Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie każdy podbój jest korzystny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-09-2018 04:31The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Nie każdy podbój jest korzystny
Ocena 4 na 4
1. Rosja nie ma żadnych pretensji terytorialnych do Polski.
2. W Polsce nie ma licznej mniejszości rosyjskiej.
3. Rosja jest za słaba by okupować Polskę.
4. Atakując Polskę, Rosja ryzykowałby konflikt z NATO.
5. Polska nie wchodziła w skład ZSRR (więc motywacja w postaci odbudowy imperium odpada).
...

Można tak wymieniać długo. Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś podać mi chociaż jeden powód?

Obawy władz polskich mogę tłumaczyć:
a) socjotechniką (budowanie atmosfery zagrożenia, by społeczeństwo popierało rząd w niepopularnych decyzjach np. zwiększenia wydatków na armię)
d) czystą głupota

Trwają rozmowy nad "stałym" ulokowaniem wojsk amerykańskich w Polsce. Miałoby nas to kosztować 2mld złotych...

Głównie chodzi o tarczę antyrakietową. Więc obawiamy się ataku nuklearnego? Tak, po prostu? Absurd!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Miru (124 punktów)
Szwecja też nie ma mniejszości rosyjskiej, nigdy nie wchodziła w skład imperium, była neutralna w dwóch wojnach światowych a pada ofiarą rosyjskich prowokacji i zacieśnia współpracę z NATO i z USA. To samo Rumunia.
Przypadek?
Jan Rylew (3965 punktów)
>Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś podać mi chociaż jeden powód?
>Rosja nie ma żadnych pretensji terytorialnych do Polski.
Dzisiaj nie ma, ale co będzie w przyszłości nie wiemy. Jeśli Rosja opanuje politycznie Ukrainę to pretensje terytorialne mogą się pojawić ze strony Ukrainy.
Doprawdy, o wiele bliżej mi do pacyfizmu niż do militaryzmu, ale kwestia stosunku Rosja - Polska jest skomplikowana i nie ma prostych odpowiedzi.

>Rosja jest za słaba by okupować Polskę.
Mam to samo zdanie, ale Rosja może przysyłać Polsce "zielonych ludzików", sabotażystów, doradców dla totalnej opozycji żeby Polskę osłabić, obsadzić władzę. Dzisiaj się nie okupuje militarnie tylko politycznie.

>Atakując Polskę, Rosja ryzykowałby konflikt z NATO.
Nie tylko to jest istotne, dzisiaj agresja wojenna słusznie uważana jest za zbrodnię i jej autorzy są odpowiednio traktowani przez opinię publiczną świata. Dlatego Rosja nie prowadzi wojny z Ukrainą tylko niszczy ją i osłabia za pomocą działań "hybrydowych", rozłożonych w czasie.

>Polska nie wchodziła w skład ZSRR (więc motywacja w postaci odbudowy imperium odpada).
Polska nie była częścią ZSRR, ale była częścią rosyjskiej strefy wpływów. Dzisiaj nie ma wprawdzie już ZSRR, ale pozostały prawdopodobnie postsowieckie służby specjalne, których duch i metody zostały utrwalone i są kultywowane nadal. Putin jest żywym tego przykładem.

>Trwają rozmowy nad "stałym" ulokowaniem wojsk amerykańskich w Polsce. Miałoby nas to kosztować 2mld złotych...
Myślę że nawet i dolarów. Sam zadaję sobie pytanie czy Polska potrzebuje tak kosztownej ochrony. Część kosztów będzie się stopniowo zwracać jeśli Amerykanie pozostaną na dłużej.

>Głównie chodzi o tarczę antyrakietową. Więc obawiamy się ataku nuklearnego? Tak, po prostu? Absurd!
Absurdem byłoby to wtedy gdyby Rosja wycofała się z wyścigu zbrojeń i rozbroiła arsenał nuklearny.
Pytanie można odwrócić, czy Rosja obawiała się polskiej agresji na swoje terytorium z udziałem broni nuklearnej rozmieszczając swoje siły rakietowe w pobliżu ?
Wydaje się, że spodziewane koszty "zawdzięczają" rodacy w dużym stopniu Rosji.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś
>podać mi chociaż jeden powód?
Skolonizowanie Polski.

Cza być oszczędnym.
21-09-2018 10:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś
>>podać mi chociaż jeden powód?
>Skolonizowanie Polski.
Po co?

