 |
Afera KNF to wierzchołek góry lodowej. 500+ będzie warte 100 zł. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2018 10:25 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Afera KNF to wierzchołek góry lodowej. 500+ będzie warte 100 zł.
1 na 3 | Jak widać PIS katastrofalnie zapożycza państwo ogromnymi emisjami obligacji - kliknij link do grafiki: scontent-f(*)578a7fd45a5fb8795a&oe=5C6463EFStaje się jasne, że dalekosiężnym celem PIS (czyli trójki wzajemnie wspierającej się - Kościoła, Rydzyka i Kaczyńskiego) jest zawłaszczenie nawet mediów, banków i gospodarki. Jest to faktycznie dążenie do systemu ręcznego sterowania czym się da przez ekipę rządzącą czyli praktycznie do komunizmu lub faszyzmu (sic!). Staje się jasne, że dalekosiężnym celem PIS (czyli trójki wzajemnie wspierającej się - Kościoła, Rydzyka i Kaczyńskiego) jest zawłaszczenie nawet mediów, banków i gospodarki. Jest to faktycznie dążenie do systemu ręcznego sterowania czym się da przez ekipę rządzącą czyli praktycznie do komunizmu lub faszyzmu (sic!). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Ta wypowiedź jest bez sensu, bo gdzie związek wzrostu długu panstwa z zawlaszczeniem mediów przez Kaczyńskiego?
Wzrost zadluzenia państwa jest podstawowym mechanizmem rozpraszania kapitału w spółeczenstwie, bo dług państwa, którego nikt nigdy nie spłaci i który będzie wyłącznie rósł idzie na socjal po potrąceniu marży przez urzędników. Robol, który dostanie 500 jednostek od państwa nie wykona ponizajacej pracy za 500j u kapitalisty zatem siła nabywcza kapitalisty z kazdym dodrukiem pieniądza spada. I właśnie obniżenie siły nabywczej kapitalistów, osłabienie ich dominacji w spółeczenstwie leży u podstaw dodruku pieniądza. Bez tego mechanizmu rozpraszania kapitału kapitalista zameczylby robola na co robol zareagowałby agresja. Wzrost długu państwa w nieskończoność i państwowe rozdawnictwo pomaga stworzyć prawien punkt równowagi pomiędzy kapitalista i robiłem, w którym Ci nie niszcza się wzajemnie.
Jeśli liczysz na to, że Kaczyński przegra, następny władca cofnie 500+ i dzięki temu znajdziesz wreszcie sprzątaczke za 500, bo teraz nikt za tyle nie chce Ci sprzątać to prawdopodobnie przeliczysz się.
Nie ma tak, że Maxiu tylko przyjemności i robi co chce a inni po nim sprzątają, pozostawiając w domach własne dzieci bez opieki, bo Maxiu tak lubi.
Wiesz dlaczego świat się nie zawali od nadmiernego zadłużenia państwa? Bo ten dług to jedynie zapis liczbowy. Czyscisz dysk i długu nie ma.
|
|
 | 2 na 2 | klawik (759 punktów) |
>Wiesz dlaczego świat się nie zawali od nadmiernego zadłużenia państwa? Bo ten dług to jedynie zapis liczbowy. Czyscisz dysk i długu nie ma.
Już padał na tym forum argument, że dług publiczny to tylko zapis liczbowy. To nieprawda, świadczy o tym przykład Grecji a także Argentyny i Wenezueli. Spadku stopy życiowej społeczeństwa nie da się wyczyścić jak dysku a długi trzeba spłacać. Licznik Balcerowicza bije w zastraszającym tempie. Idziemy na czołówkę z drzewem i nawet nie hamujemy.
|
|
|  | 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Bo jak Ci się rozpada system organizacji społeczeństwa i społeczeństwo przestaje działać prawidłowo to zęby w tynk.
Oczywiście, że nie można skasować dysku nie mając alternatywnej organizacji społeczeństwa, bo Ci następnego dnia nikt do pracy nie pójdzie.
