I tak: antyklerykalny -> przyzwoity (dziś w Polsce antyklerykałem jest głownie ten kto chce rozdziału państwa od kościoła, równego traktowania wszystkich obywateli, domagający się prawdy o oszustwach komisji majątkowej, żądający ujawniania skandali pedofilskich wśród kleru) bluźnić -> mówić prawdę w słusznej sprawie (np. to, że JP2 swoim postępowaniem - tępieniem antykoncepcji - przyczyniał się do szerzenia AIDS w Afryce, tuszowania pedofilii wśród kleru, przekrętów finansowych Watykan-mafia, dyskryminacji osób o innej orientacji niż hetero) pedał -> skrajny homofob, kryptogej (coraz częściej wychodzi na jaw, zwłaszcza w USA, że najbardziej zagorzali przeciwnicy homoseksualistów sami są orientacji homoseksualnej. W Polsce takich przypadków też może być wiele - i łatwo się domyślić o kogo chodzi) k***a -> człowiek bez poglądów, dwulicowy, hipokryta dla którego liczy się tylko jego własne dobro i nie czuje empatii do nikogo i niczego. (z takich ludzi składa się głównie pewna partia polityczna w Polsce...) Macie jakiś inne propozycje do racjo-słownika ?  PS> Chyba cenzurą nie obejmiecie tego wątku ? :p |