Słyszałem opinie że powinniśmy z Rosją skolonizować upadłą Ukrainę, Lwów wróciłby do "macierzy"? Po co? Są chętni umierać za Lwów? Wilno? zapewne są. Załóżmy że dzielimy Ukrainę z Rosjanami i co? Czy lepiej się poczuję, pojadę tam brać Ukraińców w niewole. Do dzisiaj mówią na nas Pany. (byli niewolnikami naszej szlachty)
Widziałem popularną audycje na YT, a tam mapa Polski w tle, z granicami przedwojennymi na wschodzie i współczesną zachodnią granicą.

Jak nie ma wrogów to się ich wymyśla, zapewne wyjaśniłby zjawisko socjolog
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś
>>>podać mi chociaż jeden powód?
>>Skolonizowanie Polski.
>Po co?
Dla zasobów.

>Jak nie ma wrogów to się ich wymyśla, zapewne wyjaśniłby zjawisko socjolog
Zapewne ten Twój zjawiskowy socjolog, jak nie ma wyjaśnienia, to je wymyśla.

Cza być oszczędnym.
21-09-2018 15:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś
>>>>podać mi chociaż jeden powód?
>>>Skolonizowanie Polski.
>>Po co?
>Dla zasobów.
kobiet? Pamiętasz tyle dziewczyny przy drogach z Rumuni za kilka zł? Po co miałbym napadac na Rumunie kiedy same tu przyjeżdżają.
Podobno z Ukrainy mamy 2 mln niewolników, po co na nich napadać?

>>Jak nie ma wrogów to się ich wymyśla, zapewne wyjaśniłby zjawisko socjolog
>Zapewne ten Twój zjawiskowy socjolog, jak nie ma wyjaśnienia, to je wymyśla.
Myśle sobie, że żydzi nie są mądrzejsi od swoich sąsiadów ale to poczucie, że wokoło wróg ich mocno jednoczy, stymuluje. I są mocarstwem

.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę? Mógłby ktoś
>>>>>podać mi chociaż jeden powód?
>>>>Skolonizowanie Polski.
>>>Po co?
>>Dla zasobów.
>kobiet?
Jeśli już, to ludzi.

>>>Jak nie ma wrogów to się ich wymyśla, zapewne wyjaśniłby zjawisko socjolog
>>Zapewne ten Twój zjawiskowy socjolog, jak nie ma wyjaśnienia, to je wymyśla.
>Myśle sobie, że żydzi nie są mądrzejsi od swoich sąsiadów ale to poczucie, że wokoło wróg ich mocno jednoczy, stymuluje.
A tych sąsiadów to już nie?

Cza być oszczędnym.
okragly (21676 punktów)

> Jaki interes miałaby Rosja w agresji militarnej na Polskę?
Żadnego. Mają ogromny kraj, a mało ludzi (często przeludnienie, brak surowców zmusza do agresji) maja bogactwa naturalne, ziemie rozdają za darmo, dla chętnych i nie są głupi.
Co prawda jest trochę zmilitaryzowany, ale gdzie im do USA

Mógłby ktoś
>podać mi chociaż jeden powód?
>Obawy władz polskich mogę tłumaczyć:
>a) socjotechniką (budowanie atmosfery zagrożenia, by społeczeństwo popierało rząd w niepopularnych
>decyzjach np. zwiększenia wydatków na armię)
-wróg jednoczy
-zauważ ile złego się tłumaczy np agenturą rosyjską
-Rosjanie mają inną religię, nasza wrogość ma podłoże religijne. Niemcy nam wyrządzili nieporównanie więcej szkód ale my nienawidzimy Rosjan
-politycy lubią wojsko, dodaje ono prestiżu, ważności ale oni nie płacą na nie tylko my.
.
21-09-2018 15:01 
 Ocena 2 na 2
fazimodo (251 punktów)
>Niemcy nam wyrządzili nieporównanie więcej szkód ale my nienawidzimy Rosjan.

Jakbyś znał historię tak od 1900 do 1989 to byś wiedział czemu nienawidzimy Rosjan, a nie Niemców.

