 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-03-2016 23:45 | Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | Kolejna kasa dla Rydzyka
4 na 4 | Niedawno Rydzyk dostał z kiesy podatników wielomilionowe "odszkodowanie" za nieprzyznanie mu kasy na geotermalne odwierty. Okazuje się, że to nie koniec sponsorowania "dzieł" Rydzyka z budżetu: Cytat:Resort spraw zagranicznych opublikował wyniki konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016". Największe dofinansowanie - w kwocie 200 tysięcy złotych - otrzymała fundacja Lux Veritatis należąca do ojca Tadeusza Rydzyka. Wątpliwości w ostatnim czasie budziły jednak zmiany terminu i zasad konkursu dotyczącego dyplomacji publicznej. Już w czasie rządów PiS rozszerzono cel projektu o punkt: "Promocja polskiego wkładu w rozwój cywilizacyjny i kulturowy Europy w aspekcie 1050. rocznicy Chrztu Polski i w kontekście Światowych Dni Młodzieży 2016, w tym zwłaszcza chrześcijańskiej tożsamości i ukształtowanego na przestrzeni wieków na tej podstawie systemu demokracji, wolności, solidarności i tolerancji". W projekcie dopisano również, że celem projektów powinno być "budowanie pozytywnego obrazu historii Polski jako kraju, który wniósł własny, oryginalny wkład w dzieje Europy, dzięki silnej tożsamości i propagowaniu cywilizacji łacińskiej, opartej na chrześcijańskich wartościach". Termin składania wniosków zmieniono z 4 na 31 grudnia. (źródło)Rydzyk promujący Polskę za granicą... Szkoda słów. Kolejny przykład PiS-owskiej "dobrej zmiany". Zastanawiam się ile lat zajmie naprawianie tego, co PiS popsuje w Polsce i w relacjach Polski z innymi państwami, i ile to będzie nas kosztowało. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Fiedia (1636 punktów) | >Zastanawiam się ile lat zajmie naprawianie tego, co PiS popsuje w Polsce i w relacjach Polski z >innymi państwami, i ile to będzie nas kosztowało.
Może i warto by się nad tym zastanawiać gdyby nie to, że na politycznym horyzoncie nie widać nikogo kto by do tego naprawiania miał chęć i kwalifikacje. Polscy politycy są specami od psucia, naprawy niestety tak zgrabnie im nie wychodzą. W kwestii przyszłości Polski jestem czarnowidzem (względnie realistą) jak byliśmy skansenem i klerykalnym zaściankiem tak nim będziemy, szczególnie jeśli żadna prawdziwa - nie SLD-podobna - lewica nie da o sobie znać.
Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami. Michaił Bakunin.
|
|
-5 na 5 | oportunista (1711 punktów) | Mocno Cię boli, że dostaje kasę? Akurat ten przyznany grant to strzał w 10. Ojciec Dyrektor jak nikt inny pokaże nasze prawdziwe oblicze za granicą, chyba nie mamy się czego wstydzić. Pod jego wodzą jak onegdaj Sobieskiego zatrzymamy nawałę islamu. Z punktu widzenia tego portalu to jak najodpowiedniejsza lokata kapitału.
|
|
 | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >Mocno Cię boli, że dostaje kasę?<
... jeżeli dostaje kasę w nieuczciwy sposób, to boli. A na pewno nie jest uczciwe tworzenie (w trakcie trwania konkursu) kategorii tworzonej pod konkretną instytucję. I jeszcze wydłużono termin składania wniosków by dać czas go przygotować i złożyć...
>Akurat ten przyznany grant to strzał w 10. Ojciec Dyrektor jak nikt inny pokaże nasze prawdziwe oblicze za granicą, chyba nie mamy się czego wstydzić.<
... prawdziwe to znaczy jakie?...
>Pod jego wodzą jak onegdaj Sobieskiego zatrzymamy nawałę islamu. Z punktu widzenia tego portalu to jak najodpowiedniejsza lokata kapitału.<
... z punktu widzenia tego portalu jest jak najgorszym wyjściem promowanie nienawiści i "wojny religijnej". Zwłaszcza iż grozi to zrobieniem z Polski terenu walk. Ciekawe komu mogą się spodobać zamachy terrorystyczne sprowokowane wypowiedziami i obrażaniem islamu przez ludzi pokroju "ojczulka dyra"... Tego już nie chce się dostrzec?
