 |
Zrób sobie (ewentualnie) choinkę Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2010 22:47 | Almentyna (417 punktów) | Zrób sobie (ewentualnie) choinkę
3 na 3 | Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych. Życzę wszystkim wspaniałego roku 2011, każdemu czego zamarzy, bez żadnych ograniczeń.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Ja bym chciał taką choinkę:  A poza tym - wszystkiego najlepszego
|
|
 | 6 na 6 | Manian (950 punktów) | > Ja bym chciał taką choinkę:Teraz nowego znaczenia nabiera stwierdzenie: zapalić choinkę
|
|
|  | 1 na 1 | V.Rosochacka (435 punktów) | > >Ja bym chciał taką choinkę:> Teraz nowego znaczenia nabiera stwierdzenie: zapalić choinkę > I tu powstaje nowy - stary temat: "Zalegalizować choinki!".
Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze. - Terry Pratchett
|
|
| |  | 1 na 1 | Manian (950 punktów) | > >>Ja bym chciał taką choinkę:> >Teraz nowego znaczenia nabiera stwierdzenie: zapalić choinkę > >> I tu powstaje nowy - stary temat: "Zalegalizować choinki!".A media powtarzają, żeby kupować naturalne choinki... mamy pierwszy krok do legalizacji... sadzić, stroić, zalegalizować
|
|
| | |  | | V.Rosochacka (435 punktów) | "Zalegalizować choinki!". > A media powtarzają, żeby kupować naturalne choinki... mamy pierwszy krok do legalizacji... sadzić, stroić, zalegalizować  Pewnie do tematu juz nic nowego nie wniose, ale zamelduje, ze w Holandii - wg tradycji - 1-go stycznia wszystkie (te z lasu) choinki pali sie na wielkim, wspolnym stosie:D Jednak w zwiazku z poczatkiem tematu opowiesc te mozna interpretowac dwojako (albo i trojako, jak kto woli), wiec: prosze je w koncu zalegalizowac w Polsce! Rownoczesnie przepraszam za pomijanie polskich znakow, ale moj nowiutki laptop spod iglastego drzewka sprzeciwia sie ich zaakceptowaniu. Prosze o wybaczenie i obiecuje poprawe.
Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze. - Terry Pratchett
|
|
2 na 2 | Morfeusz (134 punktów) | > Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.> Życzę wszystkim wspaniałego roku 2011, każdemu czego zamarzy, bez żadnych ograniczeń. Dziękuję,nawzajem...Ja właśnie też zamierzam pobawić się w ten pogański rytuał  Choinka-fajna rzecz,miło się prezentuje na tle jałowej,codziennej rzeczywistości... A i dzieci mają wielką radochę...
|
|
 | 2 na 2 | Stonehenge (103 punktów) | > >Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.> >Życzę wszystkim wspaniałego roku 2011, każdemu czego zamarzy, bez żadnych ograniczeń.> Dziękuję,nawzajem...Ja właśnie też zamierzam pobawić się w ten pogański rytuał  Od kiedy to ateiści odróżniają pogańskie religie... od niepogańskich? Co to za różnica skąd pierwotnie (jakiej religii, kultu itd.) wywodzi się jaka tradycja? Ateiście to przecież nie powinno robić żadnej absolutnie różnicy. Wierzącym też nie robi. Byleby tylko tradycja nie przeczyła zasadom religii, którą akurat wyznają. Choinka akurat nie przeczy. Nie jest to nakaz bezwzględny, ale właśnie tradycja. Wierzący nie muszą hołdować takiej akurat tradycji. Spodobała im się jednak i to robią. Coś w tym dziwnego? Złego?
|
|
|  | | Almentyna (417 punktów) | >Od kiedy to ateiści odróżniają pogańskie religie... od niepogańskich?
Czy Morfeusz musi być ateistą? Poza tym wstawił emotikon.
Jest na świecie wiele cudownych rzeczy, ale cudów nie ma.
|
|
3 na 3 | Kuba Śruba (3184 punktów) | > Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.Dziękuję, Tobie również życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam też z okazji Świąt i Nowego Roku wszystkich forumowiczów. PS Lewicowi racjonaliści zapewne się ucieszą, że w tym roku prezenty roznosi Karol Marks c0834752.c(*)vt1tpHJ6GDx08FwgDNqxCh05cR.jpg
Klasycznym jest to, co zdrowe; romantycznym jest to, co chore. - Goethe
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) |
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
3 na 3 | lukaszewicz (5674 punktów) | |
|
1 na 1 | Appenzeller (3118 punktów) | Jak najlepszego 2011 roku. Wyobraźcie sobie, na przykład: 2011, rok wypowiedzenia konkordatu. Jak przerażająca jest moja wyobraźnia...
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
2 na 2 | Koraszewski (82900 punktów) | Bóg się rodzi, karp truchleje, pan niebiosów odsmażony... Kiedy miałem lat 17 po raz pierwszy na święta po prostu wyjechałem, świąteczna atmosfera mnie nudziła, a nie miałem ochoty nikomu robić przykrości. Teraz to jest okres taki sam jak każdy inny tyle, że odpowiadam na życzenia, jednym na wesoło, innym znów tak, żeby nie urazić, bo i po co. Tradycja? Trzeba się nauczyć brać z niej to, co się lubi, a resztę ignorować tak, żeby inni nie czuli się ignorowani. Lubimy z żoną mieć na święta kilka świerkowych gałązek. Sympatyczny świąteczny zapach, przypominający dzieciństwo. Czy zrobiłbym dziecku choinkę? Chyba tak.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|