Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobra zmiana - cd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-08-2016 07:13Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Dobra zmiana - cd
Ocena 6 na 6
Na czas ŚDM min. Błaszczak zablokował tzw. mały ruch przygraniczny. Odblokował go z wyjątkiem granicy z Rosją czyli z Obwodem Kalinigradzkim. Tysiące Polaków straciło źródło dochodów. Nie ma żadnego uzasadnienia dla tej blokady poza jedną: antyrosyjska fobia Jadosława Kłamczyńskiego, który wymachuje w ten sposób swoją małą szabelką w stronę Putina.

Minister (Utraty) Zdrowia Radziwiłł wymyślił Narodowy Program Prokreacyjny. W ramach tego programu będzie uczył młodzież jak się "prokreacyjnie" zachowywać i ubierać. Kobietom z nowotworem radzi wycięcie kawałka jajnika i zamrożenie go, aby po zakończeniu leczenia onkologicznego wszczepić ten kawałek. Nigdzie na świecie nie stosuje się takiej metody, więc Radziwiłł wymyślił eksperyment medyczny niczym dr Mengele, bo wszczepiony fragment jajnika może odnowić nowotwór u kobiety, jak i u "dziecka poczętego".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Nigdzie na świecie nie stosuje się takiej metody, więc Radziwiłł wymyślił eksperyment medyczny
Jest coś złego w wymyślaniu eksperymentów?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
11-08-2016 12:55 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)

>Jest coś złego w wymyślaniu eksperymentów?
Skądże. Przecież napisał: dobra zmiana.
Co się czepiasz?
11-08-2016 16:31 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Nigdzie na świecie nie stosuje się takiej metody, więc Radziwiłł wymyślił eksperyment medyczny
>Jest coś złego w wymyślaniu eksperymentów?
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


Nie nic złego poza tym, że eksperyment powstaje w wyniku głębokich przemyśleń i w oparciu o głęboką wiedzę, a nie "w ciemno". Eksperyment powtarzalny ma potwierdzić stawianą tezę. A tak, to tylko można powiedzieć, że omija się etap laboratoryjnych doświadczeń np. na szczurach, a nie od razu na ludziach, bo to nie etyczne. Palnął sobie bez refleksji obnażając dyletanckie podejście do poważnej sprawy i brak wyobraźni. Zresztą eksperymenty na zdrowiu ludzkim zaczęły się od czasów byłej min. zdrowia Kopaczki a później Arłukowicza i jego "genialnych" rozwiązań w próbach likwidacji/może zmniejszenia kolejek do specjalistów. Ale takich geniuszy można i w kręgach profesorskich znaleźć jak np. Jarosław Gowin-uczony ewolucjonista, Chazan ginekolog eksperymentujący na kobietach w "stanie błogosławionym" bo mu coś tam ważnego przeszkadza itd.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
11-08-2016 19:15 
 Ocena-3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>eksperyment powstaje w wyniku głębokich przemyśleń [...] Palnął sobie bez refleksji
I Ty po głębokim namyśle uznałeś, że teraz kobiety będą sobie metodą chałupniczą fragmenty jajników wycinać, zamrażać i wszczepiać?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
12-08-2016 11:54 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>eksperyment powstaje w wyniku głębokich przemyśleń [...] Palnął sobie bez refleksji
>I Ty po głębokim namyśle uznałeś, że teraz kobiety będą sobie metodą chałupniczą fragmenty jajników wycinać, zamrażać i wszczepiać?
>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.


Wybacz, ale chyba nie całkiem łapiesz. W dodatku coś mi wyszukujesz w mojej pisaninie.
Ty chyba też "głęboko" się zastanowiłaś zanim to tak napisałaś. To widać.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
12-08-2016 13:07 
 Ocena-2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wybacz, ale chyba nie całkiem łapiesz. W dodatku coś mi wyszukujesz w mojej pisaninie.
>Ty chyba też "głęboko" się zastanowiłaś zanim to tak napisałaś. To widać.
>Pozdrawiam.
Skoro całkiem pominąłeś meritum, to niech Ci raczej Autor wątku wybacza.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
13-08-2016 08:06 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Jest coś złego w wymyślaniu eksperymentów?

