 |
Sportowcy dają przykład: "Jak zwyciężać mamy!" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-08-2018 11:29 | szachista (51 punktów) | Sportowcy dają przykład: "Jak zwyciężać mamy!"
4 na 4 | Sportowcy daja przykład: "JAK ZWYCIEZAC MAMY !"
Ostatnie dni tegorocznych wakacji w Polsce spedzilem glownie...przed telewizorem podziwiajac popisowe wystepy polskich Sportowcow. Emocje, radosc i...SATYSFAKCJA! Jubileuszowy kolarski Wyścig Dookoła Polski (zwany z obca: "Tour de Pologne") pięknie wpisał się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gdy obserwowalem zwycieskie zmagania w obronie żółtej koszulki Michała Kwiatkowskiego na ostatnich dziesięciu kilometrach to przed oczami przewijała się cała powojenna historia polskiego kolarstwa: od Wilczewskiego, Grabowskiego, Królaka, Lasaka, Szurkowskiego, Szozdy, Magiery, Jaskuly, Chalupczoka... i wielu innych znakomitych Rodakow. Wyjątkowo chyliłem czoła z podziwu przed Czesławem LANGIEM. Były srebrny medalista (Moskwa 1980) pokazał kolejny talent: tym razem doskonałego przedsiębiorcy, który STWORZYŁ firme organizującą Wyścigi Dookoła Polski i to już...25 raz! Niczym niezwykłym, gdy wybitni sportowcy zostają trenerami czy komentatorami. Mało kiedy udaje się po karierze wyczynowca zostać Super-Organizatorem. Pan Czesław LANG dokonał tego. Wielkie brawa i gratulacje panie CZESŁAWIE!
W Berlinie lekkoatleci na Mistrzostwach Europy przypominali nam o złotej epoce "wunderteamu" (tak w latach pięćdziesiątych ekipę polskich lekkoatletów nazywali niemieccy dziennikarze). Znowu ozyly wsponienia: sierpień 1958; Warszawa; stadion dziesieciolecia; mecz POLSKA - USA. Po szalonej walce - gdzie obie strony bily rekordy - mezczyzni ulegaja 97 do 115. Natomiast nasze Panie - sensacja nad sensacjami - pokonuja Amerykanki 54 - 52 (!). Miniony tydzien przypomnial tamte dni... Nasze atletki i nasi atleci dawali nam wszystkim przykład: "Jak zwyciezac mamy!". Nie będę wymienial nazwisk...znamy je - nieprawdaz ?!? Chce tylko podkreslic, ze w klasyfikacji medalowej uplasowalismy się na drugim miejscu za Wielka Brytania a przed wszystkimi większymi od nas (pod wzgledem ilosci ludnosci) krajami. Przed: Niemcami, Francja, Hiszpania, Wlochami Turcja , Ukraina. Jesli chodzi o punkty ( za miejsca od 1 do 8) to osiagnelismy wynik rekordowy dla naszych startow w ME. A mnie "kibica z francji" emocjonowaly i radowaly nie tylko zwyciestwa ale i postawa tych, którzy ocierali się o podium (4 , 5 , 6 imiejsca), tych co spontanicznie opowiadali o stoczonej walce no i...polscy kibice widoczni na kazdym kroku (!).
Patrzac na tegoroczne mistrzostwa atletow w Berlinie nie sposob nie dostrzec: Mistrzostwa Europy - 2018 odbyly się na stadionie przygotowanym na XI OLIMPIADE ( Berlin, 1-16.08.1936) na polecenie Kanclerza III Rzeszy, Adolfa HITLERA. Wowczas, podczas dekoracji zwyciezcow, Hitler poczatkowo nie podawal reki murzynom/Zydom i Cyganom a pozniej...wszystkim obcokrajowcom (!) Tym razem na trybunach zabraklo pani Kanlerz Niemiec , Angeli MERKEL, za to w barwach Niemiec widzielismy Ich "nowych obywateli o czarnej barwie skory"....