... a przy okazji, Warneńczyk zginął przez politykę papieża. Przy okazji Dymitriad katolicyzm chciał zająć tereny Rosji, co w końcu doprowadziło do nienawiści do Polaków. Gdyby nie zakusy na katolizacje Ukrainy, historia naszych narodów też by wyglądała inaczej. Potop Szwedzki przypisuje się zdrajcom. Dziwnym zbiegiem okoliczności większość z nich była wcześniej dyskryminowani religijnie. A pierwsze interwencje państw ościennych, które przekształciły się w końcu w rozbiory, były już na początku XVIII wieku i były spowodowane obroną mniejszości religijnych. Rzeczywiście, katolicyzm w Polsce ma się czym "pochwalić"...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 6 na 6 | Marian Forewa (906 punktów) | >Pod jego wodzą jak onegdaj Sobieskiego zatrzymamy nawałę islamu.
Ciekawe kto w końcu zatrzyma nawałę katolu, która u nas jest dużo większym problemem, w porównaniu do praktycznie nie istniejącego problemu islamskiego.
|
|
 | 6 na 6 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Mocno Cię boli, że dostaje kasę? Akurat ten przyznany grant to strzał w 10. Ojciec Dyrektor jak nikt inny pokaże nasze prawdziwe oblicze za granicą, chyba nie mamy się czego wstydzić.
Przede wszystkim, o Ty, oszołomiony dymem z kadzidła, Polska jako samoistne i samodzielne państwo, ma swoich przedstawicieli wybranych wolą narodu. Także i takich, którzy interesy Polski prezentują na zewnątrz. Kto wg Ciebie upoważnił Rydzyka do prezentacji interesów Polski, na zewnątrz kraju? A jakie jest oblicze polski za granicą, robią to sami Polacy, z ministrami resortowymi włącznie, i nie mąć tu głupot. Poczytaj sobie przedruki opinii tłumaczone z prasy zagranicznej.
>Pod jego wodzą jak onegdaj Sobieskiego zatrzymamy nawałę islamu. Z punktu widzenia tego portalu to jak najodpowiedniejsza lokata kapitału.
Oj Ty to taka bida niemyśląca, niewidząca, klepiąca za kimś jakieś bzdety. Jak na razie, to nikt nie przerwał siłą granic państwa, nikt na siłę zapobiegawczo nie przygotowuje państwa do przyjęcia islamu jako narodowej religii i nie siej niezdrowej paniki. A porównanie do Sobieskiego byłoby nawet śmieszne, gdyby nie tak idiotyczne.
Człowieku! Przetrzyj oczy i rozejrzyj się przytomniej. Odwierty geotermalne były skazane od początku na klęskę i nie należą się za durnoty wymyślone przez klechę wraz z jego jeszcze durniejszymi doradcami, żadne "gratyfikacje". Nauka zwana geologią znów nie dała mu pretekstu, przez badania techniczne, do zagarnięcia łatwych pieniędzy. Nie doznał żadnej "krzywdy", a te tzw. odwierty geotermalne widać jako przemyślną próbę wyłudzenia pieniędzy podatników.
Dotacje 20 mln. zł na swoją prywatną uczelnię wyższą w Toruniu też nie mają uzasadnienia. Dlaczego? Żadnych badań, żadnych prac, żadnych publikacji naukowych, czyli zero na polu nauki. Nie ma powodu dotować takiego " naukowego" truchła. Inne niepubliczne uczelnie wyższe mają lepsze osiągnięcia. A ambicje Rydzyka zamykają się tylko na polu wyłudzania pieniędzy do których nie ma prawa, bo nie przyczynia się do rozwoju wolnej nauki, jak i żadnej postępowej, przydatnej społecznie działalności.
