Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kradzież depozytów przez rząd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
16-03-2013 23:07Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Kradzież depozytów przez rząd
Ocena 17 na 17
Wyobraźcie sobie, że prowadzicie mały biznes, gdzie ledwie wypracowujecie zysk a może i ponosicie straty licząc na zysk w przyszłości. Pożyczyliście 200 000 zł na zakup nowej maszyny i te pieniądze leżą na koncie, kiedy załatwiacie zakup. Nagle dziś rano wymierzono podatek 20 000 zł i tyle zostało ściągnięte z konta. Takie coś przydarzyło się dziś obywatelom Cypru.
To państwo nie leży w Afryce, ani nie jest byłą republiką ZSRR. Takie rzeczy dzieją się w Uniii Europejskiej. Dziś rano wprowadzono bez ostrzeżenia podatek dla ciułaczy.

www.rp.pl/(*)nkomaty--Wladze--Za-pozno.html

Jest to całkowita kompromitacja rządu Cypru oraz samej Unii Europejskiej. Trudno przewidzieć długoterminowe skutki tego zdarzenia. Myślę, że w dłuższym terminie odbędą się niewyobrażalne transfery kapitału z UE do innych państw. Każdy kto zna się na ekonomii wie jakie są skutki odpływu kapitału...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)

>długoterminowe skutki tego zdarzenia. Myślę, że w dłuższym terminie odbędą się niewyobrażalne
>transfery kapitału z UE do innych państw. Każdy kto zna się na ekonomii wie jakie są skutki odpływu
>kapitału...

To bardzo słuszna wskazówka dla tych wszystkich, którzy mają co transferować. Ale przypuszczam, że co mądrzejsi już to wiedzą. A ci, co łudzili się, że pieniądze w UE biorą się z cudownego rozmnożenia, teraz się otrząsną.
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Cypryjczycy przynajmniej wiedzą że im coś zabrano. Ciekawszym przykładem jest dodruk pieniędzy napędzający inflacje, inflacja to też podatek tyle że ściągany od wszystkich po równo, bez względu na to, czy ma się pieniądze w banku czy w skarpecie. Ot po prostu oszczędności tracą wartość bo ktoś dodrukował za dużo papieru...
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
>Cypryjczycy przynajmniej wiedzą że im coś zabrano...

Panie Szanowny, a na co im taka wiedza? Ja już wolę nic nie wiedzieć, niż wiedzieć to, co dziś wie jakiś Cypryjczyk do samego sedna. Ja wolę być ślepy, głuchy i imbecyl niż wiedzieć takie rzeczy!

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
18-03-2013 00:37 
 Ocena 1 na 1
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
>>Cypryjczycy przynajmniej wiedzą że im coś zabrano...
>Panie Szanowny, a na co im taka wiedza? Ja już wolę nic nie wiedzieć, niż wiedzieć to, co dziś wie jakiś Cypryjczyk do samego sedna. Ja wolę być ślepy, głuchy i imbecyl niż wiedzieć takie rzeczy!

Z całym szacunkiem ale 10% czy 7% to są grosze. W czasie hiperinflacji równowartość domu w dobrej dzielnicy tak traci na wartości w krótkim czasie że na trumnę dla okradzionego nawet nie wystarczy...
Tak czy inaczej ja wole wiedzieć kto i po co zabiera moje pieniądze. Cypr to raj podatkowy w którym mafia i międzynarodowi spekulanci trzymali kasę. Czy to ich tak ci żal? Kto ma spłacać Cypryjskie długi? Cypryjczycy i spekulanci co trzymali tam kasę by uniknąć uczciwego płacenia podatków np. w Polsce, czy może podatnicy z reszty Europy którzy byli przez lata robieni w bambuko. Jak dla mnie powinno się obciąć większy procent tych depozytów.
18-03-2013 14:32 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Z całym szacunkiem ale 10% czy 7% to są grosze.

Co racja, to racja. W końcu, czy to moje miliardy?
(W zasadzie to się nawet cieszę, że porządnie ogolą kilku bogaczy).

