Racjonalista - Strona głównaDo treści
Margaret Thatcher nie żyje.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
08-04-2013 14:32XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Margaret Thatcher nie żyje.
Ocena 4 na 6
Margaret Thatcher nie żyje.

wiadomosci(*)nie_zyje__Miala_87_lat.html#MT

Szkoda. Miała wielkie zasługi dla liberalizmu. Głos rozsądku w powodzi irracjonalizmu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Konowal (6291 punktów)
Niezła była szkoda że Polska nie ma takiego premiera

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
08-04-2013 14:59 
 Ocena 2 na 4
Jerzy Piskorczyk (291 punktów)
Też tak myślę. Szkoda!
08-04-2013 15:24 
 Ocena 12 na 14
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Szkoda, albo i nie szkoda.
Ludzie przeceniają znaczenie rządzących. Państwo potrzebuje nie tyle wybitnego przywódcy, co bardzo wiele porządnej roboty na każdym szczeblu, w każdej dziedzinie. Rozglądanie się za wybitną jednostką, która za wszystkich porządnie posprząta, ugotuje i zaceruje skarpetki, to jest umysłowe lenistwo i zboczenie.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Matix (5786 punktów)
W takich przypadkach jak i w tym zgadzam się przynajmniej o tyle, że sprzeciwiam się kultom jednostki.
09-04-2013 10:32 
 Ocena 3 na 3
Konowal (6291 punktów)
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais - o tak.

Wybitna jednostka jest wybitną jednostką m.in. z tego powodu że w na swoim stanowisku robi ponadprzeciętną ilość dobrej roboty.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Wybitna jednostka jest wybitną jednostką m.in. z tego powodu że w na swoim stanowisku robi ponadprzeciętną ilość dobrej roboty.

"Wybitna jednostka" to taka przenośnia. Jej synonimem jest "przypadkowy zbieg okoliczności".

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Stara była, to w końcu umarła.
O co tyle szumu?

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 15:12 
 Ocena 7 na 7
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>Stara była, to w końcu umarła.
>O co tyle szumu?

Bo powinna być wzorem dla innych, pożal się boże, "mężów stanu".

To była prawdziwa "baba z jajami" !


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
08-04-2013 15:17 
 Ocena 4 na 4
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Co za durne stereotypy! Aż głowa boli, gdy człowiek pomyśli, że ludzie kształtują swoje sympatie i antypatie polityczne, bazując na takiej "wiedzy".
Z całym szacunkiem, ale to jest idiotyczne!

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 16:15 
 Ocena 3 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>Co za durne stereotypy! Aż głowa boli, gdy człowiek pomyśli, że ludzie kształtują swoje sympatie i antypatie polityczne, bazując na takiej "wiedzy".
>Z całym szacunkiem, ale to jest idiotyczne!

Z całym szacunkiem komentowanie bez żadnej wiedzy, na czym opieram swoje sympatie, to jest dopiero idiotyczne.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
08-04-2013 17:27 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

To się Pan pochwali bardziej szczegółowo, a nie tak enigmatycznie, bo to idiotyczne wrażenie robi.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 18:58 
 Ocena 4 na 4
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>To się Pan pochwali bardziej szczegółowo, a nie tak enigmatycznie, bo to idiotyczne >wrażenie robi.

idiotyczne wrażenie robi robienie takich idiotycznych komentarzy.

Jaki mam powód, żeby się czymkolwiek chwalić ?
Może Ty się pochwalisz czymkolwiek ? Bo na razie to uprawiasz przedszkolne zabawy.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
08-04-2013 19:21 
 0 na 2
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Bo jak była u szczytu władzy i popularności, to chodziłem do przedszkola. Pamiętam, że odwiedziła wtedy Polskę i w Hali Mirowskiej gen. Jaruzelski kupował dla niej dżem truskawkowy, albo grzybki, w każdym razie tak było w Dzienniku, jak Boga kocham! Jak przestałem chodzić do przedszkola, to nagle zniknęła z polityki i przeszła na emeryturę.

I Did It My Way

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 19:48 
 Ocena 4 na 4
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>Bo jak była u szczytu władzy i popularności, to chodziłem do przedszkola. Pamiętam,

Najwyraźniej przedszkolna perspektywa Ci została, ale lepiej się z tą "wiedzą" nie ujawniaj, bo to wstyd przynosi.


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
08-04-2013 20:18 
 Ocena 7 na 7
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Sami Brytyjczycy mają mniej wiernopoddańczy stosunek do śmierci Thatcher:
pl-pl.face(*)-Thatcher-dies/121806764503939
www.isthatcherdeadyet.co.uk/

Może najwyższa pora, żeby Polacy też przestali się modlić do polityków?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 20:22 
 Ocena 3 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>Może najwyższa pora, żeby Polacy też przestali się modlić do polityków?

Oczywiście, ale po co to piszesz do mnie ?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
08-04-2013 20:27 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Z powodu wiary w świetlaną przyszłość ludzkości pod przewodem. Pod przewodem polityków, oczywiście.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 22:33 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
>Z powodu wiary w świetlaną przyszłość ludzkości pod przewodem. Pod przewodem polityków, oczywiście.

Tak już świat wygląda, że ktoś na górze rządzi. Chyba, że mówimy o anarchokapitalizmie, ale to już nie temat dla mnie, to chyba bardziej do Borysa Swobody.
09-04-2013 06:45 
 Ocena 3 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Tak już świat wygląda, że ktoś na górze rządzi.

Widzę, że wierzy Pan w to bardzo głęboko. Wyrazy współczucia dla rodziny.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 22:29 
 Ocena 4 na 6
Selanos (12869 punktów)
>Sami Brytyjczycy mają mniej wiernopoddańczy stosunek do śmierci Thatcher:
>pl-pl.face(*)-Thatcher-dies/121806764503939
>www.isthatcherdeadyet.co.uk/

Chamstwo zawsze pozostaje chamstwem. Nawet jakby umarł ktoś kogo bardzo nie lubię, to powstrzymam się od pewnych komentarzy chociażby dlatego, że mi człowieka szkoda tak po prostu, jako człowieka. Istota rozumna, myśląca, unikatowa i te sprawy. A jeżeli już bardzo musiałbym coś powiedzieć, to starałbym się to zrobić w grzeczniejszy sposób, tak mnie rodzice wychowali.