We współczesnym modelu kapitalizmu dług jest wyłącznym źródłem pieniądza. Wszelki pieniądz, z wykluczeniem bitcoina kreowany jest poprzez powstanie długu. Gdyby wszyscy splacili wszystkie długi to na rynku nie zostalby nawet 1 PLN.
Ograniczanie zadłużenia może być dla goapodarki tak samo zabójcze jak nadmierne zadłużenie
Twierdzenie, że 500+ prowadzi nas w przepaść wobec niemieckiego socjalu jest zwykłym absurdem. Bzdura totalna.
Wiesz jakie widzę największe zagrożenia w ograniczaniu zadłużenia państwa? Społeczeństwo się tak podzieli, tak wzajemnie znienawidzi i tak ze sobą wzajemnie będzie walczyć, że przestanie wytwarzac i zaspokajać własne potrzeby. I komu to się opłaci?
We współczesnym modelu kapitalizmu socjal oparty na zadłużeniu państwa i na podatkach jest absolutnie konieczny aby nie doszło do wojny domowej. Bez tego socjalu państwo się wali.
|
|
| |  | 1 na 1 | klawik (759 punktów) |
>Wiesz jakie widzę największe zagrożenia w ograniczaniu zadłużenia państwa? Społeczeństwo się tak podzieli, tak wzajemnie znienawidzi i tak ze sobą wzajemnie będzie walczyć, że przestanie wytwarzac i zaspokajać własne potrzeby. I komu to się opłaci?
A wiesz jakie ja widzę największe zagrozenie ? Społeczeństwo będzie wytwarzać dobra, z których nie będzie mogło korzystać bo zabiorą je wierzyciele.
|
|
| | |  | 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | To dlaczego nie podejmiemy dyskusji o systemie kreacji i emisji pieniądza ale zawsze o wysokości długu?
Skoro jak podkreślasz sektor finansowy to pasożyt na tkance społeczeństwa to dlaczego nie wolno podważyć wadliwego systemu finansowego a jedynie potrzeba podjąć działania w jego wadliwych ramach?
Dziękujemy Bogu za bitcoina i jego rozproszony, zabezpieczony kryptograficznie łańcuch bloków.
Pierwszy antybiotyk na tę paskudna chorobę.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | klawik (759 punktów) | >To dlaczego nie podejmiemy dyskusji o systemie kreacji i emisji pieniądza ale zawsze o wysokości długu?
A co to zmieni, że sobie tu podyskutujemy? Jest jak jest i nie chrzań głupot o długu, który jest tylko komputerowym zapisem bo nie jest. Dług jest długiem a długi trzeba spłacać.
|
|
| | | | |  | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Powszechne zwątpienie w uniwersalną sprawiedliwosc bieżących systemow pieniężnych opartych na kreacji długów przez banki centralne może wiele zmienić.
Zacznę, dla przykładu, świadczyć usługi budowlane albo transportowe wyłącznie za BTC, ETH, LTE itp. ale za PLN czy EUR niczego nie wyswiadcze i przyjdzie do mnie urzędnik i stwierdzi, że muszę za PLN, że muszę wszelka sprzedaż w PLN ewidencjoniwac, że muszę wszystkie oszczędności w PLN w jednym, ze wskazanych prywatnych banków zdeponowac, że muszę mu wyciąg wszystkich transakcji i wyciąg wszelkich depozytów przestawić, żeby mnie opodatkować i że jeśli tego wszystkiego nie zrobię to straszliwie mnie ukarze.
Jeśli dzięki naszym dyskusjom zwątpienie w bieżące systemy pieniężne będzie poważne to powiem mu - zjezdzaj dziadu.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | klawik (759 punktów) | No tak, zgadzam się z Tobą, ale jakieś recepty na ten stan rzeczy? To, że system jest chujowy to wiemy, ale jak temu zaradzić? Dyskusje na racjonaliście.pl nic nie zmienią.
|
|
| | | | | | |  | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Dyskusja zawsze ma kiedyś i gdzieś swój początek.