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Grzegorz (2117 punktów)
>Jest to całkowita kompromitacja rządu Cypru oraz samej Unii Europejskiej. Trudno przewidzieć
>długoterminowe skutki tego zdarzenia. Myślę, że w dłuższym terminie odbędą się niewyobrażalne
>transfery kapitału z UE do innych państw. Każdy kto zna się na ekonomii wie jakie są skutki odpływu
>kapitału...

Jak dla mnie to nawet nie kompromitacja to zwykła, ordynarna, pospolita kradzież, aż się wierzyć nie chce

Cóż przynajmniej sprawcy są znani tyle że pewnie immunitety mają

O konsekwencjach takich ruchów to aż strach pomyśleć.

Pozdrawiam
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

To z pewnością radosna informacja dla wszystkich Polaków, którzy trzymali pieniądze w cypryjskich bankach. Mogą przyczynić się do wyciągnięcia swoich cypryjskich przyjaciół z kryzysu zadłużenia. Chwała Wam, Polacy!
Skoro - jak mawiają - bliższa koszula ciału, to warto zapytać, jaka jest szansa zastosowania tego rodzaju postępowych rozwiązań również w Polsce?

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 09:50 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)
>To z pewnością radosna informacja dla wszystkich Polaków, którzy trzymali pieniądze w cypryjskich bankach. Mogą przyczynić się do wyciągnięcia swoich cypryjskich przyjaciół z kryzysu zadłużenia. Chwała Wam, Polacy!
Najwięcej pieniędzy na kontach Cypryjskich banków maja Rosjanie i to najczęściej nielegalnych. UE nie będzie wspierała rosyjskich mafioso naszymi pieniędzmi punkt.
17-03-2013 10:43 
 Ocena 2 na 2
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Najwięcej pieniędzy na kontach Cypryjskich banków maja Rosjanie...

Rosjanie to prawdziwi chrześcijanie. Na pewno wielce się radują tym, że mają okazję podzielić się swoim mieniem z cypryjskimi przyjaciółmi w potrzebie.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 08:40
 Ocena 10 na 10
Borys Swoboda (1408 punktów)
Panu brakuje, Pan zabiera.

Heh, przynajmniej w końcu robią to bardziej otwarcie. Ad hoc, jak prawdziwy złodziej, bez wcześniejszego wciskania kitu, i fanfarów z okazji ustanowienia jakiegoś zbawiennego dla ludu pracującego UE paktu-sraktu.

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."

Alexis de Tocqueville
17-03-2013 10:31 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

> "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Dlatego też jeszcze raz pytam, jakie są szanse na wprowadzenie podobnych, postępowych i liberalnych rozwiązań w Polsce?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 11:55 
 Ocena 3 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>> "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de TocquevilleDlatego też jeszcze raz pytam, jakie są szanse na wprowadzenie podobnych, postępowych i liberalnych rozwiązań w Polsce?

Spore. Zanim zaczną kraść pieniądze z banków będą zastosowane inne formy dodatkowego opodatkowania: podatek katastralny, od nieruchomości nieużywanych, od działek, telewizora, drogowy itp. Każdy obywatel, niemowlę i emeryt ma do spłacenia prawie 30 tysięcy zł. Dług rośnie. Zarabiamy na odsetki, a nie na spłatę.
17-03-2013 13:59 
 Ocena 5 na 5
Grzegorz (2117 punktów)
>Spore. Zanim zaczną kraść pieniądze z banków będą zastosowane inne formy dodatkowego opodatkowania: podatek katastralny....