Nie, natomiast jest dość nieścisłe używanie słowa "eksperyment" w odniesieniu do działań ministra. Eksperymenty to prowadzą naukowcy, natomiast minister podjął po prostu decyzję administracyjną - krytykowaną ze względów fachowych - o zastąpieniu jednej metody inną. Która to metoda, jak rozumiem z wypowiedzi lekarzy, nadal jest w stadium dość eksperymentalnym.
13-08-2016 10:52 
 Ocena-2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> minister podjął po prostu decyzję administracyjną - krytykowaną ze względów fachowych - o zastąpieniu jednej metody inną.
Coś mi mówi, że nieściśle używasz terminu "decyzja administracyjna"; faktycznie mówimy o ministerialnym zarządzeniu?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
Episode_2 (3284 punktów)
>wszczepiony fragment jajnika może odnowić nowotwór u kobiety,
Ale może zdąży urodzić.

>jak i u "dziecka poczętego".
Ale przynajmniej zdąży się począć, a może i urodzić.
Burnham (1149 punktów)
>Nie ma żadnego uzasadnienia dla tej blokady poza jedną: antyrosyjska fobia Jadosława Kłamczyńskiego, który wymachuje w ten sposób swoją małą szabelką w stronę Putina.

Przykry los politycznego trola. Nic nie wie bo niczym się nie interesuje, a niczym się nie interesuje bo woli świat prostych odpowiedzi i złych "Kłamczyńskich". Daj sobie spokój z komentowaniem poważnych spraw bo za krótki jesteś. Wracaj lepiej do sklejania modeli samolotów i śledzenia literatury TVN24 i Gazety Wyborczej.

zmpd.zmpd.(*)08_04_ZMPD_do_MIB_ws_Rosja.pdf
11-08-2016 18:48 
 Ocena 3 na 3
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Jaki dziś dostałeś "przekaz dnia" od Brudzińskiego? A może teraz wysyła je Kempa?
13-08-2016 01:43 
 Ocena 3 na 3
Celecrin (6386 punktów)
> Daj sobie spokój z komentowaniem poważnych spraw bo za krótki jesteś.
He zabawne...
Cytat ze swiata Burnhama:
Program 500+ nakręci gospodarkę. Morgan Stanley podnosi prognozę wzrostu dla Polski.

Realny swiat:
Morgan Stanley obniża prognozę dynamiki PKB Polski do 3,1 proc. (18-07-2016)
"Polski wzrost na poziomie tylko 3 proc. w I kw. był niższy od oczekiwań i wpłynie na całoroczny wynik...
To bylo po I kwartale tymczasem...
Polskie PKB w drugim kw. 2016 r. wzrosło poniżej prognoz.
Ekonomiści, których o prognozy pytała PAP, oczekiwali, że w II kwartale 2016 r. gospodarka urośnie o 3,3 proc. (a uroslo o 3,1%)
Analitycy mBanku w krótkim komentarzu opublikowanym tuż po podaniu tej informacji przez GUS, zwracają uwagę, że aby całoroczne tempo było zgodne z pierwotnymi założeniami MF i marcową projekcją NBP, w II p. roku wzrost musiałby wynieść ok. 4,5 proc.