13.08.2018 gdzies między Polska a Francja
Krzysztof Pytel były wielokrotny Mistrz Polski w Szachach | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Sportowcy daja przyklad: "Jak zwyciezac mamy! | > W Berlinie lekkoatleci na Mistrzostwach Europy przypominali nam o zlotej epoce> "wunderteamu" (tak w latach piecdziesiatych ekipe polskich lekkoatletow nazywali niemieccy dziennikarze).Dwa lata temu Polacy wygrali klasyfikację medalową. Mówiono wówczas, że to lipa, ponieważ najlepsi odpuścili, by przygotowywać się do olimpiady. W tym roku nie było już olimpiady, a Polacy i tak przez większość zawodów byli liderami klasyfikacji. Dziękuję za komentarz!
|
|
 | | szachista (51 punktów) | Witam, dziekuje za tabelke! kibic z francji
|
|
3 na 3 | TyDraniu (6569 punktów) | > Mistrzostwa Europy - 2018 odbyly się na stadionie przygotowanym na XI OLIMPIADE ( Berlin, 1-16.08.1936) na polecenie Kanclerza III Rzeszy, Adolfa HITLERA. Wowczas, podczas dekoracji zwyciezcow, Hitler poczatkowo nie podawal reki murzynom/Zydom i Cyganom a pozniej...wszystkim obcokrajowcom (!)
Hitler pierwszego dnia igrzysk przyjaźnie pozdrowił czarnego Jesse Owensa (złoto na 100m) z loży honorowej i przekazał mu swoją fotografię. Tego samego dnia zgasiła Hitlera Marysia Kwaśniewska (brązowy medal w oszczepie). Faktem jest, że gdy Niemiec tracił szansę na złoto, natychmiast wychodził.
Po Powstaniu Warszawskim Maria Kwaśniewska wchodziła do niemieckiego obozu tranzytowego w Pruszkowie, pokazując swoje zdjęcie z Hitlerem i wyprowadzała stamtąd więźniów. I żaden strażnik nie śmiał jej powstrzymać.
>Tym razem na trybunach zabraklo pani Kanlerz Niemiec , Angeli MERKEL, za to w barwach Niemiec widzielismy Ich "nowych obywateli o czarnej barwie skory"....
Zabrzmiało, jakby był Pan tym faktem zakłopotany. Żeby poprawić Panu humor, powiem że Mateusz Przybyłko, reprezentant Niemiec i zdobywca złotego medalu w skoku wzwyż, jest białym Polakiem.
|
|
 | | szachista (51 punktów) | >> Mistrzostwa Europy - 2018 odbyly się na stadionie przygotowanym na XI OLIMPIADE ( Berlin, 1-16.08.1936) na polecenie Kanclerza III Rzeszy, Adolfa HITLERA. Wowczas, podczas dekoracji zwyciezcow, Hitler poczatkowo nie podawal reki murzynom/Zydom i Cyganom a pozniej...wszystkim obcokrajowcom (!) >Hitler pierwszego dnia igrzysk przyjaźnie pozdrowił czarnego Jesse Owensa (złoto na 100m) z loży honorowej i przekazał mu swoją fotografię. Tego samego dnia zgasiła Hitlera Marysia Kwaśniewska (brązowy medal w oszczepie). Faktem jest, że gdy Niemiec tracił szansę na złoto, natychmiast wychodził. >Po Powstaniu Warszawskim Maria Kwaśniewska wchodziła do niemieckiego obozu tranzytowego w Pruszkowie, pokazując swoje zdjęcie z Hitlerem i wyprowadzała stamtąd więźniów. I żaden strażnik nie śmiał jej powstrzymać. >>Tym razem na trybunach zabraklo pani Kanlerz Niemiec , Angeli MERKEL, za to w barwach Niemiec widzielismy Ich "nowych obywateli o czarnej barwie skory".... >Zabrzmiało, jakby był Pan tym faktem zakłopotany. Żeby poprawić Panu humor, powiem że Mateusz Przybyłko, reprezentant Niemiec i zdobywca złotego medalu w skoku wzwyż, jest białym Polakiem. > O Hitlerze "cos" Pan slyszal. Filmy publikowane we Francji sa obiektywniejsze i pokazuja jak faktycznie "bylo". Dodam, ze budowniczy wioski olimpijskiej (arcydzielo) zostal odsuniety 'za pochodzenie' i popelnil samobojstwo... kibic z francj
|
|