To jest kompletny obłęd i pewnie go wprowadzą bo w krajach unijnych i owszem coś takiego działa. Ten konkretny podatek jest wyjątkowo perfidnym pomysłem. O ile dzisiejszy podatek od nieruchomości da się jakoś od biedy uzasadnić np . kosztami prowadzenia polityki zagospodarowania przestrzennego (co by nie mówić istnienie MPZP przeważnie ułatwia życie i zmniejsza widzimisię urzędników) o tyle ściąganie podatku naliczanego od wartości nieruchomości jest totalnym absurdem, a to że inni ludzie w Europie dali się na to naciągnąć to już jakby problem tych ludzi. Ostatnio widziałem belgijskie rozliczenia podatkowe ci biedni ludzie dali sobie wmówić że istnieje coś takiego jak "dochód katastralny" wynikający z faktu bycia właścicielem nieruchomości (kadastraal inkomen). Nie uwierzył bym gdybym na własne oczy nie zobaczył. Nie wiem czemu ale właśnie kataster jakoś szczególnie podnosi mi ciśnienie - może dlatego, że na ogół kupujemy nieruchomości za kasę już opodatkowaną a sam fakt jej (nieruchomości) posiadania nie daje nam przecież ŻADNYCH przychodów (tak jak np. lokaty które przynajmniej faktycznie generują jakiś przychód na koncie więc i te grosze postanowiono opodatkować).

To nie znaczy że reszta pomysłów jest lepsze po prostu ten mnie najbardziej wkurza. Szczególnie że nawet na najdalszym horyzoncie nie widać najmniejszych nawet perspektyw obniżki podatków. Z reszta jak ma do niej dojść skoro staramy się utrzymywać przy życiu piramidę finansową:
centrumobs(*)cie-ze-jestescie-ubezpieczeni/

Pozdrawiam
17-03-2013 14:02 
 Ocena 3 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Jakie konserwy kupować na wypadek rewolucji? Rybne czy mięsne?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 14:11 
 Ocena 4 na 4
Grzegorz (2117 punktów)
>Jakie konserwy kupować na wypadek rewolucji? Rybne czy mięsne?


Wszystkie jak lecą i nie zapomnij o makaronie i mące (ja w każdym razie zacznę chyba robić miejsce w piwnicy, a może jakie dodatkowy wykop zrobię).

Pozdrawiam
17-03-2013 14:14 
 Ocena 4 na 4
Satyr (4285 punktów)

>Wszystkie jak lecą i nie zapomnij o makaronie i mące (ja w każdym razie zacznę chyba robić miejsce w piwnicy, a może jakie dodatkowy wykop zrobię).

Radziłbym się tym publicznie nie chwalić, bo nici będą z zapasów
17-03-2013 14:24 
 Ocena 8 na 8
Grzegorz (2117 punktów)
>Radziłbym się tym publicznie nie chwalić, bo nici będą z zapasów

Racja, racja - odwołuję co napisałem (proszę nie czytać)

BTW - pewnie pamiętacie jak się ludzie śmiali z p. J.Kaczyńskiego że nie ma konta w banku ........... prorok

Pozdrawiam
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>>Radziłbym się tym publicznie nie chwalić, bo nici będą z zapasów
>Racja, racja - odwołuję co napisałem (proszę nie czytać)
>BTW - pewnie pamiętacie jak się ludzie śmiali z p. J.Kaczyńskiego że nie ma konta w banku ........... prorok

Hehehehe dobre. A serio, ja miałem i nadal odrobinę mam dołek finansowy. Mam jednak jakąś skromną lokatę i jakby ktoś mnie na niej skasował ponad 6% to bym się wściekł.
Swoją drogą mistrzowskie zagranie ze strony UE - zniszczyła ideę Cypru jako raju podatkowego

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
17-03-2013 16:30 
 Ocena 3 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Wszystkie jak lecą i nie zapomnij o makaronie i mące (...)

A szczaw?

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 17:51 
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (2117 punktów)
>>Wszystkie jak lecą i nie zapomnij o makaronie i mące (...)
>A szczaw?

Kurcze, myślisz że rewolucjoniści wyżrą cały?
Słabo się przechowuje takie liście, już lepiej przetwory z mirabelek

Pozdrawiam
17-03-2013 16:20 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

W zasadzie to każdy podatek, wymyślony przez jakiegoś zbzikowanego ministra finansów, da się zracjonalizować (w sensie psychologicznym).
Podatek od majtek - zachęca obywateli do szanowania odzieży, podatek od pierdzenia - mniej metanu w atmosferze, podatek od siadania w kuckach - dbanie o publiczną moralność, do tego podatek od deszczu, dżumy, mrówek faraonek, gruźlicy i kaloszy - wszystko to da się jakoś uzasadnić. Tylko po co ta cała twórczość, skoro tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę i żeby bilans wyszedł na zero?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 19:08 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
> wszystko to da się jakoś uzasadnić. Tylko po co ta cała twórczość, skoro tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę i żeby bilans wyszedł na zero?

