Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy jest sens robienia doktoratu z filozofii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-02-2026 10:51chase3 (2 punktów)Czy jest sens robienia doktoratu z filozofii?
Ocena 1 na 1
Kiedy szukam w internecie, jestem przytłoczony liczbą osób, które żałują swojej decyzji lub po prostu lądują w lokalnym McDonaldzie.

Rozumiem, że rynek pracy jest trudny, a samo zdobycie doktoratu jest naprawdę trudne, ale czy naprawdę może być aż tak źle?

Uwielbiam filozofię i serce podpowiada mi, że nie ma nic innego, co mógłbym robić. Mój rozum jednak podpowiada mi, że to zbyt głupie, żeby to zrozumieć z praktycznego punktu widzenia.

Co o tym sądzisz? Może są tu jacyś doktoranci z filozofii, którzy mogliby coś podpowiedzieć?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Kiedy szukam w internecie, jestem przytłoczony liczbą osób, które żałują swojej decyzji lub po
>prostu lądują w lokalnym McDonaldzie.
>Rozumiem, że rynek pracy jest trudny, a samo zdobycie doktoratu jest naprawdę trudne, ale czy
>naprawdę może być aż tak źle?
>Uwielbiam filozofię i serce podpowiada mi, że nie ma nic innego, co mógłbym robić. Mój rozum jednak
>podpowiada mi, że to zbyt głupie, żeby to zrozumieć z praktycznego punktu widzenia.
>Co o tym sądzisz? Może są tu jacyś doktoranci z filozofii, którzy mogliby coś podpowiedzieć?

---------------

Na wstepie: nie mam nic wspólnego z filozofią (i bardzo mnie to cieszy ).

Proponuję byś zadał czatowi GPT (chatgpt.com/) odpowiednie pytanie.

Wówczas uzyskasz interesujące Cię informacje oraz czat GPT zaproponuje Ci, że poszuka jeszcze określonych-dodatkowych informacji, które mogą Cię zainteresować.

Może informacje jakie wygeneruje Ci GPT będą dla Ciebie istotne i trafione?

Na mojego "czuja" to jest tak:
• warto jeśli traktujesz to jako hobby i stać cię NATO (zdobycie wiedzy w wybranym zakresie; zaspokojenie swoich ambicji - "popieszczenie" własnego ego)
• z perspektywy rynku pracy to raczej jak to się mówi to "średni pomysł"








S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365