A żeby Tobie uprzytomnić kogo tak zawzięcie bronisz, to tylko dodam przekręt stulecia jakiego dokonał Rydzyk oszukawszy, zwłaszcza osoby starsze, uczciwe wobec wiary i mające bezgraniczne zaufanie do sutanny, propagując akcję ratowania stoczni gdańskiej prze zbieranie akcji od wierzących jego słowom. Gdzie ta uratowana stocznia? Gdzie te akcje? Czy oddał je Rydzyk? Na co więc poszły? Nie dość, że to podłe, niemoralne, a on naczelnym oszustem (i kłamcą bo to w parze chodzi), to jeszcze pozwala mu się na odgrywanie roli pokrzywdzonego. Jak mój "opotunisto" to ocenisz? Potrzebne są mu te pieniądze tak jak Głódziowi, zabierającego miejskie tereny rekreacyjne parkowe by sobie uwić prywatną hodowlę danieli. Taka jest misja ewangelizacyjna Twoich guru? Czy to zwyczajny bussines, z chamskimi i podstępnymi działaniami? W tym przypadku bronią oszustów jest ślepa i bezkrytyczna wiara pospólstwa. Dlatego są tak cennym nabytkiem, że jeżdżą pancernymi samochodami? Przed kim się tak odgradzają? Kogo się tak boją, że nawet ich pałace posiadają zorganizowaną ochronę i alarmy? Boją się wiernych, czy niewiernych?
Przetarłeś oczęta Twe święte? Czy też potrzebujesz dobrego kopa w miejsce skąd najkrótsza droga do rozumu? Jeszcze śmiesz sarkastycznie zwracać uwagę, że pieniądze DAWANE Rydzykowi nie wiadomo z jakiej racji komuś oczy parzą. A tak parzą, gdy w tym czasie nawet i 40% dzieci idzie do szkoły bez śniadania, gdy szkoły publiczne piszą od biedy bo samorządy nie wytrzymują finansowo i niektóre się na siłę zamyka, gdzie końcu prawdziwa nauka nie jest prawdziwie dotowana.
I co dalej z takim pisywać? Eeeech!
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
|
|
 | 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >Mocno Cię boli, że dostaje kasę? Akurat ten przyznany grant to strzał w 10. Ojciec Dyrektor jak nikt inny pokaże nasze prawdziwe oblicze za granicą, chyba nie mamy się czego wstydzić. Pod jego wodzą jak onegdaj Sobieskiego zatrzymamy nawałę islamu. Z punktu widzenia tego portalu to jak najodpowiedniejsza lokata kapitału. Pobudka, świat się zmienił od XVII wieku, Europa Zachodnia nie boi się islamu ale ludzi, którzy uważają, że ich religia ma priorytet nad prawem ludzkim. Tutaj ojciec dyrektor i episkopat naprawdę niewiele różnią się od islamistów i jedyne co mogą wskórać to zrujnować nam reputację.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
6 na 6 | Irracja (4721 punktów) | ... i jeszcze jeden przykład, że Pobożność i Sakramenty dążą do klerykalizacji i stworzenia państwa religijnego. I w czym są lepsi od twórców szariatu?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | No i wreszcie wiem, jak trzeba napisać konkurs, żeby wygrał ten, który wygrać ma. mać
Marudziliśta na 20 melonów? Marudzili. To teraz daliśta 26 melonów i 2 setki drobnych.
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
|
|
 | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | >No i wreszcie wiem, jak trzeba napisać konkurs, żeby wygrał ten, który wygrać ma. mać >Marudziliśta na 20 melonów? Marudzili. To teraz daliśta 26 melonów i 2 setki drobnych.
DALIŚTA?? A Ciebie wyłączono z tego dawania? Ty nie dałaś? Dziwne jak to robisz. Jedyne usprawiedliwienie dla Twojej uwagi jest takie, że jesteś strukturalnym bezrobotnym, przez to nie płacącym podatków od swoich dochodów.. Więc skąd masz na opłatę za komputer i dostęp do sieci? Jaki więc masz wpływ na to, żeby nawiedzeni religijnie, Twojej malutkiej cząsteczki należności podatkowej nie dawali? Tak samo refundujesz Rydzyka jak każdy z nas, czy nam się to podoba czy nie, o ile pracujesz. Jak zresztą wiesz, co mniemam, podatki płacimy wszyscy, nawet bezrobotni, kupując choćby chleb dla rodziny (VAT). Dobieraj lepiej swoje słowa, bo to głupio wygląda..