I teraz:
W tym roku brakuje w budzecie 5mld zl na 500+, a powiem szczerze liczylem ze PiS ma kase na ten rok.
Co bedzie w przyszlym roku? Przewidywany wzrost PKB to tylko 3%, nici jak sie okazuje z podatku od bankow, nici z podatku od sklepow.
Gdzie Twoja magia!
13-08-2016 07:19 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Daj sobie spokój z komentowaniem poważnych spraw bo za krótki jesteś.
>He zabawne...
>Cytat ze swiata Burnhama:
>Program 500+ nakręci gospodarkę. Morgan Stanley podnosi prognozę wzrostu dla Polski.Realny swiat:
>Morgan Stanley obniża prognozę dynamiki PKB Polski do 3,1 proc. (18-07-2016)
>"Polski wzrost na poziomie tylko 3 proc. w I kw. był niższy od oczekiwań i wpłynie na całoroczny wynik...
>To bylo po I kwartale tymczasem...
>Polskie PKB w drugim kw. 2016 r. wzrosło poniżej prognoz.Ekonomiści, których o prognozy pytała PAP, oczekiwali, że w II kwartale 2016 r. gospodarka urośnie o 3,3 proc. (a uroslo o 3,1%)
>Analitycy mBanku w krótkim komentarzu opublikowanym tuż po podaniu tej informacji przez GUS, zwracają uwagę, że aby całoroczne tempo było zgodne z pierwotnymi założeniami MF i marcową projekcją NBP, w II p. roku wzrost musiałby wynieść ok. 4,5 proc.I teraz:
>W tym roku brakuje w budzecie 5mld zl na 500+, a powiem szczerze liczylem ze PiS ma kase na ten rok.
>Co bedzie w przyszlym roku? Przewidywany wzrost PKB to tylko 3%, nici jak sie okazuje z podatku od bankow, nici z podatku od sklepow.

PiS już grzebie w rentach i emeryturach. Pracuje nad "rewolucyjnymi" zmianami. A wiadomo, że jest to najsłabsza grupa społeczna, praktycznie bezbronna, więc konsekwencji nie poniesie, bo wybory dopiero za trzy lata. A że forsy nie ma, to już jest zapowiedź rewaloryzacji emerytur na rok 2017 i zapowiada się w wysokości 0,08%, co w przełożeniu na pieniądze ok. 6-8 zł średnio na osobę co nie jest adekwatne do stopnia inflacji. Wartość realna złotówki będzie niższa w roku 2017 w stosunku do nominalnej z roku 2016 (czyli za ten sam nominał kupi się mniej).

>Gdzie Twoja magia!

Jego magia narodziła się w euforycznym i bezkrytycznym zachwycie nad programem 500+ (ja to nazywam nieuzasadnionym rozdawnictwem pieniędzy budżetowych, bo przyrostu dzietności jakoś nie zaważam). Przyrost ilości pieniędzy na rynku przy jednoczesnym spadku PKB (czyli zmniejszeniu się ilości produktu na rynku) jest inflacją czy nie? Ale tak to jest jak ktoś daje sobie bezkrytycznie wciskać kity, bez ekonomicznego spojrzenia, chyba z braku podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. Jak on to wydumał, że program 500+, czyli rozdawnictwo, nakręci gospodarkę???? Może myśli, że w ostateczności dodrukowanie pieniędzy spowoduje powrót do równowagi budżetowej??? Nic bardziej mylnego.
A wróżby jakiegoś Morgana Stanley'a nic mnie nie obchodzą. Zdaje się, że chodzę zbyt twardo po ziemi.
Pozdrawiam.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
13-08-2016 08:05 
 Ocena-1 na 1
niestadny (2492 punktów)

>>A że forsy nie ma, to już jest zapowiedź rewaloryzacji emerytur na rok 2017 i zapowiada się w wysokości 0,08%, co w przełożeniu na pieniądze ok. 6-8 zł średnio na osobę co nie jest adekwatne do stopnia inflacji.
Mechanizm waloryzacji emerytur zależny jest od stopnia inflacji - a jak wiadomo w Polsce nadal mamy deflację, więc sorry Gregory... I tak PiS jak na lewicę przystało zadbała o tych z najniższymi świadczeniami: www.rp.pl/(*)ytow-i-rencistow-w-2016-r.html

