Niewiele wiem o fenomenologii. Niektórzy moi znajomi uważają, że fenomenologia polega głównie na opisywaniu osobistych doświadczeń, których inaczej nie da się wyrazić. Czuję, że coś tu nie gra, ale z powodu mojej ograniczonej wiedzy nie wiem dlaczego.
Jaki jest Twój ulubiony przykład fenomenologii? Myślę o utworze, który ilustruje, na czym polega uprawianie fenomenologii. Coś pokazuje: „czy ci się to podoba, czy nie, taka właśnie jest fenomenologia”.
Dziękuję! |