Nie dziwię się, że pewne środowiska nie lubiły Thatcher. Związki zawodowe, nieroby które wolą żyć z socjalu - oni dostali po swoich lepkich łapkach za czasów Margaret Thatcher.

>Może najwyższa pora, żeby Polacy też przestali się modlić do polityków?

To się tyczy tych od Kaczyńskiego i tych tęskniących za oh-ah-jakże-cudownymi czasami Edwarda Gierka.
Fafciu (953 punktów)
>nieroby które wolą żyć z socjalu

A Krul wczoraj mówił, że życie zaczyna się po pracy
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>To się tyczy tych od Kaczyńskiego i tych tęskniących za oh-ah-jakże-cudownymi czasami Edwarda Gierka.

Nie sądziłem, że myślenie życzeniowe to tak powszechna przypadłość na tym forum. Człowiek uczy się przez całe życie, aż do śmierci. No, chyba że na starość dostanie Alzheimera, jak Reagan.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
09-04-2013 19:50 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Nawet jakby umarł ktoś kogo bardzo nie lubię, to powstrzymam się od pewnych komentarzy...

Cóż takiego jest w śmierci, że nakazywałaby zawiesić sąd o zmarłym, lub - jak chce starożytna maksyma - mówić tylko dobrze? Zmarła szuja nie staje się aniołem. Ludowa wyobraźnia wymyśliła im nawet piekło.

>Nie dziwię się, że pewne środowiska nie lubiły Thatcher. Związki zawodowe, nieroby które wolą żyć z socjalu - oni dostali po swoich lepkich łapkach...

Nic tak nie łączy bogatych i biednych jak właśnie lepkie łapy.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-04-2013 21:04 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>Cóż takiego jest w śmierci, że nakazywałaby zawiesić sąd o zmarłym, lub - jak chce starożytna maksyma - mówić tylko dobrze? Zmarła szuja nie staje się aniołem. Ludowa wyobraźnia wymyśliła im nawet piekło.

Nie piszę nic o zawieszaniu sądu nad kimkolwiek, chodzi raczej o formę pewnych wypowiedzi.

>Nic tak nie łączy bogatych i biednych jak właśnie lepkie łapy.

Liczy się to w jaki sposób ktoś zdobywa pieniądze.
09-04-2013 21:49 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Liczy się to w jaki sposób ktoś zdobywa pieniądze.

Oczywiście. Zdobywanie pieniędzy nie jest jednak tylko kwestią opisu, ale również moralnych ocen i norm. Jak ma się np. moralny imperatyw Kanta albo prosta maksyma: Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe w kontekście gospodarki kapitalistycznej?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-04-2013 22:45 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Oczywiście. Zdobywanie pieniędzy nie jest jednak tylko kwestią opisu, ale również moralnych ocen i norm. Jak ma się np. moralny imperatyw Kanta albo prosta maksyma: Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe w kontekście gospodarki kapitalistycznej?

Myślę, że tak samo jak i do każdej innej. Ludzie są różni, jedni wyznają zasadę "nie rób drugiemu co tobie nie miłe", czy "Postępuj zawsze według takiej maksymy, abyś mógł zarazem chcieć, by stała się ona podstawą powszechnego prawodawstwa", inni już niekoniecznie. Może w liberalizmie gospodarczym nieco bardziej rzuca się to w oczy, bo to system który stawia na jednostkę.

Niedawno na forum był omawiany temat jakiejś firmy która produkuje ubrania a pracownicy tej firmy bodajże w Argentynie, nie są najlepiej traktowani. Przeciwieństwem tego były praktyki Henry Forda. Różni ludzie, różne poglądy.
10-04-2013 15:54 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Może w liberalizmie gospodarczym nieco bardziej rzuca się to w oczy, bo to system który stawia na jednostkę.

O jednostce to sobie można poteoretyzować. Jednostka to fikcja, a zwrot "system, który stawia na jednostkę" to oksymoron. Liberałowie mają rodziny,tworzą partie, sitwy, grupy nacisku. Kim byłby liberał bez policjanta lub więziennego strażnika? Liberalny indywidualizm to zbitka słowna wyjęta z przedwyborczej kaszanki.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
10-04-2013 19:48 
 0 na 2
Selanos (12869 punktów)
>>Może w liberalizmie gospodarczym nieco bardziej rzuca się to w oczy, bo to system który stawia na jednostkę.
>Jednostka to fikcja, a zwrot "system, który stawia na jednostkę" to oksymoron.

To nie jest tylko pusty slogan. Liberalizm gospodarczy daje jednostce więcej wolności niż jakikolwiek inny system, przynajmniej w pewnej sferze.
10-04-2013 12:36 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Zdobywanie pieniędzy nie jest jednak tylko kwestią opisu, ale również moralnych ocen i norm.

Raczej ocenie powinien podlegać sposób zarabiania pieniędzy niż sam fakt.
16-04-2013 00:02 
 Ocena 3 na 5
Sylwek (15472 punktów)

>Nie dziwię się, że pewne środowiska nie lubiły Thatcher. Związki zawodowe, nieroby które wolą żyć z socjalu - oni dostali po swoich lepkich łapkach za czasów Margaret Thatcher.

Masz na myśli rodziny wypchnięte poza nawias społeczny?

To zabawne, że w jednej chwili lamentujesz, że nie dość czci okazuje się Thatcher, a w następnej szydzisz z ludzi, którym zniszczyła życie. Oni mają takie samo prawo cieszyć się ze śmierci starej jędzy jak ty z tego, że zmieniła ich życie w koszmar.
16-04-2013 00:12 
 Ocena 1 na 3
Satyr (4285 punktów)

Dzięki niej owi wypchnięci poza nawias nie zdołali zmienić w koszmar życia całej reszty społeczeństwa. UK stała na skraju katastrofy gospodarczej i to właśnie Thatcher wydobyła kraj z tego syfu.

