Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prezes Trybunału Konstytucyjnego odznaczony krzyżem Dla Kościoła ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-01-2015 11:35Andrzej Bogusławski (52275 punktów)Prezes Trybunału Konstytucyjnego odznaczony krzyżem Dla Kościoła ...
Ocena 22 na 22

Prof. Wiktor Osiatyński: - Zarówno przyznanie urzędującemu prezesowi Trybunału papieskiego odznaczenia, jak i jego przyjęcie przez prezesa Rzeplińskiego są najbardziej rażącym i niebezpiecznym złamaniem zasady bezstronności w stosunkach państwo - Kościół wyrażonym w art. 25 konstytucji. Natomiast bałwochwalcze wobec ofiarodawców przemówienie prof. Rzeplińskiego w połączeniu z jego poprzednimi wypowiedziami: niedawną, po wyroku Trybunału w sprawie uboju rytualnego, gdy stwierdził, że wolność religii nie powinna podlegać ograniczeniom, i wcześniejszą, gdy do premiera Tuska powiedział publicznie: "Panie premierze, wierzymy w tego samego Boga" - są naruszeniem art. 195 konstytucji. Ten artykuł mówi, że sędziowie Trybunału są niezawiśli i podlegają tylko konstytucji. Nie ma mowy, żeby podlegali prawu Bożemu. Mówi też, że sędziowie nie mogą prowadzić działalności publicznej, która jest nie do pogodzenia z zasadą niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Mam nadzieję, że prof. Rzepliński jak najszybciej zrezygnuje z funkcji prezesa i sędziego Trybunału Konstytucyjnego.


@@@
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rupson (1793 punktów)Odp: Prezes Trybunału Konstytucyjnego odznaczony krzyżem Dla Kościoła
>
> Prof. Wiktor Osiatyński: - Zarówno przyznanie urzędującemu
>prezesowi Trybunału papieskiego odznaczenia, jak i jego przyjęcie przez prezesa Rzeplińskiego są
>najbardziej rażącym i niebezpiecznym złamaniem zasady bezstronności w stosunkach państwo - Kościół
>wyrażonym w art. 25 konstytucji. Natomiast bałwochwalcze wobec ofiarodawców przemówienie prof.
>Rzeplińskiego w połączeniu z jego poprzednimi wypowiedziami: niedawną, po wyroku Trybunału w sprawie
>uboju rytualnego, gdy stwierdził, że wolność religii nie powinna podlegać ograniczeniom, i
>wcześniejszą, gdy do premiera Tuska powiedział publicznie: "Panie premierze, wierzymy w tego samego
>Boga" - są naruszeniem art. 195 konstytucji. Ten artykuł mówi, że sędziowie Trybunału są niezawiśli
>i podlegają tylko konstytucji. Nie ma mowy, żeby podlegali prawu Bożemu. Mówi też, że sędziowie nie
>mogą prowadzić działalności publicznej, która jest nie do pogodzenia z zasadą niezależności sądów i
>niezawisłości sędziów. Mam nadzieję, że prof. Rzepliński jak najszybciej zrezygnuje z funkcji
>prezesa i sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

>@@@
>.
-A martwili się, że moderacja słaba. Już nie kłuje w oczy na głównej stronie. Poprawcie się panie Bogusławski, dość tego nękania ludzi wiernych Bogu i Kościołowi.
27-01-2015 16:57 
 Ocena 8 na 8
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Poprawcie się panie Bogusławski, dość tego nękania ludzi wiernych Bogu i Kościołowi.
Już to robię: wiadomosci(*)zial_TK__Kosciol.html#TRrelSST

Wierni i najwierniejsi: wiadomosci(*)zy_mordowali.html#TRrel_nc_SST
Ci co nawet Lemańskiemu nie odpuszczą.

@@@
.
28-01-2015 01:40 
 Ocena 10 na 10
diogenes (42753 punktów)
>dość tego nękania ludzi wiernych Bogu i Kościołowi.

I dość okradania ludzi przez kościół:

wiadomosci(*)le,wid,17212180,wiadomosc.html

I jak sędzia z papieskim krzyżem na piersi miałby osądzić ten proceder?

PS
Teologowie tyle prawią o boskiej mądrości, a jakoś o bożym sprycie zapomnieli.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-01-2015 10:55
 Ocena 10 na 10
Hodża (11172 punktów)
W podobnym duchu wypowiedział się A. Smolar, przew. Fundacji Batorego.

