Racjonalista - Strona głównaDo treści
Logowanie - jeszcze raz.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
12-07-2008 19:59sztejkat (4743 punktów)Logowanie - jeszcze raz.
A propos: www.racjonalista.pl/forum.php/s,140678#w141231

Problem jest nadal.

Z przeglądarek do jakich mam dostęp tylko z Links2 działa logowanie.

A IE pod linuxem nie chodzi

Radzę serio przyłożyć się i poszukać w googlach - kwestia przeterminowania stron i firefoxa występuje dość często.

A może coś z cookies - niektóre mają ważność do 2010 roku? Mam możliwość WYŁĄCZENIA cache zupełnie i jakoś do skasowania ciasteczek ORAZ cache równocześnie efektu nie widzę.

A propos proxy: jest coś takiego jak "transparent proxy", kładzione automagicznie na porcie 80 dostawcy internetowego celem oszczędzenia pasma. I proxy także musi być prawidłowo powiadomione o ewentualnym wygaśnięciu ważności strony. Innymi słowy - jakby co to nie można go winić.

Pozdrawiam,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)
Masz nietypowy problem, nigdzie się z tym nie spotkałem a sprawdzam na różnych komputerach i konfiguracjach. Może problemem jest coś zupełnie innego?
U mnie są takie nagłówki:
HTTP/1.1 200 OK
Date: Sat, 12 Jul 2008 19:25:19 GMT
Server: Apache
Set-Cookie: PHPSESSID=g9l8j844r60iinhspgvp22ict1; path=/; HttpOnly
Expires: Sat, 12 Jul 2008 19:25:39 GMT
Cache-Control: max-age=20, post-check=20, pre-check=40, private, proxy-revalidate
Pragma: no-cache
Set-Cookie: counter=1; expires=Sat, 12-Jul-2008 20:45:19 GMT; path=/; domain=.racjonalista.pl
Set-Cookie: pass=blabla; expires=Sat, 19-Jul-2008 19:25:19 GMT; path=/; domain=.racjonalista.pl
Set-Cookie: login=blabla; expires=Sat, 19-Jul-2008 19:25:19 GMT; path=/; domain=.racjonalista.pl
Set-Cookie: clang=pl; expires=Sat, 26-Jul-2008 19:25:19 GMT; path=/; domain=.racjonalista.pl
Last-Modified: Sat, 12 Jul 2008 19:25:19 GMT
P3P: CP="ALL DSP COR CURa ADMa DEVa TAIa CONa OUR BUS UNI COM NAV INT DEM STA PRE"
Keep-Alive: timeout=3, max=200
Connection: Keep-Alive
Transfer-Encoding: chunked
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2

Jakie ty masz cookie do 2010? Nie powinno takiego być, max 2 miesiące. Masz włączone automatyczne logowanie?

ps. A zegar masz dobrze ustawiony?
sztejkat (4743 punktów)
Zegar ma na UTC.

Cookie z 2010 to __utma, __utmz

Dziś zalogowałem się bez problemu - wchodząc z czystym cachem i historią z założenia.

Spoko, nie przejmuj się. Jak teraz popatrzę, to wszystko wygląda dużo porządniej w nagłówkach. Nie wiem, czy coś zmieniałeś, ale jeżeli już, to na lepsze

I tak pod względem technicznym i użytkowym jest to najlepsze forum z jakim się dotychczas spotkałem.

Pozdrawiam.



Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365