 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-09-2011 20:32 | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Człowiek bez zasad
1 na 1 | Tak brzmi tytuł jednego z utworów zespołu 52 Dębiec. Pytam o wasze opinie na jego temat, szczególnie tych nie przepadających za hip hopem. www.youtub(*)?v=Eqj4JWCvEpk&feature=related Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 13 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka. Osobiście sądzę, że to jest tak samo muzyką jak parówka jest mięsem.
|
|
 | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | >Osobiście sądzę, że to jest tak samo muzyką jak parówka jest mięsem. Dokładnie... różnica znaczna. Gdzie "Cłowiek bez zasad" jest mięsem.
|
|
 | -1 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Gdzież wyznaczasz granicę "prawdziwej muzyki"?
|
|
|  | -1 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Gdzież wyznaczasz granicę "prawdziwej muzyki"? Zacytuj fragment, w którym napisałem o "wyznaczaniu granic 'prawdziwej muzyki'".
|
|
| |  | -1 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | Implicite zasugerowałeś, że to nie jest muzyka, a to znaczy, iż posiadasz jakoweś (osobliwe) kryteria przynależności do tego fragmentu kultury.
|
|
1 na 1 | batycola (6 punktów) | Też tak uważam, w ciekawy sposób trafnie opowiada co widzi wokół siebie. To nie jest jego jedyne nagranie na ten temat. Mogę polecić jeszcze jeden tytuł GDZIE TY JESTEŚ? ao tutaj link do niego: www.youtube.com/watch?v=pLGX-QZdcT8 . Akurat nie mogę powiedzieć, że nie przepadam za hip hopem ale w zamian dodam, że chyba jako jedyny ze znajomych mi twórców tej muzyki porusza nurtujące pytania człowieka wierzącego i zdolnego do obserwacji.
|
|
3 na 3 | baszarteg (2319 punktów) | > Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka.Chodzi o to że poza określoną ścieżka dźwiękową w tle słychać coś jakby śpiew ..? Nie chce spekulować ale być może mamy do czynienia ...hymm .. z piosenką !?? zgadłem..?
|
|
4 na 6 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | > Tak brzmi tytuł jednego z utworów zespołu 52 Dębiec. Pytam o wasze opinie na jego temat,> szczególnie tych nie przepadających za hip hopem.> www.youtub(*)?v=Eqj4JWCvEpk&feature=related> Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka.-Tu jest jakaś muzyka? Może muza niech będzie, bo słowa muzyka z akcentem na "u" bym nie nadużywał.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
4 na 4 | perun (8610 punktów) |
> Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka.> Osobiście sądze , że masz prawo tak sądzić
|
|
| Zeusxamp (196 punktów) | > Tak brzmi tytuł jednego z utworów zespołu 52 Dębiec. Pytam o wasze opinie na jego temat,> szczególnie tych nie przepadających za hip hopem.> www.youtub(*)?v=Eqj4JWCvEpk&feature=related> Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka.> To raczej zapytaj tych co się znają.  Dla ciebie osobiście może to mieć jakiś sens, dla mnie za bardzo dołujący klimat. Dla mnie takie ciekawostki to raczej pod plotkarstwo podchodzą. W D był G widział a się wypowiada, choć czasem w niektórych wersach mogę mu przyznać racje. To całość jest hmm ... specyficzna  Posłuchaj sobie, czegoś "ruchliwego", a jak lubisz HHP to proponuje www.youtube.com/watch?v=ylirbAaKZUs
|
|
3 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | > Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka.<Natrafiłem właśnie na taka wypowiedź prof.W.Ducha w wywiadzie dla GW : Cytat: Jak pan myśli, co pomaga młodym mózgom, którym od dzieciństwa towarzyszy szum telewizorów, warkot samochodów czy gwar miasta, odróżniać mowę od głośnego tła?
-Nie mam pojęcia.
- Dobrym treningiem jest słuchanie szybkiego rapu, przy którym trzeba mocno wytężyć uwagę, by zrozumieć potok płynących słów. Być może dlatego rap nie jest tylko przemijającą modą. Można się też zastanawiać, jakie znaczenie dla ćwiczenia mózgu mogły mieć style muzyczne w innych czasach.