Można by rzec, podręcznikowy przykład uzależnienia państwa na poziomie konstytucyjnym od ponadnarodowego imperium medialno-propagandowego. I tak rażące naruszenie zasad, że środowisko prawników powinno zareagować - chyba, że mamy w rzeczywistości do czynienia z jakimś na poły mafijnym układem i zinfiltrowaniem prawa polskiego przez tych, którzy uważają, że prawo boskie stoi ponad ludzkim.

Sprawia to wrażenie dość bezczelnej demonstracji w celu pokazania, "kto tu rozdaje karty".

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
27-01-2015 11:07
 Ocena 14 na 14
diogenes (42753 punktów)
Typowe.
Kariera naukowa i polityczna połączona z niedorozwojem sfery światopoglądowej.
Jeden z wielu klęczących na jedną półkulę mózgów.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
logout (171 punktów)
(zablokowany)
w natemat prof. Rzepliński komentuje:


"Podczas rozmowy z Moniką Olejnik prezes Trybunału Konstytucyjnego polecił Osiatyńskiemu "taką małą książeczkę", czyli konstytucję. - Nie przeczytał pewnie, dlatego mówi to głupstwo - zaznaczył Rzepliński.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego dodał, że w ogóle nie przejmuje się głosami krytyki i nie odmawia ich autorom prawa do wypowiadania się. - Mają prawo, to wolny kraj - oznajmił Rzepliński.

Gdy Olejnik przytoczyła fragment wypowiedzi Osiatyńskiego, w której przypomniał on, iż Rzepliński powiedział do Donalda Tuska: "Panie premierze, wierzymy w tego samego Boga", prezes Trybunału Konstytucyjnego oznajmił, że Osiatyński wypowiedział się "hejtersko". - Po polsku: nienawistnie - zaznaczył Rzepliński."

całośc tutaj:

natemat.pl(*)yka-jestem-dluznikiem-kosciola

ta uległość wobec kościoła jest wqr...
28-01-2015 14:33 
 Ocena 8 na 8
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Gdy Olejnik przytoczyła fragment wypowiedzi Osiatyńskiego, w której przypomniał on, iż Rzepliński powiedział do Donalda Tuska: "Panie premierze, wierzymy w tego samego Boga", prezes Trybunału Konstytucyjnego oznajmił, że Osiatyński wypowiedział się "hejtersko". - Po polsku: nienawistnie - zaznaczył Rzepliński.
Za mojej młodości mawiano, że "udaje Greka", ale jednak bardziej adekwatne tu będzie i wcale nie hejterskie określenie, że on po prostu: "rżnie głupa", a jak na chrześcijańskiego profesora prawa, to tak rżnąć nie wypada. Wydaje mi się,
że jednak kompromitacja intelektualnych elit III RP przekroczyła już granice przyzwoitości i cieszę się, że przynajmniej
część budzi się z zaczadzenia chorymi ideologiami i zaczyna myśleć samodzielnie.

@@@
.
28-01-2015 14:49 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)
>Prezes Trybunału Konstytucyjnego dodał, że w ogóle nie przejmuje się głosami krytyki i nie odmawia ich autorom prawa do wypowiadania się.

Oczywiście, podwójna moralność katolika. Z jednej strony nie sposób, będąc profesorem, nie liczyc się z krytyką: racjonaln krytyka to jeden z kanonów nauki, również prawa. Ale z drugiej strony ma się zabitą dechami sferę dogamtu niepodatnego na żadną krytykę. Można więc w atmosferze mistyki z papieskim medalem na piersi rżnąć głupa. W Polsce profesorowie pewnej kategorii powinni mieć przed skrótem prof. krzyżyk: +prof. dr hab...Od razu wiadomo by było, kto zacz i że się krytyki nie boi.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
28-01-2015 15:02 
 Ocena 8 na 8
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
> W Polsce profesorowie pewnej kategorii powinni mieć przed skrótem prof. krzyżyk: +prof. dr hab...Od razu wiadomo by było, kto zacz i że się krytyki nie boi.
Krzyżyk zarezerwowany jest dla księży, tu może należałoby zaznaczać OMCK - o mało co ksiądz.