>>Jego magia narodziła się w euforycznym i bezkrytycznym zachwycie nad programem 500+ (ja to nazywam nieuzasadnionym rozdawnictwem pieniędzy budżetowych, bo przyrostu dzietności jakoś nie zaważam).
Ciąża trwa dziewięć miesięcy, więc trza trochę poczekać. Za jakiś rok powinny być widoczne konkrety i gotów jestem postawić przysłowiowe pół litra, że dzietność wzrośnie.



stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
13-08-2016 13:27 
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)
>gotów jestem postawić przysłowiowe pół litra, że dzietność wzrośnie.
Moim zdaniem długofalowo nie wzrośnie. Za rok może będzie minimalnie więcej urodzeń, ale na wymierne efekty programu trzeba poczekać kilka lat, przynajmniej 5. A ja czarno to widzę, nawet zakładając, że program tyle przetrwa.
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Najwięcej dzieci jest albo w rodzinach biednych, albo bogatych. W tych pierwszych pieniądze nie grają roli, bo rodzice nie planują kolejnych ciąż, nie stosują antykoncepcji, bo nic o niej nie wiedzą albo nie używają ze względów religijnych. 500+ niczego nie zmieni w ich decyzjach o dzietności, bo i tak mnożą się na ile natura pozwoli.

Niektórzy bogaci rodzice mają wiele dzieci, bo ich na to stać i bez 500+. Podobnie jak w rodzinach biednych na ich decyzje o dzietności 500+ nie ma żadnego wpływu.

Czy ci średnio zarabiający zaczną się bardziej rozmnażać za 500 zł miesięcznie?
Nie sądzę, bo dziecko kosztuje miesięcznie o wiele więcej niż 500 zł.
13-08-2016 13:58 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>A że forsy nie ma, to już jest zapowiedź rewaloryzacji emerytur na rok 2017 i zapowiada się w wysokości 0,08%, co w przełożeniu na pieniądze ok. 6-8 zł średnio na osobę co nie jest adekwatne do stopnia inflacji.
>Mechanizm waloryzacji emerytur zależny jest od stopnia inflacji - a jak wiadomo w Polsce nadal mamy deflację,

Wynikającą z czego? Braku pieniądza/zwaną polityką trudnego pieniądza, stosowaną namiętnie przez prof. Balcerowicza by zatrzymać pędzącą inflację? Tak, że gówno prawda co tu wygłaszasz. Robisz zakupy? Chodzisz regularnie do sklepów? Widzisz deflację? Bo ja sam prowadząc gospodarstwo domowe nie widzę. Masz samochód? Paliwo tanieje? Ja nie mam, bo mi już nie potrzebny, ale nie widzę specjalnych zmian (ropa tanieje wobec sankcji na Rosjanach, a w Polsce paliwko trudno jakoś reaguje na trendy światowe). Przykładów jest więcej, ale tu nie miejsce na rozwlekanie tematu.

>.. więc sorry Gregory... I tak PiS jak na lewicę przystało zadbała o tych z najniższymi świadczeniami: www.rp.pl/(*)ytow-i-rencistow-w-2016-r.html

Jednorazowy! Jak Ciebie nazwać? Materiał elastyczny dla propagandy? Podziel sobie tą kwotę przez 12 miesięcy, bo rewaloryzacja jest tylko raz w roku ok. 1 marca! Czyli prostą techniką pierwej jesteś skazany na drożyznę, by później Tobie łaskawie zrewaloryzowano dochody z emerytury nie zwracając strat nadzwyczajnych jakie poniosłeś w urządzaniu budżetu domowego. Mało tego. Przy tak nie zaradnej gospodarce nie ma gwarancji, że po zrewaloryzowaniu nie nastąpi następny krok inflacji.
Ty jesteś jednak nieodporny na kity jakie się Tobie wciska przez publikatory wszelkiej maści. I uważasz, że to jest rozwiązanie zachwycające?