Żeby miał wyjść na zero, to nie potrzeba tylu komplikacji. Sprawa w tym, że ma wyjść na naszą korzyść (mam na myśli aparat władzy...). A definicja korzyści jest b. szerokim pojęciem, szczególnie, jak to nie ja płacę (tak myślą sobie "twórcy podatkowi"...)
21-03-2013 14:04 
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)
>To nie znaczy że reszta pomysłów jest lepsze po prostu ten mnie najbardziej wkurza.

Podatek katastralny ma po prostu na celu ograniczenie dziedzicznej kumulacji kapitału i tworzenia "majątków rodowych". Taki anty-arystokratyczny patent

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Satyr (4285 punktów)
To nie pierwszy wybryk biurokratów z UE.

Pewnie niewielu z użytkowników wie, ale pomoc finansowa dla Grecji jest nielegalna. To dlatego wprowadzono dodatkowy ustęp do art. 136 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej:
www.lex-po(*)kcjonowaniu-unii-europejskiej/

Obecnie pomoc oparta jest na art. 122 ust.2 tego Traktatu, który to artykuł mówi o przyznawaniu pomocy w przypadku okoliczności pozostających "poza kontrolą" państwa, które ma kłopoty. Jest jasne, że zadłużanie się na potęgę i fałszowanie statystyk nie jest "poza kontrolą."

Nie jest to specjalnie dziwne biorąc pod uwagę fakt, że ludzie którzy stoją na czele Unii Europejskiej mają komunistyczne sentymenty, a często również i przeszłość.

Dla nich tradycyjne zasady prawne nie znaczą zbyt wiele. Zasada pewności prawa, jak widać, nie cieszy się ich szacunkiem. Rak etatyzmu i władzy państwa nad człowiekiem powoli pokazuje swoje brzydkie oblicze. Przyjemne pokazywał dopóki była jeszcze jakaś forsa do rozdania.

Obecna sytuacja wpisuje się w ten właśnie model niszczenia europejskiej kultury prawnej. Jest ironią, że ludzi, którzy Europejczykami są w najpełniejszym stopniu, i zażarcie bronią europejskich wartości nazywa się w mediach "eurosceptykami."

Soczysty komentarz do "cypryjskiej" sprawy: www.blog.g(*)index.php?subcontent=1&id=1212
17-03-2013 16:25 
 Ocena 5 na 5
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>To nie pierwszy wybryk biurokratów z UE.
>Pewnie niewielu z użytkowników wie, ale pomoc finansowa dla Grecji jest nielegalna. To dlatego wprowadzono

Wydaje mi się, że nie istnieje coś takiego jak nielegalność czegokolwiek, co robią rządy lub prezydenci. Prezydent USA musi mieć zgodę Kongresu na rozpoczęcie wojny, ale ostatnich kilka wojen zostało przeprowadzonych pod nazwą "misji pokojowych", które zgody nie wymagają. Kongres USA musi wprowadzać automatyczne cięcia (fiscal cliff), ale może równie dobrze ten system głosowaniem wyłączyć. Nasi politycy muszą się pilnować, aby nie przekroczyć stosunku zadłużenia do PKB, ale uprawiając kreatywną księgowość omijają ten przepis. Nie ma żadnych świętości i nawet tak podstawowe prawo cywilizowanej części świata, jak prawo własności jest rażąco łamane.