Jakim prawem można było wymagać od ludzi pracujących jako fryzjerzy czy sklepikarze, by ze swoich podatków łożyli na utrzymanie pracowników przemysłu ciężkiego? W czym ci pierwsi są gorsi? W tym, że nie robią zadym?

Zarzucanie jej, że zmieniła czyjeś życie w koszmar to aberracja moralna. Równie dobrze można powiedzieć, że państwo zamienia w koszmar życie rodziny, której głowa zostaje skazana na więzienie za rabunek. Czy przypadkiem oni sami nie zmienili swojego życia w koszmar decydując się na życie na koszt innych i ryzykując, ze ta sytuacja nigdy się nie zmieni?
16-04-2013 00:35 
 Ocena 1 na 3
Sylwek (15472 punktów)
>Dzięki niej owi wypchnięci poza nawias nie zdołali zmienić w koszmar życia całej reszty społeczeństwa.

Brednie. O skuteczności neoliberalnego "leku" na gospodarcze bolączki możemy się wszyscy naocznie przekonać teraz.
16-04-2013 00:55 
 Ocena 2 na 2
Satyr (4285 punktów)

>Brednie. O skuteczności neoliberalnego "leku"

W UK zadziałał doskonale. Choroba zniknęła "jak ręką odjął".

Ciekawe jak długo jeszcze pociągnęliby inwestując w niepotrzebny nikomu przemysł ciężki i drenując efektywne sektory gospodarki.

Zdaje się, że według Twojej receptury to w sumie każdy mógłby robić jakieś głupoty, np. kopać rów a nazajutrz go zakopywać, lepić bałwany z błota i ozdabiać je kurzem spod szafy, albo robić fikołki w tył i tym podobne aktywności, a później urządzić wielką demonstrację w celu uzyskania dotacji do swojej "pracy". Problem by powstał, gdyby wszyscy tak postępowali, no ale przecież znalazłby się jakiś "neoliberał" co by go winą za wszelkie nieszczęścia obarczyć, co nie?
Selanos (12869 punktów)
>Brednie. O skuteczności neoliberalnego "leku" na gospodarcze bolączki możemy się wszyscy naocznie przekonać teraz.

No właśnie teraz nie możemy się przekonać, bo rządy Thatcher to były jedne z ostatnich podrygów liberalizmu gospodarczego w Europie.

Według wskaźnika wolności gospodarczej, UK jest na 14 miejscu. Osiemnaście lat temu Wielka Brytania była na trzecim miejscu, niestety nie dokopałem się do starszych danych. A w pierwszej dziesiątce wg. tego wskaźnika są tylko dwa kraje europejskie, z czego jeden z poza EU, są to Dania i Szwajcaria. To też bardzo ciekawe. A Polska zajmuje zaszczytne miejsce numer 57.
16-04-2013 16:13 
 Ocena-1 na 1
Sylwek (15472 punktów)
>A Polska zajmuje zaszczytne miejsce numer 57.

I jak wiadomo szaleje w niej kryzys i zapaść gospodarcza na miarę Grecji.
16-04-2013 17:29 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>I jak wiadomo szaleje w niej kryzys i zapaść gospodarcza na miarę Grecji.

Widać coś w tym rankingu jest, bo Grecja zajmuje 117

Portugalia 67, Hiszpania 46, co ciekawe pięć lat temu mieli 31... Muszę poczytać o tym coś więcej, te wyniki są naprawdę interesujące.

A czy Pan uważa, że rzeczpospolita zbiurokratyzowana Polska cieszy się dużo lepszą sytuacją? Podatki wysokie, płaca mała, bezrobocie wzrasta, PKB też niby wzrasta ale znacznie wolniej niż dług publiczny, wolność gospodarcza to nie tutaj no i jeszcze te masy urzędników które istnieją chyba tylko po to, żeby ukryć rzeczywistą liczbę bezrobotnych w Polsce... Ja nie widzę powodów do radości.
16-04-2013 00:14 
 Ocena 1 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>Masz na myśli rodziny wypchnięte poza nawias społeczny?

Thatcher nikogo nie wypchnęła poza nawias, oprócz cwaniaków żyjących na koszt podatników

>To zabawne, że w jednej chwili lamentujesz, że nie dość czci okazuje się Thatcher, >a w następnej szydzisz z ludzi, którym zniszczyła życie. Oni mają takie samo prawo >cieszyć się ze śmierci starej jędzy jak ty z tego, że zmieniła ich życie w koszmar.

Ja z nikogo nie szydzę, co najwyżej nazywam rzecz po imieniu i nie lamentuję też. Jakiś strasznie emocjonalny jesteś.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
16-04-2013 00:33 
 0 na 2
Sylwek (15472 punktów)

>Ja z nikogo nie szydzę, co najwyżej nazywam rzecz po imieniu i nie lamentuję też. Jakiś strasznie emocjonalny jesteś.

Ja? To nie mnie oburzają obrazy dobrej zabawy.
16-04-2013 08:42 
 Ocena 1 na 1
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>Ja z nikogo nie szydzę, co najwyżej nazywam rzecz po imieniu i nie lamentuję też. Jakiś strasznie emocjonalny jesteś.
>Ja? To nie mnie oburzają obrazy dobrej zabawy.

Dobra zabawa z czyjejś śmierci ?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
16-04-2013 16:03 
 Ocena-1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>>Ja? To nie mnie oburzają obrazy dobrej zabawy.
>Dobra zabawa z czyjejś śmierci ?