@@@
.
Brzostowski (7067 punktów)

A jak Premier Polski, Prezydent, Marszałek Sejmu, dostaje odznaczenie lub nagrodę z innego kraju to też jest złamanie konsytucji, czy tylko wtedy gdy taką nagrodę otrzyma ktoś od Watykanu?

Antyklerykały jak zawsze z pełnią hipokryzji intelektualnej...


Ignoruję Bogusławskiego i rafała73
29-01-2015 09:53 
 Ocena 5 na 5
Eliath (1441 punktów)
Jak Szef Sztabu Generalnego WP dostanie za działanie "na rzecz" obronności FR to też będziesz bronił?
Potem 16 baniek na świątynię jest, ale na wodę i przyprawy w barach mlecznych nie ma.

Pan Paweł Adamowicz ma, i ja nie mam nic do tego... Niech sobie ludki zbierają odznaczenia jakie chcą, za współpracę naukową, kulturalną, ekonomiczną, polityczną...

Ja rozumiem że i politycy i sędziowie miewają immunitety, być może to Cię zmyliło...

>Antyklerykały jak zawsze z pełnią hipokryzji intelektualnej...

Za "pełnię hipokryzji intelektualnej" chciałem Ci dać plusika - bo to taki rozkoszny pokaz autoironii...

... ale poziom hipokryzji Twojego wpisu jednak przeważył

Rzeczywistość jest kłamstwem
30-01-2015 15:17 
 Ocena-3 na 3
Brzostowski (7067 punktów)
Prezesa odzanczono papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.

W jaki sposób stoi to w sprzeczności z konstytucją i rozdzaiłem kościoła od Państwa? Jest to tylko antyklerykalna interpretacja.

>Jak Szef Sztabu Generalnego WP dostanie za działanie "na rzecz" obronności FR to też będziesz bronił?

Trochę jednak mylisz zjawiska. Watykan i Polska nie są w przeciwnych wobec siebie blokach państw, ani pod względem wojskowym, ani kulturowym, politycznym, czy innym. Przypominam, że 90% Polaków to katolicy, a przez prawie 30 lat szefem Watykanu był Polak.

Jedynie w antykleryklanym świecie budzi to sprzeciw, dlatego, że dla antyklerykałów Watykan i KK jest przzeciwnikiem, dla większości Polaków nie. Dla większości Polaków, po prostu przyjazny nam kraj i organizacja (KK) przyznał Prezesowi nagrodę.

Tusk dostał np Nagrodę Karola Wielkiego za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie (nadawaną przez Niemcy). I teraz dla większości Polaków, którzy akceptują polska obecność w Europie nie ma w tym nic innego, ale dla przeciwników tej idei to zdrada.

Np Pan Sikorski otrzymał nagrodę Orderu Trzech Gwiazd przyznawany obywatelom łotewskim i obcokrajowcom za wybitne zasługi cywilne dla Państwa Łotewskiego na polu umacniania jego bezpieczeństwa, wszechstronnego rozwoju i dobrobytu. Czy to oznacza, że złamał polskie prawo? Że działa na niekorzyśc Polski? PEwnie znajdą się i tacy co tak twierdzą.

Hipokryzja antklerykałów polega na tym, że podciągają pod problem coś, co jest w świecie przjętą zasadą - nadaje się nagrody różnym obcokrajowcom za różne osiągniecia. Tyle tylko, że akurat KK jest ich przeciwnikiem to mają powód do ględzenia. Na inne analogiczne sytuacje nie reagują. A powinni wiedzeić, ze różne grupy, różne państwa uważają za przeciników, i nie możę być normą ocena w tym zakresie waskiej grupy ludzi (antyklerykałów).

Ignoruję Bogusławskiego i rafała73
30-01-2015 15:41 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Prezesa odzanczono papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.
>W jaki sposób stoi to w sprzeczności z konstytucją i rozdzaiłem kościoła od Państwa? Jest to tylko antyklerykalna interpretacja.

Tak to stoi że to państwo wpiernicza się ludziom w życie i chce np. zakazu sprzedaży antykoncepcji. Może Ty tego nie rozumiesz.
Brzostowski (7067 punktów)
>>Prezesa odzanczono papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.
>>W jaki sposób stoi to w sprzeczności z konstytucją i rozdzaiłem kościoła od Państwa? Jest to tylko antyklerykalna interpretacja.
>Tak to stoi że to państwo wpiernicza się ludziom w życie i chce np. zakazu sprzedaży antykoncepcji. Może Ty tego nie rozumiesz.