Tak w skrócie:
1. Ziemie z zaboru rosyjskiego były przymusowo rusyfikowane, a ludność polska je zamieszkująca była gnębiona (podobnie jak Ukraińcy na kresach w Polsce byli gnębieni przez Polaków).
-Rosjanie twierdzą, że pod zaborem była sielanka i traktowali nas jak "braci słowian".

2. Po odzyskaniu niepodległości 1920r. Polska rozbiła niedożywioną i słabo uzbrojoną armię czerwoną, która była agresorem i której żołnierze umierali dzięki niekompetencji Rosyjskich dowódców.
-Jednak Rosja do dzisiaj twierdzi, że Polska eksterminowała Armię Czerwoną w obozach koncentraycjnych mimo, że to oni byli agresorami i to oni odpowiadali za to, że ich żołnierze byli niedożywieni i poumierali po przegranym napadzie na inne państwo.

3. 17 września 1939 to Rosja mimo paktu o nieagresji zaatakowała, po raz kolejny w przeciągu 20lat, 2RP razem z 3 Rzeszą zgodnie z tajnym paktem Ribbentrop-Mołotow.
-Rosja do tej pory twierdzi, że to nie był atak, ale "obrona ludności rosyjskiej na Wschodzie Polski"

4. Po wygranej wojnie dzięki sojuszu z Nazistami, Rosja eksterminuje inteligencję i oficerów WP bez żadnego sądu, strzałem w tył głowy i wrzucając zwłoki do rowu.
-Mimo, że jeden prezydent Rosji odtajnił dokumenty i potwierdził, że było to ludobójstwo to Rosja od czasów Putina do tej pory twierdzi, że polskich oficerów w Katyniu mordowali Niemcy.

5. Na okupowanych Polskich terenach Rosja ochoczo prowadzi eksterminację inteligencji, burżuazji i oficerów Polskich poprzez wywózki na Sybir lub po prostu mordowanie ich w lesie bez żadnych rozpraw sądowych.
-Do tej pory Rosja uważa, że nic takiego nie miało miejsca mimo niezbitych dowodów, które sami w latach 90' pokazali światu (vide Katyń).

6. Po wojnie jak już udało się Ruskim położyć łapy na Polsce dalej ochoczo kontynuują eksterminację inteligencji i elit Polskich. Oferują amnestię dla działączy AK i innych grup zbrojnych, a kiedy ci się poddają to albo ich mordują na miejscu, albo wywożą na Sybir.
-Rosja nadal twierdzi, że żołnierze AK to byli mordercy i im się należało. O tym, że obiecali amnestię i brak reperkusji za przynależność do polskich grup zbrojnych to już nie wspominają (zresztą to samo zrobili ze swoimi marynarzami przez 2WŚ, kiedy ci się zbuntowali).

7. Przez kolejne 50lat trzymają wojska Rosyjskie na terenie RP mimo, że jesteśmy teoretycznie sojusznikami i używają tych wojsk do kontrolowania tego co się dzieje w Polsce.
-Do tej pory Rosja twierdzi, że te wojska to była część układu na jaki Polska się dobrowolnie zgodziła, a nie aparat represji okupanta jakim Rosja była.

8. Do tej pory Rosja stęka jak tylko Polska stara się zabezpieczyć własne terytorium przed agresją ze wschodu, a to grożąc wojną (jak np. Ławrow), a to sankcjami. A to toczą wojnę na Ukrainie i też twierdzą, że to nie wojna.

A co w tym samym czasie mówią Niemcy odnośnie historii?
-przepraszają Polskę za 2WŚ. Przyznają, że to oni mordowali ludność cywilną. Posypują głowy popiołem i mimo, że nadal ważniejszy dla nich jest ich własny interes to nie udają, że to co robili podczas 2WŚ było sprawiedliwe lub, że to nie Niemcy dokonywali tych zbrodni anie nie grożą nam wojną(w te ostatnie 3 lata trochę się pozmieniało, bo i sankcjami niektórzy Niemcy nas straszą więc i nasza opinia o Niemcach zaczyna się psuć).

