Racjonalista - Strona głównaDo treści
Organizacja bezpośrednich spotkań forumowiczów.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
03-07-2008 16:04jimmy_88gno (1653 punktów)Organizacja bezpośrednich spotkań forumowiczów.
Ocena 1 na 1
Chciałbym bliżej poznać osoby związane z Racjonalistą. Czy jest to możliwe i w jakim tempie? Chodzi mi o spotkanie w większym gronie, bezpośrednie, w umówionym mieście.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>Chciałbym bliżej poznać osoby związane z Racjonalistą. Czy jest to możliwe i w jakim tempie? Chodzi
>mi o spotkanie w większym gronie, bezpośrednie, w umówionym mieście.

Jasne, że możliwe. Na Twój koszt.
youzwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Chciałbym bliżej poznać osoby związane z Racjonalistą. Czy jest to możliwe i w jakim tempie? Chodzi
>mi o spotkanie w większym gronie, bezpośrednie, w umówionym mieście.
>

Racjonalista to przestrzeń wirtualnych kontaktów. Od kontaktów w realu jest PSR psr.racjonalista.pl/ . Jeżeli nie orientujesz się w tym jeszcze to polecam poczytać, a zwłaszcza CZYTAĆ "Biuletyn serwisu RACJONALISTA.pl" (dawniej MYŚLnick) przesyłany mailem zarejestrowanym na racjonaliście użytkownikom.

P>S> Nowym użytkownikom (i nie tylko) polecam przeczytanie z Wiki kilku haseł aby wiedzieć jak to się zaczęło i w ogóle (na stronach racjonalisty też to wszystko można znaleźć) :

Racjonalista: pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalista.pl

PSR: pl.wikiped(*)warzyszenie_Racjonalistów

ILAiA: pl.wikiped(*)teistów_i_Agnostyków
08-07-2008 12:12 
 Ocena 2 na 2
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Racjonalista to przestrzeń wirtualnych kontaktów. Od kontaktów w realu jest PSR psr.racjonalista.pl/.

Jestem nowy w PSR, więc nie czuję jeszcze ducha Stowaryszenia zbyt wyraźnie. Marzy mi się jednak bardziej płynne przejście między Portalem i Stowarzyszeniem, a nie tak ostro zarysowana granica.

Pisałem już o tym w innym miejscu, ale chętnie powtórzę. Marzę o tym, żeby np. w Warszawie PSR miało swój ulubiony pub, tak żeby każdy wiedział, że w tym pubie łatwiej spotkać sympatyka Racjonalizmu niż gdzie indziej. Mam nadzieję, że PSR nie jest aż tak racjonalne, żeby składało się z abstynentów. A jeśli nawet, to niech to będzie ulubiona przez Racjonalistów knajpa wegetariańska.

Pytam więc raz jeszcze starych (stażem) członków PSR - czy mamy jakieś takie miejsce w jakimś mieście?

doku
jimmy_88gno (1653 punktów)
Od początku powiało mi na Racjonaliście pesymizmem oraz hierarchizacją. Spodziewałem się raczej otwartości oraz optymizmu. Chciałem rozwiać negatywne wrażenie bądź je utwierdzić przez spotkanie face to face. Byłbym nawet skłonny zasponsorować coś takiego, lecz mam szczere wątpliwości, czy byłoby to warte zachodu. Obecnie odnoszę wrażenia mieszane. Zupełnie jakby na forum znajdowali się oprócz racjonalistów ludzie pragnący nieco Racjonalistę od wewnątrz... delikatnie mówiąc.. zbałamucić.
webmaster (moderator)
Właśnie kończymy takie spotkanie, wkrótce relacja

>Zupełnie jakby na forum znajdowali się oprócz racjonalistów ludzie pragnący nieco Racjonalistę od wewnątrz... delikatnie mówiąc.. zbałamucić.
Coś w tym jest..
jimmy_88gno (1653 punktów)
Tylko proszę mnie nie oskarżać...(?)
03-07-2008 22:37 
 Ocena 1 na 1
youzwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Od początku powiało mi na Racjonaliście pesymizmem oraz hierarchizacją. Spodziewałem się raczej otwartości oraz optymizmu. Chciałem rozwiać negatywne wrażenie bądź je utwierdzić przez spotkanie face to face. Byłbym nawet skłonny zasponsorować coś takiego, lecz mam szczere wątpliwości, czy byłoby to warte zachodu. Obecnie odnoszę wrażenia mieszane. Zupełnie jakby na forum znajdowali się oprócz racjonalistów ludzie pragnący nieco Racjonalistę od wewnątrz... delikatnie mówiąc.. zbałamucić.
>

