 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-09-2008 14:02 | Osnowa (11779 punktów) | Noc długich minusów? |
Czy ktokolwiek prócz uczestników Forum może przyznawać punkty za wypowiedzi?
Z Regulaminu wynika, że uprawnieni do oceniania są zarejestrowani uczestnicy: § 6. 3. Zarejestrowany uczestnik ma prawo ocenić każdą wypowiedź każdego innego zarejestrowanego uczestnika poprzez przyznanie mu punktu dodatniego lub ujemnego.
Jasne jest też, kto jest uczestnikiem: § 1. Uczestnikiem Forum Racjonalisty, zwanym dalej Forum, staje się każda osoba z chwilą umieszczenia pierwszej wypowiedzi na Forum.
I Regulamin nie wspomina, by uprawnione do oceniania były inne osoby.
Ale wyszukiwarka nie znalazła żadnej wypowiedzi uczestnika, który mnie wczoraj ocenił.
Więc kim jest 'dessylyn' (26053)? .
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Mylisz zarejestrowanego użytkownika portalu z uczestnikiem forum. Nie trzeba umieścić na forum wypowiedzi, żeby dać "-" czy "+" jeśli jest się zarejestrowanym użytkownikiem.
|
|
 | | Osnowa (11779 punktów) |
>Mylisz zarejestrowanego użytkownika portalu z uczestnikiem forum. Określenia "użytkownik" i "uczestnik" używane są wymiennie, ale znaczą to samo, po prostu potraktowano treść Regulaminu nieco kolokwialnie. Dobrym przykładem jest §14.1. "Niesnaski osobiste między uczestnikami Forum lub uczestnikami i innymi osobami należy wyjaśniać sobie tylko poprzez e-mail [...] Użytkownicy nie reagujący na upomnienia i ostrzeżenia..."
A jeszcze jest w użyciu określenie "czytelnik". .
|
|
| webmaster (moderator) | Rzeczywiście to jest pewna nieścisłość, bo czym innym jest uczestnik forum a czym innym czytelnik nie piszący na forum. Zmieniłem tak, że trzeba mieć przynajmniej jedną wypowiedź na forum aby oceniać innych, co wydaje się być sprawiedliwe.
|
|
 | | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | >Rzeczywiście to jest pewna nieścisłość, bo czym innym jest uczestnik forum a czym innym czytelnik nie piszący na forum. Zmieniłem tak, że trzeba mieć przynajmniej jedną wypowiedź na forum aby oceniać innych, co wydaje się być sprawiedliwe.
Mam takie pytania w związku z tym:
Jak zachowa się system, kiedy ktoś się zarejestruje dla jaj, napisze jakąś wypowiedź, zrobi wszystkim po 1 minusie na każdej wypowiedzi, potem się wyrejestruje (zakładam że można się wyrejestrować ale nie wiem o nie sprawdziłem).
Teoretycznie taką sytuację można by powtarzać tworząc nowe konta.
Adam
|
|
|  | | webmaster (moderator) | Och, wiele rzeczy można. Ale minusów można dać tylko 10 na dzień. A jak ktoś się boi, to można po prostu dodać coś na portalu i odrobić punkty. Pewnie można by wprowadzić jakieś dodatkowe kryteria, ale nie wiem czy nie popadamy w paranoję - komu by się chciało dawać masowo minusy?
|
|
| |  | 1 na 1 | matragon (2557 punktów) | > Och, wiele rzeczy można. Ale minusów można dać tylko 10 na dzień. A jak ktoś się boi, to można po prostu dodać coś na portalu i odrobić punkty.> Pewnie można by wprowadzić jakieś dodatkowe kryteria, ale nie wiem czy nie popadamy w paranoję - komu by się chciało dawać masowo minusy?Tu nie chodzi o punkty  Tylko o zasadę ... Wydaje mi się że prawo oceniania innych powinno przysługiwać dopiero od pewnego momentu aktywnego uczestnictwa w forum. Można dyskutować czy ten pułap powinien wynosić 10, 20 czy 50 postów ... ale 1 (słownie JEDEN) to zdecydowanie za mało.
