Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak martwić się o kwestie socjalne racjonalnie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-05-2014 23:06Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Jak martwić się o kwestie socjalne racjonalnie?
Ocena 2 na 2
Na forum można ostatnio obserwować mały wysyp wątków nasyconych - jak można by to określić - zatroskaniem w kwestiach socjalnych. A to ktoś się martwi, że komuś nie chcą ustępować miejsca w autobusie z powodu jego wieku (lub raczej - pomimo); inny troska się, że jedni zarabiają za mało, a inni za wiele, a on sam też nie zarabia tyle, ile by chciał i powinien; jeszcze inni narzekają, że mieszkania za drogie, że za mało, za biednie, za cienko i w ogóle bez perspektyw. No i muszą zarabiać na życie w nonprofit.
Co uderzające, dominują narzekania, ale nikt nie proponuje jakichkolwiek rozwiązań tych problemów. Jedni wychodzą z założenia, że powinno być tak, jak chcą i myślą, i jest to oczywiste. Jak ktoś się z nimi nie zgadza, to obrywa mu się za "brak kultury", "egoizm", "samolubstwo", "chamstwo" etc. (tak jakby tego rodzaju konstatacje i epitety miały same dokonać cudownej przemiany rzeczywistości). Inni zdają się oczekiwać, że wylewanie żalów zadziała jak rodzaj czarodziejskiego zaklęcia. Czego Wy w zasadzie chcecie? Że ktoś za Was coś zrobi? Da Wam? Poprosi? Podziękuje? Nagrodzi?
A może to jakaś tajna akcja Latającego Kabaretu Trzeciego Wieku?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

08-05-2014 00:00
 Ocena 13 na 13
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Co uderzające, dominują narzekania, ale nikt nie proponuje jakichkolwiek rozwiązań tych problemów.

Dasz dobry przykład i zaproponujesz coś konstruktywnie, czy chciałeś tylko ponarzekać...?
hunbin (2274 punktów)

>Co uderzające, dominują narzekania, ale nikt nie proponuje jakichkolwiek rozwiązań tych problemów.
Tak to nisza w której da Pan radę zabłysnąc, trzymam kciuki.

>Jak ktoś się
>z nimi nie zgadza, to obrywa mu się za "brak kultury", "egoizm", "samolubstwo", "chamstwo" etc. (tak
>jakby tego rodzaju konstatacje i epitety miały same dokonać cudownej przemiany rzeczywistości).
Więcej dystansu może? Za bardzo Pan bierze do siebie drobne złośliwości, jak Pan zauwazył pełno jest ludzi którym w wielkości przeszkadzaja złośliwi inni.

>Inni
>zdają się oczekiwać, że wylewanie żalów zadziała jak rodzaj czarodziejskiego zaklęcia. Czego Wy w
>zasadzie chcecie? Że ktoś za Was coś zrobi? Da Wam? Poprosi? Podziękuje? Nagrodzi?
Oczekuje Pan setek prostych rozwiązań złożonych problemów, najlepiej w korelacji jeden do wielu. Zazwyczaj w jednym wątku ma Pan x ludzi i y poruszonych problemów.
Osobiście staram się zrozumieć innych i ich problemy, tego tylko oczekuję po forum.

>A może to jakaś tajna akcja Latającego Kabaretu Trzeciego Wieku?
Na koniec zostaje mała złośliwość - czyż to nie piękny przykład mentalności kalego?

Gdy Panu ktoś dogryzł to ten temat Pan zakłada rosząc powierzchnię forum swymi łzami, jednak my winniśmy Pana w sumie słabą złośliwość z dystansem odebrać?


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>dominują narzekania, ale nikt nie proponuje jakichkolwiek rozwiązań tych problemów.
Oczekujesz rozwiązania któregoś problemu, czy założyłeś ten wątek żeby ponarzekać?
Matix (5786 punktów)
W Polsce ludzi, którzy faktycznie robią coś dla zmiany zamyka się do pierdla.
08-05-2014 11:44 
 Ocena 2 na 2
Katsura (83 punktów)
>W Polsce ludzi, którzy faktycznie robią coś dla zmiany zamyka się do pierdla.

Do tego dochodzi brak świadomości wśród naszych wyborców którzy wciąż wybierają tych samych nieudaczników bądź karierowiczów do parlamentu.

Jak widzę billboardy do wyborów europejskich z samymi sloganami, lub celebrytami nie mających bladego pojęcia o polityce, to nie wiem czy chce mi się śmiać lub płakać.
Jan Rylew (3965 punktów)
>Co uderzające, dominują narzekania, ale nikt nie proponuje jakichkolwiek rozwiązań tych problemów.
Dlaczego uderzające, jeśli większość odbiera aurę która go otacza jako niezbyt sympatyczną, słyszy wyraźnie, że coś piszczy (może nawet sam czuje jej zimno) to chyba normalne, że ludzie chcą skrytykować to co nie pozwala im rozwinąć skrzydeł. Forum dyskusyjne w internecie jest takim miejscem gdzie jest to możliwe w przeciwieństwie do telewizji gdzie większość przekazu to obrazy pięknych i bogatych.
A od rozwiązań mamy polityków, takie jest powszechne mniemanie i jest to jednocześnie kwadratura koła lub raczej węzeł gordyjski, który być może ktoś kiedyś przetnie.
finerbijk (17282 punktów)
Narzekanie na narzekania nie jest niczym lepszym niż same narzekania.
08-05-2014 20:48 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)
>Narzekanie na narzekania nie jest niczym lepszym niż same narzekania.
Lepiej zaproponować jakieś rozwiązanie?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365