Ja mam dobrą zabawę, jak myślę sobie o tym, że cieszą się ze śmierci pani Thatcher która była wybrana w demokratycznych wyborach i pełniła funkcję premiera przez 11 lat. Widać były w UK czasy, kiedy większość obywateli wiedziała co jest dla nich dobre.
16-04-2013 09:35 
 Ocena 1 na 3
Selanos (12869 punktów)
>Masz na myśli rodziny wypchnięte poza nawias społeczny?

Rzeczywiście, wypchnięte poza nawias społeczny, ale nie przez Thatcher. To nie ona doprowadziła do sytuacji rodem z krajów Układu Warszawskiego. Nie ona była odpowiedzialna za to, że w UK przemysł ciężki był bezpodstawnie ratowany kosztem całego społeczeństwa, nie ona była też odpowiedzialna za ukryte bezrobocie w tym sektorze. Tak samo jak nie ona była odpowiedzialna za zadłużenie, inflacje i powolne kurczenie się gospodarki UK.

Jedyne co Thatcher zrobiła, to skończenie z pewną iluzją. Jej rząd przestał udawać tak jak poprzednie i wziął się za prawdziwe rozwiązywanie problemów. Metody były drastyczne, ale widać sytuacja tego wymagała.

>To zabawne, że w jednej chwili lamentujesz, że nie dość czci okazuje się Thatcher, a w następnej szydzisz z ludzi, którym zniszczyła życie.

Ja z nikogo nie szydzę. Pomysł przymusowego zabierania pieniędzy osobie A, po to żeby osoba B mogła je dostać za nicnierobienie uważam za nielogiczny i niebezpieczny.

>Oni mają takie samo prawo cieszyć się ze śmierci starej jędzy jak ty z tego, że zmieniła ich życie w koszmar.

A co gdyby nie Thatcher? Brytania brnęłaby dalej w bagno przywilejów, zadłużenia i ukrytego bezrobocia, do momentu aż bańka w spektakularny sposób pękłaby.
08-04-2013 20:06 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>Bo jak była u szczytu władzy i popularności, to chodziłem do przedszkola. Pamiętam, że odwiedziła wtedy Polskę i w Hali Mirowskiej gen. Jaruzelski kupował dla niej dżem truskawkowy, albo grzybki, w każdym razie tak było w Dzienniku, jak Boga kocham! Jak przestałem chodzić do przedszkola, to nagle zniknęła z polityki i przeszła na emeryturę.

Niezła moc musiała być w tym przedszkolu
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Niezła moc musiała być w tym przedszkolu

To było cudowne przedszkole. Pod przewodem gen. Jaruzelskiego Polska to była prawdziwa kraina cudów, zwłaszcza gospodarczych. Wiele się zresztą pod tym względem nie zmieniło...


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
08-04-2013 22:23 
 Ocena 1 na 3
Selanos (12869 punktów)
>Co za durne stereotypy! Aż głowa boli, gdy człowiek pomyśli, że ludzie kształtują swoje sympatie i antypatie polityczne, bazując na takiej "wiedzy".

Przepraszam, ja na pewno już nigdy nie użyje takiego kolokwializmu jakiego dopuścił się XYZPawel, kiedy następnym razem będę pisał posta, nie napiszę niczego w stylu "baba z jajami", napiszę esej na trzydzieści stron zawierający biografie danej osoby, moje przemyślenia na ten temat, motywy moich przemyśleń, moją ocenę postaci, oraz obowiązkowo dołączę bibliografię i spis treści.

Mam nadzieję, ta wypowiedź jest odpowiednio bogata w informację.
09-04-2013 06:35 
 Ocena 1 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>napiszę esej na trzydzieści stron zawierający biografie danej osoby, moje przemyślenia na ten temat, motywy moich przemyśleń, moją ocenę postaci, oraz obowiązkowo dołączę bibliografię i spis treści.

Na Boga, nie rób Pan sobie sam prania mózgu! Z drugiej strony - metody stosowane w komunistycznych obozach odosobnienia to jedyny sposób, żeby polubić p. Thatcher, więc nie mam moralnego prawa, by Pana powstrzymywać...

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Asphodelus (151 punktów)
(zablokowany)
>Margaret Thatcher nie żyje.
>wiadomosci(*)nie_zyje__Miala_87_lat.html#MT
>Szkoda. Miała wielkie zasługi dla liberalizmu. Głos rozsądku w powodzi irracjonalizmu.

Cóż, była prawdziwą ''Matką Brytanii'' wprowadziła liberalne reformy gospodarcze, które przydały by się Polsce. Słuszna pamięć Jej również się należy za obronę brytyjskich terytoriów; nie wahała się wysłać wojsk w obronie Falklandów przeciw argentyńskiej inwazji... pewnie gdyby Falklandy zostały zaatakowane powiedzmy za Blaira to on nic by nie zrobił.
08-04-2013 19:44 
 Ocena 1 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Adolf Hitler & Margaret Thatcher Puppets

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Selanos (12869 punktów)
Takich polityków jak Margaret Thatcher już nie ma. Ona nie bała się wprowadzania niepopularnych reform mimo tego, że właśnie przez te reformy biła przez jakiś czas rekordy niepopularności, nie bała się prowadzenia otwartej wojny w momencie w którym Wielka Brytania nie była w najlepszej kondycji, a sytuacja gospodarcza przełożyła się na uszczuplenie finansów Sił zbrojnych. Nie bała się też ZSRR, razem z Reaganem nie ustępowali czerwonym pola.

No i próby przywrócenia, przynajmniej na jakiś czas liberalizmu gospodarczego w UK. Oczywiście jak Margaret Thatcher naprawiła finanse, to jej następcy znowu zaczęli zbaczać w złym kierunku zaczynającym się na "S" a kończącym na "alizm", ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

A co szczególnie raduje me serce gdy patrzę na współczesną sytuację polityczną w Europie - Margaret Thatcher nie bała się UE, czy raczej przodków naszej "kochanej" Unii i eurobiurokracji. Tymi też potrafiła potrząsnąć.
09-04-2013 04:05 
 Ocena 4 na 6
Celecrin (6386 punktów)
>Takich polityków jak Margaret Thatcher już nie ma. Ona nie bała się wprowadzania niepopularnych reform mimo tego, że właśnie przez te reformy biła przez jakiś czas rekordy niepopularności,
Powiedzmy sobie wprost, zrobiła górnikom to czego polscy politycy nie potrafią. Dlatego Polska tonie...
09-04-2013 21:34 
 0 na 2
Selanos (12869 punktów)
>Powiedzmy sobie wprost, zrobiła górnikom to czego polscy politycy nie potrafią. Dlatego Polska tonie...

