Racjonalista - Strona głównaDo treści
Psychol z plakatu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
29-04-2012 15:22mrSpock (2845 punktów)Psychol z plakatu
Ocena 3 na 3
W 1986 r. tekst tej piosenki www.youtube.com/watch?v=XNnaRHqtrDQ wywołał ogromne poruszenie w środowiskach prawicowych. www.teksto(*)nka,slayer,angel_of_death.html
Wielu zarzuciło (i nadal wielu zarzuca) Slayerowi sympatyzowanie z neonazistami.
Sami zainteresowani stwierdzili jak widzisz Gówno to chyba nie trzeba Ci tłumaczyć
że to g. śmierdzi. No cóż panowie Araya King Hanneman i Lombardo okazali się być optymistami w tej kwestii mimo wszystko trzeba nadal tłumaczyć ludziom, że Angel of death nie jest pochwałą
holocaustu.
Na pałacu kultury w Warszawie wisi plakat z wizerunkiem człowieka, którego każdy (większość) nazwie zwyrodnialcem. Plakat ma zachęcić do obejrzenia sztuki Zbrodnia i kara. m.warszawa(*)tury__Skandal_czy_sztuka_.html
Jedni twierdzą, że to jest poniżej pasa i, że reklamuje się tym zbrodniarza i jego neonazistowskie zapędy. Inni, że to sztuka a sztuka powinna skłaniać do refleksji (Angel of death)
Niektórzy przechodzą obojętnie i twierdzą to tylko reklama sposób na zarabianie kasy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Jakie to mroczne. Prawie tak mroczne, jak to albo to. Brrr...
A jakie głębokie...
29-04-2012 16:40 
 Ocena 1 na 1
mrSpock (2845 punktów)
>Jakie to mroczne. Prawie tak mroczne, jak to albo to. Brrr...
>A jakie głębokie...
A coś poza tym?
29-04-2012 16:50 
 Ocena 5 na 5
coreless (16088 punktów)

>A coś poza tym?

Tylko trzy litery: D-N-O.
Poza tym wszystko na sprzedaż.
Żadnej głębi w tym nie ma. Jest tylko reklama i towar do sprzedania.

PS.
Czy reżyser w menu przewiduje jakieś nagie ciała, krew, kopulacje, masturbacje, defekacje, masowe egzekucje, orgie? Bo jak nie, to nie idę.
29-04-2012 17:32 
 Ocena 1 na 1
Degre (752 punktów)

>Czy reżyser w menu przewiduje jakieś nagie ciała, krew,defekacje, masowe egzekucje, orgie?

nie musisz wychodzić z domu, aby coś takiego obejrzeć
zajrzyj tu :
www.sadistic.pl/
29-04-2012 17:48 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)

>nie musisz wychodzić z domu, aby coś takiego obejrzeć

Ja bym powiedział, że nie muszę iść po to do teatru. Słyszałem jednak, że młody Stuhr pokazuje na scenie pośladki w jakiejś sztuce. Może jednak warto by zobaczyć to na żywo. Podobno nieźle się prezentuje.
29-04-2012 18:04 
 Ocena 1 na 1
mrSpock (2845 punktów)
Pośladki? Czy, Stuhr?
29-04-2012 18:23 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)

Głębia.
mrSpock (2845 punktów)
>Głębia.
Ta, między pośladkami?
29-04-2012 19:53 
 Ocena 4 na 4
coreless (16088 punktów)

>Ta, między pośladkami?

Żeby ujrzeć Wiekuistą Światłość, trzeba wpierw zstąpić w najgłębsze otchłanie...

I've seen the deepest darkness...
Grzegorz (5685 punktów)
>>Ta, między pośladkami?
>Żeby ujrzeć Wiekuistą Światłość, trzeba wpierw zstąpić w najgłębsze otchłanie...
> I've seen the deepest darkness...
ale podobno aż na trzy dni, więc w jeden spektakl raczej się nie da
01-05-2012 08:04 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)

Prowokacja!

PS.
Jakie trzy dni??? W piątek balujesz do upadłego, w sobotę śpisz jak z krzyża zdjęty, a w niedzielę rano wstajesz jak nowo narodzony.
01-05-2012 10:22 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Jakie trzy dni??? W piątek balujesz do upadłego, w sobotę śpisz jak z krzyża zdjęty, a w niedzielę rano wstajesz jak nowo narodzony.
Ja tam tylko cytowałem. Ale przypominam że oficjalna krytyka tego cytatu może się okazać mocno ograniczona na mocy art.196
01-05-2012 11:33 
 Ocena 2 na 2
coreless (16088 punktów)

Wszelka krytyka na mocy art. 196 po prostu jest zazwyczaj mocno ograniczona.
spellbinder (8577 punktów)
Co do Slayera, to może parę kawałków bym znalazł, które mi się podobają... nie ten... zasadniczo wolę muzykę nastrojową (czyli black metal ).

Natomiast co do samej sztuki - guzik nie sztuka. To takie tłumaczenie dziecka, to co rzucało jajkiem, żeby zwrócić na siebie uwagę, a jak mamusia zaczyna na dziecko drzeć ryja, to ono udaje - "ale ja nie wiedziałem".

Efekt ma być, ludzie mają się zbulwersować, mają zacząć o tym pisać, ma się zrobić reklama.
30-04-2012 01:02 
 Ocena 2 na 2
Arita (459 punktów)
>Efekt ma być, ludzie mają się zbulwersować, mają zacząć o tym pisać, ma się zrobić reklama.

Tom Araya coś podobnego powiedział wprost. Zaczął od "sztuki odzwierciedlającej nastroje" a pod koniec wywiadu, z uśmiechem na ustach, dodał : "wiedziałem, że wkur...my tym wielu ludzi". www.youtube.com/watch?v=acv_qicXxNE


Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk
02-05-2012 15:19 
 Ocena 2 na 2
Kaszman (396 punktów)
Ale ten riff z 1:38 rządzi. Chociaż i tak mają lepsze ;p
coreless (16088 punktów)

O prawdziwej sztuce można by mówić dopiero wówczas, gdyby słono zapłacono Breivikowi za wykorzystanie jego wizerunku. Bez tego to tylko taniocha.
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
Oni widzieli zespoły metalowe sympatyzujące z neonazistami...

ogotai.wrz(*)dSooGcH4bT/honor_-_rudolf_hess

"Rudolf Hess, ostatni płomień zgasł! Ofiara komunistycznych kłamstw!" i inne hity narodowców.

Slayer jest świetny, ale nie robi nic, czego nie robią inne zespoły metalowe dla dopełnienia swojego mrocznego imydżu.

gang bang, shot you dead
30-04-2012 22:43 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
21-05-2012 15:29 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
>Oni widzieli zespoły metalowe sympatyzujące z neonazistami...

Proponuję małą odskocznię. Proszę się zrelaksować, usiąść wygodnie w fotelu i na kilka minut pozwolić się unieść muzyce.
Tu jest coś naprawdę mocnego, odjazd i odlot w jednym, bardzo pozytywne wibracje, luz, odprężenie i pokój między narodami, świetne brzmienie, słońce i uśmiech:

www.youtube.com/watch?v=1RULMxJuRio



Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365