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
|
|
|  | 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Tradycyjnie powiem: luźna guma Złość piękności szkodzi a wątpię, byś miał czym szastać (styl mojej wypowiedzi wskazywał na ironię ale jak widać nie każdy zauważył) >Tak samo refundujesz Rydzyka jak każdy z nas, niefortunnie to refundowanie dobrałeś nikt nie refunduje, wszyscy mu fundujemy
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
|
|
5 na 5 | Paolo Monstro (6146 punktów) |
>Rydzyk promujący Polskę za granicą... Szkoda słów. >Kolejny przykład PiS-owskiej "dobrej zmiany". >Zastanawiam się ile lat zajmie naprawianie tego, co PiS popsuje w Polsce i w relacjach Polski z >innymi państwami, i ile to będzie nas kosztowało.
PiS rządzi tak jak PO, SLD, AWS i wszelkie partie po upadku socjalizmu.
Twój żal skierowałbym jednak do Polaków, zwłaszcza do Katolików, którzy nie chcą, bądź nie potrafią, zrozumieć, że rządzenie to nie wiara w cuda. Mając pomysł na organizację tego kraju, na polepszenie życia obywateli nie wygrasz w Polsce wyborów. U nas wygrywają naiwne hasełka typu: "każdemu po 100mln" , "500+" , "Smoleńsk" , "Krzyże" , "Zakaz aborcji" , "walka z gender" itp, które nie wymagają myślenia ani analizy faktów. Nam nie przeszkadza korupcja, kumoterstwo, nieudolność, łamanie prawa, niedziałająca służba zdrowia, dramatyczna demografia, zła infrastruktura. Efekt - mamy to czego chcemy katolicki "raj", z którego tak wielu wieje.
Nie ma narodu idealnego ale wystarczy popatrzyć na naszych południowych sąsiadów - Czechów by móc zrozumieć, że można dużo lepiej zorganizować państwo.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
 | 6 na 6 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Nie ma narodu idealnego ale wystarczy popatrzyć na naszych południowych sąsiadów - Czechów by móc zrozumieć, że można dużo lepiej zorganizować państwo.
Masz w zasadzie rację. Czesi mi wręcz imponują jako naród. Mają absolutnie inną mentalność. Nie żyją charyzmą i trupami. Są bardziej racjonalni i nie pozwalają zawłaszczać publicznej przestrzeni bajkowymi mitologiami pisanymi prawie 2 tys. lat temu i zaśmiecanie do obłędu symboliką religijną. Wpływa to wyraźnie na ich trzeźwiejsze spojrzenie na rzeczywistość, nawet wtedy gdy wypiją za dużo piwa. Czy Czesi tak masowo emigrują jak Polacy? Czy Czesi pozwalają na powstawanie bojówek neofaszystowskich o skłonnościach do bandyckiej anarchii? Czy zwykli przestępcy, dopuszczeni do władzy, po ujawnieniu ich przekrętów pełnią nadal swoje funkcje? Czy Czesi na zwyczajny nakaz UE zdemontowali rodzimy przemysł? Oni nawet ten przemysł rozbudowują. Czy Czesi mają niedziałającą praktycznie służbę zdrowia? Czy Czesi martwią się i ścigają gender? Czy Czesi dopuszczają aborcję w wypadkach, gdy przyszła matka nie zamierza teraz rodzić? Czy w Czechach ogranicza się dostęp do środków antykoncepcyjnych? Dlatego tam jest mniej aborcji, nawet tych nie rejestrowanych, bo jest wolny dostęp do środków antykoncepcyjnych. Czy czeska oświata dopuszcza do siania zamętu w głowach młodych obywateli uczących się jeszcze, do równoległego głosu "nauki" religii poza programem nauczania na terenie szkół publicznych? Czy Czesi wrzeszczą, gdy złapią klechę na zwykłych przestępstwach pospolitych, że to walka z religią? To tylko może być w Polsce. Oj! Jak nam dużo brakuje do Czechów. Naprawdę mam duży szacunek do tego narodu.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
|
|
|  | 4 na 4 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >...Oj! Jak nam dużo brakuje do Czechów. Naprawdę mam duży szacunek do tego narodu.