U nas to wyglądało jeszcze inaczej, u nas wymyślili gienialny plan płacenia górnikom za odchodzenie z kopalń. I to nie były grosze, górnikom płacili w latach 90 grube pieniądze. A dzisiaj kopalnie to burdel, zarząd ma często takie samo prawo do wcześniejszej emerytury co górnik który zapieprza na dole, tam gdzie jest wysoka temperatura, duże zapylenie i warunki generalnie nie z tego świata. A żeby pracować na kopalni, przynajmniej w JSW często trzeba mieć wujka/ciocię/tatę/mamę czy kogoś jeszcze właśnie w zarządzie. Albo trzeba wiedzieć komu wręczyć kopertę.
Hotbit (1772 punktów)
(zablokowany)
Cytuję z pamięci:

Cytat:
Ojciec nauczył mnie, żeby każdego dnia wydawać co najmniej o funta mniej niż mam dochodu.


-.-
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Spitting Image - Granthem Anthem

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
Satyr (4285 punktów)
Zawsze będzie budziła nienawiść u ludzi, którzy na skutek jej polityki nie mogli żyć z ręką w portfelu sąsiada. Wyprowadziła Wielką Brytanię z potężnego kryzysu, przekształciła opartą na przemyśle ciężkim, zacofaną gospodarkę w nowoczesny system, oparty na usługach. Kontrowersje będzie budziła zawsze.

Czytałem dziś wypowiedź brytyjskiego związkowca, który stwierdził, że to najszczęśliwszy dzień jego życia. Dodał, że jest "absurdem", że UK importuje węgiel. Wypada zapytać, czy może nie byłoby większym absurdem, gdyby ten węgiel wydobywano w UK, zamiast dużo taniej kupować go, np. z Polski. Umysły pewnych ludzi są zbyt proste by pojąć mechanizmy wykraczające poza retorykę "sreber narodowych" i "ratowania rodzimej produkcji".
Selanos (12869 punktów)
>Umysły pewnych ludzi są zbyt proste by pojąć mechanizmy wykraczające poza retorykę "sreber narodowych" i "ratowania rodzimej produkcji".

Ostatnio prowadziłem dyskusję ze znajomym, który nie mógł przeboleć tego, że FSO już nie istnieje. Argument z rodzaju "FSO nie ma bo Polacy zamiast Polonezów i Lanosów woleli Volkswageny i Fiaty" nie podziałał. I jak tu z człowiekiem dyskutować?
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Szkoda. Miała wielkie zasługi dla liberalizmu. Głos rozsądku w powodzi irracjonalizmu.

Thatcher liberałką??
Jeszcze jej nie pochowali a ona już się w grobie przewraca.
Thatcher była konserwatystką w pełnym tego słowa znaczeniu.
Także gospodarczym.
Zarzucanie jej liberalizmu potraktowałaby pewnie jako obrazę.
Tylko płeć przeszkadzała jej w byciu personifikacją idealnego torysa końca XX wieku.

Kobieta która sama przebiła szklany sufit i zajęła stanowiska dające w GB największą realna władzę jednocześnie była przeciwna emancypacji kobiet jako takiej.
Kobieta która prześladowała gejów - sugeruję zapoznać się z brytyjskim aktem prawnym "Section 28" który przeforsowali Torysi przy jej aktywny poparciu
(za co 25 lat później Cameron oficjalnie przepraszał homoseksualistów).

W czasie jej rządów można było być aresztowanym za stosunek homoseksualny (uroki systemu prawnego bez konstytucji i z tak wychwalaną przez niektórych ciągłością prawną do 500 lat wstecz).
Rasizm też jej specjalnie nie przeszkadzał (ale trzeba jej przyznać, nie była antysemitką, bo WB to taki smieszny kraj gdzie maja Żydów z tytułami szlacheckimi i miejscami w Izbie Lordów).
Przypominam, to były lata osiemdziesiąte XX wieku, nie wieku XIX.
Była też wierną córą kościoła anglikańskiego, który można różnie określać, ale nie jako liberalny.

Tylko w Polsce można kogoś takiego nazwać liberałem.
No ale tutaj za liberała uchodzi każdy, kto nie lubi związków zawodowych i świadczeń socjalnych, poglądy społeczne i filozoficzne nie mają żadnego znaczenia. Można być rasistą, homofobem, mizoginem, ortodoksyjnym katolikiem marzącym o zakazie antykoncepcji i rozwodów, a i tak dumnie przylepiać sobie etykietkę "liberał".

Polski liberalizm ma gębę JKM i popiera darwinizm społeczny, więc w sumie i Thatcher można nazwać liberalnym politykiem.

Smutna komedia pomyłek...

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
09-04-2013 09:26 
 Ocena 4 na 4
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>Szkoda. Miała wielkie zasługi dla liberalizmu. Głos rozsądku w powodzi irracjonalizmu.
>Thatcher liberałką??

Jest znana z liberalizmu gospodarczego, jest wręcz jego symbolem. Jej poglądów w sprawie kościoła nie znam.

Podniosła kraj z ruiny, i to się liczy

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
09-04-2013 10:48 
 Ocena 4 na 4
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>>Szkoda. Miała wielkie zasługi dla liberalizmu. Głos rozsądku w powodzi irracjonalizmu.
>>Thatcher liberałką??
>Jest znana z liberalizmu gospodarczego, jest wręcz jego symbolem.

Liberalizm gospodarczy to określenie-wytrych i nic samo nie znaczy. Ilu "liberałów gospodarczych" tyle liberalizmów.