>>>Jego magia narodziła się w euforycznym i bezkrytycznym zachwycie nad programem 500+ (ja to nazywam nieuzasadnionym rozdawnictwem pieniędzy budżetowych, bo przyrostu dzietności jakoś nie zaważam).
>Ciąża trwa dziewięć miesięcy, więc trza trochę poczekać. Za jakiś rok powinny być widoczne konkrety i gotów jestem postawić przysłowiowe pół litra, że dzietność wzrośnie.

No to kolego czekaj i zobaczysz efekty. Czekaj, czekaj i c z e k a j. Nie wiem czego doczekasz, ale źle Tobie nie życzę. Bo dawanie pieniędzy z budżetu za nic, nie stosując innych metod (np. opodatkowanie czy pomoc socjalna), jest obraźliwe dla wyborców i podatników, oraz rodzi inflację. Niech rząd zadziała w kierunku tworzenia miejsc pracy (co jest potwornie ciężkie, bo na inwestycje nie ma forsy), a nie łatwe rozdawnictwo, by zatrzymać elektorat przy sobie. Nie widzisz tego? Szkoda. A informacje jakie docierają ze świata wskazują, że zdolne do rozrodu Polki, bardzo chętnie rodzą na emigracji i dzietność tam jest większa. Bo to nie tylko głupie 500 zł (w przeliczeniu na okrągło 100 eu okazujące się w praktyce nieatrakcyjne), ale i także dalsza opieka medyczna i socjalna oraz poczucie stabilizacji (jest praca jaka by nie była). Widzisz to czy nie? Więc wpisz mnie do stada bezmyślnych, oczywiście poza Tobą. Ty to jesteś geniusz myślących/dla mnie bezmyślnych! Ja stawiam pół litra, że ten pomysł jest naznaczony indolencją umysłową ich twórców. Uchlamy się, a co tam. Raz w życiu można. Na tym poziomie myślenia to i ja mógłbym być, nawet bardzo dobrym, premierem. A znasz jakie plany i wizje roztoczyła Szydło mówiąc o przywróceniu żeglowności rzek w Polsce łącznie z budową stoczni(sic!) i przekopaniem Mierzei Wiślanej? Nie powiedziała tylko skąd wziąć pieniądze i w jaki czasie (którym stuleciu i po co gdy mieliśmy aż trzy duże stocznie). A mając taką piękną stocznię-największą na Bałtyku, skąd wziąć stal do budowy statków odpornych na agresywną wodę morską skoro stalownie i huty niepolskie? To co zostało produkuje tylko małość dla przemysłu zbrojeniowego. Szydło jest na granicy obłędu głosząc takie bzdury publicznie. Czy Ty kolego nosisz różowe okulary? Nie widzisz, że pieniądze są do zdobycia? Np. ukrócić rozpasanie kleru, któremu się spełnia wszelkie jego zachcianki w nadmiarze a tak naprawdę, to on nie bierze udziału w tworzeniu PKB. On tylko żre ponad przeciętność. I nie myśl, że walczę z religią. Religia jest głęboko osobistą indywidualną sprawą. Ja tylko wskazuję na pasożytów uczepionych/przyssanych do budżetu państwa. Jeśli państwo szuka pieniędzy u emerytów, a nie u nierobów nigdy nie pracujących przy tworzeniu dochodu narodowego, to państwo jest słabe. Bo się boi ruszyć interesów "mocarstwa" watykańskiego. Nie szanujące zapisów konstytucyjnych, a więc i prawa stanowionego, a jego przedstawiciele, wybrani przez naród, niegodni prezentowania żadnych myśli "przecudownych" w celu uruchomienia w końcu rozwoju tego kraju. Jeśli państwo łamie na oczach świata swoją konstytucję, to pasożyty łamią, wedle tej samej zasady, konkordat. Jak myślisz? Co się będzie działo gdy dotacje europejskie się skończą? Watykan w podzięce pomoże????

>
stado czyni myślących bezmyślnymi

>/Zbyszek Bryłowski/


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365