A Unia zakazuje używania żarówek... znaczy kto przyjmuje nagrody stamtąd - wróg!
Rozumiem, rozumiem...

Ignoruję Bogusławskiego i rafała73
farmer (22440 punktów)
>>>Prezesa odzanczono papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.
>>>W jaki sposób stoi to w sprzeczności z konstytucją i rozdzaiłem kościoła od Państwa? Jest to tylko antyklerykalna interpretacja.
>>Tak to stoi że to państwo wpiernicza się ludziom w życie i chce np. zakazu sprzedaży antykoncepcji. Może Ty tego nie rozumiesz.
>A Unia zakazuje używania żarówek... znaczy kto przyjmuje nagrody stamtąd - wróg!
>Rozumiem, rozumiem...

Ktos dostał nagrodę za lobbowanie zakazu używania żarówek...pomyśl trochę.
30-01-2015 16:09 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)
> Watykan i KK jest przzeciwnikiem, dla większości Polaków nie.

Aby stawiać taką tezę, większość z owych Polaków musiałby być dobrze poinformowana o relacjach kościół-Watykan-państwo (finanse zwłaszcza), a następnie zapytana w referendum, czy popiera taką formę relacji, połączoną np. z pytaniem o konkordat. Tego nie da się załatwić w rok. Tak się jakoś składa, że w wielu istotnych dla Polaków kwestiach (nie tylko religijnych) - ktoś mówi za nich. Niestety nie ma urządzenia podobnego do alkomatu, który szacowały procentowy skład religijności społeczeństwa, tak więc te odwieczne 90% katolików w Polsce można sobie włożyć między bajki.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
30-01-2015 21:29 
 Ocena 8 na 8
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Prezesa odzanczono papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.
>W jaki sposób stoi to w sprzeczności z konstytucją i rozdzaiłem kościoła od Państwa? Jest to tylko antyklerykalna interpretacja.



.

Jak Szef Sztabu Generalnego WP dostanie za działanie "na rzecz" obronności FR to też będziesz bronił?
>Trochę jednak mylisz zjawiska. Watykan i Polska nie są w przeciwnych wobec siebie blokach państw, ani pod względem wojskowym, ani kulturowym, politycznym, czy innym.
Pański fundamentalistyczny klerykalizm jest tu powszechnie znany, ale racjonaliści znają także historię stosunku papieży
i papiestwa do Polski i Polaków, z których jednoznacznie wynika, że rzadko mieliśmy interesy spójne, a najczęściej było zupełnie odwrotnie i interesy Watykanu były z naszymi wprost sprzeczne. Warto trochę poczytać.

>Przypominam, że 90% Polaków to katolicy,
Ej tam, ej tam. Znamy tu Dekalog obowiązujący chrześcijan i jakoś nijak nie można zauważyć aby on był u nas powszechnie przestrzegany. Dla ratunku katolickiej moralności klechy penalizują u nas prawo, gdyż inaczej to nasi nominalni katolicy zupełnie w d.... by ich nauczanie mieli. [Załącznik]

>a przez prawie 30 lat szefem Watykanu był Polak.
A co Polska z tego miała? Może warto poczytać co o JP II i jego osiągnięciach poza Polską myślą?

>Jedynie w antykleryklanym świecie budzi to sprzeciw,
A zwyczajne poczucie godności i patriotyzm nie wystarczą?

>dlatego, że dla antyklerykałów Watykan i KK jest przzeciwnikiem,
Pańskim zdaniem inteligencja i racjonalizm nie wystarczają do odrzucenia klerykalizmu? Moim wystarcza zdrowy rozsądek i samodzielne myślenie.

> dla większości Polaków nie.
Większość Niemców głosowała na Hitlera. Od kiedy to mądrość ilością się wycenia?

>Dla większości Polaków, po prostu przyjazny nam kraj i organizacja (KK)
Tyle tylko, że u nas mówiący w imieniu wszystkich, a przynajmniej imieniu większości, to pęczkami występują i każdy ma jedyną słuszną rację. Najczęściej w imieniu wszystkich mówi Episkopat zgodnie z poleceniami z "przyjaznego nam kraju
i organizacji"
. A oni już dobrze wiedzą co nam robić, a nawet myśleć wolno i owieczki słuchają. Tylko ci wstrętni racjonaliści mawiają za Henrym Johnem Temple'm: "Polska nie ma wiecznych wrogów ani wiecznych przyjaciół, ma tylko wieczne interesy".