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Sportowcy dają przykład: "Jak zwyciężać mamy!" | My tutaj czytamy rzewne wspomnienia "szachisty", nawiązujące do wspaniałych zwycięstw na arenach sportowych świata, dając świadectwo naszej potęgi(?) czym sławimy Polskę w świecie (obym co wymienił piłkarzy, ale i tak rozsławili na mundialu Polskę, jako najsłabszą drużynę). Nie będę się dziwił, że były mistrz Polski w szachach nie wspomni o brydżu sportowym, gdzie tam dopiero Polska jest światową potęgą. Dziwne, że brydż to sport? Taki sam jak szachy. Tyle, robi się osobne olimpiady, mistrzostwa świata i kontynentów. Mamy kopalnię polskich talentów, a polskie systemy licytacyjne budzą wielkie zainteresowania w całej wschodniej części Europy. No dobra kończę, bo ktoś powie, że jestem zgryźliwym malkontentem. Poderwany zostałem pierwszym zdaniem wpisu Cytat:Sportowcy dają przykład: "JAK ZWYCIEZAC MAMY !" Zostałem poderwany, ale nie porwany. Taka widać niestety natura polska, że lepiej nam się świętuje i pamięta klęski, zwłaszcza narodowe. Nie wiem jaka mnie cholera nakłoniła by zajrzeć na portal Wp.pl. A tam chlaśnięcie w gębę na odlew. Co tam czytam? opinie.wp.(*)aca-do-armii-6283907641931393aPrzecierałem oczy ze zdumienia. Od razu stanęło mi zdanie przed oczami jakie wyczytałem u "szachisty". Skojarzenia automatyczne nastąpiły, wbrew nawet samemu sobie. Zwycięstwo to brzmi prawie jak wygrana bitwa na polu walki, choć to tylko sport. Aby te sport uprawiać i uczyć się pokojowo walczyć (poza MMA, które bym zlikwidował), kraj musi rozwijać się pokojowo, ale nie może być całkiem słaby i bezbronny militarnie. Musi umieć się bronić swych granic przed zakusami ewentualnych agresorów. I oto znów na arenę wypływa człowiek, który o wojskowości nie ma pojęcia, dyletant absolutny. Człowiek, który nie zbudował nic jak dotąd, a czego nie dotknął to rujnował. A "karierę" rozpoczął rozwalając WSI i ujawniając listę agentów polskiego kontrwywiadu wojskowego. Zdemaskował go nie żyjący już prof. Bogusław Wolniewicz (nie jestem pewien i przepraszam że go uśmierciłem). # wykop.pl/link/2811219/boguslaw-wolniewicz-co-sadzic-o-macierewiczu # www.fakt.p(*)z-ostro-o-macierewiczu/n9t6rjy# wps.neon24(*)z-coraz-grozniejszy-dla-polski# wiadomosci(*)oba-potrafia-6027391307661953aOtóż dowiaduję się, że człowiek ten wraca do wojska (tu UWAGA!) w celu dokonania audytu stanu armii polskiej(to jego nowe zadanie polecone przez Kaczyńskiego). Czyli jest oddelegowany do oceny samego siebie. Jak to widzicie moi drodzy? Były minister MON-u, otoczony doradcami typu (Janniger, Misiewicz), będzie miał opisać stan polskiej armii już jako nie minister? Zaraz, zaraz. Tak napisałem, bo mam taki news na portalu. Czy takie rzeczy dzieją się w innych państwach? Choćby ościennych? Nie. To się może stać tylko w Polsce. I teraz śmiać się czy płakać? Człowiek, który: #jak tylko mógł polską armię rozbrajał (pozrywane kontrakty np. na zakup helikopterów) nowych nie zaczął. #zdemolował sztab i dowództwo Armii WP. #Flota polska pływa na złomie, gdzie stosunkowo najlepszym (jedynym) okrętem podwodnym jest rosyjski okręt podwodny #dołował polski przemysł zbrojeniowy #w zamian tworzy WOT co przypomina raczej parodię wojska, a więcej oddziały bojówek (byłego SA), nie dbając o wojsko zawodowe, no gdzie te drony? #Duda leci na antypody by negocjować "zakup" dwóch korwet, które Australijczycy już chcieli je złomować na żyletki #nie wyszło nic z propozycją francuską na kupno okrętów podwodnych. #a najgorsza była operetka z tragedii narodowej jaką była katastrofa smoleńska. Do dziś jeszcze sprawa jego dochodzeń jest nie zamknięta i jako nie widać jej zakończenia, bo jak się domyślam Macierewicz nie ma żadnych dowodów na zamach. Mało miejsca do pisania i szkoda go na wyliczankę. Więc proszę mi pomóc zrozumieć w czym ten człowiek jest fachowcem? Co ten człowiek robił na tak poważnym stanowisku i co teraz ma robić? Czy to wyraz tej "dobrej zmiany"? Czy można domniemywać, że nie tylko Macierewicz ale i Kaczyński rzeczywiście mają coś z psychiką? Przepraszam, że napisałem to co się w tym dziale nie powinno znaleźć, ale tak mnie poniosło, że mimo nwoli.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | Wera (1540 punktów) | Coś kogoś trochę fantazja poniosła...
