Racjonalista - Strona głównaDo treści
Barkat Hakatysta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
18-11-2016 11:55Arminius (25555 punktów)Barkat Hakatysta
Ocena 1 na 1
Wielokrotnie w moich wątkach poruszałem problem do cna hakatystycznej w swej istocie polityki władz Izraela względem autochtonicznej ludności Palestyny - polegającej na bezprawnym i brutalnym rugowaniu Palestyńczyków z ich rodzimej ziemi. Polityka jak wyżej jest jednym z przejawów kompleksowego, wieloaspektowego w swej istocie apartheidu, który wdrażany jest w stosunku nich przez władze Izraela.
Ostatnie dni przyniosły kolejną odsłonę w rozgrywającym się dramacie. Otóż burmistrz Jerozolimy Nir Barkat - Żyd - w odpowiedzi na wyrok Sądu Najwyższego Izraela nakazującego ewakuację nielegalnego osiedla żydowskich kolonistów w Amonie - oświdczył, iż w wypadku wdrożenia w życie wyroku jak wyżej on jako burmistrz Jerozolimy nie będzie miał inengo wyjścia i będzie zmuszony dokonać masowego wyburzenia setek lub tysięcy domów Palestyńczyków w okupowanej przez Izrael wschodniej częsci Jerozolimy. Czy do owego barabarzyńskiego aktu dojdzie - czas pokaże. Jednakże sam fakt wypowiedzi jak wyżej osoby piastującej stanowisko burmistrza Jerozolimy, jest już sam w sobie wielce bulwersujący i nosi znamiona zachowania neonazistowskiego. Co ciekawe i tym bardziej oburzające - burmistrz jak wyżej bywa oskarżany przez jerozolimskich, żydowskich, ultraortodoksyjcnych rajców o zbyt liberlaną i tolerancyjną politykę wobec Palstyńczyków. W ich opinii Barkat już dawno temu powinien przejść od słów do czynów i rozpocząc na szeroką skalę rugowanie Palestyńczyków z granic Jerozolimy.




"Jerusalem Mayor Nir Barkat issued a threat today over the Israeli High Court’s order to evacuated the illegal settler outpost of Amona, saying any such evacuation would lead him to begin mass demolition of Palestinian homes in occupied East Jerusalem.
Barkat insisted Amona needs to be immediately legalized, and that if it wasn’t, the legal standard for evacuating an illegally built settlement after decades of court battles would leave him no legal alternative but to destroy “hundreds or thousands” of Palestinian homes.The Beit Hanina neighborhood appears to be the center of the threat, eight kilometers north of Jerusalem itself, but added to Jerusalem’s ever-expanding borders in 1980. Ownership of the land there is disputed, and Barkat suggested he would unilaterally accept the Jewish claims of ownership and level a large chunk of the neighborhood.Even further-right city council member Arye King mocked Barkat’s threat as a sign he’s a “radical leftist,” insisting that a real far-right wouldn’t make the threat but would have started destroying the Palestinian homes long ago."

news.antiw(*)-if-illegal-outpost-evacuated/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lipiński (237 punktów)
Odkąd znam sytuację pomiędzy Izraelem a Palestyną coraz trudniej mi uwierzyć w to że II WŚ cokolwiek nas nauczyła. Naród, który przeszedł tak wielką traumę z siłą godną wielkich dzieł szykuje sobie kolejną tragedię. Przecież któregoś dnia przyjdzie dzień zapłaty za wszystkie zło wyrządzone Palestyńczykom.
A może to głębokie frustracje żydów wypędzonych z Polski , Rosji i innych krajów , są teraz kanalizowane we wrogości do Palestyńczyków ?
A może to socjotechnika - sposób na konsolidację społeczeństwa?
A może świadome działanie ojców-założycieli finansujących istnienie quasi-państwa Izrael?
A może ksenofobiczna propaganda wyzwala jeszcze większą ksenofobię wśród ludzi ?
Ksenofobia, egoizm i fałsz. Trzy siły które coraz wyraźniej biorą władzę w swoje ręce.
Zadziwiające jest, że przez wieki potrafiliśmy współżyć bez względu na przynależność kulturową czy rasową. Zwykle do momentu kiedy politycy zauważali siłę jaką mogą wykorzystać poprzez wzbudzenie fali ksenofobii.
Dobrze to widać w Rosji. Ostatnio bardzo wyraźnie widać wzrost ksenofobii w GB. Niedługo usłyszymy o podobnych aktach w US.
DEMONICON (4893 punktów)
Tańcowały dwa Michały ...

Pozdrawiam
Arminius (25555 punktów)Dwa Michały
"Tańcowały dwa Michały ..."

Czy miał pan na myśli chocholi taniec Michała żydowskiego z Michałem palestyńskim?

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365