Dla ostrożnych mogę polecić następującą zasadę: jak rząd mówi, że jakiegoś podatku nie będzie, to na pewno wkrótce będzie wprowadzony. U nas mówi się, że nie będzie katastralnego, a tymczasem miliony Polaków ma już "własne" nieruchomości na 30-letni kredyt...
hazy (354 punktów)
(zablokowany)
Dożyliśmy czasów gdzie pieniądze lepiej jest trzymać w skarpecie albo pod materacem niż w banku. No chyba, że niedługo będzie to przestępstwem przeciw państwu to wtedy to już najlepiej wyjechać do Azji.
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
>Dożyliśmy czasów gdzie pieniądze lepiej jest trzymać w skarpecie albo pod materacem niż w banku.

Niezupełnie. Pieniądze trzymać w skarpecie, a w banku mieć mały debet - to dziś szczyt przemyślności.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
17-03-2013 19:13 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>Dożyliśmy czasów gdzie pieniądze lepiej jest trzymać w skarpecie albo pod materacem niż w banku. No chyba, że niedługo będzie to przestępstwem przeciw państwu to wtedy to już najlepiej wyjechać do Azji.

Mam pomysł: wprowadźmy podatek od wyjeżdżających. Chcesz jechać, ok, ale zostaw tu jakieś "drobne"... Np. 30% spodziewanych na wyjeździe dochodów (co już urząd skarbowy szybciutko wyliczy....)

Świetny pomysł, sam jestem z siebie dumny!
17-03-2013 19:25 
 Ocena 1 na 1
i.czaplicka (5782 punktów)
To nie jest smieszne. Musze sie rozliczac w Urzedzie Skarbowym z dochodow dunskich. Chodza plotki, ze trzeba bedzie placic drugi podatek w kraju.
18-03-2013 05:44 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
>To nie jest smieszne. Musze sie rozliczac w Urzedzie Skarbowym z dochodow dunskich. Chodza plotki, ze trzeba bedzie placic drugi podatek w kraju.

To jest ta tzw. Zjednoczona Europa, przyjazna dla obywateli. Z pieniędzy zarobionych w innym kraju trzeba się rozliczać i w tym innym kraju, i w swoim kraju, a może jeszcze w paru innych miejscach. To jest ta słynna europejska swoboda przepływu osób i kapitału. To jest europejski wspólny rynek. To jest to jedno unijne obywatelstwo.
Najlepsze jest to, że niektórzy autentycznie wierzą w te brednie.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
i.czaplicka (5782 punktów)

Z tego co wiem, to polska inicjatywa.
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
>Z tego co wiem, to polska inicjatywa.

To nieistotne. Na tym przykładzie widać, że Unia Europejska to dla zwykłych obywateli fikcja. Gdyby Europa była autentycznie zjednoczona, byłoby nieważne, gdzie zarabiasz i gdzie płacisz podatki, bo jesteś przecież obywatelem jednej Europy.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
18-03-2013 21:24 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Unia Europejska to dla zwykłych obywateli fikcja.

Sugerujesz podział na zwykłych i niezwykłych obywateli UE. Kim są owi niezwykli? Czym jestdla nich UE?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Sugerujesz podział na zwykłych i niezwykłych obywateli UE. Kim są owi niezwykli? Czym jest dla nich UE?

Niezwykli obywatele UE to oligarchowie, którzy korzystają ze swobody przepływu kapitału na wielką skalę. Tak wielką, że problemy, jakie ma zwykły obywatel z metką EU ze zrobieniem zwykłego zagranicznego przelewu, stają się wobec nich niewidoczne. Czym jest dla nich EU? Instrumentem zwiększania swojej władzy.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Medieval (3004 punktów)
Małe zastrzeżenie.
Pomysł jest rzeczywiście szokujący ale niczego jeszcze ludziom nie odebrano. Konieczna jest decyzja parlamentu w Nikozji, który w tej sprawie zbierze się w najbliższych dniach. Tymczasem środki w wielkości planowanej "opłaty" zamrożono, do czasu podjęcia decyzji, która moim zdaniem nie może być zgodna z konstytucją jakiegokolwiek państwa prawa. Jest również ekonomicznie błędna, gdyż podważa fundamenty, zaufanie obywateli do systemu bankowego. Bez sprawnie działającego systemu wrócą do gospodarki XIXw. Jedyna rozsądna droga jaką tu widzę to referendum.
hunbin (2274 punktów)
Unia tym pomysłem usiłuje poderżnąć sobie gardło, sam fakt sformułowania i obrony takiego pomysłu dowodzi, że to koniec.