Miała matka syna, a chciała mieć córkę Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
|
|
|  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >Coś kogoś trochę fantazja poniosła... > Miała matka syna, a chciała mieć córkę >Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
No rzeczywiście. Wszystko co napisałem to krystalicznie czysta fantazja. Zejdź Ty na ziemię i rozejrzyj się dokładnie. Mało Tobie informacji? Podałem linki. To ja fantazjuję, czy Ty stosujesz stosowaną przez PiS technikę, jak nie ma argumentów co do tematu, to trzeba takiego deklasować około nie tematycznie np. cieknie mu z nosa jak je gorący rosół, a z matematyki w szkole podstawowej to on był orzeł tyle że nielot. Litości! No gdzie Ty widzisz fantazję?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| Duch Prawdy (14787 punktów) | > Krzysztof Pytel > były wielokrotny >Mistrz Polski w Szachach Co wpłynęło na decyzję, że od 1989 roku reprezentant Francji?
Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 2 na 2 | szachista (51 punktów) | >> Krzysztof Pytel >> były wielokrotny >>Mistrz Polski w Szachach >Co wpłynęło na decyzję, że od 1989 roku reprezentant Francji? >Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu... > ( Jedyną i ) Witam, Formalnie Francje reprezentuje od 1985 roku. Powody ? Nieustajaca "walka o swoje" z wladami/kierownictwem PZSZach....bedac Mistrzem Polski nie zostalem dopuszczony do naleznego mi udzialu w eliminacjach Mistrzostw Swiata. Jedyne co moglem to jezdzic po "openach" gdzie wygrywa sie forse (w znacznej czesci konfiksowana przez Ministerstwo Sportu). Tym samym jest sie pozbawionym mozliwosci rozwoju do ktorego konieczny i niezbedny jest kontakt/rywalizacja z najlepszymi a wiec gra w turniejach w...ZSRR. W mlodosci ten kierunek byl dla mnie zamkniety. Kierunek Francja zas przez rodzinne i towarzyskie uklady byl dla mnie otwarty: jeszcze w latach 60ych bywalem gosciem generala de Gaulla (!). Od roku 1963 regularnie publikowalem me analizy w "Europe Echecs". W 1989 roku zaproponowano mi (prezes J.C.L) dyrektoriat w FFE i zajecie sie rozwijaniem szachow wsrod kobiet. W tymze roku otrzymalem od dyrektora zasobow ludzkich firmy TOTAL- "szachowego kumpla" M.L. - oferte ...treningow szachowych dla...szefow naftowego giganta.
Tak przeszedlem od zawodnika, trenera, publicysty do roli...organizatora/dzialacza. Nadal jeszcze grywam , kilka razy w roku, w malych (slabych) turniejach.
kibic z francji
|
|
|  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | Polski grajdołek, nie wystarczy być wybitnym, żeby zwyciężać...
Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| Burnham (1149 punktów) | Remisik z Talem i Kasparowem, a nawet zwycięstwo nad Peterem Leko, gdzie mocno pionami został przyciśnięty. No całkiem nieźle się grało.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|