Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mija 7 lat...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-03-2018 14:58Mariusz Agnosiewicz (moderator)Mija 7 lat...
Ocena 1 na 1
Mija siedem lat od spalenia Jolanty Brzeskiej a podejrzanych wciąż brak. Czyszczone kamienice zasiedlają dziś gwiazdy ekranu.

Kamienica przy Mokotowskiej 8 pokazuje nam kto stoi za reprywatyzacyjnym rabunkiem. Została ona "zreprywatyzowana" przez familię Piotra B. pseudonim ŁAPA. Ów ŁAPA to nie pierwszy lepszy rzezimieszek, lecz elyta przestępczości w białych kołnierzykach.

Według kolegi po fachu, Ryszarda B., ŁAPA razem z Szymankiem jako pierwsi z ramienia służb tworzyli "inżynierię finansową" w Polsce. Pełnomocnikiem firmy ŁAPY był m.in. Jan Szczęsny, pułkownik Wojskowych Służb Informacyjnych, za Balcerowicza pracownik Ministerstwa Przekształceń Własnościowych, zasiadający w radach nadzorczych m.in. PZU, LOT, Drukarni Skarbowej.

ŁAPA stał już za „pierwszą polską prywatyzacją”, czyli skokiem na Centralę Techniczno Handlową Elektroniki UNITRA. I już wtedy chodziło o grabież atrakcyjnych nieruchomości. W 1991 ŁAPIE i Szymankowi zarzucano wielomilionowe "uszczuplenia".

Po zabójstwie komendanta głównego policji Marka Papały, prokurator Mierzewski prowadził śledztwo w takim kierunku, że generał wiedział o istnieniu grupy, która odpowiada za obsadzanie kluczowych stanowisk w państwie i od lat brała udział w uwłaszczaniu się na majątku państwowym.

Gdy niszczono polskie browarnictwo, ŁAPA zajął się utylizacją zabytków. Zachodnie koncerny, które przejmowały i zamykały polskie browary dążyły wówczas do wyburzania browarów, w obawie przed tym, że mogą być po latach reaktywowane. Problem w tym, że wiele z nich było zabytkami przemysłowymi. ŁAPA stworzył więc fundację, która przejmowała zabytki, po czym doprowadzała je do ruiny, dzięki czemu można było wykreślić je z rejestru.

W 2005 prokuratura wystawiła za ŁAPĄ list gończy - za reprywatyzowanie kamienic krakowskich. List głosił, że jest on podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i jest uzbrojony. Został zatrzymany, lecz przedstawił zwolnienie lekarskie i śledztwo zawieszono. Zatrzymano go jeszcze w 2009 razem z Rywinem, w kontekście korupcyjnym, lecz znów zakończyło się na niczym. W 2011 ŁAPA razem z żoną zniknęli a biznesy przejęły dzieci.

Czy III RP była po prostu za cienka na ŁAPĘ, czy też on jest III RP?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy III RP była po prostu za cienka na ŁAPĘ, czy też on jest III RP?
To nie jest alternatywa, władza jest w ŁAPACH silniejszego ZAWSZE.

Cza być oszczędnym.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>Czy III RP była po prostu za cienka na ŁAPĘ, czy też on jest III RP?
Oby w IV RP nie było przestępców.
okragly (21676 punktów)

>Czy III RP była po prostu za cienka na ŁAPĘ, czy też on jest III RP?

To nie wina Lapy. Takich ludzi zawsze trochę chodzi po świecie, a najbardziej są nimi przesiąknięte elity. Winne są elity, choć mogło być gorzej np. Ukraina. Przypomniał mi się przypadek chorego psychicznie, który za kradzież batonu, poszedł do więzienia.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365