Michał 'matragon' Worgacz
|
|
| | |  | | Osnowa (11779 punktów) |
>Wydaje mi się że prawo oceniania innych powinno przysługiwać dopiero od pewnego momentu aktywnego uczestnictwa w forum. Niby racja, choć teraz myślę, że "w całym necie" można wszystko oceniać z wolnej stopy i nic złego się nie dzieje. .
|
|
| |  | 2 na 2 | Osnowa (11779 punktów) |
>Pewnie można by wprowadzić jakieś dodatkowe kryteria, ale nie wiem czy nie popadamy w paranoję - komu by się chciało dawać masowo minusy? W paranoję nie popadajmy, ale masowe minusowanie jest przypadłością frustratów. Mnie się okrąglutkie dziesięć minusów dostało, ale przypisuję to sobie in plus, jako koszt spektakularnego zagonienia rozmówcy w kozi róg. Bo "absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru." jak zauważył Alfred Hitchcock. .
|
|
|  | 7 na 7 | Gosia (9452 punktów) |
> Mam takie pytania w związku z tym:> Jak zachowa się system, kiedy ktoś się zarejestruje dla jajNo pięknie!  Od ponad dwóch lat jestem zarejestrowana na tym portalu i dopiero teraz dowiaduję się że można mieć z tego jakieś nabiałowe profity! W regulaminie nie ma o tym ani słowa.Karygodne niedopatrzenie! W związku z tym mam pytanie, czy istnieje możliwość wymiany posiadanych punktów na rzeczone jaja i jaki stosujecie przelicznik?
|
|
| |  | | placownik (17853 punktów) |
>W związku z tym mam pytanie, czy istnieje możliwość wymiany posiadanych punktów na rzeczone jaja i jaki stosujecie przelicznik?
Ponieważ jesteś na naszym forum stałą dostarczycielką jaj (oby jak najdłużej, bo zawsze są to jaja w najwyższym gatunku), Twoje zainteresowanie tym tematem odbieram jako nieszczere.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | 7 na 7 | Gosia (9452 punktów) |
> Ponieważ jesteś na naszym forum stałą dostarczycielką jaj (oby jak najdłużej, bo zawsze są to jaja w najwyższym gatunku)Ko ko ko...mplement!
|
|
 | | Osnowa (11779 punktów) |
>czym innym jest uczestnik forum a czym innym czytelnik nie piszący na forum. Zmieniłem tak, że trzeba mieć przynajmniej jedną wypowiedź na forum aby oceniać innych, co wydaje się być sprawiedliwe.
Nie jest fair by móc dawać więcej minusów niż napisało się postów. .
|
|
|  | 1 na 3 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Nie jest fair by móc dawać więcej minusów niż napisało się postów.
Dawanie minusów w ogóle nie jest fair
doku
|
|
| |  | | Osnowa (11779 punktów) |
> Dawanie minusów w ogóle nie jest fairPamiętam Twoje na ten temat zdanie. Ale choć go nie podzielam, przypomnienie postulowanego tam uzasadniania minusów jest mi z powodu wczorajszego sporu w innym wątku bardzo na rękę. Dziękuję. .
|
|
| |  | 5 na 7 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > >Nie jest fair by móc dawać więcej minusów niż napisało się postów.> Dawanie minusów w ogóle nie jest fairDoku! Ty piszesz takie dziwności??? Czym się różni plus od minusa? Dawanie plusów jest fair? Nie czytałem całego wątku. Myślę jednak, że kolekcjonerów punktów na forum jest niewielu. Dasz plusa 'o fajny gość! zgadza się ze mną i popiera!' dasz minusa ' co za ćwok!!! jak mógł dać mi gwieździe forumowej minusa!?!?' Taki Zbysław Śmigielski nigdy nie pytał mnie dlaczego dałem mu minusa i nigdy (jak myślę) się o to nie obraził. Zbysław dostał od mła chyba najwięcej  Nie dostał od tego wysypki ani duszności (chyba). Jedni rozumieją minus jako brak akceptacji wypowiedzi a inni jako obrazę majestatu  Pozdrawiam
|
|
| | |  | 1 na 1 | Osnowa (11779 punktów) |
> Taki Zbysław Śmigielski nigdy nie pytał mnie dlaczego dałem mu minusa...Zgadzam się, postawa godna oprawienia w ramkę.  .
|
|
| | | |  | 1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > >Taki Zbysław Śmigielski nigdy nie pytał mnie dlaczego dałem mu minusa...> Zgadzam się, postawa godna oprawienia w ramkę.  Ma klasę to i ramka mu się należy
|
|
| | |  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Czym się różni plus od minusa? Dawanie plusów jest fair?
