Racjonalista - Strona głównaDo treści
Interpelacja w sprawie premiery Gwiezdnych Wojen

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-08-2015 17:31Mariusz Agnosiewicz (moderator)Interpelacja w sprawie premiery Gwiezdnych Wojen
Ocena 1 na 1
Internet śmieje się dziś z interpelacji posła PO Henryka Siedlaczka, który ni mniej ni więcej tylko zapostulował interwencję w sprawie przyspieszenia o tydzień premiery filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy". Jest to faktycznie zabawna interpelacja, lecz potraktujmy to jako sympatyczny folklor parlamentarny od wielkiego fana legendarnej sagi*.


Jest to natomiast publikowane z wymową "O proszę, czym zajmują się nasi posłowie". Tymczasem Siedlaczek to pożyteczny i pracowity poseł, który w żadnym razie na żaden hejt nie zasługuje. Jest on bardziej aktywny parlamentarnie aniżeli większość innych posłów, zwłaszcza posłowie-celebryci, którzy "pracują" głównie w mediach na różnych drugorzędnych sparignach i nawalankach, robiąc szoł dla gawiedzi. Siedlaczek tymczasem ma na swoim koncie wiele konkretnych, ważnych, sensownych wystąpień, interpelacji i innych interwencji. M.in. walczył o zamykane linie kolejowe. Nie jest poza tym bezmyślnym klakierem polityki rządowej.

Na początku rządów koalicji interpelował o kompleksową politykę górniczą:
Cytat:
Górnictwo węgla kamiennego wymaga zintegrowanego, proefektywnościowego zarządzania - skoordynowanego z długofalową paliwowo-energetyczną polityką państwa, zorientowaną na wykorzystanie własnych zasobów. Celem polityki państwa i zarządzających kopalniami spółek oraz holdingów węglowych powinno być zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz trwałego, efektywnego zatrudniania mieszkańców Śląska w kopalniach i otoczeniu.
Gwałtowny i niekontrolowany w trakcie reformy górnictwa wzrost danin publicznoprawnych skutecznie zniwelował wyniki działań w zakresie ograniczania kosztów produkcji, zwiększenia rynku zbytu węgla i miał zasadniczy wpływ na stan zobowiązań górnictwa. Pomimo zdecydowanie nieprzychylnej i restrykcyjnej polityki państwa w stosunku do górnictwa branża ta zasila budżet państwa potężnymi kwotami. Z dostępnych danych (za lata 2000-2002) wynika, że przedsiębiorstwa górnicze w okresie 3-letnim wpłaciły do budżetu państwa, budżetów lokalnych oraz na konta państwowych funduszy kwotę ok. 13,5 mld zł. W tym samym okresie budżet państwa przekazał na finansowanie programu reformy górnictwa kwotę ok. 3,9 mld zł.


Główną wadą mediokracji jest to, że wypycha na wierzch do władzy najgorsze (lecz najbardziej efektowne) jednostki, eksponuje i nagłaśnia kurioza polityczne, mieli durnoty, które padają na sali plenarnej (zauważcie ile uwagi mainstream poświęcił na omawianie nawalanki senackiej o in vitro). Nie wzmacnia natomiast, i zazwyczaj przemilcza, gros sensownej polityki i postulatów. W naszym parlamencie jest sporo sensownych ludzi w różnych partiach, tylko mediokracja oraz partiokracja sprawia, że realną władze mają ci mniej sensowni.

Zobaczcie czym zajmuje się pracowity poseł:
VI kadencja: orka2.sejm(*)and=1&RestrictToCategory=341#1
VII kadencja: sejm.gov.p(*)encji=7&Nrl=353&Typ=INT&Czyb=T

[*] Aczkolwiek: "Jeżeli Polska jest rzeczywiście jednym z 6 krajów na świecie, w których premiera odbędzie się później, to jest to poważny problem. Z jakiegoś powodu wypadamy z mainstreamu kulturowego (abstrahując od rodzaju kultury), w którym powinniśmy być. Interpelacja może na pierwszy rzut oka wydawać się śmieszna, ale moim zdaniem wcale taka nie jest." (Jacek Balicki)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zaszetka lawendy (788 punktów)
(zablokowany)
Gdybym był posłem, to bym złożył interpelację w sprawie opóźnienia w Polsce premiery systemu Windows 10. Premiera została zapowiedziana na 29 lipca 2015, a ja miałem możliwość instalacji tego systemu z ponad tygodniowym opóźnieniem, mimo iż brałem udział w programie Windows Insider, co w założeniu uprawniało mnie do uzyskania szybszego dostępu do oficjalnej wersji systemu.

Gdybym był posłem, to składałbym interpelacja w sprawie opóźniania w Polsce premier seriali filmowych, nowych modeli samochodów, leków, kosmetyków, ajfonów, książek i co tam jeszcze pojawia się w Polsce z opóźnieniem.

TyDraniu (6569 punktów)
>[*] Aczkolwiek: "Jeżeli Polska jest rzeczywiście jednym z 6 krajów na świecie, w których premiera odbędzie się później, to jest to poważny problem.

Nie jest. Dystrybutor już kilka miesięcy temu ustalił datę polskiej premiery na 18 grudnia. Pan poseł wykonał sporo dobrej, kompletnie bezcelowej roboty.



Celecrin (6386 punktów)
>okresie 3-letnim wpłaciły do budżetu państwa, budżetów lokalnych oraz na konta państwowych funduszy kwotę ok. 13,5 mld zł. W tym samym okresie budżet państwa przekazał na finansowanie programu reformy górnictwa kwotę ok. 3,9 mld zł.

Chciałbym podyskutować i dowiedzieć się czy górnictwo wegla kamiennego naprawdę przynosi zyski RP czy bierze. Czy te kwoty podane w cytacie pochodzą od WSZYSTKICH firm, także miedziowych? Jeśli tak to jest manipulacja.
W świetle ostatnich kłopotów polskiej energetyki klasycznej z powodu za ciepłej wody i jej braku opieranie polskiej energetyki w dalszym ciągu na 90% weglu jest nonsensem.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365