Więc jeżeli ktoś się dziwi, czemu dzisiaj Polacy wolą Niemców od Ruskich - to znaczy że jest po prostu niewyedukowany, albo ma własny cel w wybielaniu Ruskich.
21-09-2018 16:59 
 Ocena 2 na 4
okragly (21676 punktów)

>-Rosjanie twierdzą, że pod zaborem była sielanka i traktowali nas jak "braci słowian".
prawda. Jakość życia była 2x wyższa niż po odzyskaniu niepodległości
> 1920r. Polska rozbiła niedożywioną i słabo uzbrojoną armię czerwoną, która była agresorem i której żołnierze umierali dzięki niekompetencji Rosyjskich dowódców.
ale to my wszczęliśmy wojne, poszliśmy na Kijów, a może się mylę, pracuje na budowie


>-Rosja do tej pory twierdzi, że to nie był atak, ale "obrona ludności rosyjskiej na Wschodzie Polski"
Napadliśmy z Niemcami na Czechy?
Tam więcej było ruskich niż polaków. My tam byliśmy PANAMI, oni niewolnikami.

>4. Po wygranej wojnie dzięki sojuszu z Nazistami, Rosja eksterminuje inteligencję bez sądu, strzałem w tył głowy i wrzucając zwłoki do rowu.
Niemcy 10x więcej
>-Mimo, że jeden prezydent Rosji odtajnił dokumenty i potwierdził, że było to ludobójstwo to Rosja od czasów Putina do tej pory twierdzi, że polskich oficerów w Katyniu mordowali Niemcy.
Ja jestem potomkiem chłopa pańszczyźnianego, pańszczyzne znieśli Rosjanie wbrew woli PANÓW, i chwale ich za to. To było okrutne niewolnictwo, kiedy przeproszą, nas, polaków, chłopów, hamów polscy PANOWIE
>5. Na okupowanych Polskich terenach Rosja ochoczo prowadzi eksterminację inteligencji, burżuazji i oficerów Polskich poprzez wywózki na Sybir lub po prostu mordowanie ich w lesie bez żadnych rozpraw sądowych.
Niemcy wymordowali 10 X tyle (pracuje na budowie)
>6. Po wojnie jak już udało się Ruskim położyć łapy na Polsce dalej ochoczo kontynuują eksterminację elit
>-Rosja nadal twierdzi, że żołnierze AK to byli mordercy i im się należało.
wywołanie powstania warszawskiego to była największa tragedia, Czemu nie widzimy swoich błędów tylko rosyjskie? A może są gdzieś wyliczenia ilu zginęło od kogo?
>7. Przez 50lat trzymają wojska Rosyjskie na terenie RP mimo, że jesteśmy teoretycznie sojusznikami i używają tych wojsk do kontrolowania tego co się dzieje w Polsce.
w Niemczech są bazy wojsk USA, były protesty, nawet ofiary w ludziach.
>8. Do tej pory Rosja stęka jak tylko Polska stara się zabezpieczyć własne terytorium przed agresją ze wschodu, a to grożąc wojną (jak np. Ławrow), a to sankcjami. A to toczą wojnę na Ukrainie i też twierdzą, że to nie wojna.
Rosjanie nas wyzwolili, wyzwolili Europę, zginęło ich ogrom, powtarzam ogrom, gdyby nie wojna było by ich dzisiaj 2 x więcej. Gdyby nas nie wyzwolili bylibyśmy niewolnikami Niemiec(wiem że pod wpływem propagandy myślisz że to USA na wyzwoliła)
>A co mówią Niemcy ?
>-przepraszają Polskę za 2WŚ. Przyznają, że to oni mordowali ludność cywilną.
to prawda, gdyby nie Niemcy nie było by wojny, Katynia, Wołynia, powstania warszawskiego, ONI SĄ WSZYSTKIEMU WINNI
GDYBY NIE NIEMCY NIE BYŁO BY TYLE CIERPIENIA. Stalin nie chciał wojny, nie miał w planie napaść na nasz kraj tak jak my na Czechy.

>Więc jeżeli ktoś się dziwi, czemu dzisiaj Polacy wolą Niemców od Ruskich - to znaczy że jest po prostu niewyedukowany, albo ma własny cel w wybielaniu Ruskich.
pracuje na budowie i lubię Białorusinów, Ukraińców, Rosjan. Z nimi najchętniej napije się wódki. W ciągu ostatnich 20 lat (70 lat, wojna w Wietnamie, Koreii) 30 x więcej ludzi zgineło z rąk USA armii

.

fazimodo (251 punktów)
>prawda. Jakość życia była 2x wyższa niż po odzyskaniu niepodległości
Jakość życia kogo? Najlepsza jakość życia pod zaborami dla Polaków była w Austro-Węgrach.

