Racjonalista - Strona głównaDo treści
Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2018 15:37finerbijk (17282 punktów)Potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże
Ocena 1 na 1
KK w Polszcze stuknął o dno i się od niego (nie)odbił:
"Metropolita warszawski odprawił mszę św. w intencji dziękczynnej za zakończoną prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz." warszawa.w(*)rd-nycz-dziekowal-bogu-za.html (póki nie obowiązuje ACTA 2)
Potrzebny jakiś komentarz?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

R.Brzeziński robbo (-281 punktów)
>KK w Polszcze stuknął o dno i się od niego (nie)odbił:
>"Metropolita warszawski odprawił mszę św. w intencji dziękczynnej za zakończoną prezydenturę Hanny
>Gronkiewicz-Waltz."
>warszawa.w(*)rd-nycz-dziekowal-bogu-za.html
>(póki nie obowiązuje ACTA 2)
>Potrzebny jakiś komentarz?
To wtrącanie się duchownych katolicyzmu do polityki wywoływało zawsze kontrowersje.
Zawsze też pojawiali się zdecydowani przeciwnicy mieszania "religii z polityka".
Do tych należał m.in Robert Browne.
Pewne jest,że duchowieństwo w naszym kraju z jednej strony posiada wielką miarę wpływu na polityków.Z drugiej jest przez tych ostatnich na różna sposoby wykorzystywane,jak i sam wykorzystuje swoje wpływy.
To wszystko działa na dwie strony.
Wykorzystani ,to znaczy pomagający politykom duchowni,wielokrotnie oczekują rewanżu,ewentualnie spotykają się z wdzięcznością.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Potrzebny jakiś komentarz?<<

He, he. Nycz dziękuje swemu bóstwu za uwolnienie od Gronkowca. Ale jaja.
01-12-2018 11:46 
 Ocena 1 na 1
R.Brzeziński robbo (-281 punktów)

W tym przypadku idzie o mieszanie sacrum z profanum,tam,gdzie nie powinno to mieć miejsca.
Pewnie nie powinno mieć w ogóle miejsca.
Wymownym przeciwieństwem tego jest "zadruga".
I ta ma jednak swoje plusy i minusy.
Przeciwstawiająca się podkreślaniu znaczenia katolicyzmu w rozwój naszego państwa,wykazuje jego uwstecznianie tego rozwoju.
Niemniej sama jest namiastką tego,przeciw czemu występuje.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365