Racjonalista - Strona głównaDo treści
Neoliberalizm i propaganda pracy nonprofit !

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-05-2014 14:12makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Neoliberalizm i propaganda pracy nonprofit !
Ocena 6 na 6
hej,

Neoliberalizm i propaganda pracy nonprofit !
Pracujcie dla wartości , bez wynagrodzenia , dla idei ...
A my zajmiemy się waszymi pieniędzmi ...
Ja proponuje minimalne stawki w bankowości i zachęcanie finasistów do pracowania dla wartości ... !
Całym sercem zachęcam cały sektor bankowy , giełdy , ubezpieczenia do pracy za minimalne wynagrodzenie ... przez 45 lat ...
pozdrawiam
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)

Przepraszam, że się wcinam, ale co konkretnie rozumiesz pod pojęciem "praca nonprofit"? Bo nie ogarniam, dlaczego niby praca nonprofit miałaby oznaczać pracę bez wynagrodzenia?

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
04-05-2014 18:00 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>Przepraszam, że się wcinam, ale co konkretnie rozumiesz pod pojęciem "praca nonprofit"? Bo nie ogarniam, dlaczego niby praca nonprofit miałaby oznaczać pracę bez wynagrodzenia?

Podejrzewam, że chodzi o pracę nie przynoszącą zupełnie niczego społeczeństwu, ale doskonale wynagradzaną... (to nie przejęzycznie ani pomyłka )

www.bankie(*)watny-placi-mniej-2952380.html
04-05-2014 18:04 
 Ocena 2 na 2
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)

Jeżeli ktoś jest tępym nieudacznikiem, który nie wie, jak się zarabia pieniądze w nonprofit, to po prostu nie powinien się za to zabierać. Jest wiele przykładów pracy nonprofit, która daje wielu osobom niezłe zarobki i zapewnia wysoki standard życia. Nie chcę nikogo wytykać palcami, bo też nikomu szczególnie nie zazdroszczę, ale wy - Forumowicze - róbta, co chceta! CARITAS in veritate!


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
Selanos (12869 punktów)
Nie bardzo wiem o co chodzi. Ja dla odmiany nikogo nie zachęcam do pracy za minimalne wynagrodzenie, wręcz przeciwnie. Zarabiajcie, wydawajcie, konsumujcie, wtedy rozwija się gospodarka.

Użytkownikowi Makuś również życzę jak największych zarobków, oby Twoja pensja to było kilkanaście płac minimalnych.

Liczę na wzajemność, dobranoc.
faith (61 punktów)
minimalne stawki....który człowiek tak chce ?
Pracować ,a ktoś zgarnia za moja pracę ,musiałabym być nieżle odużona żeby sie na takie cos godzić...Pozdrawiam
05-05-2014 09:53 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>musiałabym być nieżle odużona
Albo "niedużo ożlona" (cokolwiek to znaczy)?
faith (61 punktów)

<Albo "niedużo ożlona" (cokolwiek to znaczy)?
Kompletnie tego nie rozumiem....
Chciałabym wiedzieć jednak co to znaczy?
05-05-2014 20:28 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>Kompletnie tego nie rozumiem....
Musisz być nieżle odużona...
05-05-2014 22:04 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

><Albo "niedużo ożlona" (cokolwiek to znaczy)?
>Kompletnie tego nie rozumiem....
>Chciałabym wiedzieć jednak co to znaczy?
Aluzja do Twojego błędu ortograficznego
I tyle.
Pozdro

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Jennifer85 (821 punktów)
Ciekawe, jak obecny model kapitalizmu zbliża się drobnymi krokami do systemu folwarczno-pańszczyźnianego. Kapitał zgromadzony w rękach magnatów, zaś każdy chłop musi odrobić pańszczyznę - czyli popracować sobie na praktykach za zupełne darmo (non-profit?). Wtedy dopiero ma niewielką szansę godnie pracować i stać się współczesną wersją kmiecia - żyjącego w miarę dostatnio, ale jednak "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".

Feudalizm powraca. Peryferiom zaś wmawia się, że powinny mieć u siebie coraz więcej wolnego rynku i coraz mniej państwa. Polska znów stanie się kolonią Zachodu. Kiedyś dostarczaliśmy Holendrom zboże, dzisiaj montujemy Niemcom samochody, a Anglikom rozliczamy faktury. I jeszcze jesteśmy dumni, że mamy taką silną gospodarkę. Aha. I że eksportujemy tony jabłek. Gratulacje ...

The road to wisdom? Well, it's plain and simple to express. Err and err and err again, but less and less and less.
05-05-2014 18:56 
 Ocena 1 na 1
Borys Swoboda (1408 punktów)
>Kiedyś dostarczaliśmy Holendrom zboże, dzisiaj montujemy Niemcom samochody, a Anglikom rozliczamy faktury. I jeszcze jesteśmy dumni, że mamy taką silną gospodarkę. Aha. I że eksportujemy tony jabłek. Gratulacje ...

A jest coś uwłaczającego w dostarczaniu zboża, montowaniu samochodów, rozliczaniu faktur lub eksportowaniu jabłek?
Jennifer85 (821 punktów)
Nic uwłaczającego. Po prostu może to robić każdy, dlatego praca Polaków jest tania i w każdej chwili można ją przenieść gdzie indziej. My zależymy od Zachodu, Zachód nie zależy od nas. Smutne, ale prawdziwe.

The road to wisdom? Well, it's plain and simple to express. Err and err and err again, but less and less and less.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>A jest coś uwłaczającego w dostarczaniu zboża, montowaniu samochodów, rozliczaniu faktur lub eksportowaniu jabłek?
Jeśli sądzisz że nie, to poproś swojego np. szefa o dostarczenie - oczywiście odpłatnie - skrzynki jabłek.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365