Nie wyciągaj wniosków zbyt pochopnie Na pewno są na forum osoby nastawione negatywnie do 'prawie' wszystkiego ale takie ich prawo. Lepsze to niż "słodzenie" sobie na każdym kroku. O ile taka negatywna krytyka jest konstruktyna.

Co do spotkań to jeszcze raz piszę: PSR. (z ostatniego newslettera: Spotkania PSR:
20 czerwca g. 18 - Poznań - Dom Kultury "Wierzbak", ul. Wojska Polskiego 6/8

21 czerwca g. 12 - Wrocław - spotkanie Oddziału Dolnośląskiego w Centrum Wpierania Organizacji Pozarządowych "Sektor 3" przy ulicy Legnickiej 65

23 czerwca g.18 - Warszawa - Koszykowa 24/1

27-29 czerwca g. 10-18 - Szczecin - Plac Przy Pomniku Czynu Polaków - Jasne Błonia - Stoisko światopoglądowe PSRu (pomoc w zakresie apostazji, zbieranie podpisów pod Kampanią 196, propagowanie idei szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka bez względu na wyznanie, światopogląd, orientację seksualną i inne różnice))
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>27-29 czerwca g. 10-18 - Szczecin - Plac Przy Pomniku Czynu Polaków - Jasne Błonia - Stoisko światopoglądowe PSRu (pomoc w zakresie apostazji, zbieranie podpisów pod Kampanią 196, propagowanie idei szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka bez względu na wyznanie, światopogląd, orientację seksualną i inne różnice))
Potwierdzam! Działali ostro i mieli publikę!
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Potwierdzam! Działali ostro i mieli publikę!
Podoba mi się ten Oddział Szczecin - należy wychodzić do ludzi.
Postaram się wkrótce do nich dołączyć...

Pozdrawiam - Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
03-07-2008 23:54 
 Ocena 1 na 1
piątek (1035 punktów)
>>Od początku powiało mi na Racjonaliście pesymizmem oraz hierarchizacją. Spodziewałem się raczej otwartości oraz optymizmu. Chciałem rozwiać negatywne wrażenie bądź je utwierdzić przez spotkanie face to face. Byłbym nawet skłonny zasponsorować coś takiego, lecz mam szczere wątpliwości, czy byłoby to warte zachodu. Obecnie odnoszę wrażenia mieszane. Zupełnie jakby na forum znajdowali się oprócz racjonalistów ludzie pragnący nieco Racjonalistę od wewnątrz... delikatnie mówiąc.. zbałamucić.
>>
>Nie wyciągaj wniosków zbyt pochopnie Na pewno są na forum osoby nastawione negatywnie do 'prawie' wszystkiego ale takie ich prawo. Lepsze to niż "słodzenie" sobie na każdym kroku. O ile taka negatywna krytyka jest konstruktyna.
>Co do spotkań to jeszcze raz piszę: PSR. (z ostatniego newslettera: Spotkania PSR:
>20 czerwca g. 18 - Poznań - Dom Kultury "Wierzbak", ul. Wojska Polskiego 6/8
>21 czerwca g. 12 - Wrocław - spotkanie Oddziału Dolnośląskiego w Centrum Wpierania Organizacji Pozarządowych "Sektor 3" przy ulicy Legnickiej 65
>23 czerwca g.18 - Warszawa - Koszykowa 24/1
>27-29 czerwca g. 10-18 - Szczecin - Plac Przy Pomniku Czynu Polaków - Jasne Błonia - Stoisko światopoglądowe PSRu (pomoc w zakresie apostazji, zbieranie podpisów pod Kampanią 196, propagowanie idei szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka bez względu na wyznanie, światopogląd, orientację seksualną i inne różnice))

Tak jakby to już Lipiec jest ;]

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
04-07-2008 00:05 
 Ocena 3 na 3
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Tak jakby to już Lipiec jest ;]

   Nie ma Lipca, Lipiec siedzi.
.
piątek (1035 punktów)
>>Tak jakby to już Lipiec jest ;]
>   Nie ma Lipca, Lipiec siedzi.
>.
Co nie zmienia faktu, że istnieje ;]

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Co nie zmienia faktu, że istnieje ;]

   A co to za istnienie!
.
piątek (1035 punktów)
>>Co nie zmienia faktu, że istnieje ;]
>   A co to za istnienie!
>.
Czysto egzystencjalne!