Debile którzy to wymyślili nie spoczną, rozwalą Unię w drobny mak, może to i lepiej niż przez lata wegetować w złudzeniach o UE...

Już tylko czekam aż zjazd WKP ogłosi za ile lat będziemy żyć w prawdziwym komuniźmie gdzie każdemu wedle potrzeb będzie dane...

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
2ndhandbrain (152 punktów)
>W przypadku depozytów do 100 tys. euro jest to 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.
Regulacja wycelowana w najbogatszych, a niestety ucierpią wszyscy.

>W rajach podatkowych bogaci poukrywali 21 bln dolarów (www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/raj-nietkniety).
Czytałem też w innych źródłach o kwocie 28 bln USD. Cypr od wielu lat wykorzystywany jest do konstruowania różnych wehikułów podatkowych wykorzystywanych do minimalizacji obciążeń podatkowych. Jednak jest to nic przy tym co dzieje się w Holandii (e-holandia(*)landii-przed-wyszymi-podatkami).

Wygląda to tak: wypracowuję zysk w całej UE, ale podatki płace w kraju, którego rząd zaproponuje ich najniższy poziom. Koszty zawsze można stworzyć licencjami marki a właścicielem marki jest spółka w kraju z najdogodniejszym systemem podatkowym.
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Dziś rano wprowadzono bez ostrzeżenia podatek dla ciułaczy.

Jeżeli dobrze śledziłem wiadomości, to wydaje mi się, że wprost przeciwnie - parlament cypryjski odrzucił ten chory projekt. No ale jeśli czegoś nie doczytałem to proszę mnie poprawić.

W każdym razie sam pomysł pobrania takiego haraczu kładzie się potężnym cieniem na tzw. "standardach europejskich". Projekt konfiskaty części depozytów zakrawa na jakiś ponury żart albo cytując klasyka: "na metody stalinowskie".

Strach pomyśleć na jakie pomysły będą jeszcze wpadać rządy tych wszystkich śródziemnomorskich krajów, a wpadać zapewne będą. Mam nadzieję, że centrum i północ Europy zbyt szybko się tą głupotą nie zarażą. No bo jakiegoż to tęgiego umysłu i wysiłku intelektualnego potrzeba było na Cyprze, żeby wpaść na tak błyskotliwy pomysł łatania budżetu?
julian (1206 punktów)
(zablokowany)

>Jeżeli dobrze śledziłem wiadomości, to wydaje mi się, że wprost przeciwnie - parlament cypryjski odrzucił ten chory projekt. No ale jeśli czegoś nie doczytałem to proszę mnie poprawić.

Niestety, ale parlament cypryjski sankcjonuje kradzież w majestacie prawa!
Cypryjski rząd zgodził się między innymi na odpisanie od tzw. dużych depozytów- powyżej 100 tysięcy euro- w dwóch największych bankach od 40 do 80 procent.

37,5 procent wartości każdego takiego depozytu będzie przekształcane na akcje Banku Cypru. 22, 5 procent będzie zarezerwowane na wypadek, gdyby bank potrzebował dodatkowego finansowania. Z pozostałych 40 procent większa część będzie zamrożona, 10 procent sumy depozytu zostanie klientom zwrócone.

biznes.int(*)wezma-sobie-90-procent,1906775
O co tu chodzi? W UE praktyki rodem z komunizmu? Nie stać UE na wydanie 1 mld Euro i trzeba okradać ludzi? Powie ktoś: depozyty to są nieuczciwie zdobyte pieniadze? To jednak trzeba dowieść przed niezawisłym sądem, a nie uprawiać grabież.
AndyPSV (-14 punktów)
(zablokowany)
Z tego powodu takie rzeczy robi sie natychmiastowo.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365