Też mam duży szacunek do Czechów i chciałbym żeby Polacy spojrzeli na nich z szacunkiem i chcieli podpatrzeć ich rozwiązania. Ale i u nich są skandale korupcyjnie i czasem egzotyczni politycy z powiązaniami biznesowymi. Nawet Vaclav Klaus miał dość specyficzny sposób argumentacji - choć nadal zachowuje się racjonalnie i z klasą, w przeciwieństwie do naszej, opętanej religijnie wierchuszki.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
| |  | 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Też mam duży szacunek do Czechów i chciałbym żeby Polacy spojrzeli na nich z szacunkiem i chcieli podpatrzeć ich rozwiązania. Ale i u nich są skandale korupcyjnie i czasem egzotyczni politycy z powiązaniami biznesowymi. Nawet Vaclav Klaus miał dość specyficzny sposób argumentacji - choć nadal zachowuje się racjonalnie i z klasą, w przeciwieństwie do naszej, opętanej religijnie wierchuszki.
Moja wyliczanka podana powyżej, nie kończy się gdyby zacząć dogłębniej wnikać w naturę tego narodu. A z Klausem, jako podanym przykładem, jest tak jak w kawale o bacy.
Do siedzącego na ławeczce bacy zbliżyła się grupa turystów i rozpoczynają rozmowę na wszystkie tematy. W pewnym momencie paniusia na szpileczkach (zauważ w górach) pyta -Baco słyszałam, że te czarne owce to mniej jedzą. Czy to prawda? Baca się zadumał i po chwili odpowiada. -Ano prowda. -No to jak to wytłumaczyć? -Ale z wos to prowdziwe cepry. Dyć jes ich mnij.
W każdej społeczności znajdą się "czarne" owce. Rzecz tylko w tym czy pozwala się takim na harce i swawole, nawet zwykłe dyletanckie. Wolą jednak ludzi jest wybrać taką a nie inną reprezentację. Służą do tego wybory powszechne. Z drugiej strony, to sam naród doprowadził do tego, że nie było kogo wybierać. Stąd i jakby narodowe przyzwolenie na brak politycznej kontroli, praktycznie prawicowych, prokościelnych działań. Ma to drugą też wadę. Kościół zaczyna poczuwać się coraz raźniej i wkracza bezpośrednio lub pośrednio przez "swoich" ludzi, w sferę publiczną państwa konstytucyjnie bezstronnego w stosunku do jakiejkolwiek religii. Umacnia się i rośnie jego buta i zarozumiałość (krótko mówiąc pycha nb. główny grzech kościoła). A pozwolić na takie coś jak łamanie zasad konstytucyjnych państwa i także umowy międzynarodowej czyli konkordatu, może tylko słabe wewnętrznie państwo. A i dalsze wnioski są raczej niewesołe. Kościół w silnym wewnętrznie państwie nie podskakuje tak jak w Polsce (Dlaczego tak nie podskakuje w przywołanych tu Czechach?). Kościół potrafi sam jakoś dziwnie się utemperować i dostosować (Hiszpania). A gdybym miał się określić, to żadna religia mi nie przeszkadza, bo wychodzę z założenia, że jak się z nią lepiej komuś żyje, to niech wierzy. Potężnie mnie tylko w...rwia, jeśli Kościół, powołując się na niesprawdzone, religijne zasady, wkracza z całą stanowczością w sferę publiczną życia społecznego państwa, oświaty publicznej, medycyny, nauki, polityki socjalnej, polityki prawnej państwa, i co najgorsze, sam zdemoralizowany do cna, próbuje mnie pouczać jak mam się zachowywać, jak się rozmnażać, co w jaki dzień mam robić, czyli sterować mną zdalnie. Mało tego. Żąda bym okresowo chodził i donosił na siebie w konfesjonale. Co najgorsze, to to, że nie robi tego religia jako taka, a pewna grupa ludzi przypisująca sobie tylko wiedzę co Bóg chce, traktująca pojęcie Boga jako zasłonę/parawan za którą się obłudnie kryją niszcząc w ten sposób Boga boską, niezależną od życzeń ludzkich wizję, w sumie pasożytująca i hamująca wszelki postęp każdej innej myśli społecznej niezgodnej/wrogiej tylko ziemskim interesom tej grupy. Ażeby było to skuteczne, należy wpoić wierzącym ciągłe poczucie winy. Winnym jest już nawet niemowlę, urodzone godzinę temu. Kończę, bo podnosi mi się poziom adrenaliny. Pozdrowionka.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|