Thatcher jest zaś symbolem konserwatyzmu w każdym aspekcie.

>Jej poglądów w sprawie kościoła nie znam.

A wypadałoby. I jej poglądy na kwestie rasowe, równouprawnienia kobiet, wolność seksualną itp itd. Nic, absolutnie nic liberalnego.

>Podniosła kraj z ruiny, i to się liczy

To się nazywa pętla dogmatyzmu!
Podniosła gospodarkę z ruiny więc była liberałem, bo podniosła gospodarkę z ruiny.
To pewnie Bismarck też był liberałem.

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
09-04-2013 11:10 
 Ocena 4 na 4
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>>>Szkoda. Miała wielkie zasługi dla liberalizmu. Głos rozsądku w powodzi irracjonalizmu.
>>>Thatcher liberałką??
>>Jest znana z liberalizmu gospodarczego, jest wręcz jego symbolem.
>Liberalizm gospodarczy to określenie-wytrych i nic samo nie znaczy. Ilu "liberałów >gospodarczych" tyle liberalizmów.

nie zgadzam się, wolny rynek ma bardzo konkretne zalecenia. Oczywiście są warianty, ale ogólny zarys jest określony.

>Thatcher jest zaś symbolem konserwatyzmu w każdym aspekcie.

a konserwatyzm to nie jest słowo wytrych ? Wolałbym nie stawiać Thatcher obok Gowina

>Podniosła gospodarkę z ruiny więc była liberałem, bo podniosła gospodarkę z ruiny.
>To pewnie Bismarck też był liberałem.

Podniosła za pomocą recept liberalnych, odmiennie niż bismarck.


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
11-04-2013 23:50 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
Mylisz się.

taczeryzm (język polski)
(1.1) ekon. liberalna polityka gospodarcza prowadzona przez Margaret Thatcher, premiera Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990, cechująca się m.in. ograniczaniem roli państwa i związków zawodowych w gospodarce; zob. też taczeryzm w Wikipedii
odmiana

Thatcheryzm był jednym z nurtów tzw. neokonserwatyzmu (obok tzw. reaganomiki prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana), który łączył nowoczesny liberalizm gospodarczy z konserwatywnym systemem wartości.

Jedną z najbardziej charakterystycznych kwestii, które wygłosiła i które zostały najdłużej zapamiętane była deklaracja, że: "nie istnieje taka rzecz jak społeczeństwo". Jest to esencja jej myśli politycznej, w której ośrodkiem jest jednostka i rodzina, a nie państwo czy dobro całego społeczeństwa, tak charakterystyczne dla filozofii socjalizmu. W gospodarce "Żelazna Dama" z właściwym dla siebie uporem lansowała liberalizm klasyczny.
Oto ta wypowiedź:
I think we have gone through a period when too many children and people have been given to understand "I have a problem, it is the Government's job to cope with it!" or "I have a problem, I will go and get a grant to cope with it!" "I am homeless, the Government must house me!" and so they are casting their problems on society and who is society? There is no such thing! There are individual men and women and there are families and no government can do anything except through people and people look to themselves first. It is our duty to look after ourselves and then also to help look after our neighbour and life is a reciprocal business and people have got the entitlements too much in mind without the obligations.

Zwracam Ci uwagę, iż Twój rozmówca nie napisał, że MT była liberałem. Napisał coś innego.
14-04-2013 15:40 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Smutna komedia pomyłek...

Jakich pomyłek? Terminów ze słowem "liberalizm" w nazwie jest całe mnóstwo. Mamy liberalizm klasyczny, socjalliberalizm, libertynizm, libertarianizm...

I tak poglądy pani Thatcher można pi razy drzwi wpisać w liberalizm klasyczny.
17-04-2013 12:46 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>>Smutna komedia pomyłek...
>Jakich pomyłek? Terminów ze słowem "liberalizm" w nazwie jest całe mnóstwo. Mamy liberalizm klasyczny, socjalliberalizm, libertynizm, libertarianizm...
>I tak poglądy pani Thatcher można pi razy drzwi wpisać w liberalizm klasyczny.

Poglądy Thatcher, a to czy przysłużyła się do rozwoju liberalizmu to dwie różne sprawy.
Niewątpliwie prowadziła politykę liberalną, można to udowodnić na 100 sposobów. Natomiast dodatkowo powiedziała zdanie, które zacytowałem będące bardzo często cytowanym (to że ludzie powinni brać sprawy w swoje ręce). Było też parę innych sławnych "liberalnych" gestów.
hunbin (2274 punktów)
W dzisiejszej Polsce nie zostałaby nawet wybrana, na wyspach zresztą też.
Każdy z nas przestanie oddychać prędzej czy później, czy coś w tym dziwnego?

Podział wysp na Londyn i resztę to też jej zasługa, młoda hołota która paliła Londyn była nazywana sierotami po "Tacheryzmie"...
Zatem choć malowanie ikon zmarłym jest bezpieczne warto zaczekać aż ostygną.

Z takim Lechem się pośpieszyli niektórzy i proszę jak im teraz głupio.


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
11-04-2013 08:24 
 Ocena 1 na 1
Appenzeller (3118 punktów)
>W dzisiejszej Polsce nie zostałaby nawet wybrana, na wyspach zresztą też.
Nawet w UK została wybrana po raz drugi na fali euforii nacjonalistycznej po odzyskaniu Malwinów - Falklandów; jej szanse były bez tego średnie, już wtedy widziano, co czyni z gospodarką i społeczeństwem.
Wypowiedź w Guardianie:
Norway also had a North Sea oil boom at the same time as we did. They created a sovereign wealth fund that has ensured investment in secure pensions as the population ages and they invested in secure renewable energy on a staggering scale - 98% of their energy requirements (other than transport) comes from hydro power. What did we get? Tax cuts for the rich, the destruction of our manufacturing sector, a pensions bill that we don't know how to pay and threats that our electricity generation soon will not meet demand. That is the measure of the utter failure of the Thatcher project.
[Norwegia też przeżyła boom naftowy w tym samym czasie. Stworzyli suwerenny fundusz inwestujący w bezpieczne emerytury dla starzejącej się populacji, i zainwestowali w bezpieczną odtwarzalną energię w zdumiewającej skali - 98% zapotrzebowania na energię (innego niż transport) pochodzi z hydroelektrowni. Co osiągnęliśmy my?. Cięcia podatkowe dla bogatych, zniszczenie sektora produkcji, ustawa emerytalna, której nie ma jak sfinansować i zagrożenie tym, że wytwarzana u nas energia wkrótce nie zaspokoi naszego zapotrzebowania. To jest miara kompletnej klęski projektu Thatcher.]

