Racjonalista - Strona głównaDo treści
1981 powodów emigracji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-06-2014 14:16Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
1981 powodów emigracji
0 na 2
Byłym właścicielom PRL-u, oraz twórcom III RP

Tylko obowiązek godny naszego poszanowania
Wykonamy rzetelnie bez wymuszania.
------------------------------ VOX POPULI

Polonia polska razem z emigracją XX i XXI wieku sięga już około 30 milionów obywateli. Oficjalne wskaźniki GUS
( ok. 21 mln.) należy uzupełnić - mając na uwadze wiarygodność urzędów krajowych - poprawką danych
wolnej Polonii. Wielu emigrantów tam na obczyźnie do końca życia będzie obywatelami nie drugiej,
ale nawet trzeciej kategorii.
Mimo tego Polacy uciekają ze swojej ojczyzny,
nie chcąc nawet myśleć o powrocie do raju nad Wisłą.

Ciekawą opinię na temat emigracji wyraził Jan Pietrzak mówiąc,
że "walcząc o prawdę, emigranci ratują honor Polaków".

Komuniści wyhodowali szczególny typ homo sovietikusa.

* * *

Pewien turysta wybrał się na rekonesans po europejskich wsiach.
Francuzowi, Niemcowi i Polakowi zadawał to samo pytanie.
Jak tutaj się żyje i jakie macie życzenia ?
Francuz odpowiedział: Ł i i i - sąsiad ma dziesięć krów, ja dwie,
to też chciałbym mieć dziesięć.
Niemiec natomiast: J a a a gut - sąsiad ma dziesięć krów,
ja też dziesięć, to chciałbym mieć dwadzieścia.
A Polak ? O o o o - sąsiad ma krowę, ja nie mam wcale,
to żeby mu q....a zdechła.

*****

Wielu wyemigrowało żeby zapewne nie spędzić życia wśród syczących na siebie
nawzajem ludzi, którzy nie mogą ścierpieć, że ktoś inny pieniądze ma,
a oni nie mają. Że komuś jest lepiej, a im gorzej.
Że ktoś sobie życie ułożył, a oni nie.

Nie chcą przyjąć do wiadomości, że tej biedy narobili komuniści.
Że to zasługa komuny, towarzyszy PZPR, sługusów Kremla.

"Modlitwa Polaka" z filmu"Dzień Świra" nieźle oddaje przyczyny,
dla których coraz więcej młodych Polaków głosuje i dalej będzie głosować nogami.

https:// www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

*****

Państwo w Polsce obsesyjnie upiera się przy trzymaniu w ręku wszystkich sznurków
i boi się którykolwiek wypuścić z ręki

Tamta ideologia utopii komunistów "przemagdalenkowała" się w obecną etykę
"wyścigu szczurów". Dziś gloryfikuje cwaniaków finansowych i zbrodniarzy,
a odsądza od czci i wiary ludzi prawych, odważnych i uczciwych. Ludzi honoru.

MYŚLENIE BOLI
więc ojcem współczesnego prawa
jest kciuk starożytnego Rzymu
DYKTATOR ODSZEDŁ - DYKTATURA ZOSTAŁA
LEX NOCIVUM EST

Co mogą robić młodzi, przedsiębiorczy i kreatywni ludzie w Polsce ?

Vide: www.racjonalista.pl/forum.php/s,617873

*****

Jak historia pokazuje nad Wisłą trudno o stabilizację. To nie tylko wina położenia geograficznego,
że zawsze musi być albo czegoś za mało, albo za dużo.
To ludzie ludziom obrzydzają życie.
CEL ? Postawić na głowie to, co stoi na nogach.
Nie pozwolić Polakom na mobilność. Na świadomość.
Na mądrość. Polak ma być mądry po szkodzie !
A przed szeregiem tylko SALON.

*****

Właścicielem obywatela nie jest państwo, bo to obywatel - podatnik
jest pracodawcą urzędników.
Taka filozofia obowiązuje w prawidłowo funkcjonujących krajach
- o zdrowym - nie przetrąconym przez komunistów kręgosłupie moralnym.

Miała być druga Japonia
Lecz to była tylko fonia
.......... żeby żyć
Wizja będzie z lepszych jaj
Bo nad Wisłą Cud i Raj
.......... cicho być
Ręka rękę myje
FAŁSZ LUKSUSEM ŻYJE

Idąc dalej tokiem myśli w kierunku przyczyn emigracji, skierujmy do
tej - przemagdalenkowanej - władzy i sparaliżowanej ze strachu jej przybocznej gwardii legislacyjnej

----------------------------------- MEMENTO -------------------------------

Śpieszcie się zwracać ludziom zawłaszczoną wolę i należny szacunek
- tak bardzo Was nienawidzą....

--------------- WYLUDNIAJĄC KRAJ RUJNUJECIE PAŃSTWO

*****
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hyperion (1422 punktów)
>wolnej Polonii. Wielu emigrantów tam na obczyźnie do końca życia będzie obywatelami nie drugiej,
>ale nawet trzeciej kategorii.

