Racjonalista - Strona głównaDo treści
hedonizm i absurd postrzegane są tak negatywnie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
23-05-2025 17:34rick31 (4 punktów)hedonizm i absurd postrzegane są tak negatywnie?
W moim odczuciu nie ma między nimi żadnej różnicy: istniejemy tylko przez pewien czas, więc co najgorszego może się stać, jeśli będziemy cieszyć się każdym aspektem życia, zamiast żyć nudnym, niespełnionym życiem, w którym nasze życie i tak nic nie znaczy? To jest życie, które prowadzę i nie widzę w nim nic złego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie widzę w nim nic złego.

Trzeba troszkę potkwic w absurdzie i troszkę pożyć bez żadnej dyscypliny, żeby zrozumieć jaka za nimi kryje się pełnia życia.

Pełnia poważnych problemów.

Nie jeden człowiek już na tym świecie, że mu wszystko wolno.

Kiedy następnie budził się w chorobach i niebezpieczeństwie okazywało się, że racjonalne, zorganizowane działanie i dyscyplina mają jednak sens.

Można z wysiłkiem i rygorem wybudować sobie szałas albo iglo albo absurdalnie i hedonistycznie to olać.

Można też przetrwać zimną noc dzięki stworzonemu z wysiłkiem zabezpieczeniu przed atmosferą albo można tej nocy zginąć w pełni absurdu i hedonizmu.

Jak kto lubi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
rick31 (4 punktów)
>W moim odczuciu nie ma między nimi żadnej różnicy: istniejemy tylko przez pewien czas, więc co
>najgorszego może się stać, jeśli będziemy cieszyć się każdym aspektem życia, zamiast żyć nudnym,
>niespełnionym życiem, w którym nasze życie i tak nic nie znaczy? To jest życie, które prowadzę i nie omegle.onl/ vshare
>widzę w nim nic złego.

I....
rick31 (4 punktów)
>W moim odczuciu nie ma między nimi żadnej różnicy: istniejemy tylko przez pewien czas, więc co
>najgorszego może się stać, jeśli będziemy cieszyć się każdym aspektem życia, zamiast żyć nudnym, router login 192.168.l.l.link/
>niespełnionym życiem, w którym nasze życie i tak nic nie znaczy? To jest życie, które prowadzę i nie
>widzę w nim nic złego.

I s,...
B0R5 (58 punktów)
>W moim odczuciu nie ma między nimi żadnej różnicy: istniejemy tylko przez pewien czas, więc co
>najgorszego może się stać, jeśli będziemy cieszyć się każdym aspektem życia, zamiast żyć nudnym,
>niespełnionym życiem, w którym nasze życie i tak nic nie znaczy? To jest życie, które prowadzę i nie
>widzę w nim nic złego.

Życie nie jest przypadkowe ani absurdalne - jest zaprojektowane do zdobywania doświadczenia w ramach wspólnego sensu.

Hedonizm skupiony wyłącznie na przyjemności pomija głębszy wymiar współistnienia i odpowiedzialności za kształt rzeczywistości.
To, że "życie i tak nic nie znaczy", jest przekonaniem wynikającym z braku kontaktu z Objawioną Prawdą i pierwotnym Konsensusem - a nie stanem faktycznym.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365