> przyznał Prezesowi nagrodę.
A za co przyznał? Tak trudno ździebko pomyśleć?
______________________

>Tusk dostał np Nagrodę Karola Wielkiego za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie (nadawaną przez Niemcy). I teraz dla większości Polaków, którzy akceptują polska obecność w Europie nie ma w tym nic innego, ale dla przeciwników tej idei to zdrada.
>Np Pan Sikorski otrzymał nagrodę Orderu Trzech Gwiazd przyznawany obywatelom łotewskim i obcokrajowcom za wybitne zasługi cywilne dla Państwa Łotewskiego na polu umacniania jego bezpieczeństwa, wszechstronnego rozwoju i dobrobytu. Czy to oznacza, że złamał polskie prawo? Że działa na niekorzyśc Polski? PEwnie znajdą się i tacy co tak twierdzą.
>Hipokryzja antklerykałów polega na tym, że podciągają pod problem coś, co jest w świecie przjętą zasadą - nadaje się nagrody różnym obcokrajowcom za różne osiągniecia.
Gdy ktoś te odznaczenia zestawia ze sobą to pozostaje tylko alternatywny wybór: jeżeli nie on jest hipokrytą, to jest ogromnie intelektualnie ograniczony wiarą.

>Tyle tylko, że akurat KK jest ich przeciwnikiem to mają powód do ględzenia. Na inne analogiczne sytuacje nie reagują. A powinni wiedzeić, ze różne grupy, różne państwa uważają za przeciników, i nie możę być normą ocena w tym zakresie waskiej grupy ludzi (antyklerykałów).
Szanowny Panie w ocenie nawet myślących katolików a nawet i kapłanów klerykalizm jest intelektualnym ograniczeniem dotykającym religiantów. Państwa wyznaniowe w Europie to już przeszłość i już nawet niewielu wśród inteligentnych katolików chciałoby, tak jak Pan, cofnąć Polskę do średniowiecza.

PS. Jak większość racjonalistów mam Kościół Katolicki wraz z jego hierarchią i pseudomoralnością w wielkim poważaniu dopóki on nie wtrąca się życie tych, którzy sobie tego nie życzą. Mój antyklerykalizm polega na tym, że nie daję mu żadnego prawa aby on nakazywał mi co mam myśleć, jakich dokonywać ocen, regulował moje postępowanie oraz mieszał się do mojej prywatności. Ma swoich baranków, to niech nimi rządzi, jak mu się podoba i na co mu pozwalają.

>Ignoruję Bogusławskiego
Normalne, jak to ignorant.

@@@
.
30-01-2015 18:58 
 Ocena 10 na 10
Eliath (1441 punktów)
>Prezesa odzanczono papieskim krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce.

Tyle że zasługi te wyświadczył jako Prezes Trybunału Konstytucyjnego RP nie sądu biskupiego.

>W jaki sposób stoi to w sprzeczności z konstytucją

Nie twierdziłem, że stoi to w sprzeczności z konstytucją.
Natomiast stoi w sprzeczności z przysięgą jaką składał:

Cytat:
"Ślubuję uroczyście przy wykonywaniu powierzonych mi obowiązków sędziego Trybunału Konstytucyjnego służyć wiernie Narodowi, stać na straży Konstytucji, a powierzone mi obowiązki wypełniać bezstronnie i z najwyższą starannością."


Skoro bowiem działał bezstronnie, to nie ma "zasług", ale wtedy honor nakazał by mu odmówić przyjęcia odznaczenia, ergo działał stronniczo... QED.

>i rozdziałem kościoła od Państwa?

Już znaczenie słowa "rozdział" to wyjaśnia, znaczenie całego pojęcia nie pozostawia zaś wiele wątpliwości.

Dobrowolnie przyjmując na siebie obowiązek działania na korzyść RP i jej obywateli działał na korzyść "kościoła i papieża"... ani grupy nie są te same, ani ich interesy! Mogą być częściowo zbieżne, ale nie tożsame.

