 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-10-2015 17:48 | Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Sondaże wyborcze
2 na 2 | Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. Irytują mnie rozbieżności, niemiarodajność, pole do manipulacji i sugerowanie się nimi ludzi przy wyborze. Może w taki sposób (choć trochę) tę głupią demokrację ulepszymy... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | >Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. Irytują mnie >rozbieżności, niemiarodajność, pole do manipulacji i sugerowanie się nimi ludzi przy wyborze. >Może w taki sposób (choć trochę) tę głupią demokrację ulepszymy... Eeee...
Sondaże wzbudzają emocje i działaja aktywacyjnie na partie oraz na elektorat. Można by wydłużyc ciszę wyborczą np do 3-4 dni.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów. Są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam antyklerykalnych idiotyzmów.
|
|
 | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Moim zdaniem sondaże są gówno warte. A skoro tak, to jeśli przy tym mają pole do nadużyć i manipulacji powinny być nieprowadzone. Piszę nieprowadzone, a nie "zakazane", bo kto np. internaucie zabroni stworzyć sondażu na swojej stronie internetowe? Chodzi tu bardziej o to, że sondaże tworzą instytucje, które są przedstawiane w mediach jak jakieś wyrocznie, święte krowy, które nie wiem.... dostają przez to jakiś monopol na prawdę? Jakiś mandat społeczny do czegoś? Natomiast sondażu z internetu raczej wielu ludzi nie będzie brało na poważnie.
|
|
|  | 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | >Moim zdaniem sondaże są gówno warte. Można zatem nałożyć na te, które mają być publikowane jakieś standardy, ale całkiem "zakazywać"? Nie.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.
|
|
 | 1 na 1 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) |
>Sondaże wzbudzają emocje i działaja aktywacyjnie na partie oraz na elektorat. Można by wydłużyc ciszę wyborczą np do 3-4 dni. Chodzi Ci o zwiększenie frekwencji ? No cóż, taki pobudzony elektorat często wybiera te "mniejsze zło" - nie wiem czy to takie budujące... A u nas system D'Hondta promuje te większe partie.
|
|
5 na 5 | Jacholek (5699 punktów) | >Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. Myślę iż lepiej byłoby rozpowszechnić wiedzę na temat tego czym jest sondaż, jak się go przeprowadza i jakie są granice jego wiarygodności. Dodatkowo przy podawaniu wyników sondażu powinno się podawać wielkość i przekrój próbki sondażowej oraz oszacowanie błędu statystycznego a także metodycznego, co nawiasem mówiąc nie jest trywialne. Ograniczyłoby to w jakimś stopniu ślepą wiarę w absolutną ścisłość pomiaru sondażowego.
|
|
 | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | >>Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. >Myślę iż lepiej byłoby rozpowszechnić wiedzę na temat tego czym jest sondaż, jak się go przeprowadza i jakie są granice jego wiarygodności.
A czy już samo to, że o tym tu teraz mówimy nie świadczy o ułudzie sondaży? Jeśli tak, to jest oczywiste, więc nad czym tu dyskutować? Następny krok powinien należeć tylko do dziennikarzy, którzy po prostu powinni przestać je publikować, tyle.
|
|
 | 1 na 1 | eipi (774 punktów) | >>Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. >Myślę iż lepiej byłoby rozpowszechnić wiedzę na temat tego czym jest sondaż, jak się go przeprowadza i jakie są granice jego wiarygodności. Dodatkowo przy podawaniu wyników sondażu powinno się podawać wielkość i przekrój próbki sondażowej oraz oszacowanie błędu statystycznego a także metodycznego,
Pewnie i lepiej by było, tylko że jest to utopia. Jak sądzisz, jaki procent społeczeństwa i co by z tego wszystkiego zrozumiał? Wskazówka: podobno znaczna część widzów nie rozumie treści dziennika telewizyjnego...
|
|
|  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) |
> ... Wskazówka: podobno znaczna część widzów nie rozumie treści dziennika telewizyjnego...> Ale spokojnie może decydować o losach państwa biorąc czynny (i bierny) udział w wyborach... Zapraszam więc do urn...
|
|
| |  | 1 na 1 | eipi (774 punktów) | > Ale spokojnie może decydować o losach państwa biorąc czynny (i bierny) udział w wyborach...> Zapraszam więc do urn...  Albowiem współczesna demokracja realizuje leninowskie ideały, wedle których "każda kucharka powinna nauczyć się rządzić państwem"
|
|
| | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >Ale spokojnie może decydować o losach państwa biorąc czynny (i bierny) udział w wyborach...> >Zapraszam więc do urn...  > Albowiem współczesna demokracja realizuje leninowskie ideały, wedle których "każda kucharka powinna nauczyć się rządzić państwem"> Dziś prawdziwych kucharek już nie ma.... www.youtube.com/watch?v=fYsI1YXmzNU
|
|
|  | 1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | >Pewnie i lepiej by było, tylko że jest to utopia. Jak sądzisz, jaki procent społeczeństwa i co by z tego wszystkiego zrozumiał? Wskazówka: podobno znaczna część widzów nie rozumie treści dziennika telewizyjnego... Może aż nie utopia ale spojrzenie optymistyczne iż jednak znaczna część widzów nie jest kompletnie ogłupiona natrętnymi reklamami i potrafi coś zrozumieć z metodologii sondaży społecznych. W końcu ludzie na ogół chwytają dlaczego prognozy pogody nie są w 100% pewne i tym mniej pewne im dalej sięgają w przyszłość (nie mówiąc np o ogólnych trendach jak ocieplenie klimatyczne).
|
|
2 na 2 | eipi (774 punktów) | >Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji.
Przepraszam, a kto miałby zakazać: partia aktualnie rządząca, czy spodziewająca się zwycięstwa?
>Irytują mnie >rozbieżności, niemiarodajność, pole do manipulacji i sugerowanie się nimi ludzi przy wyborze.
Ale przecież w dużej mierze właśnie o to chodzi!
|
|
1 na 1 | KRAZ (279 punktów) | >Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. Kilkutygodniowa cisza sondażowa nie da tyle co nagłośnienie planktonu politycznego i dawanej przezeń alternatywy. Ale publiczna i prywatne media są "zaangażowane inaczej", a społeczeństwo woli seriale, teledurnieje, mecze, talk showy i jałowe kabarety.
|
|
1 na 1 | VonM (709 punktów) | >Uważam, że powinno się zakazać publikowania sondaży wyborczych w telewizji. Irytują mnie >rozbieżności, niemiarodajność, pole do manipulacji i sugerowanie się nimi ludzi przy wyborze. >Może w taki sposób (choć trochę) tę głupią demokrację ulepszymy...
Mnie najbardziej śmieszy jak się mówi, że chcąc podwyższyć poparcie dla pewnej opcji pokazuje się sondaż, w którym ta opcja wygrywa. Przecież logiczne, że PO chcąc zmobilizować antypisowski elektorat będzie straszyć samodzielnymi rządami PiS.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|