>ale to my wszczęliśmy wojne, poszliśmy na Kijów, a może się mylę, pracuje na budowie
Do książek niedouczony kretynie. Albo przynajmniej publicznie się swoją niewiedzą nie chwal.

>Napadliśmy z Niemcami na Czechy?
Czechy zabrały nam Zaolzie w 1920 jak się biliśmy z Ruskimi, jak ich Niemcy anektowali to Polska zabrała to co oni wzięli nam wcześniej.

>Tam więcej było ruskich niż polaków. My tam byliśmy PANAMI, oni niewolnikami.
Takich Ruskich tam więcej było, że teraz nazywają się te Ruskie Ukraińcami, Białorusinami i Litwinami. Poczytaj książki do historii, które nie są pisane cyrylicą.

>Niemcy 10x więcej.
A to jakaś różnica? Niemcy przynajmniej nie udają dzisiaj, że tego nie robili. Ruskie kłamią w żywe oczy, że nigdy muchy nie skrzywdzili.

>Ja jestem potomkiem chłopa pańszczyźnianego, pańszczyzne znieśli Rosjanie wbrew woli PANÓW, i chwale ich za to. To było okrutne niewolnictwo, kiedy przeproszą, nas, polaków, chłopów, hamów polscy PANOWIE
Jesteś przede wszystkim niedouczonym idiotą, który chwali się swojąniewiedzą pisząc brednie jak powyżej. To jakie masz pochodzenie nie ma tu znaczenia.

>Niemcy wymordowali 10 X tyle (pracuje na budowie)
j/w. Jak ktoś kogoś zabije, to ja mogę komuś innemu dać po mordzie?

>wywołanie powstania warszawskiego to była największa tragedia, Czemu nie widzimy swoich błędów tylko rosyjskie? A może są gdzieś wyliczenia ilu zginęło od kogo?
Całą wojna trwałą od 1939 do 1944 - powstanie warszawskie to mały ułamek wojny. Zresztą powstanie to zupełnie inny temat od zbrodni Rosjan na Polakach.
Więc znowu - to, że ktoś kogoś gdzieś zamordował daje mi prawo do robienia tego samego? Bo tak widzę, że argumentujesz eksterminację ludności cywilnej przez Rosję.

>w Niemczech są bazy wojsk USA, były protesty, nawet ofiary w ludziach.
Niemcy (RFN) były pod okupacją USA po wojnie, a aktualnie sojusznikami USA. Polska była pod okupacją Rosji po wojnie, a aktualnie jesteśmy sojusznikami USA.

>to prawda, gdyby nie Niemcy nie było by wojny, Katynia, Wołynia, powstania warszawskiego, ONI SĄ WSZYSTKIEMU WINNI
I przepraszają za to. W przeciwieństwie do Ruskich, którzy umywają ręce od swoich zbrodni. M.in. wywołania wielkiego głodu na Ukrainie czy eksterminacji polskich oficerów w Katyniu. Temu też są Niemcy winni?

>GDYBY NIE NIEMCY NIE BYŁO BY TYLE CIERPIENIA. Stalin nie chciał wojny, nie miał w planie napaść na nasz kraj tak jak my na Czechy.
Stalin nie chciał wojny. Ja p*****le. Jesteś debilem.

>pracuje na budowie
To może pracuj na tej budowie i zajmij się pisaniem o tym jak dobrze rozrobić zaprawę, położyć zbrojenie czy projektowaniem budynków, a nie historią, o której gówno wiesz. Albo się dokształć zanim cokolwiek napiszesz.

>W ciągu ostatnich 20 lat (70 lat, wojna w Wietnamie, Koreii) 30 x więcej ludzi zgineło z rąk USA armii
Czy to, że USA wywołuje wojny daje przyzwolenie Ruskim na mordowanie cywili i udawanie, że tego nie robili?
21-09-2018 18:40 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>czemu nienawidzimy Rosjan,

Tylko głupiec nienawidzi kogoś za to, że urodził się w innym miejscu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
fazimodo (251 punktów)
odpowiadasz nie tej osobie co trzeba. kto inny wysnuł tę tezę.
Matix (5786 punktów)
2 mld dla Trumpka jest, ale dla pielęgniarek nie ma....

fakty.inte(*)ieniach-lekarskich,nId,2634763

"Głupi jak Niemiec"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365