Był ciekawy film o górnikach z tego okresu "Brassed off", u nas chyba po tytułem "Orkiestra", z niezłą obsadą (Ewan McGregor, Tara Fitzgerald, Pete Postlethwaite).


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
11-04-2013 08:56 
 Ocena 2 na 4
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>W dzisiejszej Polsce nie zostałaby nawet wybrana, na wyspach zresztą też.
>Nawet w UK została wybrana po raz drugi na fali euforii nacjonalistycznej po odzyskaniu Malwinów - Falklandów; jej szanse były bez tego średnie, już wtedy widziano, co czyni z gospodarką i społeczeństwem.
>Wypowiedź w Guardianie:

Socjalistom się nigdy nie podobała, o tym już pisałem Nie dziwię się, że miłośnicy życia na czyjś koszt jej nie lubią Napisz coś, czego nie wiadomo


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
11-04-2013 12:52 
 Ocena 1 na 1
Appenzeller (3118 punktów)
>Socjalistom się nigdy nie podobała, o tym już pisałem Nie dziwię się, że miłośnicy życia na czyjś koszt jej nie lubią Napisz coś, czego nie wiadomo
Tam podano kilka faktów, a nie "jak ona była paskudna". Ale neoliberałom nigdy fakty nie przeszkadzały. Chyba że się któryś obudzi, jak Stieglitz czy Sachs


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
11-04-2013 13:51 
 Ocena 3 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>Socjalistom się nigdy nie podobała, o tym już pisałem Nie dziwię się, że miłośnicy życia na czyjś koszt jej nie lubią Napisz coś, czego nie wiadomo
>Tam podano kilka faktów, a nie "jak ona była paskudna". Ale neoliberałom nigdy fakty >nie przeszkadzały. Chyba że się któryś obudzi, jak Stieglitz czy Sachs

Nie, tam było napisane to, co napisał jakiś lewicowy dziennikarz. NIC więcej

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
Mateusz Kożuch (2120 punktów)
>Margaret Thatcher nie żyje.

www.youtube.com/watch?v=rHJoj9IqeKg
Utwór ten zmierza do miejsca pierwszego na brytyjskich listach przebojów. Oto jak Brytyjczycy zapamiętali rządy Thatcher.


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
10-04-2013 12:06 
 Ocena 1 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>Margaret Thatcher nie żyje.
>www.youtube.com/watch?v=rHJoj9IqeKg
>Utwór ten zmierza do miejsca pierwszego na brytyjskich listach przebojów. Oto jak >Brytyjczycy zapamiętali rządy Thatcher.

Możesz dać linka do tych list przebojów ?

Czy to będzie link do Twoich projekcji ?

Margaret Thatcher jest nielubiana wśród nierobów i idiotów ekonomicznych, a że takich nie brakuje, to wcale mnie nie dziwi stosunkowo duża niechęć wśród części ludzi, ale to jej nie odbiera rzeczywistych zasług. UK jest teraz bogatym krajem, a gdy MT przejmowała rządy był na skraju bankructwa.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
10-04-2013 14:51 
 Ocena 4 na 4
Mateusz Kożuch (2120 punktów)
>Możesz dać linka do tych list przebojów ?

www.offici(*)margaret-thatchers-death-2151/
www.guardi(*)ng-witch?mobile-redirect=false
www.huffin(*)rgaret-thatcher_n_3050678.html
www.irisht(*)ke-of-thatcher-death-1.1354072

>Czy to będzie link do Twoich projekcji ?

Od rana trąbią o tym wszystkie stacje radiowe. Dlatego się podzieliłem tą wesołą wiadomością. Jak widać moje projekcje są dość popularne i znane w UK i ROI.

>Margaret Thatcher jest nielubiana wśród nierobów i idiotów ekonomicznych, a że takich nie brakuje, to wcale mnie nie dziwi stosunkowo duża niechęć wśród części ludzi, ale to jej nie odbiera rzeczywistych zasług. UK jest teraz bogatym krajem, a gdy MT przejmowała rządy był na skraju bankructwa.

"Wiedźma" była lubiana jedynie wśród kapitalistów pragnących powrotu niewolnictwa i brytyjskich konserwatystów

EDIT:
Już prawdopodobnie jest na dziesiątym miejscu:
www.offici(*)cial-chart-update-top-10-2153/
PS
W którymś artykule (znajdę później) pisali o filmie dokumentalnym o Thatcher, który był wyświetlany na BBC 1 w godzinach największej oglądalności- obejrzało go "aż" ok 3mln brytyjczyków

Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7Q
10-04-2013 16:19 
 Ocena-1 na 5
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>Margaret Thatcher jest nielubiana wśród nierobów i idiotów ekonomicznych, a że takich nie brakuje, to wcale mnie nie dziwi stosunkowo duża niechęć wśród części ludzi, ale to jej nie odbiera rzeczywistych zasług. UK jest teraz bogatym krajem, a gdy MT przejmowała rządy był na skraju bankructwa.
>"Wiedźma" była lubiana jedynie wśród kapitalistów pragnących powrotu niewolnictwa i >brytyjskich konserwatystów

Gdyby nie ona, to krzykacze by teraz jedli śmieci ze śmietnika i pomstowali na kogoś innego pewno Żydów i cyklistów

Nie rozumiesz wolnego rynku. Gdzie masz niewolnictwo w liberalizmie ?!? Ktoś kogoś gdzieś więzi ?!?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
10-04-2013 16:48 
 Ocena 2 na 2
Mateusz Kożuch (2120 punktów)
>Gdyby nie ona, to krzykacze by teraz jedli śmieci ze śmietnika i pomstowali na kogoś innego pewno Żydów i cyklistów

Znalazła się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Coś się jej udało, coś innego nie. Gdyby ona nie została wybrana to może byłby ktoś lepszy? Albo gorszy. Nie wiadomo. Jedno jest pewne- ona była wtedy premierem i Ją można oceniać, a nie gdybać.

