepów wystarczy mała, jak na obrazku
w mieście duże lodówki są nie racjonalne (jaką masz lodówkę?)
po tym można poznać racjonalistkę
>
>w kwadratowych domach nie ma wolnej miłości>
A w igloo jest 'rozgrzewka zamiast'. 
w igloo (lodówce) jest ciasno, zimno, co sprzyjało bliskosci

lodówka jest termosem, świeczka wystarczy by było tam gorąco
Tylko w jajku, tylko pod tą formą, człowiek jest człowiekiem,
tylko w nim możemy wejść na wyższy poziom rozwoju
jakby nasze mózgi były zapakowane w kwadratowe opakowanie (forma decyduje o treści) to byłaby katastrofa, nie pogadalibyśmy z sobą