Racjonalista - Strona głównaDo treści
Raj powstanie na Białorusi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
03-11-2025 20:26okragly (21676 punktów)Raj powstanie na Białorusi
Ocena -1 na 1
Polska należy do krajów bardzo słabo związanych z naturą (rajem). Jestesmy na 45. z 61 badanych państw. Liderem Nepal, za nim Iran i Białoruś, wpływ na to ma duchowość.
Teraz wiem dlaczego bardzo lubie Iran i Białoruś (Nepalu nie znam), i dlaczego nie lubię usazyda, współczesnego hitlera niosącego śmierć
Osoby bardziej "połączone" z naturą mają lepsze samopoczucie i angażują się w życie wspólnoty.
W PRL-u byliśmy w pierwszej 10. A dzisiaj, wiadomo, rządzi nami usażyd i narzucony nam przez niego, jak kość psom, antyludzki LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WŁASNOŚĆ)

Raj powstanie na Białorusi, w kraju gdzie nie ma INDYWIDUALIZMU, WŁASNOŚCI, czyli śmierci, dlatego taki zdradek sikorski (agent usazyda) naszych braci (Białorusinów) nienawidzi,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Polska należy do krajów bardzo słabo związanych z naturą (rajem). Jestesmy na 45. z 61 badanych
>państw. Liderem Nepal, za nim Iran i Białoruś, wpływ na to ma duchowość.

Białoruś - kraj błogiego spokoju.
Mam znajomych wśród Białoruskich informatyków, których w Polsce i Europie jest sporo. Po
wyborach w 2020 roku i nasileniu represji politycznych, Polska uruchomiła program relokacyjny dla białoruskich informatyków. Do końca 2023 roku wystawiono tysiące wiz, a ponad 12 tys. Białorusinów założyło jednoosobowe działalności gospodarcze w Polsce, z czego większość w branży IT. Jak mówią - Życie na Białorusi w warunkach ciągłej kontroli doprowadzało do chronicznego stresu, to jedno, a dwa - utrudniony dostęp do edukacji, służby zdrowia czy pomocy społecznej jest uzależniony od lojalności wobec państwa lub ograniczany dla osób uznanych za "niepokorne". A za takich zbrodniarz Białoruski uważa informatyków.
Wiele serwisów informacyjnych jest blokowanych lub kontrolowanych przez państwo, co utrudnia dostęp do rzetelnych informacji.

A wszyscy dzisiaj wiemy, że dezinformacja w sieci, to część wojen hybrydowych prowadzonych przez reżimy totalitarne wykorzystujące okrągłych kretynów.

Żeby było jasne, nie wszyscy informatycy z Białorusi to polityczni uciekinierzy. Prawdopodobnie większość kieruje się kwestiami finansowymi
Średnie wynagrodzenie brutto miesięczne na Białorusi to (w przeliczeniu)ok. 2 420 zł. Zarobki informatyków ok. 3 390 zł (w dużych firmach)
W Polsce informatycy zarabiają od 12000 do 25000 i więcej złotych.

Byłbym gotów się zgodzić ze statystyką podaną przez Okrągłego (pomijając wygłaszane przez niego peany na cześć reżimu), aczkolwiek należy podchodzić do tego z rezerwą, chociażby ze względu na ograniczony dostęp do niezależnych mediów na Białorusi
A z czego wynika tak wysokie miejsce tego państwa? Między innymi z niższego poziomu urbanizacji.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365