..może to jest tym "coś więcej niz muzyka" ? BTW Nie jestem fanem Hip Hopu, Rapu czy R'N'B (chyba jestem za stary), ale z doświadczenia , a raczej z historii wiem, że o The Beatels czy J.Hendrix-ie też formułowano tego typu sądy : "to jest tak samo muzyką jak parówka jest mięsem"
|
|
 | Złotek (867 punktów) (zablokowany) | > Natrafiłem właśnie na taka wypowiedź prof.W.Ducha w wywiadzie dla GW :> Cytat: >Jak pan myśli, co pomaga młodym mózgom, którym od dzieciństwa towarzyszy szum telewizorów, warkot samochodów czy gwar miasta, odróżniać mowę od głośnego tła? >-Nie mam pojęcia. >- Dobrym treningiem jest słuchanie szybkiego rapu, przy którym trzeba mocno wytężyć uwagę, by zrozumieć potok płynących słów. Być może dlatego rap nie jest tylko przemijającą modą. Można się też zastanawiać, jakie znaczenie dla ćwiczenia mózgu mogły mieć style muzyczne w innych czasach.
> ..może to jest tym "coś więcej niz muzyka" ?O to chodziło, o perfekcyjnie wypracowaną formę szybkiego rymowania z nie przeciętnym przekazem.
|
|
 | 2 na 4 | Sylwek (15472 punktów) |
>Nie jestem fanem Hip Hopu, Rapu czy R'N'B (chyba jestem za stary), ale z doświadczenia , a raczej z historii wiem, że o The Beatels czy J.Hendrix-ie też formułowano tego typu sądy : > "to jest tak samo muzyką jak parówka jest mięsem"
Dzięki za powiew rozsądku w zalewie żenowych klasistowsko-elitarstycznych fapów.
|
|
|  | 2 na 2 | Artur@R (7115 punktów) | > Dzięki za powiew rozsądku w zalewie żenowych klasistowsko-elitarstycznych fapów.<Nie ma za co  . Skoro z "elvisowskiego rock'n roll-a" mógł "się wykluć" havy ,trash czy black metal to dlaczego z Hip Hop-u czy też Rapu ma się nie "zrodzić" - "symfonia potoku płynących słów" niegłupich tekstów ?
|
|
| |  | -2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) |
> Skoro z "elvisowskiego rock'n roll-a" mógł "się wykluć" havy ,trash czy black metal to dlaczego z Hip Hop-u czy też Rapu ma się nie "zrodzić" - "symfonia potoku płynących słów" niegłupich tekstów ?  hiphop już produkuje jeden z najlepszych rodzajów współczesnego popu (vide: Kanye West).
|
|
| | |  | 1 na 5 RX500 (1813 punktów) (zablokowany) | >hiphop już produkuje jeden z najlepszych rodzajów współczesnego popu (vide: Kanye West). -Hiphop niczego nie zrodził. Takie rytmy można usłyszeć u Buszmenów, Indian obu Ameryk. Palą ognisko i robią imprezę, podskakują, pohukują, obwieszają się różnymi gadżetami. Ale, żeby zaraz nazywać to muzyką, a wykonawców artystami...wyluzujcie ziomale. -No i zaczynało się od bardzo agresywnego rodzaju tego czegoś, w gangsterskich dzielnicach murzyńskich. Wyrażanie gniewu wobec otaczającego świata i wszelkich systemów społecznych. U nas spodobało się oczywiście łysym blokersom w dresach. Teksty wulgarne, chamskie, rymy prostackie. Potem nieco zaczęło ewoluować gdy już wszystkim ten kit się przejadł, zaczęto wplatać kawałki melodii, często zapożyczone z prawdziwej muzyki.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Artur@R (7115 punktów) | > Potem nieco zaczęło ewoluować gdy już wszystkim ten kit się przejadł, zaczęto wplatać kawałki melodii, często zapożyczone z prawdziwej muzyki.<...czyli jednak się zmienia, "poprawia", "dodaje", "eksperymentuje" - ewoluuje  i być może "zrodzi się " z tego "coś" całkiem "nowego" , co i Tobie się spodoba - czego nam wszystkim (sobie i Tobie) życzę.
|
|
| Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | No, przypomniał mi się porno pasterz Sidneya Polaka Z polskiej sceny jeśli chodzi krytykę religii to wolę bardziej pozytywne zespoły. Np. Hurt z ich chociażby alarmem cyklicznym albo zdejmij ten krzyż. Zza granicy jest też ciekawy produkt God is a popstar Oomph! W sumie dużo jest piosenek o jasnym anty religijnym przykazie. Lenon, Frank Turner itd. I to wszystko jakoś bardziej do mnie trafia niż polski hip-hop. Jednak całkowicie nie mój klimat. Ostatnio się chyba starzeję bo zamiast metalu ciągnie mnie do jazzu i muzyki klasycznej.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > Osobiście sądzę, że to coś więcej niż muzyka.
Pod jednym (1000 watowym) warunkiem: gdyby to puścić podczas mszy na Jasnej Górze.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|