Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zrób sobie (ewentualnie) choinkę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
23-12-2010 22:47Almentyna (417 punktów)Zrób sobie (ewentualnie) choinkę
Ocena 3 na 3
Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.

Życzę wszystkim wspaniałego roku 2011, każdemu czego zamarzy, bez żadnych ograniczeń.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

23-12-2010 22:57
 Ocena 10 na 10
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Ja bym chciał taką choinkę:



A poza tym - wszystkiego najlepszego
23-12-2010 23:04 
 Ocena 6 na 8
liliac (147340 punktów)
Ta też jest całkiem fajna. Okrzemkowa
23-12-2010 23:06 
 Ocena 6 na 6
Manian (950 punktów)
>Ja bym chciał taką choinkę:
Teraz nowego znaczenia nabiera stwierdzenie: zapalić choinkę
24-12-2010 22:26 
 Ocena 1 na 1
V.Rosochacka (435 punktów)
>>Ja bym chciał taką choinkę:
>Teraz nowego znaczenia nabiera stwierdzenie: zapalić choinkę
>
I tu powstaje nowy - stary temat: "Zalegalizować choinki!".


Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze. - Terry Pratchett
26-12-2010 20:44 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>>>Ja bym chciał taką choinkę:
>>Teraz nowego znaczenia nabiera stwierdzenie: zapalić choinkę
>>
>I tu powstaje nowy - stary temat: "Zalegalizować choinki!".
A media powtarzają, żeby kupować naturalne choinki... mamy pierwszy krok do legalizacji... sadzić, stroić, zalegalizować
V.Rosochacka (435 punktów)
"Zalegalizować choinki!".
>A media powtarzają, żeby kupować naturalne choinki... mamy pierwszy krok do legalizacji... sadzić, stroić, zalegalizować

Pewnie do tematu juz nic nowego nie wniose, ale zamelduje, ze w Holandii - wg tradycji - 1-go stycznia wszystkie (te z lasu) choinki pali sie na wielkim, wspolnym stosie:D
Jednak w zwiazku z poczatkiem tematu opowiesc te mozna interpretowac dwojako (albo i trojako, jak kto woli), wiec: prosze je w koncu zalegalizowac w Polsce!

Rownoczesnie przepraszam za pomijanie polskich znakow, ale moj nowiutki laptop spod iglastego drzewka sprzeciwia sie ich zaakceptowaniu.
Prosze o wybaczenie i obiecuje poprawe.

Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze. - Terry Pratchett
Morfeusz (134 punktów)
>Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.
>Życzę wszystkim wspaniałego roku 2011, każdemu czego zamarzy, bez żadnych ograniczeń.

Dziękuję,nawzajem...Ja właśnie też zamierzam pobawić się w ten pogański rytuał
Choinka-fajna rzecz,miło się prezentuje na tle jałowej,codziennej rzeczywistości...
A i dzieci mają wielką radochę...
24-12-2010 05:39 
 Ocena 2 na 2
Stonehenge (103 punktów)
>>Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.
>>Życzę wszystkim wspaniałego roku 2011, każdemu czego zamarzy, bez żadnych ograniczeń.
> Dziękuję,nawzajem...Ja właśnie też zamierzam pobawić się w ten pogański rytuał

Od kiedy to ateiści odróżniają pogańskie religie... od niepogańskich? Co to za różnica skąd pierwotnie (jakiej religii, kultu itd.) wywodzi się jaka tradycja? Ateiście to przecież nie powinno robić żadnej absolutnie różnicy. Wierzącym też nie robi. Byleby tylko tradycja nie przeczyła zasadom religii, którą akurat wyznają. Choinka akurat nie przeczy. Nie jest to nakaz bezwzględny, ale właśnie tradycja. Wierzący nie muszą hołdować takiej akurat tradycji. Spodobała im się jednak i to robią. Coś w tym dziwnego? Złego?
Almentyna (417 punktów)
>Od kiedy to ateiści odróżniają pogańskie religie... od niepogańskich?

Czy Morfeusz musi być ateistą?
Poza tym wstawił emotikon.


Jest na świecie wiele cudownych rzeczy, ale cudów nie ma.
Kuba Śruba (3184 punktów)
>Życzę wszystkim miłych wrażeń, gdyby przyszło Wam smakować potraw wigilijnych.
Dziękuję, Tobie również życzę wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam też z okazji Świąt i Nowego Roku wszystkich forumowiczów.

PS Lewicowi racjonaliści zapewne się ucieszą, że w tym roku prezenty roznosi Karol Marks
c0834752.c(*)vt1tpHJ6GDx08FwgDNqxCh05cR.jpg


Klasycznym jest to, co zdrowe; romantycznym jest to, co chore. - Goethe
diogenes (42753 punktów)





Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
lukaszewicz (5674 punktów)
Appenzeller (3118 punktów)
Jak najlepszego 2011 roku. Wyobraźcie sobie, na przykład: 2011, rok wypowiedzenia konkordatu. Jak przerażająca jest moja wyobraźnia...

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Koraszewski (82900 punktów)
Bóg się rodzi, karp truchleje, pan niebiosów odsmażony...
Kiedy miałem lat 17 po raz pierwszy na święta po prostu wyjechałem, świąteczna atmosfera mnie nudziła, a nie miałem ochoty nikomu robić przykrości. Teraz to jest okres taki sam jak każdy inny tyle, że odpowiadam na życzenia, jednym na wesoło, innym znów tak, żeby nie urazić, bo i po co.
Tradycja? Trzeba się nauczyć brać z niej to, co się lubi, a resztę ignorować tak, żeby inni nie czuli się ignorowani.
Lubimy z żoną mieć na święta kilka świerkowych gałązek. Sympatyczny świąteczny zapach, przypominający dzieciństwo.
Czy zrobiłbym dziecku choinkę? Chyba tak.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365