Zaproponowałem nawet alternatywny model, kreacji i emisji pieniądza bezodsetkowego, który chętnie powtórzę.
1. Tworzymy powszechną i jawną księgę kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie na wzór łańcucha bloków bitcoina, która zwiera wszelkie świadectwa własności i w tym opis rozkładu środków pieniężnych. 2. Wprowadzamy własność czynności wytwórczych w miejsce wszelkich praw własności niematerialnej i świadectwa własności czynności wpisujemy do księgi kapitału. 3. Zastępujemy wszelkie podatki i opłaty państwowe jednym podatkiem od własności określanym jawnie w demokracji bezpośredniej i przelewanym w zasadniczej części bezpośrednio pomiędzy majątkami właścicieli i majątkami pracowników najemnych. 4. Określamy wzajemnie wartość posiadanych świadectw własności dla celów podatkowych ale także na potrzeby kreacji pieniądza w ten sposób, że wzajemnie wyceniamy swoje świadectwa własności. Każde świadectwo wpisane do księgi kapitału podlega wycenie przez wszystkich użytkowników księgi. Każdy może wycenić cudze świadectwo do wysokości posiadanych środków pieniężnych. Każda wycena świadectwa jest obowiązującą ofertą jego nabycia, którą właściciel może zaakceptować w dowolnym momencie i wówczas następuje automatyczny przepływ świadectwa własności i środków pieniężnych pomiędzy majątkami. 5. Średnia wycena świadectwa własności określa jego wartość i stanowi podstawę opodatkowania własności podatkiem pobieranym automatycznie z portfela właściciela w dziennym cyklu. 6. Wartość własności stanowi także podstawę automatycznego debetu jaki uzyskuje właściciel w tempie 1/10 przepływów pieniężnych do wysokości wartości własności. 7. W moim modelu gospodarczym występuje 2-poziomowa kreacja pieniądza. Pierwotna - 8 jednostek za każdego nowego użytkownika w systemie, które uzyskuje nowy członek po przystąpieniu i wtórna - pod postacią automatycznego debetu udzielanego każdemu właścicielowi do wartości jawnej i opodatkowanej własności. 8. Obok automatycznego debetu, w księdze kapitału funkcjonuje równie automatyczny limit oszczędności pieniężnych, który pierwotnie wynosi 400 jednostek ale wzrasta wraz ze wzrostem wartości posiadanej jawnie i opodatkowanej własności identycznie ze wzrostem debetu. 9. Podatek od własności pobierany automatycznie z konta właściciela pobierany jest także z przyznanego debetu. W razie wyczerpania debetu i braku środków na pokrycie podatku następuje automatyczny przelew świadectwa własności i środków pieniężnych wg najwyższej wyceny świadectwa. 10. Wraz z utratą świadectwa własności następuje automatyczna redukcja debetu i limitu oszczędności pieniężnych w tempie 1/10 przepływów pieniężnych. 11. Wszystkie świadectwa własności zapisane w księdze kapitału podlegają wzajemnej wycenie i opodatkowaniu za wyjątkiem środków pieniężnych. Chodzi mi przy tym o rodzime dla księgi środki pieniężne a nie obce. Obce środki pieniężne jak pozostałe świadectwa własności podlegają wzajemnej wycenie i opodatkowaniu.
To tak pokrótce, bez wchodzenia w szczegóły.
Proponowałem tu nawet, żeby testować taki model w specjalnej strefie ekonomicznej, żeby eksperymentować z alternatywnymi modelami i szukać rozwiązań efektywniejszych gospodarczo ale w odpowiedzi zalało mnie tsunami hejtu. Dziadostwo uznaje, że specjalne strefy ekonomiczne wolno tworzyć tylko w formie oazy podatkowej dla zachodnich koncernów, żeby zdeptały rodzimy biznes. Jakakolwiek inicjatywa, która mogłaby człowieka rozwinąć, usamodzielnić, udoskonalić, uniezależnić ich brzydzi. Dziadostwo wierzy, że wszelkie idee mogą pochodzić jedynie od innych, bo sami jesteśmy niewiele warci.
|
|
| | | | |  | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | >nie chrzań głupot o długu, który jest tylko komputerowym zapisem bo nie jest. Dług jest długiem a długi trzeba spłacać.
