Racjonalista - Strona głównaDo treści
TED - "Pomysły godne szerzenia"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
26-09-2010 22:43Maciej Kielar (19 punktów)TED - "Pomysły godne szerzenia"
www.ted.com/

Jakiś czas temu wpadłem na tę interesującą stronę internetową i uznałem, że warto będzie się owym odkryciem podzielić.
Mam nadzieję, że nie otrzymam za to miana spamera - intencje miałem dobre. Filmy zamieszczone na TED.com oglądało mi się z przyjemnością porównywalną do czytania artykułów na "Racjonaliście". Być może kilka osób znajdzie tam coś dla siebie.
Ostrzegam jednocześnie, że liczba filmów z polskimi napisami jest mocno ograniczona.
("Pomysły godne szerzenia" to moje nieoficjalne tłumaczenie anglojęzycznego hasła - opinię każdy wyda samodzielnie)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>("Pomysły

Idee ewentualnie koncepcje wydaje mi się trafniejszym określeniem, "pomysł" brzmi zbyt skromnie
Maciej Kielar (19 punktów)
A mi właśnie słowo "idee" wydało się zbyt wyniosłe - to już jednak kwestia filmu, niektóre z pewnością na nie zasługują.
"Koncepcje" mi się podoba, rzeczywiście mogłem napisać w ten sposób. Ale to już szczegół.

Twoje życie nie ma sensu... dopóki mu go nie nadasz.
Logik (812 punktów)
zgadza się, są to perfekcyjnie zrealizowane prezentacje na różne tematy.

MOJE uwagi krytyczne są następujące:
- zbyt dużo wciskanej nachalnie polityki i politycznej poprawności
- zbyt dużo "show" za mało "knowledge"

Z początku (a oglądam te prezentacje już od wielu lat) wydawało MI się, ze mam do czynienia z bardzo ciekawym, NAUKOWYM zjawiskiem. Teraz MOJE zdanie się coraz bardziej zmienia ...

Ale technika prezentacji jest faktycznie doskonała ...

... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365