>Trochę jednak mylisz zjawiska. Watykan i Polska nie są w przeciwnych wobec siebie blokach państw, ani pod względem wojskowym, ani kulturowym, politycznym, czy innym.

right...

wojskowo: oczywiście nie - kwestia historyczna
politycznie: to zależy
kulturowo: mimo tysiąca lat indoktrynacji wciąż tak
inne: np. gospodarczo? "święte może" ma cholernie korzystny bilans "wymiany";
o ile w standardowym partnerstwie, nawet niekorzystny bilans wymiany handlowej, może być rozpatrywany jako korzystny w szerszym kontekście, tu jednak mamy typowy drenaż kolonialny.

> Przypominam, że 90% Polaków to katolicy, a przez prawie 30 lat szefem Watykanu był Polak*.

Widzisz gdybyś rozumiał istotę demokracji 1 , konstytucji2 , KK3 lub katolicyzm4 nie rzucał byś tą liczbą.

1) Nawet gdyby 99% polaków był katolikami to niczego nie zmieniało, to jak traktuje się mniejszości (słabszych) świadczy (-ło) o demokracji ( od jej początków)!

2) Konstytucja puki co gwarantuje wolność religijną oraz równe traktowanie przez prawo, zatem nie ma znaczenia czy 1% czy 90%;

3) Tak 90% to "katolicy", z czego 90% to heretycy, czyli nie są członkami KK, gdyby kościół przestrzegał własnego prawa:

Cytat:

Kan. 1364 - § 1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3.


4) 90% polaków to tylko 3,5% katolików, ale nawet gdyby to było 99% to i tak nie miało by znaczenia. Systemy totalitarne tak mają.

>Tusk dostał np Nagrodę Karola Wielkiego za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie (nadawaną przez Niemcy). I teraz dla większości Polaków, którzy akceptują polska obecność w Europie nie ma w tym nic innego, ale dla przeciwników tej idei to zdrada.

WTF? Zdrada bo w interesie polski jest wyniszczenie wojną?

>Np Pan Sikorski otrzymał nagrodę Orderu Trzech Gwiazd przyznawany obywatelom łotewskim i obcokrajowcom za wybitne zasługi cywilne dla Państwa Łotewskiego na polu umacniania jego bezpieczeństwa, wszechstronnego rozwoju i dobrobytu.

Jak sam wyżej zauważyłeś FR jest we wrażym nam "bloku", Łotwa leży pomiędzy nami a FR... ergo jej bezpieczeństwo wzmacnia bezpieczeństwo polski... QED!
Wojny zawsze lepiej toczyć na terenie sojusznika niż u siebie, zasada była znana zanim Twoja ulubiona ideologia powstała

Co do Twoich twierdzeń o przyjaźni Polsko-Watykańskiej: Jak demonstruje historia, tak Polski jak i innych krajów jest to przyjaźń zaiste "braterska" ale to tylko moja antyklerykalna hipokryzja przemawia.

*Nie pisał bym o hipokryzji i przywoływał jednocześnie "Wielkiego Polaka"... bo dawka ironii może okazać się śmiertelna dla argumentów!


Rzeczywistość jest kłamstwem
30-01-2015 20:52 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Skoro bowiem działał bezstronnie, to nie ma "zasług", ale wtedy honor nakazał by mu odmówić przyjęcia odznaczenia, ergo działał stronniczo... QED.

A skoro stronniczo, to, idąc za ciosem, należałoby dokładnie wyłuskać i zbadać tę działalność przekraczajacą zwykłe (nie stronnicze) obowiązki pod kątem nie/zgodności z prawem RP.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
30-01-2015 23:58 
 Ocena 3 na 3
Eliath (1441 punktów)
Tak... tylko...
To TK jest tu wyrocznią i skoro takie a nie inne wyroki wydał, to taka a nie inna jest interpretacja prawna - więc tu akurat nie ma co grzebać.

Poza tym sędziowie mają tyle przywilejów, aby nie można było na nich nacisków łatwo wywierać, i by obiektywizm zachować mogli. Negatywne efekty tego, są łatwiej dostrzegalne, ale to pozytywne przeważają.

Niemniej przyznanie odznaczenia było chyba formą pokazania kto tu rządzi, ewentualnie przypomnienia skąd można oczekiwać nagród za dobre sprawowanie

Problem z papistami (IMHO to słówko powinno wrócić - lepiej niż katotaliban, katol) oddaje istotę rzeczy - a przy tym, nie ma niepotrzebnych konotacji emocjonalnych) jest taki: są sługami dwóch panów.