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
03-07-2008 23:40 
 Ocena 5 na 5
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Od początku powiało mi na Racjonaliście pesymizmem oraz hierarchizacją. Spodziewałem się raczej otwartości oraz optymizmu. Chciałem rozwiać negatywne wrażenie bądź je utwierdzić przez spotkanie face to face. Byłbym nawet skłonny zasponsorować coś takiego, lecz mam szczere wątpliwości, czy byłoby to warte zachodu. Obecnie odnoszę wrażenia mieszane.
I to jest w tym najbardziej pociągające!
Potulni spotykają się w innym miejscu co niedzielę
Generalnie prawie wszyscy zgadzamy się co do tego, że się nie zgadzamy!
piątek (1035 punktów)
Możesz mi wyjaśnić czemu ty i natalka macie takie same nicki, chodzi mi o to 88gno, pytam tak z czystej ciekawości, nie żebym się mylił czy coś...

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
04-07-2008 20:34 
 Ocena 5 na 5
natalka_88gno (817 punktów)
>Możesz mi wyjaśnić czemu ty i natalka macie takie same nicki, chodzi mi o to 88gno, pytam tak z czystej ciekawości, nie żebym się mylił czy coś...
Przypadkowo się tu poznaliśmy, czyżbyś był zazdrosny o interesującego jimmy'ego?


natalka_88
jimmy_88gno (1653 punktów)
Bo jesteśmy z Natalką szpiegami i słabo się maskujemy Po prostu dlatego, że wpadłem na podobny pomysł. Nie ryzykowałbym zrzyznaniem od kogokolwiek końcówki nicku, tym bardziej na Racjonaliście. Mnie bawi paradoks: w kolebce chrześciajństwa nie zdołano uniknąć tak ultraateistycznego osobnika jak ja, więc podkreślam pochodzenie swojego miasta tym częściej.
piątek (1035 punktów)
Dalej nie rozumiem

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
08-07-2008 11:26 
 Ocena 1 na 1
glingor (640 punktów)
>Dalej nie rozumiem

rocznik 88 miasto Gniezno (gno)

ps. dla podpowiedzi krk znaczy kraków

pozdrawiam


fear is the mind killer
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

>Chciałbym bliżej poznać osoby związane z Racjonalistą. Czy jest to możliwe i w jakim tempie? Chodzi mi o spotkanie w większym gronie, bezpośrednie, w umówionym mieście.
Można by zorganizować spotkanie uczestników forum "Racjonalisty".
Nie tylko członków PSR ale wszystkich forumowiczów.
Czy jest ktoś zainteresowany?
Może wstępnie ustalmy 9-10 sierpień, oczywiście gdzieś w centrum Polski, by każdemu było blisko. Moja propozycja to okolice Szubina - pola i lasy, cisza, odludne miejsce gdzie można sobie podyskutować, noclegi na boisku szkolnym pod namiotami.

Tymczasem, jeżeli ktoś z Was będzie w okolicach Koszalina lub ma ochotę mnie odwiedzić - zapraszam.
Proszę wcześniej o kontakt...
Zapewniam nocleg pod namiotem w ogrodzie. Przy okazji można wyskoczyć nad morze...
Są może jacyś motocykliści?

Jestem tutaj:
psr.racjonalista.pl/index.php?s=69

Pozdrawiam - Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
Małgorzata (3242 punktów)
>Są może jacyś motocykliści?

   A motocyklistka może być? Chętnie wybrałabym się nad morze, lecz sierpień zaplanowałam już spędzić w górach. Zapraszam też do Krakowa. Z przyjemnością poznam piszących tu racjonalistów.

   Pozdrawiam

kol jom hu hizdamnut chadasza
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

>   A motocyklistka może być? Chętnie wybrałabym się nad morze, lecz sierpień zaplanowałam już spędzić w górach.
Wrzesień i październik są piękniejsze nad morzem - bez tej "stonki"...
W sezonie nie bywam nad morzem.