Za rozkładem liczbowym powiązanym z tożsamością ludzi stoi nasz emocjonalny stosunek do innych ludzi zalezny od wielkosci przyporzadkowanej liczby. Ci z dużymi liczbami są istotni, nadrzędni, Ci z niskimi liczbami nieważni, podrzędni.
Kapital to inaczej hierarchia.
Pod stwierdzeniem "długi trzeba spłacać" zawiera się stwierdzenie - ludziom o przyporzadkowanych wielkich liczbach należy ulec, poddać się ich woli.
Kapitalizm to po prostu rozwinięty system hierarchii osobników, ten sam dokładnie, który występuje u innych gatunków społecznych.
|
|
 | 3 na 3 | Kulmin (4007 punktów) | >Wiesz dlaczego świat się nie zawali od nadmiernego zadłużenia państwa? Bo ten dług to jedynie zapis liczbowy. Czyscisz dysk i długu nie ma.
No i co - wyczyścisz swój dysk, ale nie dysk chińskich inwestorów którzy włożyli tu miliardy i mają dokumenty z pieczątkami Polskiego Skarbu Państwa. Dług publiczny to powinność państwa wobec posiadaczy obligacji skarbu państwa. Gdyby dług był tylko cyferkami to nikt by nie skupował obligacji, ani nikt by ich nie produkował. Wreszcie gdyby dług publiczny był tylko cyferkami ktore można skasować, to by w ogóle nie istniał, bo nie byłoby popytu na coś co nie ma realnej wartości.
Zrozum to w końcu. Jak panstwo Polskie stanie sie niewypłacalne i nie bedzie juz dluzej w stanie zaciągać nowych dlugów by spłacać stare, to wszystko się posypie. Nikt nie bedzie tu inwestować, akcje firm giełdy Warszawskiej polecą na łeb i szyje, waluta upadnie, instytucje nie beda w stanie płacić pracownikom. Chaos i paraliż. Po czym wejdzie tu zagranicza finansjera i przejmie długi, co bedzie sie wiązało z utratą suwerenności.
To oczywiście skrajność, ale mozliwy scenariusz.
|
|
|  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > Zrozum to w końcu.> Jak panstwo Polskie stanie sie niewypłacalne i nie bedzie juz dluzej w stanie zaciągać nowych dlugów by spłacać stare, to wszystko się posypie. Nikt nie bedzie tu inwestować, akcje firm giełdy Warszawskiej polecą na łeb i szyje, waluta upadnie, instytucje nie beda w stanie płacić pracownikom. Chaos i paraliż.Zacznie się aresztem statków, samolotów, zagranicznych lokat i własności kraju... Drobner, niezadłużony...
Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| |  | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Jak Drobner niezadluzony? A państwowego długu nie liczysz? Raczej Drobner tonący w długach.
|
|
| pawel_wr (4297 punktów) | Pisiory-malwersory, pisiaki-przekręciaki, pisiarze-kanciarze, pisowcy-kaenefowcy
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
 | Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Problem jest głębszej natury Otóż wszyscy jesteśmy złodziejami, klamcami, oszustami jeśli tylko mamy ku temu okazję.
Wyjściem jest budowanie systemu, w którym nie można oszukać i ukrasc nawet wtedy gdy się tego bardzo pragnie.
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | Okazało się, że na całym świecie średnio jest tak, że osoby prywatne, firmy i państwa są zadłużone na trzyletni PKB!
Jakiś incydent, zatarg, plotka i mamy koniec koniunktury i kryzys że ludzie trawę jedzą i umierają.
Norwegia oszczędza na taki wypadek a PIS rozdaje co się (i przekupuje duchowieństwo).
PIS to największy szkodnik za sprawą amoralnego zawziętego starca co nie ma zielonego pojęcia o ekonomii i nie dba o przyszłość Polski.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|