Tak. Spróbuj obdzielać kobiety sprawiedliwie komplementami i ... właśnie, jakie słowo byłoby tu antonimem? Spróbuj mówić znajomym sprawiedliwe, że mówią mądrze i głupio, że nudzą lub mówią ciekawie.
doku
|
|
 | | matragon (2557 punktów) | > Zmieniłem tak, że trzeba mieć przynajmniej jedną wypowiedź na forum aby oceniać innych, co wydaje się być sprawiedliwe.>Zakładając że "ocena" jest merytoryczną oceną TREŚCi POSTU a nie gloryfikacją bądź postponowaniem jego autora. Za krótko tu jestem żeby "doradzać" w tej sprawie, ale apeluję o ponownie przemyślenie tej kwestii w gronie szefostwa ! 
Michał 'matragon' Worgacz
|
|
|  | | Osnowa (11779 punktów) |
>Zakładając że "ocena" jest merytoryczną oceną TREŚCi POSTU a nie gloryfikacją bądź postponowaniem jego autora. Ocena wypowiedzi jest zarazem oceną jej autora; dzięki ocenom stajemy się autorami wypowiedzi mniej lub bardziej akceptowanych. .
|
|
| |  | | matragon (2557 punktów) | > >Zakładając że "ocena" jest merytoryczną oceną TREŚCi POSTU a nie gloryfikacją bądź postponowaniem jego autora.> Ocena wypowiedzi jest zarazem oceną jej autora; dzięki ocenom stajemy się autorami wypowiedzi mniej lub bardziej akceptowanych.> .No tak, zapomniałem że jest "ranking" w którym to się sumuje  Racja !
Michał 'matragon' Worgacz
|
|
| | |  | | Osnowa (11779 punktów) |
> jest "ranking" w którym to się sumuje  Nawet bez tych tabelek minus jest przykrością, po trosze dlatego, że tutaj to rzadkie doświadczenie. .
|
|
| | | |  | 3 na 5 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ode mnie dostałeś minusa w trosce o wzbogacenie twojego doświadczenia  Chłopie, daj sobie spokój z tym durnym systemem oceniania. Służy on tylko ćwierćinteligentom do karania wybitnych jednostek, nie kumasz tego?
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Kurczewski (2471 punktów) | Wybitne jednostki ? Karanie ? Ćwierćinteligenci ? U wa... to się porobiło... erka.ovh.org/
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Osnowa (11779 punktów) |
> Ode mnie dostałeś minusa...> systemem oceniania. Służy on tylko ćwierćinteligentom do karania wybitnych jednostek,Dzięki. Ale jak ja się teraz odwdzięczę?  .
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | Osnowa (11779 punktów) |
> Ty, Osnowa, tego nie wiesz? Wiem co mogę: mogę dać dobrego albo złego minusa, ewentualnie złego lub dobrego plusa. Ale niezależnie od moich intencji dany punkt może zostać przyjęty na jeden z czterech adekwatnych sposobów - więc nie wiem co wybrać. .
|
|
| | | | | | | |  | 1 na 1 | J.Szulc (5723 punktów) |
Drogi osnowa , wybierz, co chcesz... Piję Cartier za Twoje wybory...
Pozdrawiam...
|
|
2 na 2 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Hmmmm..... Może tak dla poprawy samopoczucia zrobimy dobę minusów? Każdą wypowiedź w ciągu umówionej doby ominusujemy! Tak dla sportu  Kto jest za? Ja!
|
|
 | 2 na 2 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Ja to mam zaskok... Dopiero teraz zrozumiałem żaluzję do 'Noc długich noży'...
|
|
|  | 1 na 1 | Osnowa (11779 punktów) |
> Dopiero teraz zrozumiałem żaluzjęSpuśćmy na to zasłonę milczenia.  .
|
|
| |  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Spuśćmy na to zasłonę milczenia.  W siedmioramienne wzory koniecznie
|
|
| | |  | | Osnowa (11779 punktów) |
> W siedmioramienne wzory koniecznie  Siedmioramienne, a jednoznaczne.  .
|
|
 | 2 na 2 | Osnowa (11779 punktów) |
> Może tak dla poprawy samopoczucia zrobimy dobę minusów?> Każdą wypowiedź w ciągu umówionej doby ominusujemy! Tak dla sportu  > Kto jest za? Ja!Tutaj przy minus 10 wypada się z gry, więc trzeba uważać, żeby nie zabić świeżaka. Ja mam saldo bezpieczne, to mogę się hartować. Za! A alergicy mogą przedstawić usprawiedliwienia. Od psychoanalityka. .
|
|
|  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > >Kto jest za? Ja!Oki doki jak wspomniał dr.H.Lecter  To kiedy?
|
|
| |  | | Osnowa (11779 punktów) |
> To kiedy? Może 1 albo 11 listopada. Świątecznie. 11 będzie na forum większy ruch. .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|