A motocykl planuję kupić. Kiedyś jeździłem Jawą 350...
Interesuje mnie HondaCBF600, YamahaTDM900, SuzukiDL650V-Strom.
Może coś podpowiesz?

Pozdrawiam - Zbyszek

Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
Małgorzata (3242 punktów)
>Interesuje mnie HondaCBF600, YamahaTDM900, SuzukiDL650V-Strom.
>Może coś podpowiesz?

   Zależy co lubisz. Honda jest świetna, choć nie wiem czy CBF600 będzie dla Ciebie satysfakcjonująca; ma tylko 76 KM. W zamian za to posiada niezłą aerodynamiczną owiewkę, wyraźnie zarysowaną ramę i ABS. Świetnie się prezentuje. Tylko ta moc.... A co byś powiedział na CBR600F? Czterocylindrowy in-line o mocy prawie 110 KM i z fenomenalnym systemem hamulcowym? Taki "motorek" do codziennego użytku. Z "sześćsetek" polecam też CB600 Hornet S. Prawie setka mocy! Świetnie się prowadzi i pięknie wygląda. Za Yamahą nie przepadam. A już nie za "900". Ni to enduro, ni tourer. Jedyne co mi się w niej podoba to agresywna sylwetka i katalizator sterowany komputerowo. Moc taka sobie (choć dla mnie i tak spora ). Suzuki to moje ulubione maszyny (obok Hondy, rzecz jasna). Suzi, którą wymieniłeś jest niezła; z solidnym widlastym silnikiem i , niestety, małą mocą (zależy do czego będziesz jej używał ). Może dasz się namówić na GSF650 Bandit? Mnie się podoba...

   Pozdrawiam


kol jom hu hizdamnut chadasza
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam,
i dziękuję za wyczerpujące informacje. Wysłałem do Ciebie wiadomość z propozycją...

Pozdrawiam - Zbyszek

Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
08-07-2008 15:10 
 Ocena 1 na 1
glingor (640 punktów)
>Zapraszam też do Krakowa. Z przyjemnością poznam piszących tu racjonalistów.

Jakby co ja z żoną chętnie wyskoczymy na piwo i rozmowę na poziomie w Krakowie

pozdrawiam


fear is the mind killer
Małgorzata (3242 punktów)
>Jakby co ja z żoną chętnie wyskoczymy na piwo i rozmowę na poziomie w Krakowie

   Mieszkamy chyba w tym samym mieście, więc problemu z wyskoczeniem na piwo nie będzie żadnego. W lipcu jestem jeszcze w Krakowie. Mam nadzieję, że się spotkamy i na poziomie porozmawiamy.

   Pozdrawiam


kol jom hu hizdamnut chadasza
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Moja propozycja to okolice Szubina - pola i lasy, cisza, odludne miejsce gdzie można sobie podyskutować, noclegi na boisku szkolnym pod namiotami.
>Są może jacyś motocykliści?
Motocykliści i cisza? Coś bujasz.
.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>>Są może jacyś motocykliści?
>Motocykliści i cisza? Coś bujasz.
Motocykliści racjonaliści. To czyni wielką różnicę...

Pozdrawiam - Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
08-07-2008 13:32 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>Motocykliści i cisza? Coś bujasz.
>Motocykliści racjonaliści. To czyni wielką różnicę...
To czyni tylko wielką bujdę na podwójnych resorach.
.
jimmy_88gno (1653 punktów)
Na pewno skorzystam. Tylko nie mam namiotu...
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

>Na pewno skorzystam. Tylko nie mam namiotu...
Namiot czeka. W wakacje sypia w nim mój syn.

Pozdrawiam - Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
jimmy_88gno (1653 punktów)
Mamy wakacje... Czyli będę musiał spać z Pańskim synem? Nie jestem klechą...
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
>Mamy wakacje... Czyli będę musiał spać z Pańskim synem? Nie jestem klechą...
Namiot czteroosobowy - zmieścicie się.
Poza tym, syn może wrócić zawsze do swojego pokoju...
Chyba, że wolisz pokój?

Pozdrawiam z naciskiem na Zbyszek(bez Pan)

Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365