Rzeczywistość jest kłamstwem
31-01-2015 10:48 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
> są sługami dwóch panów.
Dwóch to jako tako jeszcze przed II wojną światową było, teraz w III RP to praktycznie pozostaje już tylko jeden.
Oczywiście miodoustni mistrzowie hipokryzji mogą opowiadać przeróżne bajdy, ale liczą się tu fakty.
www.racjonalista.pl/kk.php/d,179
laickie.pl/ksiazki-polecane-prawo/

@@@
.
31-01-2015 13:05 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>To TK jest tu wyrocznią...

Nie, nie jest wyrocznią. Nic nie przeszkadza, aby patrzeć sędziom na ręce, wyciągać wnioski a w dłuższej perspektywie zmieniać prawo. A sędzia-katolik niech przypomni sobie sąd nad Jezusem: sądy bywały sądzone.

>Poza tym sędziowie mają tyle przywilejów, aby nie można było na nich nacisków łatwo wywierać,...

Jak ocenić stopień trudności nacisków światopoglądowych? Nacisk papieża na katolika np.

>Problem z papistami (IMHO to słówko powinno wrócić...

Jestem za. W rachubę wchodzi też ultramontanizm...Historia jajem się toczy...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
29-01-2015 10:44 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>A jak Premier Polski, Prezydent, Marszałek Sejmu, dostaje odznaczenie lub nagrodę z innego kraju to też jest złamanie konsytucji, czy tylko wtedy gdy taką nagrodę otrzyma ktoś od Watykanu?
Wszystko zależy od tego w jakich czasach to by się zdarzyło, z jakiego kraju to by było i za co by ją otrzymał.
(Jakoś mi się też wydaje, że w PRL-u, gdyby I Sekretarz otrzymał nagrodę za zasługi dla ZSRR, to raczej odczułby zażenowanie niż dumę, a to wszak podobny przypadek.) Dla racjonalistów zrozumienie tego jest proste. www.racjonalista.pl/forum.php/s,654127#w654420

>Antyklerykały jak zawsze z pełnią hipokryzji intelektualnej...
Czy katolicy nie patrzą w lustra, czy też nie rozumieją słów, których używają?
pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja

>Ignoruję Bogusławskiego
Normalne, jak to ignorant.

@@@
.
19-02-2015 21:48 
 Ocena 4 na 4
e-duch (1053 punktów)
A co powiesz na temat wiary ?
Sugerowałeś , że ja nie mam pojęcia co to takiego a ty natomiast wiesz znakomicie
Napisałeś tak : Twój post wskazuje jednak, że nie rozumiesz, czym jest wiara w boga, niewiele kumasz.
A było to 30.01.2015 w wątku Wiara czyli dobry interes

Wiara czyli dobry interes sprawdza się również i w tym wątku gdzie wierzący niezdolni są dp rozdzielenia swych osobistych relacji z bogiem od obiektywnej rzeczywistości .

W programie Tak jest ( kilka dni temu ) na niezwykle precyzyjne i celne argumenty - krytyczne wobec religii i kościoła pana Pieczyńskiego - Pan Zelnik odpowiadał : A ja osobiście przyjaźnię się z Jezusem .

I to jest cała wiara , etyka , filozofia ...
Najważniejszy dla ludzi wierzących jest ich własny interes ...
Oni chcą aby im było najlepiej - i są w stanie zrezygnować z samodzielności , konsekwencji , odpowiedzialności , szacunku , powagi , uczciwości , rzetelności ...
Są do tego zdolni bo mają przed oczami cel większy , ważniejszy , potężniejszy czyli : Własne zbawienie czyli swoją osobistą , prywatną , lpkalną , ograniczoną radoche i satysfakcje

Mam jeszcze jedną myśl : Nie ma czegoś bardziej próżnego , pysznego i egocentrycznego , hedonistycznego , narcystycznego niż ... przyjaźń z twórcą wszechświata
Ja - jestem osobistym kumplem pana boga ... !
Nikt mi nie podskoczy bo silniejszych nie ma !
I to jest wiara kolego Brzostowski

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
diogenes (42753 punktów)
Oto kolejny nagrodzony Pro patria et pontifice:



który wyprowadził ludzi na ulice Gdańska...

fakty.inte(*)etr=fakty_dol#commentsZoneList



Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365