Można to nazwać "awansem" bo w "wolnej od 25-lat Polsce" są obywatelami piątej kategorii

>Wielu wyemigrowało żeby zapewne nie spędzić życia wśród syczących na siebie
>nawzajem ludzi, którzy nie mogą ścierpieć, że ktoś inny pieniądze ma,
>a oni nie mają. Że komuś jest lepiej, a im gorzej.
>Że ktoś sobie życie ułożył, a oni nie.
>Nie chcą przyjąć do wiadomości, że tej biedy narobili komuniści.
>Że to zasługa komuny, towarzyszy PZPR, sługusów Kremla.
>"Modlitwa Polaka" z filmu"Dzień Świra" nieźle oddaje przyczyny,
>dla których coraz więcej młodych Polaków głosuje i dalej będzie głosować nogami.
>https:// www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU

I trzeba to zmienić.

>Jak historia pokazuje nad Wisłą trudno o stabilizację. To nie tylko wina położenia geograficznego,
>że zawsze musi być albo czegoś za mało, albo za dużo.
>To ludzie ludziom obrzydzają życie.
>CEL ? Postawić na głowie to, co stoi na nogach.
>Nie pozwolić Polakom na mobilność. Na świadomość.
>Na mądrość. Polak ma być mądry po szkodzie !
>A przed szeregiem tylko SALON.

Diagnoza trafna. Polska ma być krajem neokolonialnym: wyzbytym mądrych młodych ludzi którzy emigrują aby wspierać starzejące się i padające narody zachodnie (wbrew powszechnym opiniom nie tylko Polska ma problem z demografią, wcześniej czy później z tym problemem zetkną się społeczeństwa "oświeconego" zachodu dlatego Polak-emigrant pozwoli odwlec to co nieuniknione a pozatym Polak jest lepszy niż "turban" bo przynajmniej z tej samej cywilizacji i nie będzie stwarzał problemów z takim na ten przykład szariatem. Po drugie w Polsce zostaną osoby starsze niezdolne do buntu które będzie można doić i niewolić do woli.

Taką rolę nam przydzielono. A to czy się w porę obudzimy to zależy od nas i naszej pracy uświadamiającej resztę społeczeństwa.

Diagnoza trafna, teraz trzeba opracować środki zaradcze. "Pieścić się w żalach jest rzeczą niewieścia, mężom przystoi w milczeniu się zbroić" jak to mawiał poeta.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
11-06-2014 15:10 
 Ocena 2 na 2
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Można to nazwać "awansem" bo w "wolnej od 25-lat Polsce" są obywatelami piątej kategorii.......
>teraz trzeba opracować środki zaradcze......

************************

Bardzo trafne określenie piątej kategorii obywateli.
Tak, jesteśmy oficjalnie i głośno - już nawet bez ceregieli - traktowani jak "bydło"

http:// www.gazeta(*)-bydlem-wiec-zareagowalam.html

Szczawiem i mirabelkami natomiast częstują bezrobotnych w Sejmie.

Ponieważ władza czuje się jakby miała patent na wyniosłość ponad Bogów, chce naród stłamsić, upokorzyć, wzbudzić strach, grozę i upodlenie.
Zdeptać ambicje, ludzką wolę - nawet tą ostatnią.

Vide: http:// www.racjonalista.pl/forum.php/s,617591

Stąd niszczenie kreatywności Polaków poprzez legalizację bezkarności urzędników, których ilość tak ma się do potrzeb, jak pieprz do oka.

Odnośnie środków zaradczych, to rzeczywiście, jeśli nie poskutkują demokratyczne środki, pozostanie tylko zbrojna rewolucja.
Oby do tego nie doszło. Już tak wiele ten nasz udręczony naród wycierpiał.

------------------- Pozdrawiam JW

*****
11-06-2014 21:22 
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)
> Odnośnie środków zaradczych, to rzeczywiście, jeśli nie poskutkują demokratyczne środki, pozostanie tylko zbrojna rewolucja.

Wielka nadzieja w kryzysie który pewnie niedługo uderzy Polaków (za kilka lat pewnie) -może wtedy Polacy zaczną myśleć. Będzie to brutalny ale mam nadzieję skuteczny sposób aby ludzie otrzeźwieli i wzięli odpowiedzialność za siebie i swoje rodziny we własne ręce.

Do tego czasu pozostaje nam tylko rozprzestrzeniać wiedzę i uświadamiać rodaków.

Dobrze, że czasami trafi się osoba, która nie uważa używania siły w słusznej sprawie za "faszyzm, nazizm". W obecnej chwili panuje fetyszyzacja "braku przemocy" chociaż z drugiej strony każdy jest za utrzymaniem policji i wojska.

Jak postąpić jednak gdy aparat przymusu (wojsko i policja) staną po stronie tyranów? O to nikt nie ośmiela się zapytać ... siebie. Wymówką jest, że to zbyt "mało" prawdopodobne.

>Oby do tego nie doszło. Już tak wiele ten nasz udręczony naród wycierpiał.

Oby.


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365