>Nie rozumiesz wolnego rynku. Gdzie masz niewolnictwo w liberalizmie ?!? Ktoś kogoś gdzieś więzi ?!?

A skąd ta pewność? Znamy się, rozmawialiśmy już kiedyś, że doszedłeś do takiego wniosku?

Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
10-04-2013 17:22 
 Ocena 3 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>Gdyby nie ona, to krzykacze by teraz jedli śmieci ze śmietnika i pomstowali na kogoś innego pewno Żydów i cyklistów
>Znalazła się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Coś się jej udało, coś innego nie. Gdyby ona nie została wybrana to może byłby ktoś lepszy? Albo gorszy. Nie wiadomo. Jedno jest pewne- ona była wtedy premierem i Ją można oceniać, a nie >gdybać.

zrobiła dobrą robotę. Poza tym, to jednostki zmieniają świat, nie same, ale bez Hitlera i Stalina inaczej by wyglądał...

>>Nie rozumiesz wolnego rynku. Gdzie masz niewolnictwo w liberalizmie ?!? Ktoś kogoś gdzieś więzi ?!?
>A skąd ta pewność? Znamy się, rozmawialiśmy już kiedyś, że doszedłeś do takiego >wniosku?

Czytam co piszesz, zacznij pisać co innego, to zmienię zdanie...

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
10-04-2013 17:32 
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
I jeszcze Polska też jej trochę zawdzięcza:

wyborcza.p(*)iem_Swietej.html#BoxSlotII3img


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
11-04-2013 14:13 
 Ocena 2 na 2
Satyr (4285 punktów)

>"Wiedźma" była lubiana jedynie wśród kapitalistów pragnących powrotu niewolnictwa i brytyjskich konserwatystów

Nie wiem czy była lubiana, lecz z pewnością była popierana przez dużą rzeszę obywateli, głównie tych, którym konfiskowano dochody by wystarczyło na przywileje dla pracowników przemysłu ciężkiego.

W opozycji do niej stali głównie ci, którzy chcieli, by państwo dręczyło resztę obywateli, a im przyznawało przywileje, a także ekonomiczni, jak to dosadnie ujął mój przedmówca, idioci.

Nie dziwi mnie, że się cieszą z jej śmierci, wszak trudno podejrzewać przeciętnego Anglika by posiadał choćby elementarną wiedzę ekonomiczną. Ciekawe jednak czy byłoby im wesoło, gdyby Thatcher nie przerwała populistycznej praktyki niszczenia dochodowych dziedzin gospodarki i wspierania niedochodowych. Uczyniła z UK kraj nowoczesnej gospodarki, opartej na usługach i zaawansowanych technologiach.
16-04-2013 00:37 
 Ocena-1 na 3
Sylwek (15472 punktów)
>W opozycji do niej stali głównie ci, którzy chcieli, by państwo dręczyło resztę obywateli

Co za p*****let. Ludzie chcieli pracy - uczciwej, ciężkiej, często niebezpiecznej, jak w kopalniach, pracy. Możesz sobie pierdzielić takie głodne propagandowe opowiastki na partyjnych zjazdach.
16-04-2013 01:00 
 Ocena 3 na 3
Satyr (4285 punktów)

>Co za p*****let. Ludzie chcieli pracy - uczciwej,
Litości, jak ta praca ma być UCZCIWA, skoro trzeba kogoś przemocą zmuszać, by do niej dokładał? Czy Ty w ogóle czytasz to co piszesz?

Może ja też powinienem kopać nikomu niepotrzebną dziurę w ziemi od świtu do zmroku, a później zmuszać kumpli żeby mi zagwarantowali "godziwą wypłatę"?
16-04-2013 08:56 
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>Może ja też powinienem kopać nikomu niepotrzebną dziurę w ziemi od świtu do zmroku, a >później zmuszać kumpli żeby mi zagwarantowali "godziwą wypłatę"?

żeby kumpli... obcych ludzi


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
16-04-2013 08:55 
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>>W opozycji do niej stali głównie ci, którzy chcieli, by państwo dręczyło resztę obywateli
>Co za p*****let. Ludzie chcieli pracy - uczciwej, ciężkiej, często niebezpiecznej, jak w kopalniach, pracy. Możesz sobie pierdzielić takie głodne propagandowe opowiastki >na partyjnych zjazdach.

Gadasz jakby Tobie chodziło o pochwalenie się na partyjnym zjeździe jak walczyłeś z kapitalistami

Tylko komuniści obiecywali wszystkim pracę. Jak się skończyło wszyscy wiemy. Rozumiem, że masz 15 lat i mało wiedzy ? Poczytaj historię


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
Selanos (12869 punktów)
>Co za p*****let. Ludzie chcieli pracy - uczciwej, ciężkiej, często niebezpiecznej, jak w kopalniach, pracy. Możesz sobie pierdzielić takie głodne propagandowe opowiastki na partyjnych zjazdach.

To mogli jej chcieć tam, gzie była potrzebna. Do kopalń w UK trzeba było dopłacać, bo były nieopłacalne istniało tam coś co doświadczyliśmy kiedyś w Polsce - bezrobocie ukryte. Innymi słowy, sporo ludzi pracowało tylko na papieże, ale ich pensja była już bardzo realna.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365